nika.sum
21.10.10,10:56
na tejto stránke http://www.drsr.sk/wps/portal v časti D je D) Špecifická aplikácia pre elektronické podávanie súhrnných výkazov.
Nainštaluj si ju, do Programfilesov sa ti pridá nový program. Je to perfektné, funguje podávanie SV aj počas totálne zaneprázdneného servera.
Tu sa dá potom vytlačiť aj krycí list.
Potrebuješ len ID kód na odoslanie. to je všetko.
Po odoslaní si dokážeš "takmer okamžite" skontrolovať v schránke prijatých správ v elektronickej podateľni potvrdenku - správa o prijatí dokumentu.

Ja som si to stiahla. Teraz uz mam vsetko podane (ved uz je 21.), ale do buducna. chcem sa len spytat daju sa do toho natiahnut udaje zo suboru? Tak ako ked idem zo stranky DRSR? Nejde mi totiz dostat sa do tej prirucky o tomto programe.
Monika Kováčová
21.10.10,08:57
dajú... a to je na tom najúžasnejšie... postup cez hornú lištu: Súbor, načítať...
saskia26
21.10.10,11:09
na tejto stránke http://www.drsr.sk/wps/portal v časti D je D) Špecifická aplikácia pre elektronické podávanie súhrnných výkazov.
Nainštaluj si ju, do Programfilesov sa ti pridá nový program. Je to perfektné, funguje podávanie SV aj počas totálne zaneprázdneného servera.
Tu sa dá potom vytlačiť aj krycí list.
Potrebuješ len ID kód na odoslanie. to je všetko.
Po odoslaní si dokážeš "takmer okamžite" skontrolovať v schránke prijatých správ v elektronickej podateľni potvrdenku - správa o prijatí dokumentu.

Ďakujem veľmi pekne za tip, škoda, že som to nevedela včera.
Teraz môžem čakať pokutu na neskoré podanie :D
nika.sum
21.10.10,12:59
Super je to dakujem, ja som sice stihla zatial podat vzdy bez problemov, ale clovek nikdy nevie, co bude nabuduce.
Monika Kováčová
21.10.10,13:04
Ďakujem veľmi pekne za tip, škoda, že som to nevedela včera.
Teraz môžem čakať pokutu na neskoré podanie :D

mimotemy prepáč... všimla som si až teraz, že som odpovedala neskoro:eek: škoda.
Zoltán Kovács
25.10.10,13:20
na tejto stránke http://www.drsr.sk/wps/portal v časti D je D) Špecifická aplikácia pre elektronické podávanie súhrnných výkazov.
Nainštaluj si ju, do Programfilesov sa ti pridá nový program. Je to perfektné, funguje podávanie SV aj počas totálne zaneprázdneného servera.
Tu sa dá potom vytlačiť aj krycí list.
Potrebuješ len ID kód na odoslanie. to je všetko.
Po odoslaní si dokážeš "takmer okamžite" skontrolovať v schránke prijatých správ v elektronickej podateľni potvrdenku - správa o prijatí dokumentu.


Trápim sa s touto aplikáciu (nestihol som zaslať včas SV). Stále chce odo mňa ZEP na podpis. To nemáme, len dohodu o spôsobe doručovania. Bez toho posr...ho podpisu to nechce odoslať. Ako ďalej? :mee:
domenico.office
25.10.10,13:55
Treba nainštalovať elektronickú značku podateľne. Nachádza sa v správe certifikátov. Po inštaláci musí byť ponúknutý v okne, ako prikladám.
domenico.office
25.10.10,14:16
Ja som si to stiahla. Teraz uz mam vsetko podane (ved uz je 21.), ale do buducna. chcem sa len spytat daju sa do toho natiahnut udaje zo suboru? Tak ako ked idem zo stranky DRSR? Nejde mi totiz dostat sa do tej prirucky o tomto programe.

Možno sa bude hodiť používateľská príručka
Zoltán Kovács
25.10.10,14:34
Treba nainštalovať elektronickú značku podateľne. Nachádza sa v správe certifikátov. Po inštaláci musí byť ponúknutý v okne, ako prikladám.

A ako?
domenico.office
25.10.10,14:41
A ako?

Prikladám elektronickú značku podateľne, je v ZIP-e, treba si rozbaliť a nainštalovať do PC klasickým dvojklikom na súbor pfx. Pri inštaláci sa dáva: ďalej, ďalej, ďalej.... dokončiť.
Zoltán Kovács
25.10.10,14:50
Super ďakujem. Nepovažujem sa za ľavého v používaní PC, ale toto ma zložilo....
Zoltán Kovács
25.10.10,14:51
Už to funguje. Ale ešte jedna otázočka, kde vytlačím krycí list?
Zoltán Kovács
25.10.10,14:54
Už som to našiel..... Ešte raz vďaka
domenico.office
25.10.10,14:55
Nemáš za čo. Rado sa stalo.
zuzkaml19
07.11.10,09:26
Dobrý deň, ja by som sa chcela opýtať, či mi niekto nevie poradiť, ak som v 3. štvr. prekročila hodnotu 100 000 eur, podala som SV za každý mesiac a teraz mám podávať SV každý mesiac do toho 20., alebo mám počkať kým skončí 4. štvr. a až potom naraz podať SV za každý mesiac? ďakujem
Economic
07.11.10,09:46
Dobrý deň, ja by som sa chcela opýtať, či mi niekto nevie poradiť, ak som v 3. štvr. prekročila hodnotu 100 000 eur, podala som SV za každý mesiac a teraz mám podávať SV každý mesiac do toho 20., alebo mám počkať kým skončí 4. štvr. a až potom naraz podať SV za každý mesiac? ďakujem

Po prekročení 100 000.- Eur by som podávala SV mesačne vždy do 20-teho nasledujúceho mesiaca.
jeso
07.11.10,09:55
Dobrý deň, ja by som sa chcela opýtať, či mi niekto nevie poradiť, ak som v 3. štvr. prekročila hodnotu 100 000 eur, podala som SV za každý mesiac a teraz mám podávať SV každý mesiac do toho 20., alebo mám počkať kým skončí 4. štvr. a až potom naraz podať SV za každý mesiac? ďakujem

Ak hodnota dodaných tovarov uvedených v § 80 ods. 1 písm. a) až c) zákona o DPH presiahne v príslušnom kalendárnom štvrťroku hodnotu 100 000 eur, platiteľ dane nemôže súhrnný výkaz podať za kalendárny štvrťrok. Možnosť podať súhrnný výkaz za kalendárny štvrťrok prestáva platiť od skončenia kalendárneho mesiaca, v ktorom hodnota dodaných tovarov presiahne v príslušnom kalendárnom štvrťroku hodnotu 100 000 eur. V takomto prípade je platiteľ dane povinný podať súhrnný výkaz osobitne za každý kalendárny mesiac príslušného kalendárneho štvrťroka.
Príklad č. 3
Platiteľ dane dodal v januári 2010 tovar pre rakúskeho podnikateľa identifikovaného pre daň v Rakúsku v hodnote 20 000 eur a pre maďarského podnikateľa identifikovaného pre daň v Maďarsku v hodnote 33 000 eur. V mesiaci február 2010 dodal tovar pre nemeckého podnikateľa identifikovaného pre daň v Nemecku v hodnote 65 000 eur . Po skončení mesiaca február 2010 hodnota dodaných tovarov za mesiace január a február 2010 predstavuje 118 000 eur. Keďže sa presiahla hodnota 100 000 eur, platiteľ dane je povinný podať samostatne súhrnný výkaz za kalendárny mesiac január 2010 a samostatne za kalendárny mesiac február 2010 v lehote na podanie súhrnného výkazu za kalendárny mesiac, v ktorom hodnota dodaných tovarov presiahla 100 000 eur, teda do 20. marca 2010.
Ak hodnota dodaných tovarov presiahla v niektorom z kalendárnych štvrťrokov hodnotu 100 000 eur, možnosť podať súhrnný výkaz za kalendárny štvrťrok prichádza do úvahy najskôr po uplynutí ďalších štyroch kalendárnych štvrťrokov.
Príklad č. 4
Platiteľ dane podal za I. štvrťrok 2010 súhrnný výkaz, keďže hodnota tovarov dodaných podľa § 43 a § 45 zákona o DPH dosiahla v tomto štvrťroku hodnotu 54 520 eur. V rámci II. štvrťroka 2010 platiteľ dane podával súhrnný výkaz za jednotlivé kalendárne mesiace, pretože v mesiaci apríl 2010 dodal tovar do iného členského štátu oslobodený od dane v celkovej hodnote 102 000 eur. Opätovne podať súhrnný výkaz za kalendárny štvrťrok bude platiteľ dane môcť najskôr až za III. štvrťrok 2011, za podmienky, ak hodnota dodaných tovarov nepresiahne v tomto kalendárnom štvrťroku a v každom zo štyroch predchádzajúcich kalendárnych štvrťrokov (III.Q.2010, IV.Q.2010, I.Q.2011, II.Q.2011) hodnotu 100 000 eur.
Rozalka
07.11.10,12:37
Dobrý deň, ja by som sa chcela opýtať, či mi niekto nevie poradiť, ak som v 3. štvr. prekročila hodnotu 100 000 eur, podala som SV za každý mesiac a teraz mám podávať SV každý mesiac do toho 20., alebo mám počkať kým skončí 4. štvr. a až potom naraz podať SV za každý mesiac? ďakujem

Predpokladám, že prekročenie sa vzťahuje len na 3.Q, teda nie kumulatívne január - september, ale len júl - september.

