Leona11
03.12.09,12:36
Dobrý deň.
Bola by som rada, keby mi niekto vedel poradiť. Som rozvedená a otec dieťaťa prispieval pravidelne na dieťa súdom stanovené výživné, v hotovosti, mne do rúk. 11.11. utrpel ťažký úraz pri dopravnej nehode, ťažké poškodenie mozgu a ochrnutie na pravú časť tela. On si svoj stav neuvedomuje, ale ako v takomto prípade chráni zákon maloleté dieťa?
Nechcem vyzerať ako bezcitná mrcha, ale nejaké peniaze by sa mi hodili, hlavne teraz pred Vianocami. Ako by som mala postupovať?
Ďakujem za odpoveď.
L.
iriska
03.12.09,19:07
teda... ak nie je schopný to platiť sám, tak žeby pomohli exekučné zrážky z invalidného dôchodku?
Stanislav 1975
03.12.09,19:13
teda... ak nie je schopný to platiť sám, tak žeby pomohli exekučné zrážky z invalidného dôchodku?

:eek::eek::eek:-to snáď nemyslíš vážne???Iris prehnala si to teraz,exekučné zrážky z čoho? z invalidného dochodku...???:eek::eek::eek:
iriska
03.12.09,19:28
mne sa teda exekučné zrážky z inv.dôchodku nezdajú žiadne UFO
priznávam ale, že v tomto prípade to môže vyzerať morbídne

p.s. matka by mohla dať zo sociálneho súcitu návrh na zníženie výživného
Stanislav 1975
03.12.09,19:33
mne sa teda exekučné zrážky z inv.dôchodku nezdajú žiadne UFO
priznávam ale, že v tomto prípade to môže vyzerať morbídne

p.s. matka by mohla dať zo sociálneho súcitu návrh na zníženie výživného

Je to velmi studené,chladné a bezcitné-tak človek má ťažko poškodený mozog,ochrnutý na pol tela a teba zaujíma ako uvaliť nejakú exekúciu na invalidný dochodok.ktorý ani nevieme ešte aký bude a čo bude s človekom?Tento tvoj príspevok budem velmi velmi dlho predýchávať, fakt...
Iris,nič v zlom ale tvoj prvý príspevok fakt považujem za dno ľudského citu....
iriska
03.12.09,19:44
Nech sa páči... vždy sa najskôr zastávam detí a žien

p.s. máš pravdu, od určitej chvíle pozorujem u seba absenciu citu
Lianka
03.12.09,19:46
Len z hlboka dychaj... Zadavatelka polozila otazku, iriska povedala svoj nazor. Na Porade sa za nazory nema co odsudzovat. Je to na kazdom individualne, ci sa s nazorom dokaze stotoznit alebo nie. Irisku za nazor vobec neodsudzujem.

Btw.: Ina je pozicia a pohlad matky dietata (jedina zivitelka rodiny, zodpovedna za seba aj za dieta) a ina pozicia otca (sam...).
arizona
03.12.09,19:49
Skús sa informovať na sociálke, odd. rodiny a detí .Možno vedia poskytnúť nejakú výpomoc v takýchto ťažkých prípadoch.
Ale záleží aj od tvojho platu.Ak máš dobrý plat a nie si sociálne odkázaná, tak moc veľkú nádej nedávam. Ale za opýtanie nič nedáš...
Stanislav 1975
03.12.09,20:03
Nech sa páči... vždy sa najskôr zastávam detí a žien

p.s. máš pravdu, od určitej chvíle pozorujem u seba absenciu citu

Panebože, dobre aj ja sa zastávam v prvom rade žien a detí, ked muž nechce platiť a je darebák-ale tu sa stala osobná tragédia človeku, ktorý možno už nikdy nebude moct viesť slušný život a tomu sa budeme vyhrážať exekúciou?:mad::confused:
Ale však dobre už budem ticho...
To už nás fakt tie peniaze tak ovládajú že musíme sa za nimi hnať cez polomrtvého človeka?
Xanti
03.12.09,21:07
teda... ak nie je schopný to platiť sám, tak žeby pomohli exekučné zrážky z invalidného dôchodku?


