WEWE666
02.12.09,09:43
Dobry den. Som studentka VS a popri studiu by som si rada otvorila e-shop. Islo by o tovar, s ktorym mam uz nejake tie skusenosti. Par veci som predala na inzercii a podla toho viem, ze sa celkom dobre predavaju. Problem je v tom, ze nemozem najst ziadne info o tom, ako sa hlada dodavatel, ci uz doma alebo v zahranici. Islo by o tovar z krajin EU - Ceska republika, Polsko, Nemecko, Rakusko. Beriem si ako priklad jednu Cesku stranku podobneho charakteru, ktora ponuka vyrobky z tychto krajin. Teda oficialne stranky tychlo znaciek pochadzaju z tychto krajin. Podobnych stranok je u nas dost ale ziadna neponuka taku skalu vyrobkov ako je tato konkretna ceska stranka. Nakupuju z nej mnohe slovenske firmy, avsak pre obycajneho cloveka je suma za prepravu a manipulacne poplatky dost vysoka. To ma tiez vedie k tomu mat vlastny e-shop na Slovensku.

Otec ma firmu, avsak nie z tejto oblasti, da sa povedat, ze z uplne inej. Moze sa zivnost rozsirit o tuto konkretnu?

Nemam predstavu zarabat velke peniaze, len take prilepsenie popri skole. Dakujem za akekolvek rady.:)
daewo
09.12.09,13:08
ahoj, kedze si nasla skalu na trhu nie je nad cim uvazovat, urcite chod do toho - samoska, ze otazka je ako. Kedze ocino podnika je najjednoduchsie ak by si natiahol dalsiu zivnost, co by ho opravnovala dane sluzby ponukat. Ak vsak chces ist na vlasntne nohy, chod skus si to na zivnost sama a nebudes viazana na nic, tolko nakladov s tym nebude, das si pausalne najklady a tu malu agendu zvladas aj popri skole. Len pls jednu vec ten e shop musi byt kvalitny a mat hlavu a patu, s tym, ze dolezite je cms, aby bolo user friendly resp. aby si mala cloveka co by sa ti o to postaral. ak mas zaujem napis mi na webynamieru (zavinac) webynamieru.sk a preberieme si to mozno nieco spolu vymyslime.
Ice dive
09.12.09,13:24
"Nakupuju z nej mnohe slovenske firmy, avsak pre obycajneho cloveka je suma za prepravu a manipulacne poplatky dost vysoka. To ma tiez vedie k tomu mat vlastny e-shop na Slovensku."

V prvom rade navrhujem napísať si podnikateľský zámer, mnoho odberateľov E-shopov očakáva tovar čo najskôr od objednania... ak sú manipulačné a prepravné náklady dosť vysoké ako píšete tak stojí za úvahu či nemať nejaký vlastný sklad týchto výrobkov a dajakú zásobu s čím sú následne viazané prostriedky, napísať si všeobecné obchodné podmienky/ riešenie reklamácií, vyriešiť dodávanie tovaru z eshopu ku klientom atď...
Filip Glasa
09.12.09,14:00
dodavatel - najdi si web vyrobcu a napiš im email so ziadostou o podmienky odberu: ceny, zlavy, minimalne mnozstva odberu, dodoacie terminy, sposob dopravy a podobne.
A doho sa odpichnes dalej.
WEWE666
11.12.09,16:22
Cize napisat aj zahranicnym firmam.... oki skusim to dakujem
goosesk
11.12.09,17:08
WEWE: uz predpripravenych eshopov je velmi vela. Staci si ich upravit na vlastnu potrebu, par kliknuti , nahadzat obchodne podmienky ,tovar a eshop mas hotovy. Maju velku nevyhodu a to ,ze niesu napisane priamo pre Tvoju potrebu ,ale su programovane stylom aby vyhovovali velkej skupine ludi ,ktory eshop maju. Vela spolocnosti z takto predvyrobenych eshopov ti potom spravi ten Tvoj na mieru.

potrebujes k tomu domenu, nazov , trebars www.mojvlastnyeshop.sk ,stoji to na rok do 18 Eur. Potom potrebujes server, kde ti ten eshop bude bezat. Vacsina spolocnosti, ktore Ti vedia vybavit domenu, ti vie dodat aj priestor pre Tvoj web. tiez za par eur rocne. Potom uz len staci nainstalovat eshop, trebars prestashop , a mozes nahadzovat tovar a zacat predavat.

co sa tyka kontaktovania priamo vyrobcu, ano aj to je cesta. Ak by sa Ti ale zdali jeho ceny vysoke, zozen si viacerych vacsich odberatelov a oslov ich. Vacsinou stali velki odberatelia maju paky na to aby ceny od vyrobcu mali ovela nizsie ako vyrobca sam ponuka smerom von. a od nich mozes sposobom ,ze budes na nich tlacit ,ze zoberies vacsie mnozstvo a inde mas lepsiu cenu vybuchat naozaj zaujmave zlavy.
Jaroslav F
12.12.09,22:18
určite treba s eshopom začať až ked budeš mať vyriešené problémi s vlastným tovarom. bez toho ani nezačínaj z eshopom.

