marialo
01.12.09,18:14
Prosím o radu, pracujem v štátnej príspevkovej organizácii. V októbri 2008 som nastúpila na PN. Ukončila som ju 1.decembra 2009. Z roku 2008 mi ostala dovolenku, tak teraz si ju čerpám. Pred tým ako som nastúpila na PN som bola zaradená na funkciu s vyšším platom (čiže s vyššou priemerkou/. Funkciu zrušili a mňa od októbra 2008 preradili na funkciu oveľa s nižším platom, súhlasila som.
Povedali mi, že mi vyplatia dovolenku z platu ktorý mám pridelený od roku 2008, že pre príspevkovú organizáciu platí osobitný zákon na vyplatenie dovolenky. Taktiež mi povedali, že aj odstupné sa vypočíta z tohto nízkeho platu, hoci som ešte nedostala ani raz takúto výplatu. Pretože som rozmýšľala aj o odchode.
Pýtam sa či zamestnávateľ má pravdu, alebo kde by som sa mala informovať, aby ma nepoškodili?
Ďakujem
mzdarka renca
02.12.09,07:55
Prosím o radu, pracujem v štátnej príspevkovej organizácii. V októbri 2008 som nastúpila na PN. Ukončila som ju 1.decembra 2009. Z roku 2008 mi ostala dovolenku, tak teraz si ju čerpám. Pred tým ako som nastúpila na PN som bola zaradená na funkciu s vyšším platom (čiže s vyššou priemerkou/ v tomto prípade ťa priemerka nezaujíma, lebo zamestnancov odmeňovaných v zmysle zákona o odmeňovaní niektorých zamestnancov vo verejnom záujme máš dostať funkčný plat, t.z., že každý mesiac pri výbere dovolenky podľa počtu dní je náhrada v inej výške.. Funkciu zrušili a mňa od októbra 2008 preradili na funkciu oveľa s nižším platom, súhlasila som.ak si podpísala platový dekrét, tak platí vo všetkých prípadoch, či sa to týka dovolenky, odstupného a pod.
Povedali mi, že mi vyplatia dovolenku z platu ktorý mám pridelený od roku 2008, že pre príspevkovú organizáciu platí osobitný zákon na vyplatenie dovolenky. aký zákon majú na mysli? pre príspevkové org. platí vyššie spomenutý zákon. Taktiež mi povedali, že aj odstupné sa vypočíta z tohto nízkeho platu, hoci som ešte nedostala ani raz takúto výplatu. je to tak, ak si podpísala platový dekrét. Pretože som rozmýšľala aj o odchode.
Pýtam sa či zamestnávateľ má pravdu, alebo kde by som sa mala informovať, aby ma nepoškodili?
Ďakujem
odpoveď v texte
Chobot
02.12.09,08:53
Prosím o radu, pracujem v štátnej príspevkovej organizácii. V októbri 2008 som nastúpila na PN. Ukončila som ju 1.decembra 2009. Z roku 2008 mi ostala dovolenku, tak teraz si ju čerpám. Pred tým ako som nastúpila na PN som bola zaradená na funkciu s vyšším platom (čiže s vyššou priemerkou/. Funkciu zrušili a mňa od októbra 2008 preradili na funkciu oveľa s nižším platom, súhlasila som.
Povedali mi, že mi vyplatia dovolenku z platu ktorý mám pridelený od roku 2008, že pre príspevkovú organizáciu platí osobitný zákon na vyplatenie dovolenky. Taktiež mi povedali, že aj odstupné sa vypočíta z tohto nízkeho platu, hoci som ešte nedostala ani raz takúto výplatu. Pretože som rozmýšľala aj o odchode.
Pýtam sa či zamestnávateľ má pravdu, alebo kde by som sa mala informovať, aby ma nepoškodili?
Ďakujem

Nech ti dajú číslo toho zákona, prípadne aj paragraf, aby sme to mohli overiť. Nechce sa mi teraz prezerať všetky zákony, ktoré sa týkajú príspevkových organizácií.