Dašena O.
03.12.09,08:13
Vie mi niekto narýchlo odpovedať, či FO si môže uplatniť paušalne výdavky keď počas roka mal zamestnancov, nie som si teraz istá.Ďakujem
vikinka
03.12.09,07:28
ZDP § 6 ods.10
(10) Ak daňovník, ktorý nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty, alebo daňovník, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty len časť zdaňovacieho obdobia, neuplatní preukázateľné daňové výdavky, môže uplatniť výdavky vo výške 40 % z úhrnu príjmov uvedených v odsekoch 1 a 2 okrem daňovníka, ktorý má z týchto príjmov len príjmy z vykonávania remeselných živností podľa osobitného predpisu, 33) ktorý môže uplatniť výdavky vo výške 60 %. Ak daňovník s príjmami podľa odseku 3 nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty alebo je platiteľom dane z pridanej hodnoty len časť zdaňovacieho obdobia, neuplatní preukázateľné daňové výdavky, môže uplatniť výdavky vo výške 40 % z týchto príjmov. Ak daňovník uplatní výdavky podľa tohto odseku, v sumách výdavkov sú zahrnuté všetky daňové výdavky daňovníka okrem zaplateného poistného a príspevkov, ktoré je daňovník povinný platiť, ak toto poistné a príspevky neboli zahrnuté do základu dane v predchádzajúcich zdaňovacích obdobiach; toto poistné a príspevky si môže daňovník uplatniť vo výdavkoch v preukázanej výške. Daňovník počas uplatňovania výdavkov týmto spôsobom je povinný viesť evidenciu o príjmoch v časovom slede, o zásobách a o pohľadávkach.
Mária.K.
03.12.09,07:37
Vie mi niekto narýchlo odpovedať, či FO si môže uplatniť paušalne výdavky keď počas roka mal zamestnancov, nie som si teraz istá.Ďakujem
Počas uplatňovania paušálnych výdavkov môže mať fyzická osoba zamestnancov.
Dašena O.
03.12.09,07:43
Ďakujem za odpoveď, v zákone to mám preštudované, len myslím že niekde na školení niekto spomínal, že keď sú zamestnanci, tak by sa nemali uplatňovať pauš.výd. Takže ešte raz ďakujem.
kaupke
03.12.09,07:43
Počas uplatňovania paušálnych výdavkov môže mať fyzická osoba zamestnancov.
To by zaijímalo aj mňa, kde to je v zákone spomenuté ?
Mária.K.
03.12.09,08:00
To by zaijímalo aj mňa, kde to je v zákone spomenuté ?
V zákone to nikde nie je zakázané.
optimistka
03.12.09,08:49
§ 6 ods. 14 - daňová evidencia-je tam presne uvedené čo musíš viesť, vtedy nemôžeš mať zamestnancov, paušálne výdavky § 6 ods. 10 je iný spôsob uplatňovania výdavkov, vtedy zamestnanec zakázaný nie je