bročko
03.12.09,13:06
Dobrý deň prajem.
Zamestnanec podľa nového zákona č. 317/2009 je preradený od 1.11.2009 z 9. PT do 8.PT. Vo výplate za 10/09 mal osobný príplatok 100€, v 11/09 mu zrušili osobný príplatok na 0. V zákone sa hovorí, že funkčný plat v 11/09 nesmie byť nižší ako v 10/09. Do funkčného platu sa počíta aj osobný príplatok. Je to správne aby som urobila doplatok aj z osobného príplatku? Ďakujem.
Iveta Matlovičová
03.12.09,12:33
teoreticky je to správne, zákon neporušíte
molnitko
03.12.09,15:51
Dobrý deň,
som učiteľka a od septembra robím okrem triednej učiteľky aj uvádzajúcu učiteľku. No príplatok za uvádzajúcu učiteľku som dostala po prvý krát za mesiac november. rada by som sa spýtala, či tento príplatok nebol nárokovateľný už od septembra?
ďakujem za odpovede.
Sabadka
03.12.09,17:28
Dobrý deň prajem.
Zamestnanec podľa nového zákona č. 317/2009 je preradený od 1.11.2009 z 9. PT do 8.PT. Vo výplate za 10/09 mal osobný príplatok 100€, v 11/09 mu zrušili osobný príplatok na 0. V zákone sa hovorí, že funkčný plat v 11/09 nesmie byť nižší ako v 10/09. Do funkčného platu sa počíta aj osobný príplatok. Je to správne aby som urobila doplatok aj z osobného príplatku? Ďakujem.

Z akého dôvodu mu bolo odobraté osobné hodnotenie? Nejaký dôvod musí byť na odňatie osobného príplatku, len tak sa mu vyplácanie osobného priplatku nemôže pozastaviť. Ak ste mu odobrali osobné hodnotenie z dôvodu nejakého porušenia pracovnej disciplíny, alebo nesplnenia si nejakých pracovných povinností, tak mu doplatok z osobného hodnotenia nerobíš. Podľa môjho názoru je tá formulácia doplatku v § 32b veľmi nešťastná, pretože osobný príplatok je nenároková zložka a tá mala byť z dorovnávania vyňatá. Veľa riaditeľov porušilo osobné príplatky z dôvodu "nedostatku finančných prostriedkov" už v októbri, aby nemali problémy z osobnými príplatkami v budúcnosti.
Sabadka
03.12.09,17:31
Dobrý deň,
som učiteľka a od septembra robím okrem triednej učiteľky aj uvádzajúcu učiteľku. No príplatok za uvádzajúcu učiteľku som dostala po prvý krát za mesiac november. rada by som sa spýtala, či tento príplatok nebol nárokovateľný už od septembra?
ďakujem za odpovede.

Pojem príplatok pre uvádzajúceho učiteľa je nový a platí od 1.11.2009 a sú to 4% z platovej triedy do ktorej je zamestnanec zaradený zvýšenej o 24%. Pred 1.11.2009 sa uvádzanie zohľadňovalo v osobnom príplatku alebo vôbec:confused: ak neboli peniaze.
molnitko
04.12.09,18:14
Ďakujem za odpoveď. mala som v tom chaos, lebo riaditeľka splietala o 4% už v auguste a teraz mi to vyskočilo na páske.