rommy
03.12.09,09:18
Ahoj poraďáci vedeli by ste mi prosím poradiť, stretla som sa stým prvý krát tak neviem ako postupovať. Máme zamestnanca, nastúpil do školy na vysokú tak sa dohodli s riaditeľom, že bude platený podľa odpracovaných hodín. Robí si dochádzku, teraz za november mu vyšlo odpracovaných 108,35 hod. keď to nahodím do programu tak mu výjde odprac. 13,54 dňa (zostala mu prac.doba 8 denne) je to takto v poriadku? Nevadí že aj na výkazoch bude mať odvody platené za tých 14 dní? nebude mu to nikde chýbať? ešte som sa s tým nestretla tak ani neviem či sa nepýtam na hlúposť.
drobeceva
03.12.09,08:34
Ahoj poraďáci vedeli by ste mi prosím poradiť, stretla som sa stým prvý krát tak neviem ako postupovať. Máme zamestnanca, nastúpil do školy na vysokú tak sa dohodli s riaditeľom, že bude platený podľa odpracovaných hodín. Robí si dochádzku, teraz za november mu vyšlo odpracovaných 108,35 hod. keď to nahodím do programu tak mu výjde odprac. 13,54 dňa (zostala mu prac.doba 8 denne) je to takto v poriadku? Nevadí že aj na výkazoch bude mať odvody platené za tých 14 dní? nebude mu to nikde chýbať? ešte som sa s tým nestretla tak ani neviem či sa nepýtam na hlúposť.
Ak sa navzájom dohodli-čo tak spísať Dohodu o šúdiu popri zamestnaní par. 140 ZP?
rommy
03.12.09,08:37
To by nešlo lebo on si robí nejakú inú VŠ.
Gabi03
03.12.09,08:39
Ak mu zostala 8 hodinová pracovná doba, tak tie zvyšné dni musíš nejak preukázať.
Keď nemôže byť dohoda, tak potom dovolenka, neplatené volno a pod.
rommy
03.12.09,09:02
Hm takže ako to teraz urobiť, má dochádzku tú mu podpisuje riaditeľ a keď tu je tak to má zaplatené a keď tu nie je tak vieme že je v škole. ja mu mám evidovať tie dni čo je v škole ako neplatené voľno alebo ako dovolenku bez náhrady? a on si tie dni čo je v škole potom má platiť? mám v tom chaoz...
Gabi03
03.12.09,09:07
Hm takže ako to teraz urobiť, má dochádzku tú mu podpisuje riaditeľ a keď tu je tak to má zaplatené a keď tu nie je tak vieme že je v škole. ja mu mám evidovať tie dni čo je v škole ako neplatené voľno alebo ako dovolenku bez náhrady? a on si tie dni čo je v škole potom má platiť? mám v tom chaoz...

No dovolenka bez náhrady neviem, či existuje.
Z toho mi vyplýva, že ak si nechce čerpať riadnu dovolenku, musíte mu dať neplatené voľno.
Len neviem, čo myslíš, že si má dni v škole platiť. :rolleyes:

Neplatené voľno znamená, že tieto dni, resp. hod. nebude mať zaplatené. V SP mu musíš prerušiť poistenie (aj ho na to upozorni), v ZP asi nie. Hádam poradia aj iní.
Budeš to mať takto trochu komplikovanejšie, ale hádam to nebude robiť problém, ak mu riaditeľ umožnil to štúdium. Veď nech sa ľudia vzdelávajú.

To prerušenie v SP sa dohodnite, že mu neplatené voľno napíšeš v jednom kuse napr. na konci mesiaca. Aby si nemusela každý týždeň posielať dve registračné listy. :rolleyes::)
rommy
03.12.09,09:19
No mne ide v money aj dovolenka bez náhrady mzdy. ako sa to inak robí ak má zamestnanec hodinovú mzdu a nepracuje každý deň? neviem ako sa z toho vymocem...
Gabi03
03.12.09,09:32
No mne ide v money aj dovolenka bez náhrady mzdy. ako sa to inak robí ak má zamestnanec hodinovú mzdu a nepracuje každý deň? neviem ako sa z toho vymocem...

