JanaSys
07.09.05,08:22
Ahojte,
vopred sa ospravedlňujem, ak táto tému bude úplne mimo, ale je to v Po porade, tak sa snáď niekto neurazí. V týchto dňoch firma Direct Marketing posiela niektorým ľuďom poštou reklamnú akciu na novú sériu kinder vajíčok Monster hotel (je tam papierová skladačka, leták a info o súťaži). Chcela by som poprosiť všetkých, ktorí to po prvom prečítaní hodia do koša alebo dajú na zničenie deťom - či by mi to nemohli odložiť a poslať. Ak chcú súťažiť, tak kľudne až po skončení súťaže.
Takéto reklamné predmety v slovenskom jazyku sú totiž to jediné (okrem papierikov), čo má z celej edície v SR akú-takú cenu pre zberateľov - práve preto, že to každý hneď vyhodí a netuší, že to pre niekoho môže mať cenu.
Ďakujem už len za dočítanie tejto témy.
Jana
Heni
07.09.05,06:46
... to som netušila, že je to také vzácne. ešte som v schránke nič také nenašla, ale sľubujem, že ti to odložím ;)
JanaSys
07.09.05,06:57
Ďakujem. Práveže všetko čo má slovenský text je pre zahraničných zberateľov vzácne (najmä naše papieriky z vajíčok, na ktorých je návod na skladanie). Figúrky sú takmer bezcenné, lebo už všade inde boli (tento rok je prvý raz výnimka - asi, že sme v EU). Pre mňa je, keďže si nemôžem dovoliť nakupovať figúrky zo zahraničia, jediná možnosť - ponúknuť za ne reklamné predmety a papieriky z našich vajíčok. Problém je, že sa na tú firmu nijako neviem dostať (nie som z Blavy) a neviem ani zistiť podľa čoho tie veci posielajú. Zaregistrovala by som tam totiž veškeré príbuzenstvo, nech mi toho príde viac. Ešte raz díky. Jana
luebchenko
07.09.05,07:17
...a dá sa ti z Blavy nejak pomôcť? :)
JanaSys
07.09.05,08:02
To je ťažké. Viem adresu, mail a teraz i tel.číslo. Po maily mi občas niečo dodatočne pošlú - 1,2 kusy. Dovolať sa mi zatiaľ nepodarilo - ale budem skúšať. Keby som bola z BA, tak sa tam možno pokúsim zastaviť alebo pozháňam niekoho, kto tam robí. Možno by sa mi tam podarilo získať kontakt na nejakého dealera od Ferrera, čo to roznáša po obchodoch.
Jana
Pokúsim sa prilepiť obrázok, aby ste mali predstavu:
http://www.kizi.szm.sk/panorama%2001.JPG
janaGT
07.09.05,08:08
Janka, to ťa obdivujem, taká zbierka! Ale prach by som tam utierať nechcela.
S21
07.09.05,08:17
mne ten obrázok nejde otvoriť :eek:
JanaSys
07.09.05,08:20
Tak to neviem. Ja ho vidím priamo v príspevku. Skúsim ako prílohu. Jana
Evelinkaa
07.09.05,08:25
Tak to je teda fakt obrovská zbierka!!! Koľko to už prosím Ťa zbieraš??? :eek: Ale súhlasím, že by som tam nechcela utierať prach... Určite Ti pošlem všetko, čo také dostanem. A skúsim poprosiť aj známych... :)
Braňo
07.09.05,08:45
Mám Ti poslať aj tie skladačky z kinderiek? :D
luebchenko
07.09.05,09:11
[QUOTE=JanaSys]To je ťažké. Viem adresu, mail a teraz i tel.číslo. Po maily mi občas niečo dodatočne pošlú - 1,2 kusy. Dovolať sa mi zatiaľ nepodarilo - ale budem skúšať. Keby som bola z BA, tak sa tam možno pokúsim zastaviť alebo pozháňam niekoho, kto tam robí. Možno by sa mi tam podarilo získať kontakt na nejakého dealera od Ferrera, čo to roznáša po obchodoch.
Jana

A kde to sídlia? ak niekde v centre, nie je problém sa tam staviť :)
JanaSys
07.09.05,09:22
Bože ľudia, Vy ste užasní! Ja som myslela, že ma tu zvozíte, že otravujem s takou kravinou. Ja môžem dať link na Poradu aj moju stránku o kinderkách a ako rada, ale neviem či to "neurazí" Poradu. (neviem použiť správne slovo).