Za 3. štvrťrok si podala za každý mesiac štvrťroka samostatný SV, teraz už budeš podávať stále mesačne, až kým neuplynú ďalšie štyri kalendárne štvrťroky, samozrejme, že ani v jednom nesmie prekročiť hranicu 100 T.
nika.sum
07.11.10,16:18
Ja len upozornujem precitajte si pozorne prispevok 767 od Jeso. Stale v tom ma vela podnikatelov a asi aj uctovnikov chaos. Limit sa tyka dodania tovarov, nie sluzieb ten je neobmedzeny. Minuly tyzden som to musela opakovat svojim dvom klientom.:)
zuzkaml19
11.11.10,10:30
ďakujem Vám pekne.
m.hladka
07.12.10,13:43
Ďalšia zmena, toto mi dnes došlo:

Dobry den,
Danove riaditelstvo SR Vam oznamuje, ze s ucinnostou od 1.12.2010 dochadza k zmene verzie podpisoveho komponentu D.Signer/XAdES na strane klienta pri vyuzivani autorizovanej sluzby elektronickeho dorucovania danovych dokumentov z dovodu uplynutia doby certifikacie povodne vyuzivanej verzie aplikacie.
Preinstalovanie verzie podpisoveho komponentu sa tyka vsetkych pouzivatelov autorizovanej sluzby elektronickeho dorucovania dokumentov bez ohladu na skutocnost, ci su dorucovane dokumenty podpisovane zarucenym elektronickym podpisom alebo oznacovane elektronickou znackou podatelne portalu eTax DR SR (t. zn. ak pouzivatel komunikuje s danovou spravou na zaklade uzatvorenej Dohody o sposobe dorucovania pisomnosti dorucovanych elektronickymi prostriedkami, ktore nebudu podpisane zarucenym elektronickym podpisom uzatvorenej podla § 20 ods. 8 zakona c. 511/1992 Zb. v zneni neskorsich predpisov), a bez ohladu na sposob pristupu k sluzbe elektronickeho podavania dokumentov (webove rozhranie aplikacie alebo specificka aplikacia pre elektronicke podavanie suhrnnych vykazov DPH).
Postup instalacie pri zmene komponentu na strane pouzivatela:
1. Odinstalovanie vsetkych komponentov aplikacie D.Signer/XAdES v1.0.0.0
2. Instalacia aplikacie D.Signer/XAdES v1.1.0.0
- Instalacny subor (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_komunikacia/data/dsignerxades1100.zip)
- Pouzivatelska prirucka (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_komunikacia/data/DSignerXAdES_prirucka_1100.pdf)
3. Registracia podpisovej politiky pre aplikaciu D.Signer/XAdES v1.1.0.0
- Instalacny subor (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_komunikacia/data/pp_3_1_4.zip)
- Pouzivatelska prirucka (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_komunikacia/data/pp2010_1100_prirucka.pdf)
Informacie o zmene verzie komponentu su zverejnene na strankach Portalu danovej spravy SR.

Callcentrum
Daňové riaditeľstvo Slovenskej republiky
Nová ul. 13
975 04 Banská Bystrica
Slovenská republika
tel.: +421 48 43 17 222
mailto: callcentrum@drsr.sk



Ak to už niekto inštaloval nech poradí, čo treba presne robiť, lebo mám obavy že zase bude veselo:
Vlastas
07.12.10,13:46
Aj mne to prišlo, keď si to prečítal technik tak nechcite vidieť jeho reakciu. Budeme sa tomu môcť venovať až koncom týždňa lebo má veľa roboty, a obáva sa že to nebude také jednoduché.
m.hladka
07.12.10,13:54
veď to!!!
durisovad
07.12.10,14:01
Podla mojho nazoru by pracovnici danoveho uradu mali obehnut svojich klientov a nainstalovat im to, ked to stale menia a ako sa vyjadril technik, ktory to bude robit u VLASTAS, to nebude vobec jednoduche. Ved predsa ziju z nasich prispevkov.
JAJA11
14.12.10,05:39
No technik len zahmlieva, problém to až taký nie je, keď som si to nainštalovala aj sama. Skôr mám problém s odoslaním výkazu cez program na podávanie súhrnného výkazu. Program sa tvári, že výkaz podpísal, odoslal (vytvorí mi aj potvrdenku), ale na stránkach DR SR nemám potvrdenie o odovzdaní súhrnného výkazu. Odovzdala som aj vyhlásenie o podaní a teraz čakám, že mi budú volať, že im nič neprišlo :-(
dogicka
14.12.10,06:06
No technik len zahmlieva, problém to až taký nie je, keď som si to nainštalovala aj sama. Skôr mám problém s odoslaním výkazu cez program na podávanie súhrnného výkazu. Program sa tvári, že výkaz podpísal, odoslal (vytvorí mi aj potvrdenku), ale na stránkach DR SR nemám potvrdenie o odovzdaní súhrnného výkazu. Odovzdala som aj vyhlásenie o podaní a teraz čakám, že mi budú volať, že im nič neprišlo :-(

Tak to si frajer, ja to sama určite nezvládnem a to nie som až taký PC analfabet. Ale som účtovník, nie informatik. Akoby nebolo od 1.1. dosť iných zmien, toto ma fakt naštvalo.....
JAJA11
14.12.10,06:14
Tak to si frajer, ja to sama určite nezvládnem a to nie som až taký PC analfabet. Ale som účtovník, nie informatik. Akoby nebolo od 1.1. dosť iných zmien, toto ma fakt naštvalo.....

Tak ja som trochu počítačom pričuchla, (študovala som ASR ešte za čias veľkých počítačov a SMEPiek :D ) a aj keď teraz robím účtovníctvo, štúdium mi pri takýchto jednoduchších veciach pomáha) a robím si ich sama. Na komplikovanejšie veci si pravdaže voláme človeka. Ak si technik pozrie postup, nemôže mať problém s preinštaláciou, trvalo mi to pol hodiny a aj len preto, že som preskočila jeden krok a musela som hľadať chybu :o
nika.sum
14.12.10,07:47
Tak to si frajer, ja to sama určite nezvládnem a to nie som až taký PC analfabet. Ale som účtovník, nie informatik. Akoby nebolo od 1.1. dosť iných zmien, toto ma fakt naštvalo.....

Ahoj, ja som sa toho tiez dost obavala, ale isla som krok po kroku podla navodu a asi to je v poriadku. Dokument sa mi podpisal, ale neodosielala som lebo to budem musiet az v januari.
JankaO
14.12.10,07:52
Súhlasím s tým, že nainštalovať si nové komponenty aplikácie D.Signer/XAdES v1.1.0.0 nie je nič zložité. Treba postupovať podľa tých inštrukcií a všetko ide a funguje. Už som aj odoslala nejaké výkazy a prešli a akceptovali ich. Netreba sa obávať.:)
JAJA11
14.12.10,08:17
Súhlasím s tým, že nainštalovať si nové komponenty aplikácie D.Signer/XAdES v1.1.0.0 nie je nič zložité. Treba postupovať podľa tých inštrukcií a všetko ide a funguje. Už som aj odoslala nejaké výkazy a prešli a akceptovali ich. Netreba sa obávať.:)

Mne na stránkach DR SR nedáva potvrdenie o prijatí súhrnného výkazu, ako to bývalo doteraz. Keď sa však idem pozrieť na podané výkazy. tam to už mám 3 x ako zaevidované :o A pritom som ho už podala ten prvý raz 9.12.2010. Nemám tam napísané, že by mal chybu.
Pri spustení testu na DR SR mi vyhlási, že skontrolovať to môže až keď budem mať výkazy spracované alebo vyhlásené za chybné :confused:
Takže teraz neviem čo s tým? :o Nemali ste niekto už takýto problém :o
dogicka
14.12.10,08:26
Súhlasím s tým, že nainštalovať si nové komponenty aplikácie D.Signer/XAdES v1.1.0.0 nie je nič zložité. Treba postupovať podľa tých inštrukcií a všetko ide a funguje. Už som aj odoslala nejaké výkazy a prešli a akceptovali ich. Netreba sa obávať.:)

No tak ja isto nepatrím k technickým typom (ťažko mi je ísť krok za krokom podľa návodu, keď ani návodu nerozumiem:D), a okrem toho mám teraz toľko svojej (myslím účtovníckej) práce, že nemám čas sa tým vôbec zaoberať a určite zavolám známemu, aby sa mi na to prišiel pozrieť. Je fajn kočky, že ste v tomto také šikovné, no myslím si, že sa medzi nami nájde viac takých ako ja, ktorým sa to jednoduché vôbec nezdá:).
Celkovo mi tento výmysel posialať SV iba elektronicky, ešte k tomu do termínu 20. v mesiaci príde dosť zaťažujúci.
VladoaKatka
14.12.10,10:37
Kto už mal takúto skúsenosť?
Firma prvé 3 štvrťroky mala povinnosť podať SV ale, v poslednom štvrťroku nemá povinnosť. Na mesiaci január už má naplánovaný predaj tovaru do CZ, takže tam znova vzniká povinnosť - ako postupovať?
Ďakujem vopred za radu.
jess
14.12.10,10:50
Ja som mala povinnosť len v 2.Q a za ostatné, keď nič nemám, nepodávam. Tak mi bolo povedané a tuším aj tu sa to niekde píše.
Cali11
07.01.11,15:49
Zdravym vsetkych a zaroven sa chcem opytat su nejake zmeny v podavani suhrneho vykazu bez zep??? Alebo je uz nejaky jednoduchsi pristup ako ho poslat??
Cali11
07.01.11,18:39
Prosim vas stiahol som si tu novu polityku a ostatne blbosti..vypisal som vsetko ako som mal, dal som to oznacit, nachvylku i naskocila ta bublina cakajte prosim.....cakal som asi desat minut a furt nic...cim to moze byt??
nikolia
09.01.11,12:18
prosím vás v piatok som odoslala suhrnný výkaz a zabudla som si vytlačiť krycie listy...da sa to aj dodatočne? nemožem nič také nájsť...
domenico.office
09.01.11,12:32
Ešte raz si vyplň to isté podanie a vytlač krycie listy.
tuta
09.01.11,18:12
Dá sa to aj cez podanie dokumentov - história komunikácie - zadáš si obdobie kedy si to odoslala a vyhľadá sa Ti príslušný dokument. Potom klikneš na zobrazenie dokumentu a máš možnosť vytlačiť si krycie listy.
učtovníčka
09.01.11,23:12
Mám stále problém s aplikáciou na SV. Kde mám nájsť nový certifikát
s dátumom do 2.12.2015 ako som sa dočítala? Stále mi tam dáva len ten starý. Niečo robím zle a neviem čo.
nika.sum
10.01.11,06:04
Mám stále problém s aplikáciou na SV. Kde mám nájsť nový certifikát
s dátumom do 2.12.2015 ako som sa dočítala? Stále mi tam dáva len ten starý. Niečo robím zle a neviem čo.

Ja som si nainstalovala vsetko to co pisali na stranke drsr.sk, nic som nemazala. Pri podpisovani mi ponuklo dva certifikaty.
sikovnica
10.01.11,07:16
Prosim vas stiahol som si tu novu polityku a ostatne blbosti..vypisal som vsetko ako som mal, dal som to oznacit, nachvylku i naskocila ta bublina cakajte prosim.....cakal som asi desat minut a furt nic...cim to moze byt??