Prečo sa ti nepáči môj návrh? :)

A má naozaj hodinovú mzdu? Inak na veci to nič nemení. :rolleyes:;)
ivka70
03.12.09,09:36
No mne ide v money aj dovolenka bez náhrady mzdy. ako sa to inak robí ak má zamestnanec hodinovú mzdu a nepracuje každý deň? neviem ako sa z toho vymocem...

Potom musi mat zamestnanec nizsiu, nie 8 hodinovu pracovnu dobu.

To neplatene volno sa da pisat aj tak, ze pol dna /alebo x hodin/ kazdy den + kazdy den aspon 1 hodiny prace, vtedy ho nemusis odhlasovat zo SP.
Ci je to vsak uplne koser - neviem.
rommy
03.12.09,14:08
Prečo sa ti nepáči môj návrh? :)

A má naozaj hodinovú mzdu? Inak na veci to nič nemení. :rolleyes:;)

No mne sa páči ale riaditeľ mu chce platiť len to čo odpracuje... a nedá sa to riešiť nejako nerovnomerne rozvrhnutým prac.časom, tak aby som mu vykazovala vo výkazoch všetky dni ale mzda by sa mu rátala podľa toho koľko by odpracoval?
veronikasad
03.12.09,14:18
No mne sa páči ale riaditeľ mu chce platiť len to čo odpracuje... a nedá sa to riešiť nejako nerovnomerne rozvrhnutým prac.časom, tak aby som mu vykazovala vo výkazoch všetky dni ale mzda by sa mu rátala podľa toho koľko by odpracoval?
Dá, ale musíš mu zmeniť=skrátiť týždenný pracovný úväzok, lebo inak ti vždy budú tie hodiny chýbať
rommy
03.12.09,14:26
Budem to musieť urobiť tak.
irene
14.12.09,16:42
Potrebujem tiež poradiť čo sa týka hodinovej mzdy - preplácania sviatkov - zamestnanec odpracoval napr. tento rok(2009) v mesiaci september 140 hodín. Má nárok aj na preplatenie sviatkov (v septembri boli 2)? Ak áno - prepočítavajú sa hodinovou sadzbou zamestnanca?
A ak mu neboli preplatené..Čo s tým? :(
irene
11.01.10,07:14
Potrebujem tiež poradiť čo sa týka hodinovej mzdy - preplácania sviatkov - zamestnanec odpracoval napr. tento rok(2009) v mesiaci september 140 hodín. Má nárok aj na preplatenie sviatkov (v septembri boli 2)? Ak áno - prepočítavajú sa hodinovou sadzbou zamestnanca?
A ak mu neboli preplatené..Čo s tým? :(

nenájde sa dobra duša, čo poradí?
ivka70
11.01.10,07:18
Potrebujem tiež poradiť čo sa týka hodinovej mzdy - preplácania sviatkov - zamestnanec odpracoval napr. tento rok(2009) v mesiaci september 140 hodín. Má nárok aj na preplatenie sviatkov (v septembri boli 2)? Ak áno - prepočítavajú sa hodinovou sadzbou zamestnanca?
A ak mu neboli preplatené..Čo s tým? :(

To zavisi od toho, ako ma definovany a organizovany prac. cas.
Ak nepracoval v septembri kvoli tomu, ze bol sviatok a on mal normalne pracovat, tak ma narok na jeho zaplatenie.
Teda ak robi napr. Po-Pia 6 hodin denne, tak ak je v piatok sviatok, zaplatis mu 6 hodin dovolenkovym priemerom.
Ak ale pracuje Po-St po 8 hodin, vo stvrtok a piatok nepracuje a v piatok je sviatok, tak mu sviatok nepreplacas.
irene
11.01.10,07:28
ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Pomohla :)