Rasplik
03.12.09,12:11
Zdravím
Som živnostník a začal som v priebehu tohoto roku a chcel by som sa informovať ako si mám zaúčtovať faktúry na prelome roku napr.: faktúru vystavím v decembri roku 2009 ale zamestnavatel my ju zaplatí až v roku 2010 lebo splatnosť fa bude 30 dní čiže splatnosť bude na budúci rok, otázka ktorú neviem je či si mám účtovať do Ďaňového priznania príjem za túto faktúru pre rok 2009 alebo až na budúci rok ĎP pre rok 2010 ďakujem za radu :)
Tweety
03.12.09,11:12
Zdravím
Som živnostník a začal som v priebehu tohoto roku a chcel by som sa informovať ako si mám zaúčtovať faktúry na prelome roku napr.: faktúru vystavím v decembri roku 2009 ale zamestnavatel my ju zaplatí až v roku 2010 lebo splatnosť fa bude 30 dní čiže splatnosť bude na budúci rok, otázka ktorú neviem je či si mám účtovať do Ďaňového priznania príjem za túto faktúru pre rok 2009 alebo až na budúci rok ĎP pre rok 2010 ďakujem za radu :)
Do DP dáš až v roku, v ktorom ju budeš mať zaplatenú.
gogina
03.12.09,11:13
Zdravím
Som živnostník a začal som v priebehu tohoto roku a chcel by som sa informovať ako si mám zaúčtovať faktúry na prelome roku napr.: faktúru vystavím v decembri roku 2009 ale zamestnavatel my ju zaplatí až v roku 2010 lebo splatnosť fa bude 30 dní čiže splatnosť bude na budúci rok, otázka ktorú neviem je či si mám účtovať do Ďaňového priznania príjem za túto faktúru pre rok 2009 alebo až na budúci rok ĎP pre rok 2010 ďakujem za radu :)
faktúra bude len vystavená príjem zaúčtujete v tom období kedy Vám ju zaplatia. Ak ju zaplatia v roku 2010, tak to bude príjem roku 2010. V knihe vyšlých faktúr bude v oku 2009 ako neuhradená.
Rasplik
07.12.09,06:41
faktúra bude len vystavená príjem zaúčtujete v tom období kedy Vám ju zaplatia. Ak ju zaplatia v roku 2010, tak to bude príjem roku 2010. V knihe vyšlých faktúr bude v oku 2009 ako neuhradená.

A ešte jedna otázočka a to keď mám splatnosť FA na budúci rok 2010 a zamestnávateľ my uhradí Fa ešte tento rok tak ako si mám zaúčtovať rok Ďakujem
Tweety
07.12.09,06:44
A ešte jedna otázočka a to keď mám splatnosť FA na budúci rok 2010 a zamestnávateľ my uhradí Fa ešte tento rok tak ako si mám zaúčtovať rok Ďakujem
Budeš ju mať v príjme tohto roka, zahrnieš ju do DP roka 2009.
ego.mc
07.12.09,06:45
Zaúčtuješ v tom roku, v ktorom dostaneš peniaze bez ohľadu na splatnosť FA.
Máš to napísané v príspevku č.3.
Lianka
07.12.09,11:11
Zdravím
Som živnostník ... zamestnavatel my ju zaplatí až v roku 2010 ...

Nepises sice, ci vedies JU alebo PU, ale da sa predpokladat, ze JU. Odpovede by boli ine, ak by si viedol PU.

Este taky detail: odberatel nie je tvoj zamestnavatel ;), ide o obchodny vztah, nie pracovnopravny.
Zoltán Kovács
07.12.09,11:14
Zdravím
Som živnostník a začal som v priebehu tohoto roku a chcel by som sa informovať ako si mám zaúčtovať faktúry na prelome roku napr.: faktúru vystavím v decembri roku 2009 ale zamestnavatel my ju zaplatí až v roku 2010 lebo splatnosť fa bude 30 dní čiže splatnosť bude na budúci rok, otázka ktorú neviem je či si mám účtovať do Ďaňového priznania príjem za túto faktúru pre rok 2009 alebo až na budúci rok ĎP pre rok 2010 ďakujem za radu :)

mimotemy Mne sa najviac páči modrou označené.... ;) Klasický prípad riešenia závislej práce živnostníkom.