:eek::eek::eek:-to snáď nemyslíš vážne???Iris prehnala si to teraz,exekučné zrážky z čoho? z invalidného dochodku...???:eek::eek::eek:
myslím, že hádka je o ničom ...

obom ušla maličkosť... a to, že úraz sa stal 11.11. tj. že neexistuje žiaden invalidný dôchodok, vôbec nič... maximálne tak nemocenské dávky... ak mal o ne kto požiadať ...

myslím, že zadávateľka by sa mala informovať na UP o možnostiach náhradného výživného, alebo u príbuzných otca dieťaťa, či požiadali o nemocenské dávky a či z nich nezaplatia za nemohúceho otca výživné...

fakt je smutné čo sa stalo :mee:
Leona11
08.12.09,10:00
Dobrý deň.
Bola by som rada, keby mi niekto vedel poradiť. Som rozvedená a otec dieťaťa prispieval pravidelne na dieťa súdom stanovené výživné, v hotovosti, mne do rúk. 11.11. utrpel ťažký úraz pri dopravnej nehode, ťažké poškodenie mozgu a ochrnutie na pravú časť tela. On si svoj stav neuvedomuje, ale ako v takomto prípade chráni zákon maloleté dieťa?
Nechcem vyzerať ako bezcitná mrcha, ale nejaké peniaze by sa mi hodili, hlavne teraz pred Vianocami. Ako by som mala postupovať?
Ďakujem za odpoveď.
L.
Ďakujem všetkým za príspevky. Otec bol nezodpovedný chlap, ktorému 4krát zobrali vodičák kvôli alkoholu a je šťastie, že v tých prípadoch nabúral len nejaký semafor, alebo lampu a nezmrzačil, alebo nezabil niekoho iného a o ostatnom škoda reči. Teraz bol tiež opitý. Je mi ho ľúto.
Xanti
08.12.09,10:02
Ako si to nakoniec poriešila? Dohodla si sa s príbuznými? Alebo Ti pomôže UP?
Leona11
08.12.09,10:15
ešte som to neriesila, s pribuznými sa určite nedohodnem, lebo jeho matka býva 250 km od nás a keď ho prišla pozrieť na ARO tak mi ani nedala vedieť a ani na vnučku nebola zvedavá
Flinstone
08.12.09,10:54
Je povinný prispievať podľa svojich možností a schopností... jeho možnosti skončili a schopnosti? ak ostane na invalidnom, tak už len symbolicky... ale nehnevajte sa, keď čítam diskusiu, tak mám pocit, že by ste ho najradšej dorazili, aby dieťa začalo dostávať sirotské, ktoré by možno bolo viac. To naozaj ide iba o peniaze? Howg
Leona11
08.12.09,11:30
Možno to tak vyznieva, ale nie je to tak. Len som bola zvedavá aké mám možnosti a či vie niekto poradiť. Keby išlo o peniaze tak sa bijem o dom čo počas nášho manželstva ,,začala stavať svokra (70)" a hneď po rozvode bol prepísaný na muža. Toto bolo o výživnom na dieťa. Nemyslím si, že sa mám za čo hanbiť.
inga26
08.12.09,12:43
Leona, kto nezažil nepochopí...
Mám za sebou niečo podobné, len ja som tú exekúciu stihla podať pred manželovou nehodou ( po roku neplatenia výživného). Kým začal poberať nemocenské dávky, mala som nárok na náhradné výživné. V tej dobe to vykrylo takmer nájomné ( dnes to nieje ani minimálne výživné) , bola som na materskej, čiže pre mňa to bola riadne mínusová položka.

Šeky zaplatíť musíš, jesť treba ... skús zájsť na sociálku, určite ti poradia nejaké riešenie.
arizona
08.12.09,14:41
Ešte máš možnosť požiadať súd , aby výživné platili jeho rodičia, alebo ten, kto v jeho chorobe hospodári s jeho peniazmi...
Flinstone
09.12.09,07:26
Leona, kto nezažil nepochopí...
Mám za sebou niečo podobné, len ja som tú exekúciu stihla podať pred manželovou nehodou ( po roku neplatenia výživného). Kým začal poberať nemocenské dávky, mala som nárok na náhradné výživné. V tej dobe to vykrylo takmer nájomné ( dnes to nieje ani minimálne výživné) , bola som na materskej, čiže pre mňa to bola riadne mínusová položka.

