mlynkarka
02.12.09,20:17
Ahojte. Potrebovala by som poradit. Mam maleho psika (taky vacsi ratlik) krizenec. Chodim ho vecer vencit tak o 11 h aby do rana vydrzal. Vecer mu davam papat tak o 18-19h. Zacne to v noci vykakanim (aj napriek tomu, ze sa vecer vyprazdnil), potom najdem aj nacurane, samozrejma ho hned vezmem k miestu cinu a dam najavo ze toto teda nie.. ale odkedy sa asi pred tyzdnom vykakal, tak kazdu noc sa ide vykakat a posledne dni aj vycurat do kuchyne. Normalne ked som v skole, tak cez den vydrzi aj 6 az 7 hodín. Vcera som ho vencila vecer o 11h. Nad ranom o 3h som sa isla napit, bolo aj nakakane aj nacurane. Samozrejmä mlaka nebola vidiet a vsetko som to rozslapala! Uz ked som isla za nim, vedel, ze je zle, vzala som ho k tomu a dala najavo, ze to nesmie. (Toto je moj 4. pes tak nie som v tychto veciach zaciatocnik). Ale neviem si rady. Co s nim mam robit? Ved takto mozem kazdy den umyvat dlazku. Este som zabudla, pes ma 2 roky.
misomiso
02.12.09,19:50
A kde bol doteraz? Mas ho od narodenia? Predtym to nerobil?
JarkaL
02.12.09,19:56
Dvojročný pes by už také veci nemal robiť. Ale našej 2-ročnej Ajke sa to občas tiež stane, aj teraz hára a je úplne iná ako inokedy, tiež to v noci urobila na schodište. Niekedy si myslím, že to urobí naschvál a že ma chce vytočiť. Ťahá ju to za frajermi a hnevá sa, že ju nechcem pustiť a vybrecháva pri okne (samozrejme venčím ju). Ale to asi nie je Váš prípad. Nie je prechladený?
foryou
02.12.09,23:59
Co robit? Ak je fyzicky v poriadku, tak by som uz zhanal piateho psa.
mlynkarka
03.12.09,07:44
Doniesli ho asi ako mesacne steniatko ku konom kde chodim a tam bol v chladnom oktobri v boxe na betone. Po 4 dnoch skoro skapinal, tak som si ho vzala a dva mesiace som doma mala peklo, nez som ho z toho dostala (foryou - ja nestriedam psov jak ponozky!). Ked bol maly, robil potrebu na noviny do kuchyne. Odvtedy nie. Ale dnes som zistila, ze to je len pohodlnost, ze to nie je koli tomu ze by nemohol vydrzat alebo bol prechladnuty. Zavrela som dvere do kuchyne a vydrzal do rana do 8 hod. a este sa aj tesil, ked som brala voditko...vzdy ked to ma na krajicku tak stoji jak podojeny.. tak proste budem isty cas zatvarat dvere a potom ich zasa otvorim a uvidim.
bv_alexandra
03.12.09,08:10
Náš pes stále cvrkal aj napriek tomu že vedel že to nesmie, proste nevydržal,potom to už dospelo do takého štádia, že som si jedného pekného dňa našla ocikaný paplón potom sedačku, vždy sme psíka za to velmi ale velmi vyhrešili, a nakoniec sa prišlo na to že psík za to nemohol
Nemá jednu obličku, druhá jej zlyháva a do toho všetkého ešte mala zrasty na mechúre ktoré boli príčinou že nevydržala.
Odporúčam lekára a odborné vyšetrenia - a ked sa vylúči že to nie je zdravotným stavom, potom sprísniť výchovu.:);)
foryou
03.12.09,09:28
Pes v tej miestnosti vdaka dobremu cuchu citi pachy,ktore po sebe zanechal a to v nom evokuje vykonat dalsiu potrebu. Vyskusal by som dobru dezinfekciu, ktora dokaze odstranit alebo prekryt stopy tak, aby to psovi nic nehovorilo.
My mame v panelaku 4.rokom fenku(miesanec), ktora mi skocila do auta, ked som si urobil malu prestavku kusok za Samorinom . Tak som ju zobral,pretoze som nemal srdce z auta ju vyhodit. No a odmenila sa nam piatimi malymi, asi po dvoch mesiacoch. Odchovali sme ich v kuchyni, linku dohryzli ako pirane, bolo to vsak pred rekonstrukciou bytu, tak sme to neriesili. Len nam krpci prirastli k srdcu, nemyslel som predtym, ze ked ich budeme rozdavat, tak budeme tak uzkostlivo preverovat, do akych rodin idu. Fenka Niki je na nas naviazana, ako keby sme ju mali od malicka.. V byte sa vyspinila parkrat, len ked cakala mlade. A to vzdy na WC. Je to nas prvy psik, pravdepodobne posledny.