Sú už aj produkty, ktoré nestoja vôbec veľké peniaze, prídu chlapci k tebe povieš im čo chceš, ako to chceš, nafotia tvoj tovar, dohodneš si spôsob ovládania shopu podľa seba, vzhľad stránky, dajú ti doménu ak máš vlastnú doménu upravia ti ju a ked podnikáš v malom, budeš platiť formou % zo zisku, čo si s nimi ťiež hned dohodnes. A ked eshop nejde tak neplatíš nič. najväčší bonus je, že takéto firmy už majú v každej banke založený účet, a spísané zmluvy s prepravnými spoločnosťami, takže ťa menusí trápiť regulačná cena tvojho tovaru na prepravu pretože kupujúci platí ďaleko menej a prostredníctvom svojích možností, ktoré si sám vyberie. Funguje to tak, že ráno vstaneš prečítaš si v maily objednávky pripravýš, ich a ked príde kurier mu ich len dáš a čakáš kedy ti pribudnú peniaze na účte a nemusíš sa báť že platba nepríde a tovar ostane vysieť lebo to zabezpečia za teba. A na tom si dajú záležať lebo za to majú prachy od teba.
Miwoslav
13.12.09,08:40
Ja by som ti odporučil postupovať takto. 1. Zabezpečiť tovar 2.Použi ako internetový obchod Aukro (ako fyzická osoba neskôr keď sa ti bude dariť môžeš si spraviť živnosť alebo isť cez otca. Aukro ma tu výhodu že tam chodia ľudia, ak si spravíš vlastný obchod nikto ti tam nepríde. Na slušný štart e obchodu by si potrebovala min. 3000€/mesiac do reklamy. Ak zistíš, že naozaj dokážeš predávať potom si vytvor svoju značku obchodu. Stačí však jednoduchá informačná stránky na vlastnej doméne a presmeruj ju na Aukro, kde sa už uskutoční samotný obchod. Ak ti už dostatočné množstvo kupujúcich bude chodiť cez tvoju vlastnú stránku môžeš začať uvažovať o premiestnení predaja aj na svoju stránku a postupnom zrušení ponuky na Aukre. Problém pri internetových obchodoch nie je ho urobiť ale mať dobre predajný tovar a zabezpečiť návštevnosť.
WEWE666
13.12.09,12:55
Takze zacat aukrom. Napad to je dobry. Ale tych 3000€ je dost vela teda to je riadne vela....

A vsimla som si ze na niektorych strankach maju dokonca vyrobky s nazvom stranky... akoto?
Miwoslav
13.12.09,21:37
Prave že keď začneš predávať na Aukre nepotrebuješ investovať do reklamy a overíš si či je tovar predajný. Ak sa ti bude dariť tam potom môžeš začať rozmýšľať o samostatnom obchode. Ide o to aby si čo najmenej investovala a vedela si reálne vyskúšať ako dokážeš predávať.
dragan.michal
13.12.09,21:54
Ja by som ti odporučil postupovať takto. 1. Zabezpečiť tovar 2.Použi ako internetový obchod Aukro (ako fyzická osoba neskôr keď sa ti bude dariť môžeš si spraviť živnosť alebo isť cez otca. Aukro ma tu výhodu že tam chodia ľudia, ak si spravíš vlastný obchod nikto ti tam nepríde. Na slušný štart e obchodu by si potrebovala min. 3000€/mesiac do reklamy.

Len tak mimochodom. Pokial tam bude predavat pravidelne jedna sa o podnikanie. A danovy urad zacal konktrolovat predaje. Na slovensku este iba v malom, ale v cesku danovaci naparili uz par "peknych " pokut.
s.r.o.
14.12.09,07:55
caute chcem sa spitat co vsetko je potrebne mat na otvorenie eshopu ake su vlastne pociatocne naklady na taky eshop islo bi o predaj pc komponentov
Tana74
21.12.09,13:44
Mňa napadla jedna vec, potrebujem si zriadiť aj "prevádzkareň", ak chcem podnikať v "e-shope" a popritom vykonávať napr. ubytovacie činností (ubytovanie v súkromí)?
Miwoslav
26.12.09,16:00
Len tak mimochodom. Pokial tam bude predavat pravidelne jedna sa o podnikanie. A danovy urad zacal konktrolovat predaje. Na slovensku este iba v malom, ale v cesku danovaci naparili uz par "peknych " pokut.
Pokiaľ bude predávať na Aukre pravidelne, tak jej môžme zagratulovať zvládla základy podnikania a jej podnikanie má potenciál, môže si ho teda legalizovať. Myslím že to je lepšia a hlavne najlacnejšia cesta ako si vyskúšať online predaj. Ciest je stále veľa a podnikanie je aj o tom zvoliť si lepšiu cestu ako konkurencia.
WEWE666
28.12.09,11:18
Co znamena pravidelne?
WEWE666
09.04.10,11:21
tovar sa mi predava :D len jedna vec.... Kupujem ho cez ebay takze v podstate by sa oficialne asi nedal predavat na mojom e-shope nakolko nemam ziadny doklad. Navyse tovar nema ziadne "oznacenie" je to balene v sackoch... Dalo by sa ze by som na obaly davala nejaky popis popr.vlastnu znacku samozrejme ze nie doma vytlaceny papier :D.