Prosim prosim,odpovedzte na toto niekto. Stalo sa mi to iste, uz som riadne najedovana :(
Zoltán Kovács
10.01.11,10:41
Mám všetko nainštalované. Po vyplnení SV dám podpísať dokument, vyberiem si certifikát a vyhadzuje chybu. A tým pádom SV nie je podpísaný, a neodoslateľný. Vyčistil som aj cookies.... Nepomohlo. Ako ďalej, čo mám robiť? :mee:
Zoltán Kovács
10.01.11,11:12
To každému ide bez problémov zasielanie, len mne nie?
JAJA11
10.01.11,12:32
Ani mne to nejde, zas tam chcú preinšatlovávať. No štvrťročný podávatelia budú mať chaos :(
JAJA11
10.01.11,12:43
Mám všetko nainštalované. Po vyplnení SV dám podpísať dokument, vyberiem si certifikát a vyhadzuje chybu. A tým pádom SV nie je podpísaný, a neodoslateľný. Vyčistil som aj cookies.... Nepomohlo. Ako ďalej, čo mám robiť? :mee:

Cez stránky DRSR.SK mi to prešlo, ale podpísala som to tým starším podpisom, ten nový mi to nebralo. Ešte musím zistiť, či to naozaj dostali :o
nikolia
10.01.11,12:46
Dá sa to aj cez podanie dokumentov - história komunikácie - zadáš si obdobie kedy si to odoslala a vyhľadá sa Ti príslušný dokument. Potom klikneš na zobrazenie dokumentu a máš možnosť vytlačiť si krycie listy.

tak toto mi práve nešlo, navyhadzovalo mi to žiadne dokumenty,...ale spravila som to ako radil domeniko...dík
Zoltán Kovács
10.01.11,13:07
Ani mne to nejde, zas tam chcú preinšatlovávať. No štvrťročný podávatelia budú mať chaos :(

No ja som dnes preinštalovával a nejde.....
JAJA11
10.01.11,13:16
No ja som dnes preinštalovával a nejde.....
Ale cez stránky drsr.sk mi to prešlo, dalo mi to aj potvrdenku. Ale použila som ten starší podpis :o Ten nový mi nebralo. :o
Zas to bude veselé. Hlavne keď začnú podáavť ďalší. Teraz ich ešte asi nie je toľko :o

Ten ich pomocný program mi nešiel už ani v decembri. Vtedy mi síce vyhlásil, že odoslal výkaz, ale na stránkach drsr som to mala len ako prijaté, nie potvrdené výkazy. Teraz 6.1.2011 mi prišlo oznámenie, že mi tie výkazy za 11/2010 neprešli. Kebyže si to nekontrolujem. tak mám teraz problém, že som nepodala výkaz za november.:o
Zoltán Kovács
10.01.11,13:46
Pod tým starším mám chápať ten, ktorého platnosť končí skôr?
JAJA11
10.01.11,16:52
Pod tým starším mám chápať ten, ktorého platnosť končí skôr?

Áno, mne sa to dalo podpísať tým, ktorý platil do roku 2015, nie tým do 2018 :)
Zoltán Kovács
11.01.11,05:53
Áno, mne sa to dalo podpísať tým, ktorý platil do roku 2015, nie tým do 2018 :)

Ďakujem, nakoniec mi to prešlo s tým podpisom, ktorý je platný do 2015. Ale neviem načo tam dávajú ten druhý podpis, keď je nefunčný. Potom človek to podáva systémom pokus-omyl.
Miska 1
12.01.11,06:09
Ahojte mám problém s odoslaním súhrnného výkazu - vôbec nejde označiť pred odoslaním- ani mi ti nepíše že mám nejakú chybu - proste nič. Minulý rok som to zvládla celkom dobre a teraz nič. Volala som na Call centrum ale tam sa mi nedá dovolať už dva dni. Prosím poradte mi . Ďakujem
Economic
12.01.11,06:18
Ahojte mám problém s odoslaním súhrnného výkazu - vôbec nejde označiť pred odoslaním- ani mi ti nepíše že mám nejakú chybu - proste nič. Minulý rok som to zvládla celkom dobre a teraz nič. Volala som na Call centrum ale tam sa mi nedá dovolať už dva dni. Prosím poradte mi . Ďakujem

Podávaš podpísané ZEP-om alebo bez ?
truch
12.01.11,06:20
Ďakujem, nakoniec mi to prešlo s tým podpisom, ktorý je platný do 2015. Ale neviem načo tam dávajú ten druhý podpis, keď je nefunčný. Potom človek to podáva systémom pokus-omyl.
U mňa presne to isté:( Zložitejšie to už pre obyčajných smrteľníkov urobiť nemohli, ešte že mám borca, ktorý mi to príde vždy urobiť. Chcú výkaz poslať elektronicky a ešte ho aj zaniesť, byrokracia ako vyšitá:mad: Nesplníš, mastná pokuta ťa neminie:mad:
Miska 1
12.01.11,06:21
Podávaš podpísané ZEP-om alebo bez ?



Bez
Economic
12.01.11,06:24
Bez

Tak bohužiaľ takéto podania neovládam, lebo prostredníctvom ZEP-u to krásne finguje.
JAJA11
12.01.11,06:25
Ahojte mám problém s odoslaním súhrnného výkazu - vôbec nejde označiť pred odoslaním- ani mi ti nepíše že mám nejakú chybu - proste nič. Minulý rok som to zvládla celkom dobre a teraz nič. Volala som na Call centrum ale tam sa mi nedá dovolať už dva dni. Prosím poradte mi . Ďakujem

Je potrebné urobiť preinštaláciu komponentov, popis je na stránkach drsr.sk
Economic
12.01.11,06:26
U mňa presne to isté:( Zložitejšie to už pre obyčajných smrteľníkov urobiť nemohli, ešte že mám borca, ktorý mi to príde vždy urobiť. Chcú výkaz poslať elektronicky a ešte ho aj zaniesť, byrokracia ako vyšitá:mad: Nesplníš, mastná pokuta ťa neminie:mad:

Doporučila by som podávať podania podpísané ZEP-om a nemusíš dokladať aj papierovo. Veď je to nádhera odoslať, a len malú potvrdenku si vytlačiť. Iba skontrolovať na portáli a je to hotovo.
JAJA11
12.01.11,06:27
Tak bohužiaľ takéto podania neovládam, lebo prostredníctvom ZEP-u to krásne finguje.

Asi bude rozumnejšie prejsť na ZEP. Už to nie je také drahé a ešte sa aj ušetrí cesta na DÚ :)
JAJA11
12.01.11,06:29
Doporučila by som podávať podania podpísané ZEP-om a nemusíš dokladať aj papierovo. Veď je to nádhera odoslať, a len malú potvrdenku si vytlačiť. Iba skontrolovať na portáli a je to hotovo.

Už to tak vyzerá, že nás chcú donútiť prejsť na ZEP, niekto asi loboval :D
Aspoň budem mať argument pre šéfa, tomu sa na ZEP nechce ísť.
Miska 1
12.01.11,06:31
Je potrebné urobiť preinštaláciu komponentov, popis je na stránkach drsr.sk


Najnovšiu preinštaláciu som vykonala presne ako bolo uvedené v popise a nejde mi to .
JAJA11
12.01.11,06:32
Najnovšiu preinštaláciu som vykonala presne ako bolo uvedené v popise a nejde mi to .

Aj preinštaláciu z decembra?
Miska 1
12.01.11,06:35
Aj preinštaláciu z decembra?

Z decembra nie , až tú z januára.
Janiela
12.01.11,06:41
Z decembra nie , až tú z januára.

Prosím skúsenejších, kde možno nájsť preinštaláciu z decembra a kde z januára. Preinštalovala som si všetko podľa návodu,ktorý mi bol zaslaný dňa 7.12.2010. Je niekde ešte novší?? Som nešťastná. Nepáčia mi tieto postupy. V min roku som žiadne problémy nemala. Posielam údaje bez ZP.

Ďakujem za akúkoľvek radu.
Miska 1
12.01.11,07:38
Mám teda odinštalovať januárovú verziu . Nainštalovať decembrovú a až potom znova nainštalovať januárovú verziu ? Máte niekto s tým skúsenosti ? Nerada by som to pokazila . Ďakujem
wallie
12.01.11,07:40
oboje je hneď v úvode po otvorení stranky www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) len sa treba popozerať, tá z decembra je len uvedená nižšie
JAJA11
12.01.11,07:44
Mám teda odinštalovať januárovú verziu . Nainštalovať decembrovú a až potom znova nainštalovať januárovú verziu ? Máte niekto s tým skúsenosti ? Nerada by som to pokazila . Ďakujem

Ja som tiež preinštalovávala aj decembrovú verziu. Zabudla som niečo odinštalovať a potom mi to nešlo. Tak som nanovo odinštalovala všetko a nanovo inštalovala podľa návodu. Výkaz sa mi však dal podať len cez stránky drsr.sk, cez ten pomocný program to nešlo. A obnova kľúčov z januára - našťastie som si nechala aj ten kľúč s platnosťou do r.2015, ten do r.2018 mi nebralo :o
JAJA11
13.01.11,06:49
Ja som tiež preinštalovávala aj decembrovú verziu. Zabudla som niečo odinštalovať a potom mi to nešlo. Tak som nanovo odinštalovala všetko a nanovo inštalovala podľa návodu. Výkaz sa mi však dal podať len cez stránky drsr.sk, cez ten pomocný program to nešlo. A obnova kľúčov z januára - našťastie som si nechala aj ten kľúč s platnosťou do r.2015, ten do r.2018 mi nebralo :o

No ja sa dnes snažím podať ďalší súhrnný výkaz. A to čo išlo pred pár dňami už nejde a vyhlasuje mi to chybu. :mad: To už dr sr nič negarantuje :---
Neviem, ako vlastne máme existovať, keď sa to dokáže zrušiť za pár dní aj to čo išlo? :o
Janiela
13.01.11,07:39
oboje je hneď v úvode po otvorení stranky www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) len sa treba popozerať, tá z decembra je len uvedená nižšie

Kamaráti moji v ťažkej chvíli, všetko mi prešlo výborne. Všetko je na stránke tak ako je to tu popísané. Pri odosielaní som si podľa pokynov dala certifikát platný do 2015 a prešlo. Ozaj. Teším sa. Ďakujem. :):):):):):):):):)
simka999
13.01.11,11:01
Ahojte mám problém s odoslaním súhrnného výkazu - vôbec nejde označiť pred odoslaním- ani mi ti nepíše že mám nejakú chybu - proste nič. Minulý rok som to zvládla celkom dobre a teraz nič. Volala som na Call centrum ale tam sa mi nedá dovolať už dva dni. Prosím poradte mi . Ďakujem

Mne to robí to isté. Keď dám označiť pred odoslaním - napíše čakajte a potom vôbec nič. nehlási žiadnu chybu, ale ani nenačíta tabuľku na výber podpisu. Všetko mám preinštalované presne podľa návodu. Tak neviem.
Janiela
14.01.11,06:39
Mne to robí to isté. Keď dám označiť pred odoslaním - napíše čakajte a potom vôbec nič. nehlási žiadnu chybu, ale ani nenačíta tabuľku na výber podpisu. Všetko mám preinštalované presne podľa návodu. Tak neviem.

