Dáša_
02.12.09,21:00
Tuším by sme u nás doma potrebovali pomoc doktora Hausa :cool::cool:

Postupne všetkých dospelých ľudí v našej rodine začala trápiť bolesť pravého ramena, skôr by som povedala, že svalov.
Najskôr mama - povedali sme, že to prehnala v záhrade s prácou. Ale ked bolesť po mesiaci neprestala, šla k lekárovi - najskôr skúšali mesiac tabletky, nič, ďalší mesiac ortopéd obstreky, bez výsledku. Teraz sú na rade rehabilitácie, výsledok sa uvidí.
Potom bolesť ramena prepadla mňa. Najskôr som si myslela, že som ruku vystavila prievanu - zatial to neliečim, čakám, čo zaberie mame :)
Nasledoval švagor - rovnaká bolesť pravej ruky.
Dnes sa začal sťažovať manžel. A ke´d sa večer pridala sestra a tvrdila, že si vraj ruku presili pri štrikovaní, tak už mi to bolo normálne smiešne. Obývame dve domácnosti a zatiaľ sa sťažujú iba dospelí. Manžel práve prešiel kompletnými vyšetreniami a výsledok bol "zdravý".

nenapadá niekoho čokoľvek, čo by nás posunulo ďalej v pátraní po príčine?

Ja som niekde okrajovo zachytila, že snáď by sa mohlo jednať o nejaký obličkový problém, ktorý takto manifestuje. Od zajtra skúsim aspon týždnovú žihľavovú kúru, plus k tomu brusnicový sirup. Mame skúsim nariadiť obličkový čaj.

Fakt ma nenapadá, čo by to mohlo byť.
marjankaj
02.12.09,20:11
Tak z takéhoto popisu by to ani Haus nezistil.
misomiso
02.12.09,20:17
Jednoznacne - pocitac - mys. Ja uz musim drzanie striedat, prekladam ju na lavu stranu, uz som sa naucil.

Pokial pisete na NB a nemate ho na kolenach ale na stole, je to este horsie.
Dáša_
02.12.09,20:17
Tak z takéhoto popisu by to ani Haus nezistil.

:D:D:D no to teda fakt - ked ja to ani popísať neviem. Proste nás bolí oblasť medzi ramenným a lakťovým kĺbom, nie je problém priamo v kĺboch.
Dáša_
02.12.09,20:19
Jednoznacne - pocitac - mys. Ja uz musim drzanie striedat, prekladam ju na lavu stranu, uz som sa naucil.

Pokial pisete na NB a nemate ho na kolenach ale na stole, je to este horsie.

no to by som povedala aj ja, ale moja mama sa počítača ani nechytí a sestra len výnimočne. Švagor s PC pracuje v práci, kde ho používa ako pokladňu, a nakoľko vystaví asi 20 dokladov denne, tak žiadna závratná práca.
A z pc by som skôr obviňovala bolesť zápästia, ale pripúšťala by som aj toto.
ondrejvla
02.12.09,20:35
Ja mám tento problém už viac ako dva roky, ale s ľavým ramenom, nepomáhajú obstreky, ani reflexné masáže u odborníka, ba dokonca mám dojem, že to bolí ešte viac. Natieram Konskou masťou, už som jej nakúpila v lekárni 1,5 kg, mám pocit, že pyžamo aj po opraní cítiť touto masťou. Že by sa mohlo jednať o obličkový problém, to som teraz čítala prvý raz, beriem lieky na obličky, mám kameň, že by to bolo tým...? Ortopéd, keď mi videl jazvu na ľavej strane po operácii pľúc mi tvrdil, že by sa mohlo jednať aj o pooperačnú bolesť, keďže ruka bola po celý čas dlhej operácie vyviazaná nahor. Ja si skôr myslím, že sa jedná o tzv.zmrznuté rameno, kedy stačí o malé zachladenie, prípadne prievan, čo pripisujem otvoreným oknám až do neskorej jesene. Ale s obličkovými čajíkmi to skúsim aj ja. Zatiaľ, kým sa nevyjasnia žriedla tejto bolesti musíme asi len analgetiká...
Dáša_
02.12.09,20:46
Ja mám tento problém už viac ako dva roky, ale s ľavým ramenom, nepomáhajú obstreky, ani reflexné masáže u odborníka, ba dokonca mám dojem, že to bolí ešte viac. Natieram Konskou masťou, už som jej nakúpila v lekárni 1,5 kg, mám pocit, že pyžamo aj po opraní cítiť touto masťou. Že by sa mohlo jednať o obličkový problém, to som teraz čítala prvý raz, beriem lieky na obličky, mám kameň, že by to bolo tým...? Ortopéd, keď mi videl jazvu na ľavej strane po operácii pľúc mi tvrdil, že by sa mohlo jednať aj o pooperačnú bolesť, keďže ruka bola po celý čas dlhej operácie vyviazaná nahor. Ja si skôr myslím, že sa jedná o tzv.zmrznuté rameno, kedy stačí o malé zachladenie, prípadne prievan, čo pripisujem otvoreným oknám až do neskorej jesene. Ale s obličkovými čajíkmi to skúsim aj ja. Zatiaľ, kým sa nevyjasnia žriedla tejto bolesti musíme asi len analgetiká...

