danse
03.12.09,06:11
Dobry den mili poradaci,

potrebovala by som poradit. Nas nemecky dodavatel nam dal po dvoch rokoch dalsiu zlavu pri nakupe tovaru pri platbe vopred - on nam posle predfakturu na urcitu sumu napr. 1131,70 € a my si mame pri uhrade odratat 2% zlavu z celkovej sumy predfaktury - cize my sme previedli 1109,07 €. Cakala som, ze ostra faktura pride na tu zlavnenu sumu teda tych 1109,07 €, ale oni nam poslali fakturu so sumou 1131,70 € a zdovodnili to tak, ze ta zlava nie je zlava na cene tovaru ale kvazi "odmena" pri platbe vopred a ze si tu platbu oproti fakture mame zauctovat s 2% zlavou, no tak to teda neviem ako....Mate s tym niekto skusenost, je mozne to nejako spravne zauctovat?
Velmi pekne dakujem za radu, uz od tretej nespim, ale na nic som neprisla....
Potrebujem uhradit dalsiu predfakturu a neviem, ci vobec mam odratat tie 2% aby som to vedela spravne zauctovat.Ale je skoda neuplatnit si zlavu...
truch
03.12.09,07:40
Urobila by som si interný doklad, kde by som vyčíslila rozdiel, myslím že by nemal byť problém, veď znižuješ náklady.
danse
03.12.09,07:51
Dakujem za Vasu odpoved. Ja som vsak stale este zaciatocnik v uctovani. Mam to urobit tak, ze uhradim celu fakturu v plnej sume a zauctujem ako nakup tovaru a potom tie 2% prijmem na ucet ako odmenu- zdanitelny prijem? Bude to tak v poriadku? A k tomu dolozim podklad od dodavatela, ktory mi zaslal na uplatnenie zlavy. Bude to tak v poriadku?
ego.mc
03.12.09,12:11
Nie. Uhradíte iba zľavnenú sumu. Rozdiely si na konci roku ID vypárujete iba v knihe záväzkov.