Simka prejdi na stránku www.drsr.sk (http://www.drsr.sk)

a nainštaluj si aj súbor (hľadaj pod oznámením z 5.1.2011)
1) PP2011.zip, stiahni si ho a nainštaluj súbor - vyber si typ svojho operačného systému.
2) EZ cent end user v2 ZIP - stiahni, nainštaluj, tiež podľa svojho typu operačného systému.

Vyskúšaj.
Rozalka
14.01.11,16:27
[ 14.01.2011]
OZNAM

Daňové riaditeľstvo SR si Vás dovoľuje informovať, že z dôvodu vydania novej podpisovej politiky Národného bezpečnostného úradu SR bola vytvorená nová verzie špecifickej offline aplikácie pre elektronické doručovanie Súhrnného výkazu DPH. Ak ste si v predchádzajúcom období nainštalovali aplikáciu, ktorej verzia je iná ako 1.0.0.14, je nevyhnutné ju preinštalovať aktuálnou verziou.
Timka1
14.01.11,16:31
mne dnes prišiel mailom tento oznam, už to mám nainštalované a výkaz zaslaný

pre používateľov EZ (bez ZEP)

Dobry den,

dovolujeme si Vas informovat, ze v sulade s vyhlaskou Narodneho bezpecnostneho uradu SR c. 135/2009 Z. z. v zneni vyhlasky c. 32/2010 Z. z. je mozne certifikovane produkty pouzivajuce hasovaciu funkciu SHA1 pouzivat do 31. decembra 2010, t.zn. s ucinnostou od 1.1.2011 je mozne pouzivat vyhradne hasovaciu funkciu SHA2.

V dosledku tejto skutocnosti je nevyhnutne, aby kazdy pouzivatel dorucujuci elektronicke dokumenty na zaklade Dohody o sposobe dorucovania pisomnosti dorucovanych elektronickymi prostriedkami, ktore nebudu podpisane zarucenym elektronickym podpisom uzatvorenej podla § 20 ods. 8 zakona c. 511/1992 Zb. v zneni neskorsich predpisov (t.j. komunikacia bez zaruceneho elektronickeho podpis) vykonal:

1) Registraciu novej podpisovej politiky Narodneho bezpecnostneho uradu SR pouzitim instalacneho suboru PP2011.zip

Postup instalacie:

a) Subor je potrebne PP2011.zip ulozit na disk pocitaca a extrahovat (rozbalit) na pouzivatelom zvolene miesto na disku

b) Priradenie podpisovej politiky do operacneho systemu Windows sa vykonava spustenim suboru:

· sigPol2011_x86.reg v pripade pouzivania 32 bitoveho OS Windows

· sigPol2011_x64.reg v pripade pouzivania 64 bitoveho OS Windows

c) Operacny system pocitaca zisti suhlas pouzivatela o priradenie informacii obsiahnutych v subore do databazy Registry

d) Operacny system nasledne pouzivatela informuje o uspesnom ulozeni predmetnych informacii.



2) Instalaciu novej elektronickej znacky v SHA2 v sulade s podpisovou politikou Narodneho bezpecnostneho uradu SR pouzitim instalacneho suboru EZ_cert_end_user_v2.ZIP

Postup instalacie:
a) Subor EZ_cert_end_user_v2.ZIP je potrebne ulozit na disk pocitaca a extrahovat (rozbalit) na pouzivatelom zvolene miesto na disku

b) Instalacia elektronickej znacky do OS Windows sa vykona spustenim suboru:

· EZ_cert_end_user_v2.XP.pfx v pripade pouzivania OS Windows XP SP 3

· EZ_cert_end_user_v2.pfx v pripade pouzivania OS Windows Vista a vyssie

a potvrdenim standardnych nastaveni tlacidlom „Dalej“ (heslo sa nezadava).
Poznamka: Pre oznacenie dokumentu pred odoslanim na elektronicku podatelnu spravcu dane pouzite elektronicku znacku s platnostou do 1.12.2015. Povodne pouzivanu elektronicku znacku (s platnostou 1.2.2018) je mozne odstranit z uloziska osobnych certifikatov internetoveho prehliadaca MS Internet Explorer.


UPOZORNENIE: hasovaci funkcia SHA2 vyzaduje pouzitie operacneho systemu Windows XP Service Pack 3 a vyssie!

Z dovodu vydania novej podpisovej politiky Narodneho bezpecnostneho uradu SR bola vytvorena nova verzia specifickej offline aplikacie pre elektronicke dorucovanie Suhrnneho vykazu DPH. Ak ste si v predchadzajucom obdobi nainstalovali aplikaciu, ktorej verzia je ina ako 1.0.0.14, je nevyhnutne ju preinstalovat aktualnou verziou.

Informacie o uvedenych zmenach su zverejnene na strankach Portalu danovej spravy SR.

S pozdravom

Callcentrum pre Autorizovane elektronicke sluzby
Danove riaditelstvo Slovenskej republiky
Nova 13, Banska Bystrica

tel.: 048 / 4317 222
mail: callcentrum@drsr.sk
durisovad
14.01.11,16:36
Do 20.januara este kolko razy sa to bude menit?
nika.sum
14.01.11,17:10
mne dnes prišiel mailom tento oznam, už to mám nainštalované a výkaz zaslaný

pre používateľov EZ (bez ZEP)

Dobry den,

dovolujeme si Vas informovat, ze v sulade s vyhlaskou Narodneho bezpecnostneho uradu SR c. 135/2009 Z. z. v zneni vyhlasky c. 32/2010 Z. z. je mozne certifikovane produkty pouzivajuce hasovaciu funkciu SHA1 pouzivat do 31. decembra 2010, t.zn. s ucinnostou od 1.1.2011 je mozne pouzivat vyhradne hasovaciu funkciu SHA2.

V dosledku tejto skutocnosti je nevyhnutne, aby kazdy pouzivatel dorucujuci elektronicke dokumenty na zaklade Dohody o sposobe dorucovania pisomnosti dorucovanych elektronickymi prostriedkami, ktore nebudu podpisane zarucenym elektronickym podpisom uzatvorenej podla § 20 ods. 8 zakona c. 511/1992 Zb. v zneni neskorsich predpisov (t.j. komunikacia bez zaruceneho elektronickeho podpis) vykonal:

1) Registraciu novej podpisovej politiky Narodneho bezpecnostneho uradu SR pouzitim instalacneho suboru PP2011.zip

Postup instalacie:

a) Subor je potrebne PP2011.zip ulozit na disk pocitaca a extrahovat (rozbalit) na pouzivatelom zvolene miesto na disku

b) Priradenie podpisovej politiky do operacneho systemu Windows sa vykonava spustenim suboru:

· sigPol2011_x86.reg v pripade pouzivania 32 bitoveho OS Windows

· sigPol2011_x64.reg v pripade pouzivania 64 bitoveho OS Windows

c) Operacny system pocitaca zisti suhlas pouzivatela o priradenie informacii obsiahnutych v subore do databazy Registry

d) Operacny system nasledne pouzivatela informuje o uspesnom ulozeni predmetnych informacii.



2) Instalaciu novej elektronickej znacky v SHA2 v sulade s podpisovou politikou Narodneho bezpecnostneho uradu SR pouzitim instalacneho suboru EZ_cert_end_user_v2.ZIP

Postup instalacie:
a) Subor EZ_cert_end_user_v2.ZIP je potrebne ulozit na disk pocitaca a extrahovat (rozbalit) na pouzivatelom zvolene miesto na disku

b) Instalacia elektronickej znacky do OS Windows sa vykona spustenim suboru:

· EZ_cert_end_user_v2.XP.pfx v pripade pouzivania OS Windows XP SP 3

· EZ_cert_end_user_v2.pfx v pripade pouzivania OS Windows Vista a vyssie

a potvrdenim standardnych nastaveni tlacidlom „Dalej“ (heslo sa nezadava).
Poznamka: Pre oznacenie dokumentu pred odoslanim na elektronicku podatelnu spravcu dane pouzite elektronicku znacku s platnostou do 1.12.2015. Povodne pouzivanu elektronicku znacku (s platnostou 1.2.2018) je mozne odstranit z uloziska osobnych certifikatov internetoveho prehliadaca MS Internet Explorer.


UPOZORNENIE: hasovaci funkcia SHA2 vyzaduje pouzitie operacneho systemu Windows XP Service Pack 3 a vyssie!

Z dovodu vydania novej podpisovej politiky Narodneho bezpecnostneho uradu SR bola vytvorena nova verzia specifickej offline aplikacie pre elektronicke dorucovanie Suhrnneho vykazu DPH. Ak ste si v predchadzajucom obdobi nainstalovali aplikaciu, ktorej verzia je ina ako 1.0.0.14, je nevyhnutne ju preinstalovat aktualnou verziou.

Informacie o uvedenych zmenach su zverejnene na strankach Portalu danovej spravy SR.

S pozdravom

Callcentrum pre Autorizovane elektronicke sluzby
Danove riaditelstvo Slovenskej republiky
Nova 13, Banska Bystrica

tel.: 048 / 4317 222
mail: callcentrum@drsr.sk

Aj mne to prislo, ale to je podla mna presne to iste co je na strankach uz od minuleho tyzdna, len teraz sa spamatali a poslali to. Ja som to preinstalovala minuly tyzden a certifikat je do toho r. 2015. Najhorsie je ze pre mna ako laika, zbytocne pisu ak mate aplikaciu tu a tu. Ja ani neviem, co tam mam...no hroza.
Timka1
14.01.11,17:17
Aj mne to prislo, ale to je podla mna presne to iste co je na strankach uz od minuleho tyzdna, len teraz sa spamatali a poslali to. Ja som to preinstalovala minuly tyzden a certifikat je do toho r. 2015. Najhorsie je ze pre mna ako laika, zbytocne pisu ak mate aplikaciu tu a tu. Ja ani neviem, co tam mam...no hroza.

nie si sama nika čo sa nevyzná v ich súboroch, ja som si tiež musela pozvať pc technika, aspoň sme dali kavku a podebatili :)
nika.sum
14.01.11,17:24
nie si sama nika čo sa nevyzná v ich súboroch, ja som si tiež musela pozvať pc technika, aspoň sme dali kavku a podebatili :)

ja som technika nevolala, vzdy poklikam podla navodu, ale vobec neviem ako sa tie subory volaju, teraz som skusala podpisat znovu SV, podpisala, tak by to malo byt OK. Uvidime zatial som tento kvartal neposielala, tak snad sa mi to podari bez problemov. Uz mi ale lezu z DU na nervy, preco musime stale stracat cas (poniektori aj peniaze, ked musia niekomu platit), lebo stale sa nieco meni.....
Lotarka
14.01.11,17:30
Ja som sa včera nasrdila a všetky certifikáti a aj nejaké súbory "cookies" som vymazala, išla na príručku na drsr a snažila sa to znovu všetko posťahovať a nastaviť tak aj v Exploreri, ako keby som to ešte neposielala. A nakoniec sa mi podarilo výkaz odoslať. Dneska keď som zbadala oznam na stránke zase na preinštalovanie skoro som skolabovala. No stiahla som a výkaz mi prešiel. Super, odľahlo mi, že zase nemusím strácať teraz čas s počítačom.
JAJA11
14.01.11,19:08
Aj mne to prislo, ale to je podla mna presne to iste co je na strankach uz od minuleho tyzdna, len teraz sa spamatali a poslali to. Ja som to preinstalovala minuly tyzden a certifikat je do toho r. 2015. Najhorsie je ze pre mna ako laika, zbytocne pisu ak mate aplikaciu tu a tu. Ja ani neviem, co tam mam...no hroza.