no teda, dva roky, si ma potešila ...

Ale nie, mne trochu vadí, že lekari dali najskôr mame len lieky od bolesti, potom rentgen a zase len od bolesti. Nepátra sa po príčine.

No tak si dajme nejaký týžden, dva a uvidíme, čo to urobí. Čaje snáď nepoškodia.
JarkaL
02.12.09,21:16
no teda, dva roky, si ma potešila ...

Ale nie, mne trochu vadí, že lekari dali najskôr mame len lieky od bolesti, potom rentgen a zase len od bolesti. Nepátra sa po príčine.

No tak si dajme nejaký týžden, dva a uvidíme, čo to urobí. Čaje snáď nepoškodia.

mimotemyŠvagrinú tiež bolela ruka, ale len keď ju dvíhala. Išla k lekárovi a ten jej odporučil ruku nedvíhať.
Dáša_
02.12.09,21:22
mimotemyŠvagrinú tiež bolela ruka, ale len keď ju dvíhala. Išla k lekárovi a ten jej odporučil ruku nedvíhať.

dobrá rada :D:D:D

Sme boli kedysi dávno zo školy na lyžiarskom a prišiel za mnou jeden spolužiak, že mi dá radu, ako sa naučiť lyžovať. Že sa mám snažiť nepadať :D:D:D

To bola rada z podobného súdka :cool::cool:
Žabinka
03.12.09,08:47
Tuším by sme u nás doma potrebovali pomoc doktora Hausa :cool::cool:

Postupne všetkých dospelých ľudí v našej rodine začala trápiť bolesť pravého ramena, skôr by som povedala, že svalov.
Najskôr mama - povedali sme, že to prehnala v záhrade s prácou. Ale ked bolesť po mesiaci neprestala, šla k lekárovi - najskôr skúšali mesiac tabletky, nič, ďalší mesiac ortopéd obstreky, bez výsledku. Teraz sú na rade rehabilitácie, výsledok sa uvidí.
Potom bolesť ramena prepadla mňa. Najskôr som si myslela, že som ruku vystavila prievanu - zatial to neliečim, čakám, čo zaberie mame :)
Nasledoval švagor - rovnaká bolesť pravej ruky.
Dnes sa začal sťažovať manžel. A ke´d sa večer pridala sestra a tvrdila, že si vraj ruku presili pri štrikovaní, tak už mi to bolo normálne smiešne. Obývame dve domácnosti a zatiaľ sa sťažujú iba dospelí. Manžel práve prešiel kompletnými vyšetreniami a výsledok bol "zdravý".

nenapadá niekoho čokoľvek, čo by nás posunulo ďalej v pátraní po príčine?

