matisek77
01.12.09,16:58
Ahojte,

kupujem byt okolo 85.000 EUR, chyba mi cca 15.000 EUR na posledne dofinancovanie (ide uz o skolaudovanu novostavbu, ktorej vystavbu od 09/2008 postupne financujem). Kupovana nehnutelnost nie je zatazena ziadnym zaloznym pravom.

Vie mi niekto poradit, keby som bral uver z banky, resp. od privatnej osoby, aky je pravny postup (typy zmluv)? Ide o to, ze aj veritel potrebuje mat zaruku v nehnutelnosti, ze mu do Listu vlastnictva pri kupe zapisem zalozne pravo.. Mam v tomto uplny hokej:)

POSTUP - doplnite?:
1. ???
. ???
- Dostanem od veritela uver.
. ???
. ???
Zaver: Budem vlastnikom bytu.

Dakujem pekne.

Matej.
peter977
07.12.09,06:19
A je to vôbec nútné dofinancovať prostriedky od fyzickej osoby?
Akým spôsobom ste riešil úver? Na akú sumu je nastavený znalecký posudok?

Ak si chcete brať úver od fyzickej osoby, jednoznačne nehľadajte rady na internete od "internetových vševedou" ale v právnickej kancelárií! Lepšie dať právnikovy 160 € ako fyzickej osobe byt!
matisek77
07.12.09,10:12
Mate pravdu! Na internete som nasiel vela inzeratov, z nich vacsina podvodnikov. Cely moj problem uz riesim so serioznou firmou a ich hypotekarnou poradkynou.
Lianka
07.12.09,10:24
Vie mi niekto poradit, keby som bral uver z banky, resp. od privatnej osoby, aky je pravny postup (typy zmluv)? Ide o to, ze aj veritel potrebuje mat zaruku v nehnutelnosti, ze mu do Listu vlastnictva pri kupe zapisem zalozne pravo.. Mam v tomto uplny hokej:)

Mozete si pozicat aj od fyzickej osoby na zaklade zmluvy o pozicke. Zalezi na tom, na akych zarukach sa dohodnete, co si bude veritel vyzadovat - mozne je aj zalozne pravo na nehnutelnost (ine: zmenka, dohoda z zrazkach zo mzdy a ine).