Ela222
30.11.09,19:19
Ahojte, ako by ste ziadali vydokladovanie odvozu manzelky z porodnice. Kedze ma zamestnanec narok na volno, tak co od neho pytat. Stacil by len rodny list a k tomu poznamka? Alebo je potrebne nejake potvrdnie? Od koho potvrdenie? Porodnica, gynekolog, pediater?
mzdarka renca
30.11.09,18:32
Ahojte, ako by ste ziadali vydokladovanie odvozu manzelky z porodnice. Kedze ma zamestnanec narok na volno, tak co od neho pytat. Stacil by len rodny list a k tomu poznamka? Alebo je potrebne nejake potvrdnie? Od koho potvrdenie? Porodnica, gynekolog, pediater?
Ak ide o odvoz z pôrodnice, tak potvrdenie z pôrodnice.
buchač
30.11.09,18:34
Ahojte, ako by ste ziadali vydokladovanie odvozu manzelky z porodnice. Kedze ma zamestnanec narok na volno, tak co od neho pytat. Stacil by len rodny list a k tomu poznamka? Alebo je potrebne nejake potvrdnie? Od koho potvrdenie? Porodnica, gynekolog, pediater?

Od psychiatra ......:---:D

ale

pre toho múdreho , čo od Teba vyžaduje to potvrdenie ......kua , to čo je za exota ...

To rodný list si chceš nechať popísať , ospravedlnenie ???...za socíku to neexistovalo ....

Nech Ti dá zamestnávateľ priepustku a na druhú stranu si nechaj potvrdiť od pôrodnice , hociktorá slúžiaca sestrička na oddelení Ti štempeľ uderí ...ale tá hanba ....
katarina.j
30.11.09,21:16
to tvoj zamestnavatel nepozna zakony? tak ho vezmi do nemocnice a nech mu daju peciatku na čelo aby si zapamatal, ze nema vyzadovat take somariny....to je teda exot....ak raz mas narok na volno, tak nech neotravuje so sprostostami.
Ela222
02.12.09,13:29
No som toho istého názoru, ze nie je nic potrebne, ze je to nieco uplne samozrejme. Ale manzelove uctovnicky maju z toho hlavu v smutku, lebo taky pripad este nemali. Oni sami o sebe su dost cudne, najradsej maju dovolenky. Ja som tiez uctovnicka a ja by som to vybavila jednoduchou poznamkou v mzdovom liste a hotovo. Ale dik za radu.
veronikasad
02.12.09,13:33
No som toho istého názoru, ze nie je nic potrebne, ze je to nieco uplne samozrejme. Ale manzelove uctovnicky maju z toho hlavu v smutku, lebo taky pripad este nemali. Oni sami o sebe su dost cudne, najradsej maju dovolenky. Ja som tiez uctovnicka a ja by som to vybavila jednoduchou poznamkou v mzdovom liste a hotovo. Ale dik za radu.
Myslím, že dostatočným dokladom pre zamestnávatela je kopia rodného listu a priepustka od zamestnávateľa. (nárok na prac. volno nie je na celý deň, ale len na nevyhnutný čas na dovoz a odvoz zo zdrav. zariadenia.)