MYSTERYouse
03.12.09,13:30
Zdravim,

presiel som zopar prispevkov/tem ohladom uctovania cestovnych nahrad v jednoduchom uctovnictve, len som si nie celkom isty v tom, ci som si to spravne vylozil, teda:

SZCO (zivnost na adresu trvaleho bydliska)
Fakturacia sluzieb pre firmu v BA (nie pravidelna mesacna vyska, vychadza od odpracovanych hodin za odovzdanu pracu resp. sluzby)

Dochadzam do BA z miesta bydliska cca. 1x mesacne autobusom, naklady na ubytovanie hradim z vlastnych zdrojov, nedavam ich do nakladov. Kedze mam aj zamestnanie na zmluvu, kde dostavam stravne listky, nebudem si uplantnovat nahradu stravy v ramci vlastnej zivnosti

Otazky:



Pri vystavovani CP uvadzam zaciatok cesty podla datumu/casu na cestovnom listku k autobusu a navrat pri ceste naspat (niekedy 2, niekedy 3 tyzdne)?
V dobe trvania CP teda od datumu zaciatku po koniec pracovnej cesty musim mat vedenu evidenciu odpracovanych hodin - musi to byt dolozene rozpisom odovzdanych prac/sluzieb pre danu firmu v BA (na fakture uvadzam iba celkovy pocet odpracovanych hodin-je to postacujuce)?

Na zaciatok asi tolko, doplnim v pripade potreby.
Chobot
04.12.09,10:58
Zdravim,

presiel som zopar prispevkov/tem ohladom uctovania cestovnych nahrad v jednoduchom uctovnictve, len som si nie celkom isty v tom, ci som si to spravne vylozil, teda:

SZCO (zivnost na adresu trvaleho bydliska)
Fakturacia sluzieb pre firmu v BA (nie pravidelna mesacna vyska, vychadza od odpracovanych hodin za odovzdanu pracu resp. sluzby)

Dochadzam do BA z miesta bydliska cca. 1x mesacne autobusom, naklady na ubytovanie hradim z vlastnych zdrojov, nedavam ich do nakladov. Kedze mam aj zamestnanie na zmluvu, kde dostavam stravne listky, nebudem si uplantnovat nahradu stravy v ramci vlastnej zivnosti

Otazky:


Pri vystavovani CP uvadzam zaciatok cesty podla datumu/casu na cestovnom listku k autobusu a navrat pri ceste naspat (niekedy 2, niekedy 3 tyzdne)?
V dobe trvania CP teda od datumu zaciatku po koniec pracovnej cesty musim mat vedenu evidenciu odpracovanych hodin - musi to byt dolozene rozpisom odovzdanych prac/sluzieb pre danu firmu v BA (na fakture uvadzam iba celkovy pocet odpracovanych hodin-je to postacujuce)?

Na zaciatok asi tolko, doplnim v pripade potreby.

Nie som si istý, ale zdá sa mi, že si pletieš závislú činnosť s výkonom práce dodávateľským spôsobom.

Uvádzaš, že si SZČO, to znamená, že pre nejakú firmu vykonávaš nejaké činnosti, ktoré si od nich fakturuješ. Preto cest. príkaz a vyúčtovanie prac. cesty teba nebude ako doklad pre tú firmu, pre ktorú nejaké práce vykonávaš, pre nich je podstatná len faktúra, ktorú im vystavíš.

Vyúčtovanie je dôležité pre teba, aby si si tie výdavky na dopravu, stravné, ubytovanie (nechápem, prečo zdôrazňuješ, že si to platíš sám, veď je to logické, že podnikateľ si náklady za ubytovanie na prac. ceste hradí sám) mohol dať do firemných nákladov.

Ale k tvojim otázkam:





Pri vystavovani CP uvadzam zaciatok cesty podla datumu/casu na cestovnom listku k autobusu a navrat pri ceste naspat (niekedy 2, niekedy 3 tyzdne)?

Začiatok cesty je tam, kde si určíš - môže byť určený odchodom z firmy, odchodom prostriedku hromadnej dopravy ale aj odchodom z domu. Takisto aj koniec cesty určuješ ty. Podľa toho si vyplácaš cest. náhrady (stravné)





V dobe trvania CP teda od datumu zaciatku po koniec pracovnej cesty musim mat vedenu evidenciu odpracovanych hodin - musi to byt dolozene rozpisom odovzdanych prac/sluzieb pre danu firmu v BA (na fakture uvadzam iba celkovy pocet odpracovanych hodin-je to postacujuce)?



TO záleží od toho, ako ste sa dohodli s tou firmou. AK vyžadujú, že k faktúre musíš priložiť prehľad hodín, kedy si pre nich vykonával prácu, tak si to musíš evidovať. Ak tonevyžadujú, tak ty, ako SZČO nemusíš viesť evidenciu, ktorý deň si koľko robil. Je to tvoja vec, koľko pracuješ.