mlynkarka
01.12.09,19:10
Ahojte. Chcela by som poprosit o radu. Uz ma stve, ze mi nesedia skoro ziadne nohavice spred pol roka. Pribrala som sice svojim zavinenim, ze som viac papala, ale uz sa drzim, ale dole to nejde. Pribrala som v bokoch, sice len nejake 3 kg, ale je to vidiet a hlavne citit ked si obleciem starsie gate :( Poradte ako zhodit z bokov, nejaky cvik, alebo stroj na cvicenie. Dakujem vam
pasuliatko
01.12.09,18:17
údajne na boky je dobrý rotačný disk na cvičenie
Rozalka
01.12.09,18:43
áááále - to máš takú hlúpu skriňu, že sa v nej zbehnú odevy.
zdenka131
01.12.09,18:59
Účinný cvik na boky: ľahnúť , skrčiť nohy, prekladať kolená z jednej strany na druhú.
mlynkarka
01.12.09,21:31
Dakujem, este piste piste :) a ten rotacny disk mam, ale to nie je na boky na zadku, ale skor na bursne sikme svalstvo, proste na boky brucha alebo ako to mam povedat
Hmm, keby to tak bola pravda s tou skrinou :)
Hansa
02.12.09,05:36
...povedala by som, že aj nejaké to kilo navyše sa dá nosiť s určitou gracióznosťou;)
Blankake
02.12.09,06:23
Na boky pomáha unožovanie - v ľahu, v stoji a tiež zanožovanie. Potom chôdza (hlavne po schodoch), bicyklovanie, stepper. Dobrá je aj kalanetika, len to nemá hneď efekt.

http://www.zeny.cz/magazin/cvicebni-sestavy/sestava-pro-hyzde-a-boky.aspx
na tejto stránke sú tiež ukážky zo zostáv cvikov podľa Claudie Schiffer - tiež veľmi dobré.

http://img.lesk.cas.sk/157260.jpg NA ŠTÍHLE BOKY
Konce therabandu zviažte, postavte sa naň pravou nohou a natiahnite ho na ľavé stehno. Ľavé koleno ťahajte proti odporu nahor, pričom pohyb má byť plynulý a pomalý. Dbajte na vystretý chrbát. Ak máte problémy s rovnováhou, môžete sa oprieť o stenu. Po jednej minúte cvičenia vymeňte nohy.

http://www.cviky-na-boky.cz/
http://www.xteen.cz/sport/news/1272-posilovani-svalu-doma
http://zdravie.pluska.sk/zdravie/rubriky/fit/10-cvikov-na-zadok-a-stehna.html
Mila23
02.12.09,07:45
Asi ta nepotesim,ale lokalne (cize iba z urcitej partie) sa da schudnut iba liposukciou.
Kazdy clovek ma nejaku problemovu zonu, kde sa aj pri celkovom chudnuti ten tuk drzi najdlsie, ale zial genetiku neovplyvnis :o((
Cviky na boky Ti pomozu vytvarovat a spevniet boky,ale moc z nich neschudnes :o((
Mila23
02.12.09,07:52
Mlynarka, mojim predchadzajucim prispevkom som Ta nechcela odradit od cvicenia ( ani snahy schudnut), len som ta chcela upozornit,aby si nemala nerealne ocakavania.
Ja to poznam, tiez som si kedysi myslela,ze z napr. dvesto brusakov denno-denne schudnem na bruchu....ale tak to zial nefunguje :o(
MartinaZC
02.12.09,08:03
Zdravím Ťa v klube. Tiež mám taký problém, ako Ty a som z toho dosť nervózna, hlavne keď si mám kúpiť nové nohavice. Ak sú mi dobré v bokoch, tak v páse sú obrovské a ak by mi bol pás akurát, tak boky to zas nepustia. Katastrófa. Už sa s tým ale pomaličky vyrovnávam a vždy si radšej poviem "len aby som radšej zdravá bola". Tučibomba nie som a tie boky treba asi predýchať. Pozdravujem :).
Blankake
02.12.09,08:51
Mlynarka, mojim predchadzajucim prispevkom som Ta nechcela odradit od cvicenia ( ani snahy schudnut), len som ta chcela upozornit,aby si nemala nerealne ocakavania.
Ja to poznam, tiez som si kedysi myslela,ze z napr. dvesto brusakov denno-denne schudnem na bruchu....ale tak to zial nefunguje :o(
No pravidelný pohyb niečo má do seba. ;) Keď boli moje deti menšie a musela som viac okolo nich behať, chodiť s nimi vonku viackrát denne, na nákup... a stále po schodoch (keďže výťah nemáme), určite som mala obvod v bokoch menší ako teraz, keď väčšinu dňa len sedím. A to som vtedy vôbec necvičila.:)
Mila23
02.12.09,11:53
"No pravidelný pohyb niečo má do seba. ;) Keď boli moje deti menšie a musela som viac okolo nich behať, chodiť s nimi vonku viackrát denne, na nákup... a stále po schodoch (keďže výťah nemáme), určite som mala obvod v bokoch menší ako teraz, keď väčšinu dňa len sedím. A to som vtedy vôbec necvičila.:) "

