botka74
01.12.09,12:27
Rodičovský príspevok pri sro
Dobrý deň, som mamina troch detí, zamestnaná, tc na MD, najmensia dcerka bude mat v januári 15 mesiacov, narok na materské som mala a mam, takze asi by nebol problém...ale:od 1.1.2009 som v sro s mojim otcom, podiel na zisku nemam, ale neviem to dokázat, v OR som riadne zapisaná a doma v BA som brigádovala na dohodu o vykonanej práci este v roku 2004-2008, kvoli kríze práca pre mamicku na rok 2009 nebola.Chcela by som sa opýtať či) sa dá nejakým sposobom pozastavit konatelstvo vo firme, alebo len vymazanim spolukonatelstva, odvody z sro neodvádzam, kedze som zamestnaná(neviem presne výrazy, prepáčte),b) ci tie náklady nestoja viac ako zvýšenie príspevku na desať mesiacov, kým dcerka nebude mat 2 roky a c) ci po novom nemozem vykonavat ani dohodu o vykonanej cinnosti, kedze sa mi strhavalo 19 % z hrubeho zárobku.Ak by som ani nepoziadala o zvýšený RP(ale zase preco nie, ze ano?), ale hypoteticky, ak som v sro a na papieri podnikám, mozu mi uplne pozastavit RP?Dakujem pekne za odpoveď
Anja111
01.12.09,18:39
Rodičovský príspevok pri sro
Dobrý deň, som mamina troch detí, zamestnaná, tc na MD, najmensia dcerka bude mat v januári 15 mesiacov, narok na materské som mala a mam, takze asi by nebol problém...ale:od 1.1.2009 som v sro s mojim otcom, podiel na zisku nemam, ale neviem to dokázat,
Príjem z podielov na zisku nie je predmetom dane a tak neovplyvňuje poberanie zvýšeného RP.
v OR som riadne zapisaná
Dôležité je, že nepoberáš odmenu spoločníka s.r.o., alebo konateľa.
a doma v BA som brigádovala na dohodu o vykonanej práci este v roku 2004-2008, kvoli kríze práca pre mamicku na rok 2009 nebola.
V roku 2010 nesmieš vykonávať zárobkovú činnosť, a to ani na základe dohody...
Chcela by som sa opýtať či) sa dá nejakým sposobom pozastavit konatelstvo vo firme, alebo len vymazanim spolukonatelstva, odvody z sro neodvádzam, kedze som zamestnaná(neviem presne výrazy, prepáčte),b) ci tie náklady nestoja viac ako zvýšenie príspevku na desať mesiacov, kým dcerka nebude mat 2 roky a c) ci po novom nemozem vykonavat ani dohodu o vykonanej cinnosti, kedze sa mi strhavalo 19 % z hrubeho zárobku.Ak by som ani nepoziadala o zvýšený RP(ale zase preco nie, ze ano?), ale hypoteticky, ak som v sro a na papieri podnikám, mozu mi uplne pozastavit RP?Dakujem pekne za odpoveď
Odpovede v texte. Podľa horeuvedeného môžeš požiadať o zvýšený RP...
botka74
01.12.09,23:15
Odpovede v texte. Podľa horeuvedeného môžeš požiadať o zvýšený RP...
ďakujem veľmi pekne, veľmi si ma potešila...tej brigády je škoda, ale zase veď dohoda môže byť na manžela a ja môžem robiť´ˇdalej , ak bude čo...že?pekný deň Anja