inkamia
01.12.09,11:52
Ak predávame nákladné vozidlo, ktoré sme používali na podnikanie (čiže na začiatku sme si uplatnili DPH), a teraz ho predávame fyzickej osobe na Ukrajinu, mám vystaviť faktúru s DPH,alebo bez DPH?
Ďakujem veľmi pekne.
Zoltán Kovács
01.12.09,10:54
Ak predávame nákladné vozidlo, ktoré sme používali na podnikanie (čiže na začiatku sme si uplatnili DPH), a teraz ho predávame fyzickej osobe na Ukrajinu, mám vystaviť faktúru s DPH,alebo bez DPH?
Ďakujem veľmi pekne.

Bez.
hanelie
01.12.09,11:36
prečo bez ?
ja si myslím opak - s DPH / je to súkromná osoba /
Zoltán Kovács
01.12.09,11:40
prečo bez ?
ja si myslím opak - s DPH / je to súkromná osoba /

Ide to mimo EU na Ukrajinu.
adabirk
01.12.09,12:02
- predmetný predaj je oslobodený od dane v zmysle § 47 zákona o DPH:

(1) Oslobodené od dane je dodanie tovaru, ktorý je odoslaný alebo prepravený predávajúcim alebo na jeho účet do miesta určenia na území tretieho štátu.


(3) Odoslanie alebo prepravenie tovaru do miesta určenia na území tretieho štátu podľa odsekov 1 a 2 je platiteľ povinný preukázať colným vyhlásením, v ktorom je colným orgánom potvrdený výstup tovaru z územia Európskych spoločenstiev, a dokladom o odoslaní alebo preprave tovaru; platiteľ musí mať colné vyhlásenie, v ktorom je potvrdený výstup tovaru z územia Európskych spoločenstiev, najneskôr do konca šiesteho kalendárneho mesiaca nasledujúceho po skončení zdaňovacieho obdobia, v ktorom uplatnil oslobodenie od dane.
inkamia
01.12.09,12:18
fúha a teraz :confused:... aj naša účtovníčka mi tvrdí s DPH, ale neviem.
Inak keď faktúrujem dopravu do UA tak to je bez DPH, bo to je mimo EU, ale toto :confused::confused::confused::confused:
Zoltán Kovács
01.12.09,12:19
fúha a teraz :confused:... aj naša účtovníčka mi tvrdí s DPH, ale neviem.
Inak keď faktúrujem dopravu do UA tak to je bez DPH, bo to je mimo EU, ale toto :confused::confused::confused::confused:

Jednoznačne bez DPH.
Vladimír Ozimý
01.12.09,12:35
Ešte podotknem že je potrebné mať výstupné JCD aby ste mohli nárokovať oslobodenie podľa § 47
inkamia
01.12.09,12:49
a čo v tom JCD treba uviesť?
Martin Mocko
01.12.09,13:20
a čo v tom JCD treba uviesť?

JCD je doklad, že tovar opustil alebo prišiel z tretej krajiny (krajiny mimo EU). Ak s tým nemáte skúsenosti - dajte si vystavit vyvozne konanie spedickej firme.