sel
30.11.09,19:34
Dobrý deň, potrebovala by som radu: som rozvedená a mám maloletého 2,5 ročného syna, ktorého mi súd zveril do opatery, otec je povinný prispievať sumou 80 eur mesačne a dohodli sme sa , že dieťa môže navštevovať kedykoľvek po dohode s matkou. Lenže problém je v tom, že mám vážnu známosť, on je slovák žijúci v Taliunsku a chcem sa odsťahovať do Talianska za ním aj s mojím maloletým synom. Chcem vedieť či môžem sa len tak presťahovať , alebo potrebujem na to súhlas otca dieťaťa? a ak treba súhlas aký je ďalší postup? čo k tomu potrebujem a v prípade , že mi exmanžel súhlas nedá ako môžem ďalej postupovať? Keďže je to v rámci európskej únie nedalo by sa odísť so synom bez súhlasu otca? za skorú odpoveď vám vopred ďakujem a ostávam s pozdravom
Mária27
30.11.09,20:36
Zákon o rodine

§ 35
Rozhodovanie súdu pri nezhode rodičov

Ak sa rodičia nedohodnú o podstatných veciach súvisiacich s výkonom rodičovských práv a povinností, najmä o vysťahovaní maloletého dieťaťa do cudziny, o správe majetku maloletého dieťaťa, o štátnom občianstve maloletého dieťaťa, o udelení súhlasu na poskytovanie zdravotnej starostlivosti a o príprave na budúce povolanie, rozhodne na návrh niektorého z rodičov súd.