mlynkarka
01.12.09,10:20
Dobry den,
len teraz som sa zaregistrovala, este sa tu moc nevyznam, ani neviem, ci som dala spravnu kategoriu problemu...
No k veci. Potrebovala by som radu:
Moj otec, rodak z Moravy, este za ceskoslovenska, v roku 1974 kupil chatu, potom zil a robil v SR a ma slovenske obcianstvo. Akym sposobom moze majetok prepisat? Ktosi mi poradil devizovy zakon (CZ), ale moc som sa toho nedozvedela. Ak sa v tom niekto vyznate, prosim poradte mi. Boji sa, ze keby to na mna prepisal formou darovania, bola by za to velka dan. Dakujem za radu. A potom je tu dalsia vec. Tuto chatu vtedy kupil spolu s jeho davnym kamaratom, ale ked to chcel kupit od neho, tak uz nemohol, lebo mal slovenske obcianstvo. Tak to akoze kupil jeho dobry priatel (obcianstvo CZ) a teraz tu druhu polovicu vlastni on. Slovenskí obcania ako jednotlivci nemozu totiz kupovat nehnutelnosti v CR. Vraj len pravnicke osoby. Otec hovori, ze cakame na zakon, ktory umozni kupovat v CR aj Slovákom a ze ma prist okolo roku 2010. Tak keby ste vedeli poradit aj v tomto, bola by som rada. Ono totiz tomu panovi, ktory vlastni tu druhu polovicu, sa moze nieco stat a potom by dedila jeho rodina... a nie je to prijemny pocit. Ale inak sa to nedalo. Dakuejm
hena22
01.12.09,09:34
Podľa mňa problémy s nadobúdaním nehnuteľností v ČR mali skončiť vstupom do EÚ. Alebo nie?
mlynkarka
01.12.09,11:34
Asi ano. Dufam ze to neostane len pre tie pravnicke osoby.
hena22
01.12.09,11:46
mlynkarka
01.12.09,17:36
Dakujem, pozriem :-)