Zbierať som začala asi od roku 2000 - keď ma druhý rok na materskej začala prepadať ponorková choroba. Manžel mal v tom čase internet zadarmo a tak som noci presedela za počítačom. Keď už zozbierala väčšinu našich, potom som začala zbierať po svete. Väčšinu som vymenila práve za naše papieriky z vajíčok. Vďaka tejto "uchýlke" som sa naučila robiť www stránky (síce Frontpage, ale už poškuľujem vyššie) , prvá v SR o kinderkách bola moja, zlepšila som sa v angličtine. Po nástupe do práce však už nie je toľko času. Preto už nových zberateľov nevyhľadávam, mám starých známych, ktorí vedia byť neuveriteľne vďační za hocičo so slovenským textom. Najďalej som menila s Kanaďankou, EU úplne bežne. Poštovné je strašné, hlavne keď robím tzv. trojvýmeny - t.j. od jedného niečo, to ďalšiemu a ten zas konečne mne to čo potrebujem ja. Ale práve niečo také skombinovať, vymyslieť, tie nervy, či sa to nestratí na pošte a podobne - to je na tom to najlepšie. Musím sa brzdiť, vedela by som o tom písať na strany.

To Braňo a všetkým. Ak môžeš pošli všetko. Mám kamarátku, ktorá zbiera aj skladačky (má ich cez 10000!), určite ju poteším. Kľudne poštovné na príjemcu. Väčšinou sa mi stáva, že keď to niekomu spomeniem, tak zareaguje, že ich minulý týždeň vyhodil. Ale už sa mi aj stalo, že práve medzi skladačkami som našla "raritku" ktorú som nemala. Takže vopred ďakujem.

Adresu pošlem cez SS
JanaSys
07.09.05,09:23
A kde to sídlia? ak niekde v centre, nie je problém sa tam staviť :)[/QUOTE]Zajtra alebo večer napíšem. Práveže netuším, kde taká ulica v BA je. Dík Jana
Evelinkaa
07.09.05,09:36
Cestou z práce poteším všetky deťúrence z rodiny - nakúpim kinderká a skladačky pošlem :D
Johanka
07.09.05,10:01
Ja som myslela, že zbieraš iba hračky. Tie mojim deťom nezoberiem, ale tých papierkov čo sme navyhadzovali ..... Polepším sa:) .
pyton
07.09.05,10:25
Čo to sú "skladačky"?

Janka a to aké papieriky si im posielala? Tie s nakresleným návodom ako zložiť hračku?

Inak, tiež sa nám podarilo na konci augusta trochu poupratovať a práve takéto veci sme pozahadzovali, lebo mi bolo blbé niekomu to strkať. Tiež ti to nabudúce rada odložím. A na tú stránku sa rada pozriem, keď priložíš link.
Nám sa zase strašne páčia snoopkovia, tí boli jeden čas v "mekáči"...
http://galeriesmajliku.webzdarma.cz/017.deti/013.gif
JanaSys
07.09.05,13:56
Ahojte,
takže tá firma, ktorá reklamne zastrešuje Ferrero vajíčka v SR je Direct Marketing a.s., Hviezdna 38, 821 06 Bratislava. Snáď to niekomu napovie. Dnes sa mi tam konečne podarilo dovolať. Na otázku ako zaregistrujem ďalšie deti (netere) - odpoveď: keď sa zúčastnia súťaže, otázka - a ako sa zúčastnia súťaže, keď ju posielajú len zaregistrovaným? - odpoveď : to neviem, snáď v budúcnosti. Na otázku, či mi môžu poslať ďalšie skladačky - odpoveď : to neviem, ona je tu len kvôli tej súťaži. Mám to skúsiť mailom. Skvelé.

Moje stránky sú www.kizi.szm.sk (http://www.kizi.szm.sk) .

Hračky v kinderkách sa delia na niekoľko skupín - základné sú HP (ručne maľované - hand painted) a skladačky (kedysi označované ako K-čká). Pri skladačkách bol vždy papierik s číslom K04 N50 - skladačka s číslom 50 v sérii 2004. Od minulého roka to číslujú ako C a S - všetko spolu, teraz v edícii primiešali C figurky z minulého roka a pridali nové S figurky. Časť C a S figuriek je vraj ručne maľovaná (ten Monster Hotel), ale ešte nemám ani jednu, tak neviem. Od Cybertov to však už maľujú pomocou počítača strojom a napriek tomu tomu hovoria ručne maľované.
Kľudne sa pýtajte ďalej.
Jana
Tana74
30.09.05,09:10
Teraz som to tu všetko prečítala a som z toho šokovaná.

Občas čítam české stránky pre maminy a oni tam zbierajú teda rôzne veci - za ktoré väčšinou dostávajú alebo menia za darčeky pre deti. Toto by ma teda ani nenapadlo.