555555
02.12.09,08:08
Dobý deň.Pracujem ako vychovávateľka v ŠKD. Zaujímalo by ma, čo sa vlastne píše do triednej knihy podľa novej vyhlášky o ŠKD.Myslím kolonky na každý deň. Jeden tvrdí že obsahový štandard, iný že činnosť, podľa oblasti výchovy. Ďakujem za radu. marlenka
janamirka2
02.12.09,07:48
Dobrý, my píšeme tak ako predtým .
druzina
03.12.09,07:39
my tiez piseme podobne ako doteraz a este mame aj stare "prehlady" nakolko nove knihy boli k dispozicii po septembri a na skoleni,ktore bolo na mc na sefcenkovej nam jasne povedali ze sa maju minut najprv stare az potom kupit nove "triedne" knihy dufame ze to tak bude aj pri inspekcii!
ahojte:)
Lelinka59
04.12.09,21:10
Vyplňanie tr. kníh zostáva nezmenené.
Píšeme činnosti,ktoré robíme s deťmi podľa starého:
a.odpočinková
b.záujmová
c.príprava na vyučovanie
Kolegynky mení sa iba názov - nie je prehľad, denník ale tr.kniha. Inak po starom.
gerda
05.12.09,06:07
Podľa osnov a štandardov máme ročné plány, podľa nich píšeme týždenné plány a čo je v týždennom pláne,to musí byť aj v triednej knihe. Dúfam ,že sa nemýlim
julia2
09.12.09,17:57
Tiež to tak robíme, ono všetko je to vlastne po stearom, len to dostalo nový kabát--- štandardy:::
Máte aj vedúcu vychovávateľku, alebo triednicky príplatok, alrbo aspoň osobné???
U nás nič také. Nikto vlastne nevie , kto má ísť na nejaké školenie, ani kto zodpovedá za všetku dokumentáciu.Sme len dve oddelenia a myslím, že by to mala byť robota zástupcu školy pre prvý stupeň.Ale ona sa svojej zodpovednost zbavuje a na školenie vedúcich pedagogických zamestnancov posiela vychovávateľky..
555555
11.12.09,07:25
Tiež sme dve vychovávateľky.Śkolenia absolvujeme,ale myslím si že sú poučné. Keby tam poslali iných tak neviem, ako by nám to bolo tlmočené. Najnovšie info. o ŠKD som našla na Školskom Portáli.Dokumentácia sa veľmi nezmenila, ale je to treba všetko prerobiť po novom.Takže asi tak.
Lelinka59
26.12.09,12:09
Zdravím kolegyňu, nás je v ŠKD 6.oddelení a máme aj vedúcu, mám od 1.11.09 funkčný príplatok, a aj osobný príplatok. Ale myslím si, že to záleží najviac na riaditeľovi. Ak má financie dá, ak nie tak nemá z čoho. Ale vzhľadom na funkciu je treba aby vedúca vych. mala funkčné vzdelávanie-to ma ešte asi čaká, pretože mám strednú školu. Inak v novej dokumentácii sú problémy s prihláškami, s vypisovaním tr. kníh a mnoho problémov je i s novými vých.programami, ktoré voviedli ŠKD do byrokratickej vojny. Môžem povedať, že za svoju dlhoročnúprax som nemala toľko papierovačky. Mám síce ako ved. vych. skrátený úväzok, ale všetko si musím brať domov a pripravovať sama, resp. zisťovaním poznatkov na internete. Ešte, že existuje porada a podobné stránky. Ozvite sa kolegyne, ako sa vám darí s novým vých.programom. Ďakujem vopred.
xixix
26.12.09,17:07
Aj ja pracujem dlhé roky v ŠKD, vlastne som už pred dôchodkom,ale si myslím, že všetky tie zmeny, ktoré nastávajú v ŠKD, aj keď zatiaľ len v pomenovaní, /zmeny názvov/ sú pre tieto zariadenia posun vpred.
čo sa týka plánovania,až čas ukáže, ako to pomohlo nielen vychovávateľkám. Bude to chcieť trošku popracovať na sebe
Lelinka59
27.12.09,20:52
Dobrý deň, myslím si, že každý normálny človek chce na sebe pracovať,len problém je so správnymi informáciami, ako sa k nim dostať. Bola som na školení v BA ohľadom ŠKD prvýkrát po neviem koľkých rokoch. Kedysi nám chodili do školy ponuky na rôzne vzdelávania, školenia. Dnes nič-teda aspoň u nás. Neviem ako je to inde, ale u nás sa v prvom rade vzdelávajú učitelia. Na nás vychovávateľky sa ako vždy zabúda. I keď to chápem, že prvoradá je výuka. Ale vraj podľa nového zákona je rovnoprávnosť medzi vzdelávaním a výchovou.