Ale v tom maily, je jedna veľmi užitočná informácia. Odkaz na vyššiu verziu pomocného programu suhrrny výkaz. Ten som si nainštalovala a pomocou neho som to odoslala bez problémov. Už mám odoslaný druhý súhrnný výkaz. Som zvedavá čo to spraví s tým tretím :)
nika.sum
15.01.11,09:25
Ale v tom maily, je jedna veľmi užitočná informácia. Odkaz na vyššiu verziu pomocného programu suhrrny výkaz. Ten som si nainštalovala a pomocou neho som to odoslala bez problémov. Už mám odoslaný druhý súhrnný výkaz. Som zvedavá čo to spraví s tým tretím :)

ano mas pravdu, ja som uz potom len klikla na strankach drsr. na ten odkaz a pekne mi suhrnny podpisalo. Len oni si neuvedomuje, ze ked nam po kuskoch davaju informacie a stale nieco menia, doplnaju, tak to vacsine asi robi dost problem, pretoze nemame ani ponania co v PC uz mame, co mame odinstalovat, na co treba iba kliknut, ja osobne nemam ani ponania aku tam mam verziu ktoreho to programu. V tom odkaze spominali vyssiu verziu pomocneho programu a vobec som netusila, ci to nebolo nahodou nieco z toho co som robila minuly tyzden. Mam len stastie ze to funguje.
JAJA11
15.01.11,15:48
ano mas pravdu, ja som uz potom len klikla na strankach drsr. na ten odkaz a pekne mi suhrnny podpisalo. Len oni si neuvedomuje, ze ked nam po kuskoch davaju informacie a stale nieco menia, doplnaju, tak to vacsine asi robi dost problem, pretoze nemame ani ponania co v PC uz mame, co mame odinstalovat, na co treba iba kliknut, ja osobne nemam ani ponania aku tam mam verziu ktoreho to programu. V tom odkaze spominali vyssiu verziu pomocneho programu a vobec som netusila, ci to nebolo nahodou nieco z toho co som robila minuly tyzden. Mam len stastie ze to funguje.

mimotemy Ja s PC nemám problém, a ak aj ja neviem, mám pri sebe zbehlých ľudí. Ale často je to len o tom, že to znova všetko preinštalujem. Niekedy problém urobí pravdepodobne aj nový upgrade vo WINDOWSOCH. Je mi jasné, že IT DRSR to majú ťažké, aby obsiahli všetky problémy. Stále zapracovávajú ďalšie problémy, ktoré vzniknú niektorým užívateľom, len ono to často potom nejde druhým :o
Niekto tu písal, že pri ZEP nie sú až také problémy, tak som začala pracovať na jeho zadovážení. Aj pri žiadaní o vrátenie DPH z iných štátov je vraj potrebný ZEP a od tohto roku už ak nepožiadame o vrátenie DPH, zahraničná DPH nebude nákladom. Len si neviem predstaviť, ako to bude vyzerať, keď budú všetci podávať všetky DP cez internet :o
nika.sum
15.01.11,16:04
mimotemy Ja s PC nemám problém, a ak aj ja neviem, mám pri sebe zbehlých ľudí. Ale často je to len o tom, že to znova všetko preinštalujem. Niekedy problém urobí pravdepodobne aj nový upgrade vo WINDOWSOCH. Je mi jasné, že IT DRSR to majú ťažké, aby obsiahli všetky problémy. Stále zapracovávajú ďalšie problémy, ktoré vzniknú niektorým užívateľom, len ono to často potom nejde druhým :o
Niekto tu písal, že pri ZEP nie sú až také problémy, tak som začala pracovať na jeho zadovážení. Aj pri žiadaní o vrátenie DPH z iných štátov je vraj potrebný ZEP a od tohto roku už ak nepožiadame o vrátenie DPH, zahraničná DPH nebude nákladom. Len si neviem predstaviť, ako to bude vyzerať, keď budú všetci podávať všetky DP cez internet :o

podla akeho paragrafu nebude nevyziadana DPh nakladom?
JAJA11
15.01.11,18:06
podla akeho paragrafu nebude nevyziadana DPh nakladom?

Bohužial, nepamätám si ten paragraf, ale bola uložená povinnosť na vyžiadanie si vrátenia DPH z členských štátov EÚ, pokiaľ spĺňa podmienky na vrátenie DPH. T.J. ak DPH je viac ako 50 EUR, má sa požiadať o vrátenie DPH. Údajne ak sa nevyžiada, tak nie je daňovým nákladom. Štát chce donútiť platiteľov dane, aby si peniaze pýtali :o Snáď bude niekto vedieť aj paragraf :o
Monika C.
17.01.11,06:17
Poradáci pomôžete mi natiahla som všetky potrebné súbory /1.0.0.14/ na podanie SV robím to prvýkrát až teraz mám povinnosť dostanem sa na DÚ ale po vypísaní SV mi napíše nastala chyba v komunikácií so serverom a potom ešte mi vypíše nepodarilo sa stiahnúť XML tlačiva zo servera. Prosím neviete kde robím chybu dosť to súri. Neposielam ZEP - om ale na dohodu.
JAJA11
17.01.11,06:24
Poradáci pomôžete mi natiahla som všetky potrebné súbory /1.0.0.14/ na podanie SV robím to prvýkrát až teraz mám povinnosť dostanem sa na DÚ ale po vypísaní SV mi napíše nastala chyba v komunikácií so serverom a potom ešte mi vypíše nepodarilo sa stiahnúť XML tlačiva zo servera. Prosím neviete kde robím chybu dosť to súri. Neposielam ZEP - om ale na dohodu.

Toto hlásilo aj mne, ale keď som poslala súhrnný výkaz cez ten podporny program na vyplnenie súhrnného výkazu, tak mi to už išlo bez problémov.
Predtým som certifikáty a potrebné súbory viackrát odinštalovala a znovu nainštalovala. :o
Monika C.
17.01.11,06:35
Ďakujem za pomoc JAJA ale prosím ťa kde nájdem ten podporný program na vyplnenie SV. Ja mám len raz nainštalované všetko v roku 2010 som nemusela posielať. Ešte raz ďakujem za pomoc.
KEJKA
17.01.11,06:39
otvor drsr.sk - hned na uvodnej strane máš info a link.
Monika C.
17.01.11,06:43
Ďakujem Kejka teraz utekám na pohreb ale na obed idem to preštudovať ešte raz.
Mirka.V
17.01.11,22:27
no mne to vypisuje tiež čo MonikeC. a som si myslela, že som si všetko správne naištalovala ....
nastala chyba v komunikácií so serverom a potom ešte mi vypíše nepodarilo sa stiahnúť XML tlačiva zo servera.
čo mám ešte urobiť?
JAJA11
18.01.11,05:24
no mne to vypisuje tiež čo MonikeC. a som si myslela, že som si všetko správne naištalovala ....
nastala chyba v komunikácií so serverom a potom ešte mi vypíše nepodarilo sa stiahnúť XML tlačiva zo servera.
čo mám ešte urobiť?

A ten program ste skúšali? Lebo cez stránky drsr mi to tiež písalo, ale cez ten program som to podala úplne bez problémov. :)
jess
18.01.11,08:43
Preinštalovávala som v decembri, preinštalovávala som všetko zase dnes (snáď mám 64 bitový Pc - čo ja viem :eek: ??? , mám ho 1 rok ), posielam bez ZP,vlani všetko išlo ok

Nejde mi označiť DPH výkaz, hlási logické chyby, XML súbor sťahujem z Omegy a nie a nie podpísať, kvôli tým logickým chybám. Ja žiadne nevidím. Spočítané to je dobre. Neviete, kde by mohla byť chyba?
JAJA11
18.01.11,08:48
Preinštalovávala som v decembri, preinštalovávala som všetko zase dnes (snáď mám 64 bitový Pc - čo ja viem :eek: ??? , mám ho 1 rok ), posielam bez ZP,vlani všetko išlo ok

Nejde mi označiť DPH výkaz, hlási logické chyby, XML súbor sťahujem z Omegy a nie a nie podpísať, kvôli tým logickým chybám. Ja žiadne nevidím. Spočítané to je dobre. Neviete, kde by mohla byť chyba?

Tipla by som si skôr na 32 bitový PC, aj keď je nový, nemusí byť 64 :o
ale lepšie je to skúsiť cez ten program. Je to pohodlnejšie. Inštalácia programu sa urobí sama. Tam je potrebné potom ten súbor z OMEGY nahrať, skontrolovať, podpísať a odoslať. Všetko ide úplne bez problémov. (teda aspoň cez víkend to išlo:-) )
jess
18.01.11,08:52
Tak, zistila som, že tie logické chyby boli v zaokrúhľovaní. Omega zaokrúhľuje inak ako majú na DÚ nastavené :eek: Ale napriek tomu mi to nejde podpísať.

Práve som si volala "chlapcov na telefóne" a zistila som, že Windows XP je 32 bitový, no a ja som inštalovala pre 64 bitový.

Áno, bolo to tým. Dúfam, že to pomôže aj ostatným - nepočítačovým úradníkom. Veď kto z nás vie koľko má bitov jeho PC ??? Mám ja iné starosti. Keby aspoň DÚ napísal do tých informácii na preinštalovanie ako takéto veci zistiť.
JAJA11
18.01.11,09:12
Tak, zistila som, že tie logické chyby boli v zaokrúhľovaní. Omega zaokrúhľuje inak ako majú na DÚ nastavené :eek: Ale napriek tomu mi to nejde podpísať.

