annely
02.12.09,13:56
Dobry den,
potrebujem odpoved na otazku : Zivnostnicka caka babatko, pozastavi svoju zivnost na dobu jedneho roka od oktobra 2009. V mesiacoch november ,december 2009,januar 2010 sa zamestna( bude mat vyssi vymeriavaci zaklad ako pri zivnosti ).Vo februari nastupi na matersku dovolenku. Z akeho obdobia sa jej bude vypocitavat materske? Podla posledneho zamestnavatela, alebo sa bude zapocitavat aj obdobie zivnosti? dakujem
alušik
02.12.09,12:59
Ak bude splnená podmienka 270 dní nemocenského poistenia, čo predpokladám, že bude v súčte živnosť+zamestnanie, tak sa jej materské bude vypočítavať z rozhodujúceho obdobia od nástupu v novembri do 31.12.2009. VZ zo živnosti na výpočet nebude mať vplyv. Započítavajú sa len dni.
veronikasad
02.12.09,13:00
Dobry den,
potrebujem odpoved na otazku : Zivnostnicka caka babatko, pozastavi svoju zivnost na dobu jedneho roka od oktobra 2009. V mesiacoch november ,december 2009,januar 2010 sa zamestna( bude mat vyssi vymeriavaci zaklad ako pri zivnosti ).Vo februari nastupi na matersku dovolenku. Z akeho obdobia sa jej bude vypocitavat materske? Podla posledneho zamestnavatela, alebo sa bude zapocitavat aj obdobie zivnosti? dakujem
Z VZ zo zamestnania za obdobie od nástupu do zamestnania do 31.12.2009.

Podmienkou výplaty materského je však doba nem. poistenia 270 dní v posledných dvoch rokoch.
radkap
08.12.09,21:34
Ja by som sa chcela spytat a overit si ci spravne rozumiem tomu termínu platit 270 dni za posledne dva roky pred nástupom na matersku. Teda ak si zacnem od tohto mesiaca platit dobrovolne nemocenske poistenie a buduci rok otehotniem napr. juli a nastupim na matersku v januari, mam stale sancu, ze ziskam materský príspevok?
Mozno uz bol taky prispevok, ale neviem sa tu v tom vyznat a tak by som Vam bola
velmi vdacna, keby ste mi odpovedali. Dakujem
Jozef Mihál
08.12.09,21:59
jozefmihal.blogspot.com
radkap
09.12.09,09:30
Pan Mihal viem ze namate vela casu, dakujem za ten link ale nenasla som tam odpoved na moju otazku, ale volala som na socialnu poistovnu a povedali mi ze ano. Tak snad je to tak.