Šeky zaplatíť musíš, jesť treba ... skús zájsť na sociálku, určite ti poradia nejaké riešenie.
Lenže ako tu čítam, tento platil pravidelne až kým sa nestala nehoda... nehovorím, že má ľahkú situáciu ale idú vianoce a on ich tiež nebude mať bohvieaké... ale akosi sa tu na porade automaticky preberá výživné štýlom, čo žena to chuderka, čo chlap to hajzel. Na sociálke sú pracovníčky tiež neschopné...
mimotemykeď bývalá vyhodila deti z domu a bol som na sociálke, nech to riešia, tak po prešetrení povedala vedúca, že išlo o drobné domáce nezhody... takže mi nech nikto nehovorí že tie pracovníčky majú na zreteli blaho dieťaťa. Ak kvôli drobným nezhodám vyhodila deti, že to musela riešiť polícia, čo bude keď prídu veľké nezhody. Ich celá robota je chodiť na súdy a tam vykrikovať "nech platí viac" To predsa zvládne aj navrhovateľka.
krater
09.12.09,07:59
Nehnevajte sa ale ja som tiez na strane matky a dietata podla popisu "manzel" si to sposobil sam tak ako dopadol a este vo svojom nezodpovednom style zivota stihol mat dieta o ktore sa teraz stara len matka tak co teraz s nim. Nikto ho nenutil pit a sadat za volant kazdy sme si strojcom svojho osudu on to mal asi na haku a myslel si ze je nesmrtelny ale zial nie je z ocele. Mna ako matku by tiez zaujimalo ake mam financne moznosti tak nemoralizujte tu a keby pri tej nehode zranil alebo niekoho zabil uz by vam ho az tak nebolo luto ze? preco ludia hodnotia len podla urcitych kriterii a sucitia a priklonia sa na stranu ktora im momentalne vyhovuje budme trocha objektivny a hlavne neosocujte tu ludi ze su bezcitni a ide im len o peniaze je to PORADA a tema rodinne, obcianske a spotrebitelske pravo a nie psychologicka poradna.
Xanti
09.12.09,08:10
Nehnevajte sa ale ja som tiez na strane matky a dietata podla popisu "manzel" si to sposobil sam tak ako dopadol a este vo svojom nezodpovednom style zivota stihol mat dieta o ktore sa teraz stara len matka tak co teraz s nim. Nikto ho nenutil pit a sadat za volant kazdy sme si strojcom svojho osudu on to mal asi na haku a myslel si ze je nesmrtelny ale zial nie je z ocele. Mna ako matku by tiez zaujimalo ake mam financne moznosti tak nemoralizujte tu a keby pri tej nehode zranil alebo niekoho zabil uz by vam ho az tak nebolo luto ze? preco ludia hodnotia len podla urcitych kriterii a sucitia a priklonia sa na stranu ktora im momentalne vyhovuje budme trocha objektivny a hlavne neosocujte tu ludi ze su bezcitni a ide im len o peniaze je to PORADA a tema rodinne, obcianske a spotrebitelske pravo a nie psychologicka poradna.
Myslím, že nikto nie je ničej strane. Všetci sa snažia pomôcť nikto nemoralizuje a ani neosočuje.

Mamička by mala zájsť na UP, a informovať sa o možnostiach. Nie je to ľahká situácia ani pre ňu, ani pre jej dieťa ale ani pre dotyčného otca dieťaťa.

Nás nemusí zaujímať, že otec pil, že pod vplyvom alkoholu sa vybúral. To sú veci mimo porady. Také reči neovplyvnia vymožiteľnosť peňazí, ani nedajú návod ako dalej. Akurát si mnohí ponadávajú. A odpovede sa mamička nedočká.

A čo ak raz tu bude prípad, kedy otec piť nebude a niekto nabúra do neho? Tiež budú ženy riešiť čo v tom prípade, ak je povinný rodič nemohúci. Tiež budú hľadať návod ako dalej. A táto téma by im mala pomôcť.
Stanislav 1975
09.12.09,08:12
Lenže ako tu čítam, tento platil pravidelne až kým sa nestala nehoda... nehovorím, že má ľahkú situáciu ale idú vianoce a on ich tiež nebude mať bohvieaké... ale akosi sa tu na porade automaticky preberá výživné štýlom, čo žena to chuderka, čo chlap to hajzel. Na sociálke sú pracovníčky tiež neschopné...
mimotemykeď bývalá vyhodila deti z domu a bol som na sociálke, nech to riešia, tak po prešetrení povedala vedúca, že išlo o drobné domáce nezhody... takže mi nech nikto nehovorí že tie pracovníčky majú na zreteli blaho dieťaťa. Ak kvôli drobným nezhodám vyhodila deti, že to musela riešiť polícia, čo bude keď prídu veľké nezhody. Ich celá robota je chodiť na súdy a tam vykrikovať "nech platí viac" To predsa zvládne aj navrhovateľka.

