bety4
01.12.09,16:05
Dobrý den, chcela by som Vás poprosit o radu. Mama mala po rozvode BSM vysporiadanie kde je prisúdili byt s tým, že otca má vyplatit polovicu z neho. Chcela si zobrat úver ale zistila ze po rozvode sa kupovali pozemky pod bytom za 40SK a teraz kvôli tomu nemoze dostat úver lebo na liste z vlastníctva bytu je síce mama napísana ale na liste vlastníctva z pozemku je aj otec. Chcem sa opýtat ci sa dá byt predat aj bez pozemku pod ním lebo je to okolo 10 metrov stvorcových za 40SK. Keby chcela úver otec by musel podpísat zálozné právo co by urcite nepodpísal lebo robí naschval. Ďakujem za rady.
Chobot
02.12.09,07:51
Dobrý den, chcela by som Vás poprosit o radu. Mama mala po rozvode BSM vysporiadanie kde je prisúdili byt s tým, že otca má vyplatit polovicu z neho. Chcela si zobrat úver ale zistila ze po rozvode sa kupovali pozemky pod bytom za 40SK a teraz kvôli tomu nemoze dostat úver lebo na liste z vlastníctva bytu je síce mama napísana ale na liste vlastníctva z pozemku je aj otec. Chcem sa opýtat ci sa dá byt predat aj bez pozemku pod ním lebo je to okolo 10 metrov stvorcových za 40SK. Keby chcela úver otec by musel podpísat zálozné právo co by urcite nepodpísal lebo robí naschval. Ďakujem za rady.

Vidím, že nielen ja, ale ani iní nepochopili zo zadania, o čo presne ide. Je tu veľa nejasností, ktorým nerozumiem. Napr.

Kto kúpil pozemok pod bytovkou? Len mama, alebo spoločne s otcom? Prečo to odkupoval aj otec, keď už boli rozvedení a majetkovo vysporiadaní? A na súde (v rozsudku) sa o pozemku nejednalo? Prečo sa na to zabudlo? ALebo mi tu nesedí postuponosť, čo bolo skôr, majetkové vysporiadanie alebo odkúpenie pozemku?

Prečo chcete predať byt, keď mame stačí vyplatiť otca? Veď si chce brať úver, nie predávať byt. Nerozumiem tomu.

Bez ohľadu na horeuvedené otázky, odpoveď je, že byt sa dá predať aj bez pozemku pod ním.
bety4
04.12.09,05:05
Dakujem za odpoved. Na ten pozemok sa pri BSM vysporiadani na súde zabudlo lebo uz ked boli rozvedený tak az potom sa odkupovali pozemky pod bytom a mama to zabudla povedat na súde pri BSM vysporiadani. Úver jej nemozu dat lebo otec nechce ist podpísat zálozne právo na ten pozemok a vypol si telefon aby sa mu nemohla mama dovolat. Takze jedine sa da predat byt. Alebo neviem ci by sme ho mohhli z toho bytu vystahovat kej je na LV napísaná mama. Ten pozemok neviem preco podpisovali obaja ked prisiel papier z mesta ze mesto im predáva pozemok za 40SK a nech to podpísu a poslu naspat a mama bola tak blba ze to podpísala a poslala naspat.