samuelovic
01.12.09,17:18
Chcel by som poistiť RD proti živlom.
Ktora poisťovňa má najlepšie ceny a na čo si dávať pozor?
ďakujem
Stina
01.12.09,17:11
Aj keď poistenie nehnuteľnosti nedokáže týmto škodám zabrániť, môže za relatívne nízku sumu výrazne zmieriť ich dôsledky. Dôležité však je, aby si klient správne zvolil krytie rizík a výšku poistnej sumy.
Poisťovne ponúkajú dva základné produkty, ktorými môžeme pokryť veľkú časť rizík ohrozujúcich náš majetok. Sú to predovšetkým poistenie hnuteľných vecí v byte, tzv. poistenie domácnosti, a poistenie nehnuteľností, a to nielen rodinných domov, ale i bytov v osobnom vlastníctve.

Stavbu možno poistiť

* pre prípad poškodenia alebo zničenia živelnými udalosťami – to znamená, že vznik práva na poistné plnenie nastane vtedy, keď stavba bola poškodená alebo zničená požiarom, výbuchom, priamym úderom blesku, víchricou, povodňou alebo záplavou, ľadovcom, náhlym zosuvom pôdy, zrútením skál alebo zemín, zosúvaním alebo zrútením lavín, pádom stromov, stožiarov a iných predmetov a zemetrasením;

* ďalej možno stavbu poistiť pre prípad poškodenia alebo zničenia, ktoré môžu spôsobiť voda unikajúca z vodovodných zariadení, z prívodného alebo odvádzacieho potrubia týchto zariadení, kvapalina alebo para unikajúca z vykurovacích zariadení alebo solárnych systémov, pretlak kvapaliny alebo pary či zamrznutie vody v potrubí;

* pre prípad poškodenia alebo zničenia inými náhodnými udalosťami, napr. nárazom dopravných prostriedkov, poškodením budovy ťarchou snehu alebo námrazy.
S poistením stavieb možno dohodnúť aj poistenie zodpovednosti za škodu, ktorá je spôsobená inému a poistený zodpovedá za ňu ako vlastník budovy.

Čo si treba pri zmluve všímať
- ako je upravené platenie poistného
- na čo sa poistenie vzťahuje
- aké sú poistné riziká
- ako sú stanovené práva a povinnosti poisteného
- čo je z predmetu poistenia vylúčené.

Odporúčam osloviť viaceré poisťovne a až po vypracovaní ponúk sa rozhodnúť pre tú , ktorá najlepšie spĺňa tvoje požiadavky.
adark1
09.12.09,11:47
Zdravím,
ešte je potrebné dodať:
- kto je majiteľom nehnuteľnosti
- prečo iba živel?Môžu predsa odcudziť resp. poškodiť, to čo prislúcha k
nehnuteľnosti / sanita, satelit,kotol, elektromotor a podobne/
- zistenie novej ceny / na takú sa nehnuteľnosť poisťuje/
- samozrejme ako bolo naznačené - aj cena poistky/ dá sa za to isté v tej
istej poisťovni ísť cenovo nižšie/
- automatická indexácia
Táto problematika je naozaj široká.Doporučujem odborníka, nie pracovníka poisťovne.
Veľa úspechov.
ivko
mapper
13.07.11,19:30
nejake dalsie postrehy? ktoru poistovnu by ste si vybrali a preco resp. ake mate skusenosti pri likvidacii poistnych udalosti?
buchač
14.07.11,05:11
nejake dalsie postrehy? ktoru poistovnu by ste si vybrali a preco resp. ake mate skusenosti pri likvidacii poistnych udalosti?

...daj pokoj s likvidáciami .......nestraš radšej ...;)

Poisťovňu ???....ja osobne Alianz ...

Prečo ???
1. lebo som tam už roky rokaté a s tým súvisia
2. nejaké tie bonusy
- percentá
- vernostné
- počet poistiek
- atď ....už si všetko nepamätám ani , čo to obnáša

Pred mesiacom som novú poistnú zmluvu podpisoval na byt ....
Sedelsom v kancli zo 2-3 hodiny , pokiaľ sme to všetko spísali , prepočítali tak , aby tomne vyhovovalo ...
Poistka bola stanovená na tých 175 € , no po všetkých bonusoch to nakoniec spadlo na 140 € .
Plnenie je tak vysoké , že v prípade ( ticho som ...klop , klop ....) udalosti by som si aj nový byt mohol kúpiť , aj zariadenie ....atď ...


...ale všetko je len a len v Tvojej moci , rozhodnutia sa ...
adark1
14.07.11,06:28
Zdravím,
rozšírim tému ešte o pár ďalších postrehov.
1. Naposledy som riešil 2x poškodenie elektroniky po údere blesku.Škody 2000€ a druhá cez 6000€. Alebo odcudzenie elektromotoru z pohonu brány na otváranie. Čo chcem týmto naznačiť? Nuž nasledovné.
A/ Všetko vychádza z celkovej filozofie. Čo chcem?
- určite si základný pohľad na potreby poistenia.Tu by malo byť to základné. Teda náhrada od poistenie na opravu, resp. znovupostavenie domu.Riziká - dočítate sa o tom každučký deň./živel, krádež,vandalizmus,zodpovednosť a pod./.Tu vám doporučím obchodnú vec. Majte na pamäti, že po uzatvorení zmluvy budete potrebovať kvalitný servis.Bohužiaľ moje skúsenosti hovoria , že pracovníci poisťovní toto zanedbávajú a ich priorita sú iba nové obchody ( česť výnimkám).
Nechajte si od sprostredkovateľa
- navrhnúť poisťovateľa, jeho poistný produkt, a nech všetko riadne s vami rozoberie. Ja to robievam aj niekoľko dní, podľa vyspelosti klienta.
B/ Ak zostane ešte niečo /peniaze vyčlené na poistenie/ na tzv. doplnkové poistenia doriešte si aj to.
Napríklad poistenie skla, poistenie elektromotorov a podobne

Na túto tému viem rozprávať veľmi veľa ale to nie je to ,čo potrebujete.Majte však ,,sedliacky,, rozum.Potrebujem - nepotrebujem.Ešte raz, odborný obzor nech vysvetlí profesionál a vy sa potom rozhodnite.
ivan