Fred, hovoríš mi z duše- ja som tiež vychádzal z toho,že tento chlapík platil a nevyhýbal sa povinnosti-to,že sa opíjal je iná vec...-ja tiež nemá rád, keď niekto automaticky berie,že všetci chlapi sú ničomníci a ženy chuderky...
krater
09.12.09,09:20
skus si precitat este raz niektore poburene reakcie myslim ze si asi vypustila na tie reagujem cely princip chapem a nemusis mi ho vysvetlovat len mi doslo luto mamicky ktora dala poradacku otazku ohladom financii na urcite financne moznosti dostala radu a potom sa tu spustilo " toto musim predychavat, na otca nikto nemysli, co taky chudak, uz by si chcela aj sirotsky..."
reakcia na xanti zabudla som odkliknut cituj ;)
Xanti
09.12.09,09:34
skus si precitat este raz niektore poburene reakcie myslim ze si asi vypustila na tie reagujem cely princip chapem a nemusis mi ho vysvetlovat len mi doslo luto mamicky ktora dala poradacku otazku ohladom financii na urcite financne moznosti dostala radu a potom sa tu spustilo " toto musim predychavat, na otca nikto nemysli, co taky chudak, uz by si chcela aj sirotsky..."
reakcia na xanti zabudla som odkliknut cituj ;)
Na to poviem len toľko, mamička sa tu snažila vniesť trošku rozhorčenia s tým aký je nezodpovedný otec dieťaťa a to vecou, ktorá je úplne mimotemy a jej zadania.

To že šoféroval pod vplyvom alkoholu, a že je trebars alkoholik nemá nič spoločné s jej situáciou. Lebo nehody sa stávajú aj ludom, ktorý sú zodpovedný, ktorý nepijú a ktorým nevzali vodičák a čo ja viem čo.

Do nehody jej platil načas výživné, to píše v zadaní. Takže toho by sme sa mali držať.

Možno keby mamička nevykreslila otca ako totálneho hulváta a grázla čo si zaslúžil čo sa mu stalo, tak túto diskusiu nevedieme. Ale to je mimo tému, a nikomu to nepomáha.
Danila
09.12.09,09:34
skus si precitat este raz niektore poburene reakcie myslim ze si asi vypustila na tie reagujem cely princip chapem a nemusis mi ho vysvetlovat len mi doslo luto mamicky ktora dala poradacku otazku ohladom financii na urcite financne moznosti dostala radu a potom sa tu spustilo " toto musim predychavat, na otca nikto nemysli, co taky chudak, uz by si chcela aj sirotsky..."
reakcia na xanti zabudla som odkliknut cituj ;)Najviac sa durdíš, a najmenej radíš. Zákon o rodine hovorí, že rodinou sú aj starí rodičia. My nevieme pozadie, môžeme si len čo-to prečítať. Muž je v zlom zdravotnom stave. O ňom bez neho. A riešime tu to, čo má riešiť zodpovedná pracovníčka v dobre platenej štátnej inštitúcii. Mamička sa ani nestihla pochváliť, či postonať, aká je jej finančná, či iná materiálna situácia. Vianoce pre toho chlapíka tiež nebudú vianočné. A ako sa jeho príbeh odohral nám opísala len jeho manželka. Možno to bolo tak, a možno celkom inak. Dieťa Vianoce prežije, len či ich prežije jeho tatko, toť dôležitá otázka.:eek::confused:
krater
09.12.09,09:42
mozete si tu pinpongovat kolko chcete neradim len som si zastala cloveka. mamicka o pozadi zacala pisat az ked sa do nej pustili ze ako moze chciet od invalida peniaze!
Xanti
09.12.09,09:49
mozete si tu pinpongovat kolko chcete neradim len som si zastala cloveka. mamicka o pozadi zacala pisat az ked sa do nej pustili ze ako moze chciet od invalida peniaze!
Nikto sa do mamičky nepustil, na začiatku polemizovali dvaja poradáci o ničom, nepostrehli jeden detail. Mamička dostala radu čo treba robiť. Viac jej pomôcť nemôžeme.
Naozaj ak by nebola napísala o tom alkohole, tak téma je umlčaná. Lebo poradené bolo. Toto všetko je mimo témy.