luckapastvova
01.12.09,11:29
Ahojte Poraďáci!

Chcem sa Vás spýtať, či ste sa niekto nestretol s týmto bacilom. Mne dnes telefonovala gynekologička, že mám túto baktériu v pošve a treba ju preliečiť čipkami.
Dúfam, že to neuškodí môjmu malému drobčekovi. Som v 28. týždni tehotenstva a chcem sa spýtať, čo mám robiť, aby som sa vyvarovala opakovanému výskytu tohto bacila.
Už som si čo to o ňom prečítala. Viem, že sa vyskytuje v čreve a tým, že to máme všetko tak blízko, dá sa to ľahko preniesť aj do pošvy.

Ďakujem
ludmilla
01.12.09,11:15
Dôležité je ihneď začať s liečbou, ak je infekcia podchytená zavčasu, nehrozí bábätku žiadne nebezpečenstvo. Bohužiaľ prostredie pošvy je v tehotenstve vplyvom hormonálnych zmien veľmi citlivé, preto sa vyvaruj mydiel, šampónov, ktoré dráždia sliznicu, nemali by byť parfumované, ďalej sa vyhnúť prehnanej intímnej hygiene, je potrebné obmedziť konzum sladkých jedál, nenosiť tesné spodné prádlo zo syntetických materiálov, taktiež vlhko - nosenie intim vložiek spôsobuje infekcie. Celkovo sa treba stravovať zdravo, dbať na dostatok tekutín, dostatok pohybu, nosiť bavlnené spodné prádlo, uteráky treba vyvárať.