Monika C.
30.11.09,19:25
Sme platcami už 2 roky a chceme zrušiť registráciu DPH - je pre nás nevýhodné byť platcami DPH - obrat máme nižší ako 49 790,- € za posledné 12 mesiace. Chcem sa Vás opýtať stačí napísať len list o zrušenie registrácie alebo ešte niečo treba a či nemáte náhodou vzor, ktorý sa týka takého zrušenia o registrácie. Ďakujem.
Zoltán Kovács
30.11.09,18:27
Sme platcami už 2 roky a chceme zrušiť registráciu DPH - je pre nás nevýhodné byť platcami DPH - obrat máme nižší ako 49 790,- € za posledné 12 mesiace. Chcem sa Vás opýtať stačí napísať len list o zrušenie registrácie alebo ešte niečo treba a či nemáte náhodou vzor, ktorý sa týka takého zrušenia o registrácie. Ďakujem.
Na žiadosť o zrušenie registrácie DPH je predpísané tlačivo.
adabirk
30.11.09,18:30
- je potrebné podať príslušnému správcovi dane žiadosť o určenie posledného zdaňovacieho obdobia,
- v žiadosti môžete uviesť aj dôvody prečo chcete zrušiť registráciu na DPH.
Monika C.
30.11.09,18:32
Ďakujem Zoli nevieš nájdem to na stránke DÚ - tuším minule som pozerala ale som nenašla idem pozrieť. Ešter raz dík.
Monika C.
30.11.09,18:33
Dovôd môžu byť aj - že máme obrať nižší ako je hranica.
Zoltán Kovács
30.11.09,18:35
Ďakujem Zoli nevieš nájdem to na stránke DÚ - tuším minule som pozerala ale som nenašla idem pozrieť. Ešter raz dík.

Teraz som hladal, ale nenašiel som to na drsr.sk
Monika C.
30.11.09,18:39
Na stránke DÚ som našla len žiadosť o registráciu ale nie na zrušenie neviete mi pomôcť. Díki.
adabirk
30.11.09,18:40
- každý DÚ má svoje prispôsobené tlačivo, ale oficiálna žiadosť na stránke DRSR nie je k dispozícií,
- tak stačí buď napísať obyčajnú žiadosť, alebo zájsť na Váš DÚ.
Monika C.
30.11.09,18:40
Teraz som hladal, ale nenašiel som to na drsr.sk

Napísali sme to naraz :mee:
Monika C.
30.11.09,18:43
- každý DÚ má svoje prispôsobené tlačivo, ale oficiálna žiadosť na stránke DRSR nie je k dispozícií,
- tak stačí buď napísať obyčajnú žiadosť, alebo zájsť na Váš DÚ.

Ja som žiadala o zrušenie písala som obyčajný list ale tam išlo o uzatvorenie živnosti behom polroka aj tak to poslali do BB ale v tomto prípade mala som pravdu ja - nemôžeme byť platcami DPH keď je živnosť ukončená aj takéto veci sa dejú. Asi budem musieť zájsť na Dú.
Lianka
30.11.09,18:48
Ja som tiez pisala list, bolo to akceptovane.
adabirk
30.11.09,18:52
- ak ukončíte živnosť a nepožiadate o určenie posledného zdaňovacieho obdobia na DPH, automaticky správca dane nezruší registráciu na DPH, nakoľko môže predpokladať, že budete vykonávať inú ekonomickú činnosť, pri ktorej chcete byť aj naďalej platiteľom DPH (napr. prenájom nehnuteľností),
- preto treba konkrétne požiadať správcu dane o určenie posledného zdaňovacieho obdobia.
abel
30.11.09,18:53
Na žiadosť o zrušenie registrácie DPH je predpísané tlačivo.

Napríklad takéto :D http://www.porada.sk/518701-post9.html

Myslím, že na zrušenie registrácie predpísané tlačivo nie je, stačí obyčajný list, dôvod § 81 ods. 1 zákona o DPH (v prípade, že ste neprekročili obrat 49790.- € )
Monika C.
30.11.09,19:04
Napríklad takéto :D http://www.porada.sk/518701-post9.html

Myslím, že na zrušenie registrácie predpísané tlačivo nie je, stačí obyčajný list, dôvod § 81 ods. 1 zákona o DPH (v prípade, že ste neprekročili obrat 49790.- € )

Ďakujem Vám za pomoc akúrát som to stiahla od Zoliho. Prajem Vám príjemný večer.
Zoltán Kovács
30.11.09,22:52
Ďakujem Vám za pomoc akúrát som to stiahla od Zoliho. Prajem Vám príjemný večer.


mimotemy :D:D:D Jéééj to som zosmolil ja. Už som si to ani nepamätal.
Monika C.
01.12.09,10:23
Poradáci ešte Vás poprosím o pomoc. Firma bude fungovať ďalej teraz píšem žiadosť o zrušenie registrácie aký dátum mám tam dať keď je dnes už 1.12.09 a nesiem to tam zajtra. To znamená, že od zajtra už nemáme počítať nikde DPH a čakať na DÚ , ktorý nám určí posledné zdaň. obdobie. Už som z toho celkom popletená. Prosím Vás poradíte mi, ktorí už máte s tým skúsenosti.
Lianka
01.12.09,10:26
Poradáci ešte Vás poprosím o pomoc. Firma bude fungovať ďalej teraz píšem žiadosť o zrušenie registrácie aký dátum mám tam dať keď je dnes už 1.12.09 a nesiem to tam zajtra. To znamená, že od zajtra už nemáme počítať nikde DPH a čakať na DÚ , ktorý nám určí posledné zdaň. obdobie. Už som z toho celkom popletená. Prosím Vás poradíte mi, ktorí už máte s tým skúsenosti.

Je jedno, aky datum das. Stale ste platca DPH, idete podla rezimu, ako doteraz, az do chvile, kym Vam neskonci posledne zdanovacie obodbie urcene spracom dane.

Na zaklade ziadosti, ktoru tam zajtra donesies, Vam spravca dane zasle list, v ktorom Vam oznami, ci ziadosti vyhovel alebo nie - ak vyhovel, oznami Vam Vase posledne zdanovacie obdobie. Zatial stale fakturujete uvazujete s DPH, ako doteraz.
Monika C.
01.12.09,10:38
:)Lianka veľmi pekne ďakujem za odpoveď na bodík chvíločku musíš počkať musím dať dakomu inému až potom Tebe.:)
Monika C.
02.12.09,21:07
- ak ukončíte živnosť a nepožiadate o určenie posledného zdaňovacieho obdobia na DPH, automaticky správca dane nezruší registráciu na DPH, nakoľko môže predpokladať, že budete vykonávať inú ekonomickú činnosť, pri ktorej chcete byť aj naďalej platiteľom DPH (napr. prenájom nehnuteľností),
- preto treba konkrétne požiadať správcu dane o určenie posledného zdaňovacieho obdobia.


Poradáci bola som na DÚ - napísala som len list - žiadosť prikladám možno dakomu pomôže ale ešte musím napísať a to zvlášť čestné prehlásenie, že nebudeme vykonávať žiadnú inú ekonomickú činnosť okrem tej , ktorú máme - musí sa to doložiť k žiadosti a oni určia sami posledné zdaňovacie obdobie.