Antama
02.12.09,10:41
ahojte,
chcela som sa spytat, ked si zalozim zivnost a mala by som teoreticky v danom roku nulovy prijem, je potrebne aj tak podavat danove priznanie? (nulove?)
dakujem!
kovex
02.12.09,09:44
Áno, v daňovom priznaní treba spočítať príjmy aj z prípadnej závislej činnosti a iné príjmy, napr. z prenájmu. A nielen DP k dani z príjmu, ale treba urobiť aj ročné zúčtovanie zdravotného poistenia.
hanelie
02.12.09,11:11
mala by som teoreticky v danom roku nulovy prijem, je potrebne aj tak podavat danove priznanie? (nulove?)
nie, nie je potrebné podávať DP
Antama
02.12.09,11:20
Tak teraz som zmatena, lebo som dostala 2 rozne odpovede :(
Efinečka
02.12.09,11:29
Pre podanie DP je rozhodujúce, či ste mali všetky príjmy v roku 2009 nižšie ako 1/2 nezdaniteľného základdu. To, že je príjem zo živnosti nulový, nie je pre podanie DP rozhodujúce.
hanelie
02.12.09,11:42
napíš presne aké máš prijmy , aby sme sa ujednotili :)
závislá činnosť§5, szčo§6, prijmy podľa § 7,8 , prijmy z prenájmu atď ........

pretože odpoveď že nemusíš podávať DP sa týkala podľa zadania témy - /máš závislú činnosť?/ a szčo z ktorého nie sú žiadne prijmy -
veronikasad
02.12.09,12:41
ahojte,
chcela som sa spytat, ked si zalozim zivnost a mala by som teoreticky v danom roku nulovy prijem, je potrebne aj tak podavat danove priznanie? (nulove?)
dakujem!
Iné príjmy mať nebudeš ?
Antama
02.12.09,13:06
Takze dajme tomu,ze situacia vyzera nasledovne:
za cely rok je prijem zo zavislej cinnosti ca 12 950 EUR (zamestnanie na plny uvazok u nejakeho zamestnavatela). popritom mam zalozenu zivnost, ale z nej nemam ziadny prijem a ani ziadne dalsie prijmy.
veronikasad
02.12.09,13:12
Takze dajme tomu,ze situacia vyzera nasledovne:
za cely rok je prijem zo zavislej cinnosti ca 12 950 EUR (zamestnanie na plny uvazok u nejakeho zamestnavatela). popritom mam zalozenu zivnost, ale z nej nemam ziadny prijem a ani ziadne dalsie prijmy.Ak si mala v danom období výdavky, t.zn. vykážeš stratu, musíš podať DP typu B.
Jarka 1
02.12.09,13:28
Takze dajme tomu,ze situacia vyzera nasledovne:
za cely rok je prijem zo zavislej cinnosti ca 12 950 EUR (zamestnanie na plny uvazok u nejakeho zamestnavatela). popritom mam zalozenu zivnost, ale z nej nemam ziadny prijem a ani ziadne dalsie prijmy.



Môžeš sa rozhodnúť, že nejaké minimálne výdavky si dobrovolne nebudeš uplatňovať. Ich uplatnenie je tvoje právo, ale nie povinnosť. Potom nebudeš mať žiaden príjem, ani žiaden výdaj. DP nebudeš podávať, iba na DÚ oznámiš, že nepodávaš z dôvodu, že ti nevznikla povinnosť, alebo si nemala príjem.
Antama
03.12.09,18:32
ano, presne toto som myslela - situaciu ked nebudem mat zo zivnosti ziadne prijmy, ale ani vydaje. a na to oznamenie preco nepodavam DP existuje na DU aj nejaky formular?
vdaka!
Economic
06.12.09,13:42
ahojte,
chcela som sa spytat, ked si zalozim zivnost a mala by som teoreticky v danom roku nulovy prijem, je potrebne aj tak podavat danove priznanie? (nulove?)
dakujem!

Podľa mňa pokiaľ si SZČO, a nemáš príjmy, aby si platila daň, máš povinnosť podať, hoci nulové daňové priznanie k dani z príjmov.