KIAN
06.09.05,17:33
Som SZCO a vlastnim pocitacovu hernu,chcela by som sa informovat,ako mam viest uctovnictvo...nemam ziadne sklady a ani nic nepredavam....ponukam len sluzby...co vsetko musim evidovat? Som zaciatocnicka a neviem,ci to zvladnem aj sama alebo mam zamestnat uctovnicku...nemam ziadnych zamestnancov a ta suma za vedenie uctovnictva inou osobou je pre mna velmi vysoka...poradite mi? :D
A este by ma zaujimalo,co vsetko mozem odpisat..mozem aj telefonne ucty?
Milan Benka
06.09.05,16:03
Doporučujem naučiť sa základy jednoduchého účtovníctva. Nie je to až také ťažké, naučiť sa viesť ho pre takú jednoduchú firmu. A podľa toho, čo píšeš / dokopy nič/ je ťažko povedať aká suma by bola primeraná za vedenie účtovníctva inou osobou - firmou. Odkiaľ si ?
Heni
06.09.05,16:05
KIAN, pozri SS
mada
06.09.05,17:16
Ja mám podobný problém, rada by som si najradšej sama viedla účtovníctvo, mám zlé skúsenosti s účtovníčkou, dokonca také, že mi hrozí pokuta z daňového úradu. No neviem, bojím sa, na daňovom mi poradili, že keď som nikdy neviedla účtovníctvo, odporúčajú mi nájsť si účtovníčku.
Ale sklamala som sa, ťažko už budem dôverovať. Je nejaký spôsob, ako sa naučiť jednoduché účtovníctvo ako samouk? Čo by ste mi poradili, ak môžem poprosiť?
Tiež ponúkam služby /internetová čitáreň/, nemám sklad, zatiaľ ani zamestnancov. Najradšej by som sa naučila aj DPH. Ďakujem za každú radu.
liba2
06.09.05,20:10
Ja mám podobný problém, rada by som si najradšej sama viedla účtovníctvo, mám zlé skúsenosti s účtovníčkou, dokonca také, že mi hrozí pokuta z daňového úradu. No neviem, bojím sa, na daňovom mi poradili, že keď som nikdy neviedla účtovníctvo, odporúčajú mi nájsť si účtovníčku.
Ale sklamala som sa, ťažko už budem dôverovať. Je nejaký spôsob, ako sa naučiť jednoduché účtovníctvo ako samouk? Čo by ste mi poradili, ak môžem poprosiť?
Tiež ponúkam služby /internetová čitáreň/, nemám sklad, zatiaľ ani zamestnancov. Najradšej by som sa naučila aj DPH. Ďakujem za každú radu.1. Aj tej najschopnejšej a najpedantnejšej účtovníčke sa môže prihodiť chyba, za ktorú je pokuta daň. úradu.
2. Jednoduché účtovníctvo sa dá naučiť tak ako každá iná zručnosť. Aj ako samouk. Treba sa tomu seriózne a systematicky venovať. Najdôležitejšie je pochopiť určité vzťahy, ktoré v účtovníctve platia. Otázka bude, či ti zostane čas toto všetko zvládnuť popri podnikaní tak, aby si nepotrebovala účtovníčku. A či máš k tejto činnosti vzťah.
3. Ak sa rozhodneš, kúp si brožúru o JÚ. Spravidla je tam aj zákon o účtovníctve, ktorý ako základ potrebuješ - samozrejme, len to čo sa týka JÚ.
4. Čítaj tu na Porade všetko o jednoduchom účtovníctve. Sú tu praktické rady a skúsenosti, ktoré obyčajne v knižkách nenájdeš.
5. Kúp si softvér na JÚ (ak ešte nemáš). Investícia do softvéru sa ti vráti v podobe rýchleho spracovania dokladov a rýchlej orientáci o stave a výsledku hospodárenia.
6. Aj DPH sa dá naučiť, ale to je náročnejšie. A ak nemáš základy, neodporúčam to skúšať. Potom radšej vezmi účtovníčku.
Okrem toho, z jednej zlej skúsenosti by sa nemali robiť závery. Účtovníčku vymeň, zostane ti veľa času nato, aby si sa venovala svojmu podnikaniu.
KIAN
07.09.05,07:21
Tak som si precitala vase rady a dospela som k zaveru,ze to skusim sama...
nemoze to byt az take tazke :) mam vela casu...aj chut sa ucit a hlavne nemam prostriedky na platenie uctovnicky..tak idem citat celu poradu...hned ....dakujem :D
JankaV
22.09.05,10:04
Prosím vás, je možné viesť podvojné účtovníctvo ručne, nie účtovníckym softvérom. Ide o poskytovanie jednej služby v prenajatom priestore s jedným zamestnancom. Ak áno, čo k tomu potrebujem?
Ďakujem.
porfin
22.09.05,10:21
všetko je možné....ALe prečo chceš viesť PU? A ešte k tomu ručne? Pre financie? Sú softy ktoré vpodstate si nekupuješ ale"prenajímaš" Oberon.
Ak chceš viesť ručne účtovníctvo tak JU by sa celkom dobre dalo a myslím, že by ti aj viac vyhovovalo.
tortelini
31.03.08,18:20
Ahojte viete mi poradit nejaku knihu podla ktorej by som sama vedela naucit JU ? Dnes som behala po meste a nikde som nic nezohnala a ani poradit mi nevedeli. Neverim ze na trhu nie je nejaka kniha pre samoukov na JU. Prosim viete mi poradit?
lenkak
31.03.08,18:28
Alexandra777
10.04.08,14:46
Prosím vás, neviete mi niekto poradiť, či musím mať v knihe evidencie DPH zaevidované len faktúry, z ktorých si chcem v danom mesiaci uplatniť odpočet, alebo aj tie, kt. sú bez DPH? Ďakujem