Ja som niekde okrajovo zachytila, že snáď by sa mohlo jednať o nejaký obličkový problém, ktorý takto manifestuje. Od zajtra skúsim aspon týždnovú žihľavovú kúru, plus k tomu brusnicový sirup. Mame skúsim nariadiť obličkový čaj.

Fakt ma nenapadá, čo by to mohlo byť.
Presne to isté. Ja aj manžel máme bolesť v pravom ramene, hlavne pri zdvíhaní ruky, keď si obliekam bundu, alebo chcem niečo vybrať z vrecka. Bolesť je niekedy menšia, ale častejšie je dosť nepríjemná. U doktora sme ešte neboli. Ale ak to pôjde takto ďalej, asi sa tomu nevyhneme.
Julia63
03.12.09,13:01
presne to isté mám aj ja.
Ľavé rameno, čiže nemá to nič spoločné s PC myšou. Dôvod som dodnes nezistila /prievan, chlad ?/.
Obvodný lekár mi predpísal Coxtral tbl, po ktorých nastalo len veľmi malé zlepšenie /pritom tie tabletky pomohli kolegom s vážnejšími bolesťami takmer okamžite/.
Ortopéd - 1 obstrek, s tým, že aké je to hormonálne, silné, ... že radšej nepokračovať v obstrekoch.
Na inom / mojom obľúbenom/ fóre radili aj Wobenzym, po cca 120 tbl sa mi tiež zdalo mierne zlepšenie.
Potom náplasti z lekárne a natieranie gelom proti bolesti a zápalu, trošku zmierňujú.
Pýtala som sa ortopéda, že kedy tá bolesť má akože prejsť, vraj prejde, len "ľudia sú netrpezliví". tak uvidíme, pri takej bolesti cca 3 mesiace by bol asi každý netrpezlivý.
sarasara
03.12.09,22:02
Dôvodov bolesti môže byť viac. Ale, skúste si stlačiť silnejším tlakom zápästie boľavej ruky. Ak budete cítiť zmenu, môže to byť karpálny syndróm. Pri tomto ochorení bolia svaly a ťahá sa bolesť až k chrbtici. Príznaky sú aj ako pri presilení ruky, alebo bolesť od chrbtice. Vyšetrenie doporučuje neurológ.
mackovia92
11.05.13,05:08
mam dlhotrvajúce bolesti ramien ktore sa mi každým rokom vracajú a vždy v horšej intenzite,vyskušala som už všetko aj teraz som po liečbe,existuje len jeden liek ktorý je schopný mi ulavit a potom samozrejme obstrek (hormonalny)aj ked som to už musela absolvovat z dôvodu neutíchajúcej bolesti.Hned ako mi trošku ulavilo som začala aplikovat alter.liečbu lopúchom.neprešiel ešte ani týžden ale po obkladoch sa cítim fajn,tak uvidím napíšem o 10 dní ako to dopadlo a či sa niečo zmenilo,tak zatial veľa zdravia
lujza.j
11.05.13,14:17
Jurivo
13.05.13,06:15
Oblasť ruky a ramena zodpovedá meridiánu tenkého a hrubého čreva. Energetická nerovnováha v týchto meridiánoch sa prejavuje bolesťou hlavne v oblasti nadlaktia. V prvom rade treba upraviť stravu a postihnuté miesta masírovať, cvičiť a uvoľňovať. Taktiež sa vo svaloch môžu tvoriť spúšťové body (trigger points), tieto body treba stláčať viackrát za deň až kým bolesť neustúpi. Spúšťové body sa môžu tvoriť aj vo svaloch ramena a krku a bolesť sa prenáša práve do nadlaktia. Treba preto vyhľadať spúšťové body aj v týchto svaloch.
buchač
13.05.13,06:37
Oblasť ktorej ruky a samozrejme aj toho ramena ...???
Jurivo
14.05.13,05:22
Meridiány sú párovo rozdelené na obe strany tela rovnako :-)