boure
01.12.09,14:18
Je mozne si dat do nakladov fakturu ktora nema DIC?

Ide o to ze zaciatok SZCO mam az 1.1.2010 no uz teraz si chcem registrovat domenu kde sice pytaju DIC (nepovinne) to znamena ze ho nevypisem...
A neviem ci vobec to bude mozne dat do nakladov ked si ju registrujem uz teraz to som este ako sukromna osoba
Martin Mocko
01.12.09,13:26
Je mozne si dat do nakladov fakturu ktora nema DIC?

Ide o to ze zaciatok SZCO mam az 1.1.2010 no uz teraz si chcem registrovat domenu kde sice pytaju DIC (nepovinne) to znamena ze ho nevypisem...
A neviem ci vobec to bude mozne dat do nakladov ked si ju registrujem uz teraz to som este ako sukromna osoba


Ako SZCO najpravdepodobnejsie budes viest jednoduche uctovnictvo. To spociva v tom, ze "nakladom" je uhrada faktury. Ak uhrada prebehne v obdobi, ked nie si "registrovany zivnostnik" (registracia na ZU a DU), tak vydavok nie je mozne uznat za vydavok ovplyvnujuci zaklad dane. (nepojde o naklad v ramci podnikania).
Polopate: ked to chces mat v nakladoch - pockaj do januara.
optimistka
01.12.09,13:36
doporučujem pozrieť si zákon o dani z príjmov, konkrétne § 4 ods.4
výdavky vynaložené na zásoby a iné nevyhnutne vynaložené výdavky spojené so začatím činnosti vynaložené v kalendárnom roku, ktorý predchádzal roku, v ktorom daňovník s príjmami podľa § 6 začal túto činnosť vykonávať, sa zahrnú do základu dane počnúc zdanovacím obdobím, vk torom začal túto činnosť vykonávať.
Takže aj keď to uhradíš v roku 2009 a činnosť začneš vykonávať v 2010, zúčtuješ to do N r. 2010
marian152
01.12.09,16:47
ja riešim taký istý problém...takže optimistka optimistyckým pohľadom - môžem si to teda dať do nákladov v r. 2010 aj keď je to kúpené na mňa ako fyzickú osobu?
optimistka
01.12.09,16:52
je to nevyhnutne vynaložený výdavok na začatie živnosti ??
budeš si ho musieť obhájiť, posudzujú to dosť prísne