Dana Punová
01.12.09,18:12
Dobrý deň.
Mám možnosť predávať svoje zdobené medovníčky nie pravidelne, ale nárazovo v predvianočnom čase. Predaj by sa uskutočnil v priestoroch, ktoré mi poskytne obchodný dom,vlastne ide len o stôl pri vchode, predaj by bol spojený aj s predvádzaním zdobenia . Jednalo by sa asi o dva dni v týždni na pár hodín. Zaujíma ma: 1. Či potrebujem živnostenský list, 2. či potrebujem registračnú pokladňu, 3. vlastním zdravotný preukaz, ale potrebujem aj nejaké povolenie napr. z hygieny? 4. Medovníčky by boli balené v ozdobnom darčekovom balení (krabičky, celofán...) - musia byť označené štítkom, na ktorom je hmotnosť, obsah, pôvod, energetická hodnota a pod.? Podotýkam, že tento predaj by sa uskutočnil v období dvoch týždňov a výnos by nepresiahol päťnásobok životného minima. Poradíte mi niekto? Vopred krááááásne ďakujem.
profesional
15.12.09,11:24
Nakolko nejde o sustavnu cinnost, nie su naplnene podmienky podnikania podla zakona. Preto na takuto cinnost nepotrebujes zivnost. Rovnako na zaklade tohto nepotrebujes registracnu podkladnu. Avsak na poziadanie si povinny vydat paragon z registracnej pokladnice.
V tomto pripade sa bude toto povazovat za predaj vlastnych prebytkov. Co sa tyka zdanenia, tak to sa odvyja do toho ci mas v zdanovacom obdobi (kalendarny rok) este aj nejake ine prijmy.