funky
02.12.09,20:59
dúfam, že v tom vidíte rozdiel...lebo...je fajn ak ekonóm ovláda aj účto...vie si vydolovať informácie...ale nie je dobre ak si účtovníci myslia, že sú hneď aj ekonómovia(hoci to sa NEMUSÍ) vzájomne vylučovať...dobrý účtovníkmôže byť aj dobrý ekonóm...
Tweety
02.12.09,20:03
dúfam, že v tom vidíte rozdiel...lebo...je fajn ak ekonóm ovláda aj účto...vie si vydolovať informácie...ale nie je dobre ak si účtovníci myslia, že sú hneď aj ekonómovia(hoci to sa NEMUSÍ) vzájomne vylučovať...dobrý účtovníkmôže byť aj dobrý ekonóm...Dobrý ekonóm bez ovládania podstaty účtovníctva, to snáď ani nemôže byť. Ale na druhej strane je spústa účtovníkov, ktorí majú k ekonomike ďaleko.
Paula
02.12.09,20:07
Pán riaditeľ to svoje pojednanie smeroval svojmu účtovníkovi a či ekonómovi a či čo?;)
Stefan2005
02.12.09,21:23
dúfam, že v tom vidíte rozdiel...lebo...je fajn ak ekonóm ovláda aj účto...vie si vydolovať informácie...ale nie je dobre ak si účtovníci myslia, že sú hneď aj ekonómovia(hoci to sa NEMUSÍ) vzájomne vylučovať...dobrý účtovníkmôže byť aj dobrý ekonóm...

rád by som spoznal tvoju definíciu pojmov ekonóm a účtovník... A hlavne, či porovnávaš účtovníka s ekonómom, ktorý sa venuje makroekonomike, alebo podnikovej ekonomike. Lebo "troška" je rozdiel medzi účtovníkom a účtovníkom - teda ak zoberieme účtovníka, ktorý typuje napr. len dodávateľské tovarové faktúry, a napr. živnostníka, ktorý sa živí účtovníctvom. Kým prvému stačí zopár naučených algoritmov, druhý musí spracovať kompletnú agendu od A po Z. Poznám veľa dobrých účtovníkov, ktorých by maloktorý ekonóm vedel zastúpiť...
evina
02.12.09,21:31
rád by som spoznal tvoju definíciu pojmov ekonóm a účtovník... A hlavne, či porovnávaš účtovníka s ekonómom, ktorý sa venuje makroekonomike, alebo podnikovej ekonomike. Lebo "troška" je rozdiel medzi účtovníkom a účtovníkom - teda ak zoberieme účtovníka, ktorý typuje napr. len dodávateľské tovarové faktúry, a napr. živnostníka, ktorý sa živí účtovníctvom. Kým prvému stačí zopár naučených algoritmov, druhý musí spracovať kompletnú agendu od A po Z. Poznám veľa dobrých účtovníkov, ktorých by maloktorý ekonóm vedel zastúpiť...

Môj názor je, že ekonóm bez znalosti účtovníctva nie je dobrým ekonómom /v našej brandži -/ nemyslím makroekonomiku, ale aj tak ....
marjankaj
02.12.09,21:42
dúfam, že v tom vidíte rozdiel...lebo...je fajn ak ekonóm ovláda aj účto...vie si vydolovať informácie...ale nie je dobre ak si účtovníci myslia, že sú hneď aj ekonómovia(hoci to sa NEMUSÍ) vzájomne vylučovať...dobrý účtovníkmôže byť aj dobrý ekonóm...

Ak to mala byť otázka, tak neviem na čo sa pýtaš.
Ak rada, tak neviem komu je smerovaná.
Zrejme iba "naháňaš" príspevky.
I tak še da.
ondrejvla
02.12.09,21:42
Hmm, len či pánu riaditeľovi, (lebo tak si uviedol v profile) nejde skôr o finančné ohodnotenie, ktoré patrí dobrému ekonómovi-účtovníkovi...
Mala som česť pracovať s jednou pani ekonomickou námestníčkou, ktorá z ekonomiky vedela akurát viesť porady a vedela, kde sa má na výkazy podpísať... Takže som toho názoru, že dobrý účtovník je nielen ekonómom, ale aj pravou rukou riaditeľa.
Stefan2005
02.12.09,21:45
Môj názor je, že ekonóm bez znalosti účtovníctva nie je dobrým ekonómom /v našej brandži -/ nemyslím makroekonomiku, ale aj tak ....

som presvedčený, že v "našej brandži" ani sa moc nezaoberáme rozdielom medzi účtovníkom a ekonómom. Lebo musíme byť dobrí účtovníci i dobrí ekonómovia zároveň...
funky
04.12.09,09:41
presne TAK som to myslel...
funky
04.12.09,09:46
súhlasím s tebou...veľa eknómov by NEVEDELO pohotovo nahradiť účtovníkov...
ale v praxi som sa stretol s dosť veľa účtovníkmi, čo si mysleli, že sú ekonómovia, ale pritom nimi NAOZAJ neboli...ako účtovníci boli špičkoví...to im nikto neberie...lebo sami sa označovali za ekonómov podniku...čo podľa z vecného obsahu bolo od reality veľmi vzdialené...