Práve som si volala "chlapcov na telefóne" a zistila som, že Windows XP je 32 bitový, no a ja som inštalovala pre 64 bitový.

Áno, bolo to tým. Dúfam, že to pomôže aj ostatným - nepočítačovým úradníkom. Veď kto z nás vie koľko má bitov jeho PC ??? Mám ja iné starosti. Keby aspoň DÚ napísal do tých informácii na preinštalovanie ako takéto veci zistiť.

Ja len viem, že 64 bitový si inštalujú tí zbehlejší programátori, kancelárske PC sú zvyčajne 32 bitové :)
Mirka.V
18.01.11,10:37
tak už to mám ... áno cez ten program už to šlo. a ja sa trápim a trápim cez drsr.sk ..... Ďakujem
JAJA11
18.01.11,11:03
tak už to mám ... áno cez ten program už to šlo. a ja sa trápim a trápim cez drsr.sk ..... Ďakujem

Len je dobré si potom na drsr skontrolovať potvrdenku o doručení. Minulý mesiac sa program tváril, že to odoslal a potvrdenka neprešla. V januári mi prišla správa, že súhrnné výkazy neprešli :( Našťastie som si to kontrolovala :o )
Zuzanak1
18.01.11,14:48
Len je dobré si potom na drsr skontrolovať potvrdenku o doručení. Minulý mesiac sa program tváril, že to odoslal a potvrdenka neprešla. V januári mi prišla správa, že súhrnné výkazy neprešli :( Našťastie som si to kontrolovala :o )
Ahojte. O akom programe hovoríte ? Otvorila som si stránku DRSR a tam vidím len oznam o tom, že je si nevyhnutné preinštalovať aktuálnou verziou ?
JAJA11
18.01.11,15:21
Ahojte. O akom programe hovoríte ? Otvorila som si stránku DRSR a tam vidím len oznam o tom, že je si nevyhnutné preinštalovať aktuálnou verziou ?

áno, to je on. Treba si ho nainštalovať alebo preinštalovať, ak už je v PC :)
Ale treba natiahnuť aj tie nové certifikáty. Nový certifikát je do roku 2015, ten do roku 2018 je starý :)
nika.sum
18.01.11,16:51
Ahoj, ak som dnes podala SV, kryci list treba zaniest do 5 dni. Ide o pracovne dni? podala som 18.1. ale piaty den spada na nedelu, takze mi ho staci odovzdat v pondelok? Mate niekto skusenost.
nika.sum
18.01.11,16:53
Tak, zistila som, že tie logické chyby boli v zaokrúhľovaní. Omega zaokrúhľuje inak ako majú na DÚ nastavené :eek: Ale napriek tomu mi to nejde podpísať.

Práve som si volala "chlapcov na telefóne" a zistila som, že Windows XP je 32 bitový, no a ja som inštalovala pre 64 bitový.

Áno, bolo to tým. Dúfam, že to pomôže aj ostatným - nepočítačovým úradníkom. Veď kto z nás vie koľko má bitov jeho PC ??? Mám ja iné starosti. Keby aspoň DÚ napísal do tých informácii na preinštalovanie ako takéto veci zistiť.

ja mam nastastie na to manzela, uz mi to hovoril viackrat, ale vzdy mu volam ci 32 alebo 64, ja taketo veci nedokazem drzat v hlave:)
Moricova
18.01.11,18:14
Ahojte, dnes som už x-tý krát skúsila nahrať súhrnný výkaz, mám nainštalovaný 32 bitový súbor pre podpis. politku a elekt. značku pre XP, a stále mi hlási na stránke sú chyby. Už som si aj prekontrolovala nastavenie certifikátu v Internet Exploreri a stále nič. Vedeli by ste mi prosím niekto poradiť? Na callcentrum nie je šanca sa dovolať. Ďakujem.
JAJA11
18.01.11,18:16
Ahojte, dnes som už x-tý krát skúsila nahrať súhrnný výkaz, mám nainštalovaný 32 bitový súbor pre podpis. politku a elekt. značku pre XP, a stále mi hlási na stránke sú chyby. Už som si aj prekontrolovala nastavenie certifikátu v Internet Exploreri a stále nič. Vedeli by ste mi prosím niekto poradiť? Na callcentrum nie je šanca sa dovolať. Ďakujem.

Nainštalovať ten pomocný program na vyplnenie súhrnného výkazu, podpísanie a odoslanie a podať to s ním. Ide to ľahko a rýchlo :)
Moricova
18.01.11,18:28
Ahoj JAJA11, aký pomocný program máš na mysli? Môžeš mi poslať link z drsr.sk?
Keby som nepodávala súhrnný výkaz každý štvrťrok, tak začínam o sebe pochybovať?!
VĎAKA.
JAJA11
18.01.11,18:30
Ahoj JAJA11, aký pomocný program máš na mysli? Môžeš mi poslať link z drsr.sk?
Keby som nepodávala súhrnný výkaz každý štvrťrok, tak začínam o sebe pochybovať?!
VĎAKA.

je to hneď na prvej strane drsr

" 14.01.2011]
OZNAM

Daňové riaditeľstvo SR si Vás dovoľuje informovať, že z dôvodu vydania novej podpisovej politiky Národného bezpečnostného úradu SR bola vytvorená nová verzie špecifickej offline aplikácie pre elektronické doručovanie Súhrnného výkazu DPH. Ak ste si v predchádzajúcom období nainštalovali aplikáciu, ktorej verzia je iná ako 1.0.0.14, je nevyhnutné ju preinštalovať aktuálnou verziou.

Stačí kliknúť na tej stránke na ten modrý odkaz a program sa nainštaluje sám :-)
Mona Lisa
18.01.11,19:37
Ahojte, dnes som už x-tý krát skúsila nahrať súhrnný výkaz, mám nainštalovaný 32 bitový súbor pre podpis. politku a elekt. značku pre XP, a stále mi hlási na stránke sú chyby. Už som si aj prekontrolovala nastavenie certifikátu v Internet Exploreri a stále nič. Vedeli by ste mi prosím niekto poradiť? Na callcentrum nie je šanca sa dovolať. Ďakujem.

Treba sa najprv zaregistrovať na DU. T.j. na stranke drsr hore je elektronická komunikácia. Tam sa zaregistrujes a vytlačíš reg.formulár. Ten odovzdáš spolu aj s dohodou o spôsobe podávania...../taktiež na stránke drsr/ 2x na DU a k tomu priložíš ŽL alebo Výpis z OR resp. aj splnomocnenie podľa zákona o správe daní a poplatkov. DU ti umožní prítup. Potom si nainštaluješ obe verzie
inštalačného súboru PP2011.zip (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_komunikacia/data/PP2011.zip). a súboru EZ_cert_end_user_v2.ZIP (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_komunikacia/data/EZ_cert_end_user_v2.ZIP).
Porom ako ti DU umožní prístup nemôže byť problém.

Možno ti toto pomôže.
Moricova
18.01.11,20:03
Ďakujem Mona LIsa, podávam SV každý štvrťrok, takže registráciu mám úspešne za sebou :).

JAJA, tiež vďaka za radu, ale aj tak to nestačilo. Ale prišla v noci promptná odpoveď z drsr cez mail + ešte doinštalácia mnou samou podľa požiadaviek programu. Posielam, možno pomôže aj ostatným:

Riešenie:
potrebujete minimalne Win XP SP3 1.
Odinstalujte stare signery. Komponenty odinstalujete cez Start/nastavenia/Ovladacia Panely/Pridanie alebo odstranenie Programov - v zozname treba vyhladat D.Signer... a dat odstranit. Po odstraneni, pred dalsou instalaciou, je vhodne restartovat PC 2.
Spustite instalacku z jedneho z nasledovnych linkov podla vasho windowsu: pre OS Windows XP http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_komunikacia/data/SetupXP.exe pre 32bit OS Wín Vista, 7, 2003 server a 2008 server.
Toto bola mojea ale ešte predtým som cez voľbu Nastavenie / Ovládací panel / pridanie alebo odstránenie programov / pridať nové programy / na boku Windows update / Vlastní / na ľavom boku potom po skončení vyhľadávania Vybrat podle typu, sofvér a vybrať treba NET Framework 4 a dať ho nainštalovať. Lebo aby bolo možné spustiť nižšie vyššie uvedenú inštaláciu požaduje minimálne túto verziu programu NET.


ďalšie 2 možnosti
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_komunikacia/data/Setup_x86.exe pre 64bit OS Wín Vista, 7, 2003 server a 2008 server

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_komunikacia/data/Setup_x64.exe 3. v pripade, ze mate dohodu s DU, dokumenty podpisujete znackou s platnostou do r. 2015

____________________________________________
Pre prípadnú ďalšiu komunikáciu použite našu ESS službu: http://194.1.10.247:8080/sc/ess.do .
Zuzanak1
19.01.11,06:52
áno, to je on. Treba si ho nainštalovať alebo preinštalovať, ak už je v PC :)
Ale treba natiahnuť aj tie nové certifikáty. Nový certifikát je do roku 2015, ten do roku 2018 je starý :)
Ďakujem za odpoveď. To je akože druhá možnosť ako podať SV ? Nie cez drsr - elektronická komunikácia, ale cez tento pomocný program ? Ani som o tom nevedela, asi preto, že mi to doteraz išlo aj cez drsr. Tak vyskúšam a uvidím, tam to normálne podpíšem, vytlačím potvrdenie a odnesiem na DU.
JAJA11
19.01.11,06:56
Ďakujem za odpoveď. To je akože druhá možnosť ako podať SV ? Nie cez drsr - elektronická komunikácia, ale cez tento pomocný program ? Ani som o tom nevedela, asi preto, že mi to doteraz išlo aj cez drsr. Tak vyskúšam a uvidím, tam to normálne podpíšem, vytlačím potvrdenie a odnesiem na DU.


