Susan
07.09.05,08:16
Podla novely o zdravotnom poisteni sa ma konatel, ktory bol prihlaseny do Soc.poistovne ako SZCO, nepoberajuci ziadny prijem, do 8.9.2005 zase odhlasit?
Denda
07.09.05,06:19
Jura
07.09.05,06:25
Ak konateľ poberá odmenu , tak spoločnosť , v ktorej je konateľom ho ako jeho za-
mestnávateľ prihlási ako svojho zamestnanca, a to do 8.9.2005.
Magma
07.09.05,06:35
Áno odhlásiť a s.r.o. ho musí prihlásiť ako zamestnanca, za ktorého bude platiť preddavok na ZP, samozrejme iba ak poberá odmenu za činnosť konateľa.
Jana Motyčková
07.09.05,06:36
Podla novely o zdravotnom poisteni sa ma konatel, ktory bol prihlaseny do Soc.poistovne ako SZCO, nepoberajuci ziadny prijem, do 8.9.2005 zase odhlasit?Nie do Sociálnej poisťovne ale do zdravotnej poisťovne.
bendži
07.09.05,06:46
Ahojte,

ešte sa opýtam, či musí podávať odhlášku aj konateľ, ktorý v našej firme nie je zamestnancom, nepoberá žiadne odmeny za konateľstvo, ale vo svojej zdravotnej poisťovni je nahlásený ako SZČO, pretože má svoju vlastnú firmu a tam ako SZČO aj pôsobí.... ďakujem za rady
Jozef Mihál
07.09.05,06:59
Odhlásenie sa je jeho problém. Ak pôsobí aj ako SZČO - živnostník, advokát, architekt, daňový poradca, tak sa odhlasovať nebude vôbec, lebo stále zostáva SZČO, aj keď už nie z dôvodu "konateľstva".

Ak je len konateľom, a to vo viacerých firmách, tak sa odhlási - odhlasuje sa len raz, lebo je len jeden človek - poistenec.

Prihlasovanie ako zamestnanca sa ale už týka firmy, v ktorej je konateľom a za výkon funkcie poberá odmenu. Ako zamestnanca ho musí prihlasovať každá takáto firma osobitne.
Susan
07.09.05,06:59
Nie do Sociálnej poisťovne ale do zdravotnej poisťovne.
Hups, myslela som zdravotnu a napisala som socialnu:-( Dakujem.