mecky
03.12.09,13:42
jedna sa o takuto vec
od 8. oktobra 2009 pracujem ako ucitel na SŠ, teraz mi bolo oznamene že koli tomu že nemám ukončene VŠ vzdelanie (nemam ani titul Bc) ma podla nového zakona musia prepustit... je to pravda?

ps: dufam ze som trafil dobru poradu :)
susann2
03.12.09,12:47
jedna sa o takuto vec
od 8. oktobra 2009 pracujem ako ucitel na SŠ, teraz mi bolo oznamene že koli tomu že nemám ukončene VŠ vzdelanie (nemam ani titul Bc) ma podla nového zakona musia prepustit... je to pravda?
ps: dufam ze som trafil dobru poradu :)
No oni ťa nemali prijať ani podľa starého zákona a nie sa teraz odvolávať na nový. Bez VŠ vzdelania II. stupňa nemôžeš vyučovať na žiadnej škole.
Sabadka
03.12.09,12:47
jedna sa o takuto vec
od 8. oktobra 2009 pracujem ako ucitel na SŠ, teraz mi bolo oznamene že koli tomu že nemám ukončene VŠ vzdelanie (nemam ani titul Bc) ma podla nového zakona musia prepustit... je to pravda?

ps: dufam ze som trafil dobru poradu :)

Žial, ale majú pravdu, nespĺňaš kvalifikačné požiadavky podľa zákona 317/2009 a vyhlášky 437/2009. Už ani prijať ťa nemali, pretože so stredoškolským vzdelaním učiť nemôžeš na žiadnom type školy.
mecky
03.12.09,13:49
no pri prijamani som im doniesol vypis absolvovanych predmetov, a ze im to staci.
ja mam v podstate odchodenych celych 5 rokov VS, len som nestihol obhajobu a statnice, tak to budem tento rok robit, mam aj tie prve statnice z aprobacnych predmetov a pedagogiky, len bohuzial patrim do toho rocnika co ako posledny maju 5 rocne studium a teda u nas sa titul Bc nekonal :mad:
Marianna01
03.12.09,14:37
no pri prijamani som im doniesol vypis absolvovanych predmetov, a ze im to staci.
ja mam v podstate odchodenych celych 5 rokov VS, len som nestihol obhajobu a statnice, tak to budem tento rok robit, mam aj tie prve statnice z aprobacnych predmetov a pedagogiky, len bohuzial patrim do toho rocnika co ako posledny maju 5 rocne studium a teda u nas sa titul Bc nekonal :mad:

a nie je to tak, že pokiaľ si dopĺňaš vzdelanie - ako píšeš, tak môže popri tom učiť? Nový zákon nepoznám, ale viem, že cca 2 roky dozadu to bolo možné...
susann2
03.12.09,14:53
a nie je to tak, že pokiaľ si dopĺňaš vzdelanie - ako píšeš, tak môže popri tom učiť? Nový zákon nepoznám, ale viem, že cca 2 roky dozadu to bolo možné...
Posledné takéto výnimky boli dané k 1.4.2002, s tým že si zamestnanec musel doplniť vzdelanie II. stupňa do 31.12.2010, alebo do určeného termínu zamestnávateľom.
Sabadka
03.12.09,18:54
a nie je to tak, že pokiaľ si dopĺňaš vzdelanie - ako píšeš, tak môže popri tom učiť? Nový zákon nepoznám, ale viem, že cca 2 roky dozadu to bolo možné...

Ano presne tak ako píše, a platí to ešte stále, len je tam taký malilinký nepatrný detailík. Musí mať vysokú školu neučiteľského smeru, a dopĺňať si pedagogické vzdelanie a to nie je jeho prípad. Lopatisticky napísané on má papiere len na stredoškolské vzdelanie a s takým vzdelaním učiť nemôže. V tomto prípade výnimky neexistujú. A tak ako píše Zuzka kedy boli udelené posledné výnimky zo vzdelania a aj tie boli udelené len tým , ktorí vtedy mali 45 a viac rokov veku a 15 rokov a viac praxe.
mecky
06.12.09,18:08
nepotesili ste ma, ale tak co uz narobim :(