mesiačik
02.12.09,16:11
zdravím všetkých poradákov i v túto hodinu a prosím ako ináč o radu
pracovníci vyfasovali bielu pracovnú obuv do výroby - čisté priestory. Bolo to v 08/2009 - dnes prišla pracovníčka že sa jej obuv stratila alebo jej ju niekto ukradol a vraj už pred 2 mesiacmi. Obuv majú pracovníčky uložené v skrinkách v predsieni tzv. čistých výrobných priestorov, kde sa prezúvajú a prezliekajú. Skrinky sa nezamykajú - majú tam uložené len túto bielu obuv ,ktorú keď skončia prácu v týchto priestoroch si dajú opäť do skriniek a odchádzajú do výrobnej haly kde majú zas inú pracovnú obuv. Na tie čisté priestory sú prísne kritériá a preto im bola biela obuv pridelená.V bežných výrobných halách majú čiernu pracovnú obuv,ktorú si tiež ukladajú do šatni ale tu si už skrinky zamykajú.
Stratila sa obuv len tejto jednej pracovníčke ,ale dokázať jej či ich niekto ukradol alebo ich ozaj ona svojou nedbanlivosťou stratila,alebo si ich zobrala domov je podľa mňa ťažko . Je to tvrdenie proti tvrdeniu. Totiž riaditeľ vyhlásil,že keď ich stratila tak druhé jej dáme ale musí si ich zaplatiť. Vyfasovanie obuvi podpísala,ale žiaľ nikde som nenašla žeby podpísali tým prevzatím aj zodpovednosť za stratu. No a čo tie skrinky ? Nikto im nedal príkaz aby sa zamykali ? No žiaľ pracovníčku poznajú a sopájajú ju s nejakými menšími krádežami,ale ako jej dokážeš že obuv odcudzila teda že si ju zobrala domov ? Môžeme jej dať k úhrade nové,nakoľko v tých priestoroch ich musí mať ? Neviem ako sa mám zachovať - je to akési divné keď nemám dôkazy a riaditeľ trvá na tom aby sa jej to strhlo z výplaty. Prosím poraďte ak máte skúsenosti alebo aspoň Vaše názory. Vždy ste mi dobre poradili tak dúfam že ma nenecháte na holičkách. Prosím !!!!!!:
Jarka 1
02.12.09,15:29
Môj názor pre začiatok. Riaditeľ nech to dá na papiery, že jej to máte strhnúť. Nie sú dôkazy a priestory sa nezamykajú. A čo tá pracovníčka, v čom chodila tie dva mesiace? Prečo to nahlásila tak neskoro a nie okamžite ako zistila stratu, alebo krádež?
ivka70
02.12.09,15:30
Ak sa tie skrinky nezamykaju a je to priestor, ktory zamestnavatel urcil na odkladanie topanok, nemyslim si, ze jej to mozete dat k nahrade, pretoze vy ste nezabezpecili to, aby nemohli byt odcudzene.
Ak by mala uzamykatelnu skrinku a svojvolne ju nepouzivala /nezamykala/, tak je to o inom.

Tot moj laicky nazor :).
mesiačik
02.12.09,17:35
díky za Vaše názory, zdieľam ich s vami, nechodila v ničom lebo mala dovolenku a potom bola chorá - pár dní ktoré tam robila si dávala návleky,ale tú obuv v tých čistých priestoroch potrebuje.Nakoľko sme mali audit z Dánska a pracovníčka prišla že nemá topánky, tak som jej dala aby nám nedali do zápisu že nemá vyfasovanú obuv aj keď ju fasovala a "stratila". Dostala som hubovú polievku že prečo som jej ich dala,že keď si ich stratila tak si ich musí aj zaplatiť čo ona odmieta. Samozrejme skrinky mali byť zamknuté, oni vlastne uzamykateľné sú len pracovníčkam nikto neprikázal že si ich majú zamykať, toť jedna vec a druhá že skrinku majú spoločne dve a kľúče boli síce dva,ale už nebol rezervný a tak radšej nezamykali,lebo podľa ich názoru ak sa stratia tak sa do skrinky nedostanú. Takže je to zamotané. Neviem ako to dopadne. Potom sa ozvem ale ak by ešte niekto chcel vyjadriť svoj názor budem len a len rada. Som personalistka a nepáči sa mi taký prístup k pracovníčke aj keď ju vraj "poznajú",ale nemôžme predsa niekoho osočiť pokiaľ nemám presvedčivé dôkazy. No uvidíme. Zatiaľ veľmi ďakujem