luzinka
02.12.09,09:47
zlezaradil Dobry den,viem ze to sem nepatri,ale budem velmi vdacna,ak mi niekto poradite.. Uz dlhsi cas mi chodia vyhrazne smsky od clenov rodiny mojho "priatela",ale teraz je tu uz naozaj neunosne.. Po vcerajsku teda zvazujem podanie oznamenia, kedze neviem normalne fungovat, nespim, som vnutorne nepokojna a nepomaha to velmi mojmu zdravotnemu stavu.. vedeli by ste mi pomoct ako postupovat,kam sa obratit atd.? Vopred velmi pekne dakujem a prajem pekny dnik aspon vam..
Andy Kralik
02.12.09,08:56
najprv hadam na priatela..
a ak to nepomoze tak na ktorukolvek policiu a podat trestne oznamenie..

a pripadne ak len nechces primat SMS od konkretnej osoby, opytat sa u svojho operatora ci moze blokovat konkretne cisla..
pripadne zmenit telefonne cislo..
kaco11
03.12.09,13:48
trestne oznamenie môzes podat. Ale skús porozmyšlať aj nad inými riešeniami. Trestné oznámenie než sa dostane pred súd a dalej to chvílku potrvá. Ak sa to však pred súd dostane. Treba to riešiť aj ináč po vlastnej osi. Polícia nezabráni im tie sms posielať. Skús sa porozprávať s nimi. Skús to riešiť s priateľom, zapoj aj jeho do toho. A potom zmena telefónneho čísla, prípadne blokovanie uvedených telefónnych čísiel. Operátor by to mal zvládnuť. A ďaľšia vec je, aká forma vyhrážania to je. Aby to bol trestný čin a oni za to mali tvrdý postih je tam jedna podmienka. Dôvodná obava o tvoj život. Podotýkam dôvodná. Bez toho sa tým v podstate nikto zaoberať nebude. Bohužiaľ.