Cez ten program to treba aj odoslať na drsr. Len je to jednoduchšie ako cez stránky drsr. Vypýta si to aj prihlasovacie údaje a za vás odošle na drsr. :o
Zuzanak1
19.01.11,07:01
Ahoj, ak som dnes podala SV, kryci list treba zaniest do 5 dni. Ide o pracovne dni? podala som 18.1. ale piaty den spada na nedelu, takze mi ho staci odovzdat v pondelok? Mate niekto skusenost.
Ahoj. Takúto otázku som riešila už aj ja niekedy dávnejšie, nedostala som úplne presnú odpoveď, ale vyšlo mi z toho, že sa ráta aj deň v ktorom to podávaš, takže piaty deň je 22-sobota, myslím, že tu sa nerieši, že či to je sobora, nedela, radšej by som ho podala v piatok.
Zuzanak1
19.01.11,07:03
Cez ten program to treba aj odoslať na drsr. Len je to jednoduchšie ako cez stránky drsr. Vypýta si to aj prihlasovacie údaje a za vás odošle na drsr. :o
Ďakujem, chápem. Myslela som tým odnesiem na drsr už to Vyhlásenie, cez tento program to normálne príde na drsr. Ď.
Zuzanak1
19.01.11,07:17
Ešte sa chcem opýtať.
Ak som prefakturovávala ČR firme platcovi DPH služby a na faktúre je uvedené, že osobou povinnou platiť daň je osoba, ktorej je služba dodaná, dávam takúto službu do Súhrnného výkazu, nie som si istá. ďakujem.
nika.sum
19.01.11,07:39
Ahoj. Takúto otázku som riešila už aj ja niekedy dávnejšie, nedostala som úplne presnú odpoveď, ale vyšlo mi z toho, že sa ráta aj deň v ktorom to podávaš, takže piaty deň je 22-sobota, myslím, že tu sa nerieši, že či to je sobora, nedela, radšej by som ho podala v piatok.

Ahoj, ja som volala na DU, tak pocita sa aj ten den podania, a ked to vychadza na sviatok, sobotu a nedelu, tak potom najblizsi dalsi prac.den. Takze u mna v pondelok. Do piatku je to u mna teraz problem. Ale dakujem. :)
Zuzanak1
19.01.11,07:49
Ahoj, ja som volala na DU, tak pocita sa aj ten den podania, a ked to vychadza na sviatok, sobotu a nedelu, tak potom najblizsi dalsi prac.den. Takze u mna v pondelok. Do piatku je to u mna teraz problem. Ale dakujem. :)
Ďakujem aj ja.
JAJA11
19.01.11,09:21
Ďakujem aj ja.

Mne na daňovom úrade teraz povedali do 5 pracovných dní. Keď som podala v piatok, tak stačí do piatku :o
JAJA11
19.01.11,09:23
Ešte sa chcem opýtať.
Ak som prefakturovávala ČR firme platcovi DPH služby a na faktúre je uvedené, že osobou povinnou platiť daň je osoba, ktorej je služba dodaná, dávam takúto službu do Súhrnného výkazu, nie som si istá. ďakujem.

myslím, že áno, aj keď iba prefaktúrujete službu, považuje sa ako keby ste ju vy dodali :)
ekopo
19.01.11,09:35
Ahoj. Takúto otázku som riešila už aj ja niekedy dávnejšie, nedostala som úplne presnú odpoveď, ale vyšlo mi z toho, že sa ráta aj deň v ktorom to podávaš, takže piaty deň je 22-sobota, myslím, že tu sa nerieši, že či to je sobora, nedela, radšej by som ho podala v piatok.
úplne presná odpoveď je : do piatich pracovných dní - hovorí sa o tom v dohode o doručovaní....čl 4 bod 4.6
sybila3
19.01.11,10:00
no preinštalovala som všetko čo som mala, dala som podpísať a vyskočil mi certifikát, nie meno osoby, ktorá má el podpis ale elektronická značka podateľne portálu TAX, je to dobre, podľa mňa nie? čo tam mám zle?
JAJA11
19.01.11,10:06
no preinštalovala som všetko čo som mala, dala som podpísať a vyskočil mi certifikát, nie meno osoby, ktorá má el podpis ale elektronická značka podateľne portálu TAX, je to dobre, podľa mňa nie? čo tam mám zle?

To je správne, ak nemáte ZEP, použijete elektronickú značku podateľne :)
sybila3
19.01.11,10:06
minule som posielala SV tak že som nič nemusela mať nainštalované, neviete kde by som to našla? dík
sybila3
19.01.11,10:07
máme ZEP
JAJA11
19.01.11,10:10
minule som posielala SV tak že som nič nemusela mať nainštalované, neviete kde by som to našla? dík

No aj minule muselo byť všetko nainštalované, len neboli zmeny oproti predchádzajúcemu štvrťroku. Teraz boli zmeny aj v decembri a aj v januári a všetko to treba podľa návodu, ktorý každý dostal mailom alebo na stránkach drsr preinštalovať. Výhodné je použiť aj odporúčaný program na podanie SV :)
sybila3
19.01.11,10:11
no ja som tam nainštalovala niečo navyše, ale neviem prečo vymýšlajú také somariny, mali to vymyslieť jednoduchšie.
nainštalovala som aj to čo platilo len pre tých čo nemajú zep, moje nervy.
sybila3
19.01.11,10:13
a čo teraz neviem, čo mám odinštalovať aby i to išlo.
sybila3
19.01.11,10:16
ved som to robila podla návodu ale som tam nainštalovala aj tú novú elektronickú značku pre tých čo nemajú ZEP, čo s tým?
JAJA11
19.01.11,10:20
a čo teraz neviem, čo mám odinštalovať aby i to išlo.

Tak to by bolo najlepšie všetko odinštalovať a nainštalovať ešte raz len to čo treba :o
sybila3
19.01.11,10:22
ale čo všetko ja to nemôžem nájsť
JAJA11
19.01.11,10:26
ved som to robila podla návodu ale som tam nainštalovala aj tú novú elektronickú značku pre tých čo nemajú ZEP, čo s tým?

Ten elektronický podpis navyše asi nebude príčinou, prečo to nejde. Vy si pri podpisovaní vyberiete ten ZEP a tento obídete, Tam bude skôr ten problém preinštalácie D.signer. Je to tu v nejakom predchádzajúcom príspevku popísané, ako na to :)
sybila3
19.01.11,10:28
čo mám odinštalovať aj ten D.signer
JAJA11
19.01.11,10:40
čo mám odinštalovať aj ten D.signer

kopírujem ten návod:

Riešenie:
potrebujete minimalne Win XP SP3 1.
Odinstalujte stare signery. Komponenty odinstalujete cez Start/nastavenia/Ovladacia Panely/Pridanie alebo odstranenie Programov - v zozname treba vyhladat D.Signer... a dat odstranit. Po odstraneni, pred dalsou instalaciou, je vhodne restartovat PC 2.
Spustite instalacku z jedneho z nasledovnych linkov podla vasho windowsu: pre OS Windows XP http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_ko...ta/SetupXP.exe pre 32bit OS Wín Vista, 7, 2003 server a 2008 server.
Toto bola mojea ale ešte predtým som cez voľbu Nastavenie / Ovládací panel / pridanie alebo odstránenie programov / pridať nové programy / na boku Windows update / Vlastní / na ľavom boku potom po skončení vyhľadávania Vybrat podle typu, sofvér a vybrať treba NET Framework 4 a dať ho nainštalovať. Lebo aby bolo možné spustiť nižšie vyššie uvedenú inštaláciu požaduje minimálne túto verziu programu NET.
sybila3
19.01.11,10:56
no tak z tohto som jelen, ja tam nič také nemám. Už som odinštalovala D.sign, nainštalovala, mám to presne podľa príručky, tam bude chyba v inom, v tom, že som nainštalovala ten certifikáte pre tých čo nemajú ZEP, lebo mi ho stále ponúka ale nemôžem ho zmazať, lebo neviem, kde je nainštalovaný.
JAJA11
19.01.11,11:08
no tak z tohto som jelen, ja tam nič také nemám. Už som odinštalovala D.sign, nainštalovala, mám to presne podľa príručky, tam bude chyba v inom, v tom, že som nainštalovala ten certifikáte pre tých čo nemajú ZEP, lebo mi ho stále ponúka ale nemôžem ho zmazať, lebo neviem, kde je nainštalovaný.

Certifikáty nájdete na internete. Tam treba ísť :
Nástroje - Možnosti siete Internet - vybrať záložku obsah a tam je tlačítko Certifikáty.
sybila3
19.01.11,11:21
no tam sa mi zobrazila len tá elektronická značka podateľne, môžem ju tam zmazať?
sybila3
19.01.11,11:26
ale teraz ma napadlo, že minule sa mi tiež nezobrazoval certifikát na podpis a viac ľudí tu písalo, že je niečo s tým, chyba bola na drsr a na druhý deň mi to išlo.
Môžem zmazať tam tú elektr. značku podateľne ke´d máme zEP alebo ju treba inde zmazať? díky
JAJA11
19.01.11,11:35
no tam sa mi zobrazila len tá elektronická značka podateľne, môžem ju tam zmazať?

A ZEP tam nie je? :o
KEJKA
19.01.11,11:37
tak sa pochválim, že aj dnes mi prešiel SV podpísaný ZEP, pričom tie najnovšie pokyny o reinštalácii som ignorovala.
JAJA11
19.01.11,11:44
tak sa pochválim, že aj dnes mi prešiel SV podpísaný ZEP, pričom tie najnovšie pokyny o reinštalácii som ignorovala.

Veď to je práve výhoda ZEPu, že sa nerobia všetky preinštalácie. My sme si včera zadovážili ZEP a snažím sa podať žiadosť o jeho aktiváciu :o
sybila3
19.01.11,11:45
ty sa máš. ja sa trápim už 3 hodiny.
Nemám tam ZEP, aha už som našla ten zep medzi certifikátmi, môžem zmazať odtiaľ tú el. značku podateľne?
KEJKA
19.01.11,11:50
ja mám ZEP súkromný, cez drsr som nešla, resp. riešila som to začiatkom januára a so žiadnou značkou som sa nestretla.
JAJA11
19.01.11,11:58
ty sa máš. ja sa trápim už 3 hodiny.
Nemám tam ZEP, aha už som našla ten zep medzi certifikátmi, môžem zmazať odtiaľ tú el. značku podateľne?

