stanyko
01.12.09,11:18
Chcel by som sa poradit, ci je mozne obist zákon o ochrane osobných údajov a zákon o elektronických komunikáciach?

Existuje vobec nejaka medzera v legislative, kt. by umoznovala presunut zodpovednost bud na inu tretiu osobu, alebo zmienit nasledky pripadnej pokuty?

(Jedna sa o o pripad, ked sa nedisponuje suhlasom pre narabanie s udajmi pre marketingove ucely.)
Klimentová Viera
01.12.09,10:34
To nemyslíš vážne. Tu sa radiíme ako riešiť problémy v zmysle zákonov a ty chceš radu, ako zákon obísť. Veď to je navádzanie na trestný čin. Našich poraďákov potrebujeme. Nenič nám ich.:eek:
stanyko
01.12.09,12:40
Mylsim, ze je to poriadny alibizmus.
Obchadzanie danovych zakonov a povinnosti sa naziva dan. optimalizacia ci kreativne uctovnictvo, ale ak sa riesi analogicky totozna uloha v inom obore ( a to v ramci legislativy -ako som uviedol ), uz je to navadzanie na trestny cin.
No to teda urcite nie je... Trefa mimo..
Zoltán Kovács
01.12.09,12:45
Mylsim, ze je to poriadny alibizmus.
Obchadzanie danovych zakonov a povinnosti sa naziva dan. optimalizacia ci kreativne uctovnictvo, ale ak sa riesi analogicky totozna uloha v inom obore ( a to v ramci legislativy -ako som uviedol ), uz je to navadzanie na trestny cin.
No to teda urcite nie je... Trefa mimo..

Daňová optimalizácia nie je obchádzanie zákona o dani z príjmov, ale využitie jeho všetkých možnosti. Kým ty chceš zneužiť osobné údaje proti zákonne.
Chobot
01.12.09,15:01
Chcel by som sa poradit, ci je mozne obist zákon o ochrane osobných údajov a zákon o elektronických komunikáciach?

Existuje vobec nejaka medzera v legislative, kt. by umoznovala presunut zodpovednost bud na inu tretiu osobu, alebo zmienit nasledky pripadnej pokuty?

(Jedna sa o o pripad, ked sa nedisponuje suhlasom pre narabanie s udajmi pre marketingove ucely.)

V zadaní absentuje veľa podstatných informácií. Pokiaľ nemáš súhlas dotknutej osoby, nemôžeš poskytovať OÚ tretej osobe.

Ak používaš konkrétne osobné údaje: meno, priezvisko, adresu, titul len v poštovom styku, tak nepotrebuješ súhlas dotknutej osoby.