adelajda
02.12.09,19:16
Prosím poraďte mi som začiatočník a uvažujem o otvorení vlastného e -shopu ktorý by mal byť zameraný na predaj merového textilu a galantérie
1,ako budem účtovať ak som SZČO
2, musím viesť metráž ako sklad. zásoby alebo to môžem dať rovno do spotreby?
3. chcela by som v e-shope predávať aj svoje výrobky ktoré ušijem je porebné mať na tieto veci certifikát - jedná sa hlavne o šitie prehozov, zásten, detských diek na hranie a dekorácii do bytu
4. čo všetko je potrebné k založeniu takého internetového obchodu

viem že je otázok priveľa a možno sa na niektoré z nich už odpovedalo ale som tu nová a neviem sa ešte dobre orientovať ďakujem:o
Dáša_
02.12.09,20:35
Prosím poraďte mi som začiatočník a uvažujem o otvorení vlastného e -shopu ktorý by mal byť zameraný na predaj merového textilu a galantérie
1,ako budem účtovať ak som SZČO
2, musím viesť metráž ako sklad. zásoby alebo to môžem dať rovno do spotreby?
3. chcela by som v e-shope predávať aj svoje výrobky ktoré ušijem je porebné mať na tieto veci certifikát - jedná sa hlavne o šitie prehozov, zásten, detských diek na hranie a dekorácii do bytu
4. čo všetko je potrebné k založeniu takého internetového obchodu

viem že je otázok priveľa a možno sa na niektoré z nich už odpovedalo ale som tu nová a neviem sa ešte dobre orientovať ďakujem:o

skladovú evidenciu musíš viesť v každom prípade. Bez ohľadu na to, či budeš účtovať ako SZČO, t.j. v jednoduchom účtovníctve a do nákladov ti pôjde všetko, čo zaplatíš.
Čo sa týka detsých diek na hranie, tu sa obávam, že by si potrebovala certifikáciu - ide o to, aby napríklad neboli časti, ktoré sa dajú odhryznúť, či látka napríklad nepúšťa farby pri "žužlaní..." Dá sa to zariadiť, ale niečo to stojí.
Keď chceš predávať látku na metre, tak upozorňujem napríklad na takú maličkosť, že musíš mať certifikovaný meter - a ten napríklad musí byť pravidelne overovaný, či napríklad nie sú číslice ošúchané tak, že nevidíš, koľko vlastne meriaš. u nás sa také hovorí, že tuším ŠOI rozdávala pokuty v kvetinárstvach, že nemali takýto meter.

Čo sa týka eshopu, tak musíš mať program, pomocou ktorého spravuješ svoj obchod, nejakú doménu. Môžeš skúsiť niečo zadarmo - ak sa chceš tomu venovať naozaj, tak neodporúčam, prípadne, ak sa sama alebo tvoje velmi blízke okolie dobre vyzná, tak potom je to cesta.
Alebo si kúpiš hotové riešenie - to je tiež na dlhšie
Alebo si dáš urobiť obchod na mieru - to je zvyčajne dosť drahé, ale má to samozrejme svoje výhody