Monika
23.07.04,10:18
Prosím Vás o radu. Vystavujem prvý krát nové daňové priznanie k DPH a neviem si rady - dostala som v júni dobropis na vrátený tovar /my sme ten tovar vrátili, pretože sme ho potrebovali vymeniť za iný druh/.

V novom daň.priznaní uvediem z tohto dobropisu daň do riadku 25?

Uvažujem správne?

Ďakujem za Vaše rady a prajem krásny deň.http://www.porada.sk/images/icons/icon15.gif


PS - tá opravená faktúra je vystavená s mínusom a je v nej uvedené, že sa jedná o dobropis k f.č....
Mickya
23.07.04,08:22
Áno, dávaš to do riadku 25.
janaGT
23.07.04,08:30
A ke´d je opačný prípad, že ja vystavujem dobropis odberateľský, to je riadok 23 a 24? Mne to počítač vyhodil na zostave tak, že mi to dal mínusom do riadku 01 a 02, resp. znížil hodnotu týchto riadkov o sumu odber. dobropisu.
Mickya
23.07.04,08:39
Ak vystaví vaša firma inej firme, čiže odberateľský dobropis, tak to ide na riadky 23 a 24.
alexaneta
26.07.04,08:48
jana GT treba tomu prispôsobiť software ak nie tak sa musíš mordovať ručne neboj my sme to premakali a aj tak mi dôjde k takýmto položkám takže nemám inú možnosť len to odtiaľ dať preč ale bacha lebo s tými znamienkami sa dá najľahšie pomýliť už sa neviem dočkať keď tu bude všetko tak ako má byť ale kým sa do toho dostaneme ...
prajem pekný deň a pevné nervy