daduska120
01.12.09,12:23
Ahoj. Potrebovala by som poradit. Zacala som pracovat ako poistovaci poradca a chcem sa opytat, ake mam povinnosti voci uradom - ako ohlasenie na danovom urade alebo nieco podobne. Dakujem
Chobot
01.12.09,11:33
Ahoj. Potrebovala by som poradit. Zacala som pracovat ako poistovaci poradca a chcem sa opytat, ake mam povinnosti voci uradom - ako ohlasenie na danovom urade alebo nieco podobne. Dakujem

Si sprostredkovateľ poistenia? Aký? Podriadený sprostredkovateľ, výlúčný sprostredkovateľ, agent či maklér?

Si SZČO, alebo máš vlastnú firmu?

Si registrovaná v NBS, či máš vlastnú licenciu?

Trochu upresni, poisťovací poradca zatiaľ nie je kategória podľa zákona o sprostredkovaní poistenia.
daduska120
01.12.09,11:46
som podriadeny sprostredkovatel registrovany v NBS, fyzicka osoba (riadne zamestnana v inej sukr. spolocnosti)
optimistka
01.12.09,13:31
registruješ sa na DU / 30 dňová lehota/, oznamuješ vo svojej ZP /8 dňová lehota/ a taktiež aj do SP by si mala doručiť osvedčenie o zapise so registra sprostredkovateľov
daduska120
01.12.09,13:53
dakujem
Lianka
01.12.09,15:20
Je takyto sprostredkovatel povinny poziadat aj o ICO?

Docitala som sa:
Identifikačné číslo prideľuje:

a.) právnickým osobám zapísaným do obchodného registra - súd,

b.) neinvestičným fondom, záujmovým združeniam právnických osôb a neziskovým organizáciám poskytujúcim verejnoprospešné služby - krajský úrad,

c.) zahraničným osobám, rozpočtovým organizáciám a príspevkovým organizáciám, nadáciám, pozemkovým a iným účelovým spoločenstvám, politickým stranám a politickým hnutiam, cirkevným organizáciám a náboženským spoločnostiam a ostatným právnickým osobám, ktoré sa nezapisujú do obchodného registra - úrad,

d.) podnikateľom podnikajúcim na základe živnostenského oprávnenia - okresný úrad,

e.) podnikateľom podnikajúcim na základe iného než živnostenského oprávnenia - úrad.
Zdroj: http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=1462

Som toho nazoru, ze podla uvedeneho ano. Je v tomto zmysle sprostredkovatel podnikatelom?