martinadib
02.12.09,11:14
Prosím poradťe ako pomôcť našej školke...pri nedostatku hračiek a pomôcok.Sponzorov takmer nič...Niečo ako darovať 2 percentá z dane? Myslím že ľudia by sa našli, len ako postupovať? Hm...čo treba k tomu?
babi2
02.12.09,11:00
Prosím poradťe ako pomôcť našej školke...pri nedostatku hračiek a pomôcok.Sponzorov takmer nič...Niečo ako darovať 2 percentá z dane? Myslím že ľudia by sa našli, len ako postupovať? Hm...čo treba k tomu?
Skús pozrieť tu, myslím že by Ti to mohlo pomôcť

http://www.rozhodni.sk/index.php?&Ind=61&P=index,sl,
kovex
02.12.09,11:26
Treba založiť občianske združenie s právnou subjektivitou, napr. OZ pri RZ, ktoré prvý rok pôsobenia nemôže prijímať 2 % dane až druhý rok, ale musí byť zaregistrované na notárskom úrade ako prijímateľ, každý rok sa treba registrovať. Bude treba osloviť každého rodiča o príspevok 2% dane a nielen rodičov, ale aj ich rod. príslušníkov, nakoľko je tá suma väčšinou zanedbateľná, aby s nazbierala väčšia.
Na rodičovskom združení sa odsúhlasovala čiastka na príspevok na RZ, treba navrhnúť čím väčšiu, veď peniažky sa použijú na nákup školských pomôcok a potrieb pre deti.
Taktiež by nebolo zle, ak by si sa na rodičovskom povedalo v akej situácii je škôlka a dohodnúť záväzne, aby každý rodič niečim prispel, či už finančne alebo hmotne.
katarina.j
02.12.09,12:08
V našej škôlke sa na rodič.združení dohodlo, že za predškolákov sa dá ročný poplatok 100eur a za ostatne deti 60eur.tiez je to bieda v školkach, preto si zriadili OZ aby mohli prispievat ti co môzu aj dvomi percentami. ten náš schváleny ročný poplatok teda školka môze minut na co potrebuje, s tym ze ak bude kupa čohokolvek nad 70eur vypise sa to na nastenku aby rodicia vedeli kam isli ich peniaze.
martinadib
03.12.09,08:41
Pomohli ste mi, kde mám na začiatok hľadať. Zvýšenie ročného poplatku za predškolákov a škôlkárov by neprešlo,je tu veľa rodín, ktoré nemajú niekedy ani na ten maličký. A tí čo majú a mohli by pomôcť, povedia že je kríza...alebo...Je to smutné. Skúsime to cez tie dane, aspoň niečo, myslím, deti sú naša budúcnosť.
kovex
03.12.09,08:46
Ešte doplním, naša p. riaditeľka je pravidelne u prednostky a u primátora a prosíka o finančnú pomoc, keď prosí, vždy sa jej niečo ujde, aspoň v malom, ale predsa. Je treba vidieť aj ochotu od riaditeľky a učiteliek niečo zmeniť, pretože ak nie je ochota u nich, ťažko sa pridajú rodičia.
Sú rôzne nadácie, treba ich osloviť, napísať žiadosť o finančnú pomoc, napr. Tatrabanka má svoju nadáciu, ktorá poskytuje na finančnú pomoc na zriadenie detských ihrísk a podobne.
dobsony
03.12.09,08:54
OSlovte živnostníkov v okolí aby vám dali peniaze za nákup hračiek , pomôcok atď. alebo keď vám nechcú dať peniaze tak potom povedzte že čo by ste potrebovali že idete spolu vy vyberiete veci čo potrebujete a oni zaplatia. Ináč je to trošku nepríjemný keď človek takto "žobre" ale nebojte sa lebo ludia úplne inak reagujú ako si myslíte. Robila som to pred 2 rokmi pred vianocami, oslovila som živnostníkov v dedine a každý koho som oslovila dal nám peniaze pre detičky. Aj my máme občiasnké združenie a to je - v dnešnej dobe keď aj obecné úrady teda zriadovatelia bez penazí - zlato.Teraz sme kúpili pre deti napr. nábytok.
martinadib
04.12.09,10:02
Sa musím usmievať, pri predstave ako prosím o peniažky-). Teraz je ten správny čas, pred vianocami sú ľudia trochu iní, milší, možno štedrejší. Pani riaditeľka je skvelá, aj ona chodi a prosíka, len je toho na ňu priveľa. Naše deti napríklad čakali na jednu šmýkačku sľúbenú od starostu vyše pol roka...Dodali ste mi odvahu..