hanelie
03.12.09,09:49
Vecer mu davam papat tak o 18-19h. Zacne to v noci vykakanim (aj napriek tomu, ze sa vecer vyprazdnil)
ak sa chceš vyhnúť týmto "nehodám" treba mu dávať jesť podľa toho, kedy si doma - cca 3-4 hodiny po jedle sa pes potrebuje vyprázdniť / počas hodín trávenia by mal byť v kľude /aby neprišlo k torzii žalúdka - tzv. pretočeniu /
to, že vykoná veľkú potrebu v byte nie je jeho chyba - preto ho ani netrestaj, ale urob opatrenia na elimináciu týchto "nehôd" - to isté sa týka aj cikania - pokiaľ je vylúčené prechladnutie mechúra, močových ciest a ľadvín , treba večer obmedziť prísun tekutín / samozrejme týmto krátkosrstým plemenám treba dávať ochranné oblečenie počas vychádzok vonku pri terajšom počasí -/dážď , hmly, mrholenie, mráz , sneh ap.
mlynkarka
03.12.09,10:47
Ja som pisala, ze mu davam jest vecer medzi 18-19h, vencit ho chodim o 23h. Takze po takych 4 hodinach. Nepochopila som, co robim zle, alebo ako to mam robit. Tak prosim hanelie aby mi to nejak lepsie vysvetlila, trebars na priklade.. a to nie som ani blondynka :)
hanelie
03.12.09,11:15
vyskúšaj mu dávať jesť doobeda, ak ti to čas dovolí, najneskôr okolo druhej, aby sa predišlo druhému vyprázdňovaniu počas noci
mlynkarka
03.12.09,12:30
No ja mu prave podla veterinara mam davat jest 2x denne. Ked mu nedam doobedu najest, tak od hladu vracia (len take priesvitne). Druhu davku mu mam dat navečer. Mozno to druhe jedlo posuniem tak na 15 h.
calawen
03.12.09,13:35
Môj pes jazvečík, 4 roky tiež chodí na potrebu do kuchyne. Zistili sme, že to je o tom, že "on je tu kápo" a prestal v momente, ako sme ho začali zatvárať s nami do spálne (žiadne zviera si nešpiní v pelechu). Včera som to neustriehla a sviňa zas sa vyšťal v kuchyni... Je to na porazenie, ale s tým už asi nič neurobím, keď jeho pánko nemal naňho čas keď bol ešte šteňa... Jedine, že by som ho zakaždým za to začala poriadne biť, a to nechcem veľmi...
hanelie
03.12.09,13:40
keď jeho pánko nemal naňho čas keď bol ešte šteňa.
tomu pánkovi by sa zišlo nasekať :) , raz je treba pochopiť, čo spôsobí výchova / nič v zlom :)/
2009
03.12.09,14:42
Od malička som mala psov. Nemeckých ovčiakov a boxerku. Nikdy nebol problém, Pred 7 rokmi som kúpila dcérke yokšíra. Volila som zle.. bol to psík z veľkochovu. 8 feniek žilo v takom domčeku a kadilo sa tam všade. Nič nepomáhalo a ako kompromis bol mačací záchodík. Rok a pol trvalo kým ho prestal používať. Ja si myslím ak je psík menší a má problém s hygienou je to riešenie. Pozor samček zvykne dvíhať nohu to vyriešila umývateľná tapeta. Brutus tak sa volá psík už túto pomoc nepotrebuje ale trvalo to naozaj dlho. Možno sa Vám to bude zdať čudné ale ja som nechcela šliapať do cikaničiek tak som to riešila takto. Trvalo to dlho ale odmeny spravili nakoniec svoje. Ten zlý návyk z dectva zmizol. Nikdy by som neriešila situáciu zbavením sa psíka. Hlavne preto, že som si bola vedomá, že mal zlý základ. Teraz je to 7 ročný psík a som rada, že som nestratila nervy. Nemá moc zmysel trestať.. Odmeny a ešte raz odmeny. Pes je tvor čo to ocení. On rád aportuje a po čase si zvykol, že ak to spraví vonku bude nielen mlsnotka ale aj hra. Držím palce
babi2
03.12.09,17:55
Pes v tej miestnosti vdaka dobremu cuchu citi pachy,ktore po sebe zanechal a to v nom evokuje vykonat dalsiu potrebu. Vyskusal by som dobru dezinfekciu, ktora dokaze odstranit alebo prekryt stopy tak, aby to psovi nic nehovorilo.

Aj ja si myslím, že pes bude chodiť tam kde cíti pachy a myslí si, že tam to treba urobiť. Tiež som za to, poriadne vyčistiť a nakoniec pretrieť všetko octovou vodou, v byte to za chvíľu vyprchá, ani to nebude cítiť, ale ocot pohltí pachy a vraj psom vadí vôňa octu. Keď bola naša kokršpanielka malá a všetko hrýzla poradili nám natrieť, to čo ohryzáva, octom a veru pomohlo.