svecova
01.12.09,09:06
POradte mi s nasledovnou situaciou:
Sposobila som dopravnu nehodu, pri ktorej bol chodec zraneny. V sucasnosti mu poistovna na zaklade lekarskych posudkov vyplatila istu nehoraznu sumu a nasledne ju ziada odomna preplatit. Zaujimalo by ma, ci nemam narok na kopiu dokladov od poistovne, na zaklade ktorych dospeli k pozadovanej sume?lebo mi prisiel len papier zaplatte tolko a tolko, na taky ucet a dokedy.
svecova
01.12.09,08:42
nikto nevie poradit?
Mária27
01.12.09,08:44
Poisťovni si spôsobila škodu, jej výšku ti musí preukázať.
svecova
01.12.09,08:47
cize musi mi poskytnut kopie dokladov, teda zaznamy lekarov o stave zraneneho a podobne, ak to pisomne vyziadam?
kaco11
03.12.09,14:09
minimálne k nahliadnutiu by mala. Ono zase na druhej strane len posudky od lekárov. Pretože ostané veci sú záznamy toho konkrétneho pacienta a jeho presný zdravotný stav je do istej miery tajomstvom. Neviem sice co sa stalo, ale fakt mi to neda nepovedať svoj názor. Spôsobíš dopravnu nehodu, zraniš človeka a ten dostane odškodnenie a tebe sa to zdá veľa??? Neviem čo sa mu stalo, ale ked je napríklad na vozíčku tak by ma zaujímalo, čo je nehorázna suma. Ospravedlnujem sa, ale nedalo mi to.
Stanislav 1975
03.12.09,14:17
minimálne k nahliadnutiu by mala. Ono zase na druhej strane len posudky od lekárov. Pretože ostané veci sú záznamy toho konkrétneho pacienta a jeho presný zdravotný stav je do istej miery tajomstvom. Neviem sice co sa stalo, ale fakt mi to neda nepovedať svoj názor. Spôsobíš dopravnu nehodu, zraniš človeka a ten dostane odškodnenie a tebe sa to zdá veľa??? Neviem čo sa mu stalo, ale ked je napríklad na vozíčku tak by ma zaujímalo, čo je nehorázna suma. Ospravedlnujem sa, ale nedalo mi to.

plný súhlas s Kaco( čauko fešanda...mimotemy:rolleyes:) a teraz k veci- to mala zadávatelká témy obrovské šťastie že asi nemala poškodená uzatvorenú nejakú pz v komerčnej poisťovni- na nejakú milionovú sumu- to by boli vymáhačky...
A okrem toho- mohla si byť voči tomuto poistená-stojí to pár eur a mala by si pokoj,keby niečo...
Danila
03.12.09,14:17
minimálne k nahliadnutiu by mala. Ono zase na druhej strane len posudky od lekárov. Pretože ostané veci sú záznamy toho konkrétneho pacienta a jeho presný zdravotný stav je do istej miery tajomstvom. Neviem sice co sa stalo, ale fakt mi to neda nepovedať svoj názor. Spôsobíš dopravnu nehodu, zraniš človeka a ten dostane odškodnenie a tebe sa to zdá veľa??? Neviem čo sa mu stalo, ale ked je napríklad na vozíčku tak by ma zaujímalo, čo je nehorázna suma. Ospravedlnujem sa, ale nedalo mi to.Vôbec ničomu sa nečuduj. Občas sú to procesy, pri ktorých je zo zlomenej nohy často rakovina žlčníka v dôsledku otrasu mozgu...:rolleyes:
kaco11
03.12.09,14:19
Vôbec ničomu sa nečuduj. Občas sú to procesy, pri ktorých je zo zlomenej nohy často rakovina žlčníka v dôsledku otrasu mozgu...:rolleyes:


uf tak takto by som to v tele poprepájané mať nechcela:)
Stanislav 1975
03.12.09,14:49
Vôbec ničomu sa nečuduj. Občas sú to procesy, pri ktorých je zo zlomenej nohy často rakovina žlčníka v dôsledku otrasu mozgu...:rolleyes:

Dani,ja som mal podobný zážitok z opačnej strany(i keď smutný)- jeden moj klient zrazil jedného roma a ten zomrel:mee:(inak , to boli takí romovia, že sa u nich doma dalo aj z podlahy jesť, velmi dobre situovaní, čistotní)-pomáhal som im s výplatou peniažkov na pohreb a podobne, všetko išlo OK- urobil sa pohreb a všetky veci s tým súvisiacimi,len ešte som im chcel dať preplatiť kar,tak volám tetuške nech donesie účty za kar a tetuška doniesla, na sumu ešte vtedy skk 350.000 a nedalo mi to, zdalo sa nám to za kar trošku veľa a tak som ju troška u nich doma pritlačil a nakoniec mi povedala-" jej šéfinko, tak dobre, my sme hneď popri kare zároveň aj oženili všetkých 3 synov, nevedela som ,že budete taký ilitigentný( rozumej inteligentný-pozn. autora:cool:)a prídete na to...":D
kaco11
03.12.09,15:11
Dani,ja som mal podobný zážitok z opačnej strany(i keď smutný)- jeden moj klient zrazil jedného roma a ten zomrel:mee:(inak , to boli takí romovia, že sa u nich doma dalo aj z podlahy jesť, velmi dobre situovaní, čistotní)-pomáhal som im s výplatou peniažkov na pohreb a podobne, všetko išlo OK- urobil sa pohreb a všetky veci s tým súvisiacimi,len ešte som im chcel dať preplatiť kar,tak volám tetuške nech donesie účty za kar a tetuška doniesla, na sumu ešte vtedy skk 350.000 a nedalo mi to, zdalo sa nám to za kar trošku veľa a tak som ju troška u nich doma pritlačil a nakoniec mi povedala-" jej šéfinko, tak dobre, my sme hneď popri kare zároveň aj oženili všetkých 3 synov, nevedela som ,že budete taký ilitigentný( rozumej inteligentný-pozn. autora:cool:)a prídete na to...":D

asi by to malo byť smutné, ale fakt som sa dosť dobre pobavila. Podcenujeme tích romov:)