mackova
01.12.09,16:53
Caute, chcela by som sa spytat, ci je o.k. ye fakturuejm tovar a niektorym zakanikom to ak dopravim z ciech do firmy na slovensko.
dnes mi volala pani z DU, ye si chce pozriet moje ucto hlavne vys FA pre dopravu, v ZL mam tuto cinnost.
Myslite, ye je to problem?
optimistka
01.12.09,16:05
prosím ťa napíš to zrozumiteľnejšie
mackova
01.12.09,16:07
mozem si fakturovat okrem tovaru aj dopravu pre zakaznika, ked dopravim z ciech na slovensko pre zakaznika tento tovar.
lebo mi volala pani z DU, ze by chcela vidiet moje ucto a hlavne vysFA.
myslite ye to je problem?
Lianka
01.12.09,16:10
babi2
01.12.09,16:14
mozem si fakturovat okrem tovaru aj dopravu pre zakaznika, ked dopravim z ciech na slovensko pre zakaznika tento tovar.
lebo mi volala pani z DU, ze by chcela vidiet moje ucto a hlavne vysFA.
myslite ye to je problem?
Podľa mňa nebude problém v tom, že fakturuješ dopravu k tovaru, na tom nevidím nič zvláštne
talaricek
02.12.09,07:09
nemôže byť "problém" s DPH? Si platca DPH?
truch
02.12.09,07:32
Nie je to také jednoznačné. Riešila som tento problém, pretože v predmete činnosti našej spoločnosti nemáme prepravu tovaru. Po konzultáciach s odborníkmi mi bolo povedané, že môžem fakturovať prepravu našich výrobkov k zákazníkovi, pretože to má úzky súvis s našou činnosťou. V nákladoch mám faktúru od prepravnej spoločnosti a vo výnosoch tržbu za prepravu od zákazníka. Predávame aj do Čiech, tam je preprava samozrejme bez DPH.
babi2
02.12.09,07:39
Nie je to také jednoznačné. Riešila som tento problém, pretože v predmete činnosti našej spoločnosti nemáme prepravu tovaru. Po konzultáciach s odborníkmi mi bolo povedané, že môžem fakturovať prepravu našich výrobkov k zákazníkovi, pretože to má úzky súvis s našou činnosťou. V nákladoch mám faktúru od prepravnej spoločnosti a vo výnosoch tržbu za prepravu od zákazníka. Predávame aj do Čiech, tam je preprava samozrejme bez DPH.
Nerozumiem celkom, čo nie je jednoznačné. Nemusím mať v predmete činnosti prepravu, aby som ju fakturovala, veď aj keď mi príde údržbár čosi opraviť, tak si vyfakturuje dopravné náklady a nemá v predmete činnosti prepravu
truch
02.12.09,13:23
Máš úplnu pravdu, je to logické. Akurát známa mala kontrolu a chceli jej dať pokutu, že robila to, na čo nemá oprávnenie /jednolo sa tiež o prepravu /. Tak som radšej zisťovala či je to v poriadku, aby nebol problém. Natrafíš na "múdreho kontrolóra" a si v ......
maska2
16.12.09,10:47
Nie je to také jednoznačné. Riešila som tento problém, pretože v predmete činnosti našej spoločnosti nemáme prepravu tovaru. Po konzultáciach s odborníkmi mi bolo povedané, že môžem fakturovať prepravu našich výrobkov k zákazníkovi, pretože to má úzky súvis s našou činnosťou. V nákladoch mám faktúru od prepravnej spoločnosti a vo výnosoch tržbu za prepravu od zákazníka. Predávame aj do Čiech, tam je preprava samozrejme bez DPH.



Ahojte poraďáci.Môžete mi prosím poradiť?Idem vystaviť fa do Čiech na dodanie tovaru.Prepravu nám uskutočnila firma, ktorú sme si my objednali a hneď aj vyplatili.Sme plátci DPH.
Ako potom preúčtujem tú cenu prepravy Českej firme ? Tú celú čo sme zaplatili my vrátane DPH alebo len bez DPH? Som z toho mimo.Prosím poradte mi.Ďakujem Andrea.
IvoM
16.12.09,12:30
Nie je to síce otázka na DP ale DPH, ale dobre. Budete fakturovať bez DPH /§16/
maska2
16.12.09,12:47
Nie je to síce otázka na DP ale DPH, ale dobre. Budete fakturovať bez DPH /§16/


Ďakujem ,prepáčte , nevšimla som si, že je to v časti DP.Ďakujem ešte raz.Andrea