Blankake: Ja som netvrdila,ze pohybom neschudne z bokov - ale ze cvicenim IBA cvikov na boky to nebude zrejme to co ocakava. Pravidelny a casty pohyb je na chudnutie ako stvoreny....;o) chodza, beh, bicyklovanie a pod.....ak to opakujes castejsie do tyzdna a trosku upravis stravu, tak chudnut budes :o)
fulmaja
02.12.09,12:49
Ľahni si na bok. Hlavu podopri rukou. Spodná noha je v kolene ohnutá. Vrchnú nohu napni, špičky prstov a koleno smeruje dopredu. Pomalým pohybom dvíhaj a spúšťaj nohu. Chodidlo nepolož počas cvičenia na zem. Cvik opakuj 10 ráz v 2 sériách. To isté precvič aj s druhou nohou.

Prenášanie váhy

Sadni si na zem. Rukami sa opri o podložku. Lakte maj mierne ohnuté. Nohy spolu pokrč v kolenách a prenášaj ich váhu striedavo na jednu stranu a potom na druhú. Cvik opakuj 10 ráz v 2 sériách.

Ľahni si na bok. Hlavu podopri rukou. Spodná noha je v kolene ohnutá. Vrchnú nohu napni, špičky prstov a koleno smeruje dopredu. Pomalým pohybom dvíhaj a spúšťaj nohu. Chodidlo nepolož počas cvičenia na zem. Cvik opakuj 10 ráz v 2 sériách. To isté precvič aj s druhou nohou.
mlynkarka
02.12.09,16:17
Mila23 ved ja viem, ja si to uvedomujem. Hlavne sa asi musim drzat v tom papkani, a pohybovat sa, aby to nebolo este horsie. Ani ja nie som nejaka silna, mam 164/63 kg ale ked som mala tych 60 tak som sa citila dobre, teraz uz ani nie. Ale ziadna katastrofa to nie je, musim len dbat na to, aby to neskoncilo u nejakych 65 a vyssie :)
Mila23
03.12.09,07:55
Mlynarka - ja mam tiez problem s papkanim. Hlavne mam rada chlieb,pecivo a kolace a tiez som dospela do stadia, ze sa uz necitim dobre - tak som sa rozhodla trosku zacat cvicit a obmedzit stravu.
Skus pozriet stranku www.sportujeme.sk (http://www.sportujeme.sk) - tam najdes aj cviky, aj zaujimave clanky, aj dobre rady vo fore.
A 3 kg nie je vela - nemal by byt problem - drzim Ti palce :o))....nam obom :o)))
mlynkarka
03.12.09,17:59
Ja som mala pravidelny pohyb - jazdim na koni a do maja som kazdy den hodinu s nim robila a bola spotena jak mys, no od maja uz len rekreacne,lebo som skoncila so zavodenim, cize sa uz tak nespotim..podla mna to je ten hlavny dovod, ze som pribrala.