Anueta79
02.12.09,09:00
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, kúpili sme od zahraničnej firmy stroj, na ktorý nám prišla faktúra, následne na to nás navštívil ich zamestnanec, ktorý zaučil našich pracovníkov na tomto stroji pracovať. Prišla nám za toto zaškolenie faktúra, otázka znie, kam zaúčtovať tieto náklady? Pôjde to do ceny stroja alebo na aký nákladový účet? Podotýkam že nejde o nášho zamestnanca. ďakujem za vaše odpovede.
Chobot
02.12.09,10:31
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, kúpili sme od zahraničnej firmy stroj, na ktorý nám prišla faktúra, následne na to nás navštívil ich zamestnanec, ktorý zaučil našich pracovníkov na tomto stroji pracovať. Prišla nám za toto zaškolenie faktúra, otázka znie, kam zaúčtovať tieto náklady? Pôjde to do ceny stroja alebo na aký nákladový účet? Podotýkam že nejde o nášho zamestnanca. ďakujem za vaše odpovede.

A ako náklady na školenia (čo vzdelávanie) by sa to nedalo hodiť? Veď to bolo hádam pre vašich zamestnancov a bolo to školenie....
Tweety
02.12.09,10:43
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, kúpili sme od zahraničnej firmy stroj, na ktorý nám prišla faktúra, následne na to nás navštívil ich zamestnanec, ktorý zaučil našich pracovníkov na tomto stroji pracovať. Prišla nám za toto zaškolenie faktúra, otázka znie, kam zaúčtovať tieto náklady? Pôjde to do ceny stroja alebo na aký nákladový účet? Podotýkam že nejde o nášho zamestnanca. ďakujem za vaše odpovede.
Sú to služby-518.
IvoM
02.12.09,10:43
Tiež si myslím že to je školenie a nie súčasť obstarávacej ceny. Nerozumiem ale čo si myslel týmto?

Pôjde to do ceny stroja alebo na aký nákladový účet? Podotýkam že nejde o nášho zamestnanca. ďakujem za vaše odpovede.

Toho kto Vás školil alebo koho školili?
Tweety
02.12.09,10:45
Tiež si myslím že to je školenie a nie súčasť obstarávacej ceny. Nerozumiem ale čo si myslel týmto?

Pôjde to do ceny stroja alebo na aký nákladový účet? Podotýkam že nejde o nášho zamestnanca. ďakujem za vaše odpovede.

Toho kto Vás školil alebo koho školili?
Asi bol myslený zamestnanec zahr. firmy, ktorý školil ich zamestnancov.
Anueta79
02.12.09,11:57
Myslela som tým že aj keď síce zahraničný /nie náš/ zamestnanec zaúčal našich ľudí, tak či si to môžem dať do služieb t.j. 518? Premýšľala som nad 513 ale myslím že som premýšľala zle keďže ide o zaškolenie našich zamestnancov.
Anueta79
02.12.09,12:00
A nevadí že na dodávateľskej faktúre nie je uvedené že sa školili naši zamestnanci? Je to tam napísané len ako Re start-up and training....
IvoM
02.12.09,13:34
Myslela som tým že aj keď síce zahraničný /nie náš/ zamestnanec zaúčal našich ľudí, tak či si to môžem dať do služieb t.j. 518? Premýšľala som nad 513 ale myslím že som premýšľala zle keďže ide o zaškolenie našich zamestnancov.

Veď dodaná služba je vtedy keď Vám ju poskytne niekto cudzí, veď keby Vás školil Váš zamestnanec, tak by Vám to ťažko mohol vyfakturovať, jedine ak by mal aj živnosť.

re start-up - je niečo ako opätovný nábeh, alebo spustenie a training je školenie, zácvik, výučba. Takže podľa mňa obe služby na 518.
Anueta79
03.12.09,07:41
Ďakujem pekne. Hneď som si istejšia.