skarohlidova
30.11.09,18:46
Dobry den, chcem sa informovat co potrebujem na dovoz novych farmaceutickych produktov. Mozem si na to zalozit zivnost alebo potrebujem aj nejaku prax vo farmacii?
Ake papierovacky ma cakaju? Musi nejaky urad produkty schvalit alebo staci nejake potvrdenie ze sa uz v EU predavaju?
myslim ze by som vyplnila "dieru" na trhu, no v tych papieroch a zakonoch som stratena

dakujem pekne
BXLmiami
30.11.09,18:37
Páni,diera na trhu,ktorú ešte neobjavil predseda parlamentu a farma firmy so svojimi prachmi tak to Ti blahoželám.
A teraz koniec ironie.Potrebuješ VS vzdelaného farmaceuta ako zástupcu a všetko čo sa na Slovensko dováža musí prejsť SUKL om a pomerne drahými schvalovacími procedurami.
skarohlidova
01.12.09,08:07
No ono je to dost novinka, vyrobca ma na to patent, v podstate nejde o lieky, skor je to zdravotnicky vyrobok, mal by byt volne predajny, aj na to treba VS farmaceuta?
BXLmiami
01.12.09,14:38
Závisí od toho,ako je to schválené.Lieky smie vydávať pacientom a narábať s nimi len VS farmaceut.Ak je to schválené ako zdravotnícka pomôcka,tak to myslím VS farmaceuta nepotrebuje.Tiež je otázka,či to chceš predávať alebo to chceš na predpis,alebo čo s tým chceš robiť.A či niečo podobné náhodou nie je na trhu na predpis,ak to ty budeš predávať za hotovosť.A tak.Treba to dôkladne premyslieť,táto oblasť je džungľa,ak len okrajovo pozeráš správy,vidíš koľkým lekárnam zastavali vchod.A myslieť si,že v ostatnej oblasti je to mierumilovnejšie je naivita.
skarohlidova
04.12.09,13:12
a ako je to v pripade, ked produkt uz niekto distribuje na SR /uz je zapisany na SUKL/ a ja by som chcela byt len diler? pripominam ze sa nejedna o liek na predpis, da sa to prirovnat napr. k lubrikacnemu gelu :)