ecc
02.12.09,22:19
Dobry vecer prajem,

chcel by som sa opytat na situaciu do ktorej sa dostal moj znamy. Kedze su v tom aj moje peniaze, tak sa to tyka aj mna.

Jeho firma robila istu zakazku, teraz nedavno doslo k problemu s fakturou. Tej osobe bola faktura 2x vratena, pretoze tam boli uctovane veci, ktore tam nemali co robit. Potom ta faktura dosla opat, ale zabudlo sa na nu. Ubehla splatnost az sa to od leta do teraz dostalo na exekuciu.

Firma o ktoru ide ma dvoch konatelov, obaja konaju samostatne a maju svoje podpisove pravu. Teraz sa konci na tej velkej zakazke a caka sa na priblizne 1 milion eur. Vzhladom na to, ze sa to dostalo na exekuciu, tak jeden z tych dvoch konatelov sa zlakol, ci mozno skor chce na tom zarobit, pretoze je tam slusny zisk. Prepisal teda vsetok majetok na svojho syna, ktory podnika v oblasti pohladavok a podobne. Prepisal na neho budovy, auta a za 1 euro mu predal pohladavku v ktorej ma na firmu prist spominany milion eur. A tak teda vsetky peniaze pridu jeho synovi.

A tu je ten problem, pretoze nikto nevie ako to dopadne. Na jednej strane to bol krok, aby sa predislo exekucii, ale bol to neuvazeny krok. Nic ine ako to, ze sa chce ten jeden z konatelov aj so synom nabalit. Pred tyzdnom ci dvomi dosla na tu velku zakazku zaloha, aby bolo aspon na vyplaty, islo o nejakych smiesnych 20 tisic eur. Tu sa ale syn rozhodol, ze na ziadne vyplaty to nepojde, ze to je jeho odmena, ze sa toho ide chytit. Nakoniec bol ale ten konatel pritlaceny k muru a dal to na vyplaty, ibaze ako nejaku zalohu ci pozicku, lebo po likvidacii ci konkurze by mali prist peniaze z garancneho fondu.

Moja otazka sa teda tyka tejto problematiky, ze ci nejde nahodou o podvod, pretoze mi to cele takto pripada. Kedze takto uplne mozu odstavit mojho kamarata, ktory bol jednym z konatelov tejto firmy, pricom druhy prepisal a predal co sa dalo na syna za smiesne euro. Tu sa mozu nabalit az milionom eur, aj ked z toho teoreticky musia zaplatit ludi, no ked firma je v likvidacii, resp. bankrote, ta sa tomu mozu zrejme vyhnut a milion eur si mozu podelit. A ak keby poplatili vsetko co maju, subfirmy pre nich pracujuce a vsetky ostatne naklady, stale im tych 100-200 tisic eur ostane. Alebo je mozne, ze si syn druheho konatela zoberie pol milionovu odmenu za sluzby, ktore vykona pre firmu v likvidacii a druheho pol miliona da rozdelit medzi svojho otca a konatela (toho mojho kamarata).

Co sa s tym da robit, je mozne sa pravne branit? Lebo ak sa v takomto pripade neda vobec branit, tak mi pride smiesne, ak niekto zalozi firmu a ma viacej konatelov, pricom kona kazdy samostatne. Vsak takto mozem zlikvidovat hociktoru firmu v ktorej som spolocnikom uplne cisto a bez obav, okradnem vsetkych co mozem a nemozu sa na mna ani len hnevat.

Prosim o pomoc.

Vopred sa ospravedlnujem so zaradenim temy, nevedel som vobec, kam to mam zaradit. Dakujem.
ecc
06.12.09,23:30
Nevie nikto poradit?
ecc
10.12.09,00:48
Halooo?