áno, tam kde je ZEP, odtiaľ môžeš zmazať tú el. značku:o
sybila3
19.01.11,11:59
ja som vyššie písala že som nainštalovala niečo čo je len pre tých čo nemajú ZEP a teraz sa mi to zobrazuje a ponúka na podpísanie a môj certifikát tam nie je tak sa pýtam, či to môžem zmazať cez internet-nástroje-certifikáty a tam zmazať???????????surne
KEJKA
19.01.11,12:04
skôr odinštalovať
sybila3
19.01.11,12:04
nič mi to dúfam neovplyvní
JAJA11
19.01.11,12:10
ja som vyššie písala že som nainštalovala niečo čo je len pre tých čo nemajú ZEP a teraz sa mi to zobrazuje a ponúka na podpísanie a môj certifikát tam nie je tak sa pýtam, či to môžem zmazať cez internet-nástroje-certifikáty a tam zmazať???????????surne

Lenže to mi vychádza, že sa zmazal ZEP. Ja ho tam mám :o A mám tam aj tú elektronickú značku podateľne a myslím, že to nevadí, že sú tam oba certifikáty. Ja si pri podpisovaní budem musieť vybrať ten správny. :o
sybila3
19.01.11,12:10
ale neviem kde ho mám odinštalovať, lebo ho nemôžem nájsť
JAJA11
19.01.11,12:12
nič mi to dúfam neovplyvní

Ja si stálem myslím, že máte niečo zle nainštalované, certifikáty nie sú na vine. Ja by som všetko odinštalovala a ešte raz to všetko nainštalovala. Zmeny z decembra, potom zmeny z januára. :o
sybila3
19.01.11,12:12
no a už mi na podpis neponúka nič, no minulý mesiac to bolo tak isto, 4 hodiny tu zabijem z hovadinou, čo som mohla robiť niečo iné, skúsim večer.
Zuzanak1
19.01.11,12:13
myslím, že áno, aj keď iba prefaktúrujete službu, považuje sa ako keby ste ju vy dodali :)
Ďakujem. Ale do DP DPH to nejde ? či ano ? Už ani neviem, to čo som vedela.
Zuzka
19.01.11,12:20
Prikladám správu, ktorú som obdržala mailom. Možno pomôže aj ostatným.

"Sprava: Pekný deň,
Daňový úrad Vás prosí o skontrolovanie funkčnosti elektronického podávania súhrnných výkazov , nakoľko sa neustále množia sťažnosti daňových subjektov, že nie je možné zaslanie súhrnných výkazov elektronicky ani po nainštalovaní verzií uvedených na stránke PORTÁL DAŇOVEJ SPRÁVY SR._______________________________________________

Riešenie:
Podavanie SV ide bez problemov a aj portal www.drsr.sk (http://www.porada.sk/www.drsr.sk). Co ale musia mat DS splnene je :
1. Preinstalujte si: D.Signer/XADES .... (ak tam budete mat 2 subory tak ich odstrante)
2. Zo stranky www.drsr.sk (http://www.porada.sk/www.drsr.sk) si stiahnite:
a) DSignerXAdES1100.zip ked ho rozbalite tak obsahuje 2 subory, obidva je potrebne instalovat (XADES a XmlPlugin) a (tento subor najdete: www.drsr.sk (http://www.porada.sk/www.drsr.sk) / Elektronické podávanie dokumentov - zmena verzie podpisového komponentu D.Signer/XAdES (v1.1.0.0) / 2. Inštalácia aplikácie D.Signer/XAdES v1.1.0.0 / prvy cierny kruzok. b) PP2011.zip (najdete: www.drsr.sk (http://www.porada.sk/www.drsr.sk) / Elektronické podávanie dokumentov - registrácia novej podpisovej politiky a inštalácia novej elektronickej značky / A) nová podpisová politika c) EZ_cert_end_user_v2.ZIP (najdete: www.drsr.sk (http://www.porada.sk/www.drsr.sk) / Elektronické podávanie dokumentov - registrácia novej podpisovej politiky a inštalácia novej elektronickej značky / B) nová elektronická značka
P.S. A ak maju nejaky problem s podavanim SV tak musia oni napisat na callcentrum@drsr.sk a hlavne aj chybove hlasky ktore sa im vyskytuju.
janosikSL
19.01.11,17:36
pre vsetkych co maju problem s tlacitkom OZNACIT PRED ODOSLANIM :

skuskte tuto specificku aplikaciu, (cely den som tiez skusal vsetko mozne a cez tuto aplikaciu to preslo), je v aktualitach na drsr.sk

D) Špecifická aplikácia pre elektronické podávanie súhrnných výkazov :
Daňové subjekty môžu pre elektronické podanie súhrnného výkazu k DPH použiť za týmto účelom pripravenú aplikáciu, ktorá poskytuje možnosť podania súhrnného výkazu vrátane jeho podpísania zaručeným elektronickým podpisom alebo elektronickou značkou. Pri použití aplikácie nie je potrebné prihlasovať sa na portál daňovej správy.
Inštalačný balík aktuálnej verzie 1.0.0.14.

Ak ste si v predchádzajúcom období už nainštalovali túto aplikáciu, je nevyhnutné preinštalovať ju aktuálnou verziou 1.0.0.14.

Postup inštalácie je identický ako pri prvej inštalácii Spôsob práce so Špecifickou aplikáciou pre elektronické podávanie súhrnných výkazov je popísaný v

(odkazy mi nedovolilo dat, lebo som sa len teraz zaregistroval, ale najdete ich na hlavnej stranke drsr.sk v aktualitach, staci ze budete trochu skrolovat dole)
sybila3
19.01.11,17:41
no takže nainštalované som mala všetko dobre, toto mi urobilo aj min. mesiac pri dph, teraz večer som odoslala bez problémov aj podpísala a ja som 4 hodiny zabíjala čas, čo som hľadala chybu u seba a chyba bola na drsr. super
JAJA11
19.01.11,17:55
no takže nainštalované som mala všetko dobre, toto mi urobilo aj min. mesiac pri dph, teraz večer som odoslala bez problémov aj podpísala a ja som 4 hodiny zabíjala čas, čo som hľadala chybu u seba a chyba bola na drsr. super
No ono asi ani nemusela byť chyba na drsr, ale to tam bolo preplnené. Teraz je kľud :)
v.balogova
19.01.11,20:21
Tak mne to stále nejde. Hlási mi chybu pri podpisovaní. Môže to byť tým, že mám len Win XP SP2? Minulý rok to fungovalo, no teraz som si všimla v systémových požiadavkách, že vyžadujú SP3. Prešlo to niekomu aj so SP2? Aby som vedela kde hľadať chybu.
willy
19.01.11,22:31
Tak mne to stále nejde. Hlási mi chybu pri podpisovaní. Môže to byť tým, že mám len Win XP SP2? Minulý rok to fungovalo, no teraz som si všimla v systémových požiadavkách, že vyžadujú SP3. Prešlo to niekomu aj so SP2? Aby som vedela kde hľadať chybu.
Áno, problém je vo Win XP SP2, pretože priamo na stránke drsr.sk je uvedené, že podmienkou úspešného podania je v prípade Windows XP práve Service Pack 3 (SP3). Ak máš legálny Win XP, nie je problém, každý správca Ti to nainštaluje - v závislosti od výkonu PC +/- 20 min. Ak nemáš XP legálne, tak máš jedinú možnosť, podať to na PC s XP SP3.
Škoda, že "niekto" nedomyslel to, že je ešte stále dosť užívateľov aj s Windows 98SE...
camozzi
20.01.11,19:05
Podarilo sa to niekomu oznacit pred odoslanim na Viste?
Znacky instalovane, system so vsetkymi aktualizaciami a furt mi to dole vypise, ze na stranke je chyba a neodosle to.
Pred tym som s tym nemal najmensi problem.
Economic
20.01.11,19:13
Podarilo sa to niekomu oznacit pred odoslanim na Viste?
Znacky instalovane, system so vsetkymi aktualizaciami a furt mi to dole vypise, ze na stranke je chyba a neodosle to.
Pred tym som s tym nemal najmensi problem.


Ja nerozumiem, prečo si podanie SV tak veľa ľudí necháva na poslednú chvíľu....
tuta
20.01.11,19:15
Ja odosielam cez Vistu a nemám problém. Ale priznám sa, že poslušne všetko odinštalujem a inštalujem podľa pokynov DÚ.
camozzi
20.01.11,19:20
Ja odosielam cez Vistu a nemám problém. Ale priznám sa, že poslušne všetko odinštalujem a inštalujem podľa pokynov DÚ.
Ja tieeeez, len by ma zaujimalo ci je chyba u mna alebo na drsr.
camozzi
20.01.11,19:23
Ja nerozumiem, prečo si podanie SV tak veľa ľudí necháva na poslednú chvíľu....
To nie je ospravedlnenie za pripadne nefunkcnu stranku drsr, na ktorej chod sa mimochodom skladame vsetci.
JAJA11
20.01.11,19:50
To nie je ospravedlnenie za pripadne nefunkcnu stranku drsr, na ktorej chod sa mimochodom skladame vsetci.

to nemusí byť nefunkčná, ale nedostatočná kapacita. Asi treba len skúšať, až sa podarí dostať na stránky. Mne sa často stalo, že cez deň to nešlo, ale večer to už išlo. Dnes je však posledný deň. tak je tam asi veľa ľudí

Ale drsr by malo zabezpečiť možnosť, aby sa tam dostali všetci aj 20., zákon hovorí že to môžem podať do 20. :o
A nejde to ani cez ten pomocný program?
camozzi
20.01.11,20:09
to nemusí byť nefunkčná, ale nedostatočná kapacita. Asi treba len skúšať, až sa podarí dostať na stránky. Mne sa často stalo, že cez deň to nešlo, ale večer to už išlo. Dnes je však posledný deň. tak je tam asi veľa ľudí

Ale drsr by malo zabezpečiť možnosť, aby sa tam dostali všetci aj 20., zákon hovorí že to môžem podať do 20. :o
A nejde to ani cez ten pomocný program?
Takuto chybu mi to vyhadzuje:
http://img15.imageshack.us/img15/5035/chybadrsr.jpg
camozzi
20.01.11,20:41
Tak na x-ty pokus sa to podarilo. Dovidenia v aprili :D
sybila3
02.03.11,08:09
no ja som dostala šok, máme si ísť obnoviť ZEP platí len do pol mesiaca a panička mi zahlási 114 eur, ale hovorím že máme čip.kartu aj čítačku a cena za obnovu je 26 eur na rok ale že NBU zrušil niektoré veci, už neviem čo mi povedala že sú nové USB kľúče. je to spravodlivé???????????? a potom podnikajte
gokko
02.03.11,20:45
čítam o SV všetko možné na porade, ale nedá mi, sa opýtať na povinnosť podávať SV mesačne pri dodaní tovaru do EU . Dám rovno príklad: ak teda v roku 2011 dodáme v každom štvrťroku tovar za napríklad 60 000 € . ani raz neprekročíme 100 000 v danom štvrťroku, tak stále môžeme podávať štvrťročný SV? ďakujem
Economic
03.03.11,05:14
čítam o SV všetko možné na porade, ale nedá mi, sa opýtať na povinnosť podávať SV mesačne pri dodaní tovaru do EU . Dám rovno príklad: ak teda v roku 2011 dodáme v každom štvrťroku tovar za napríklad 60 000 € . ani raz neprekročíme 100 000 v danom štvrťroku, tak stále môžeme podávať štvrťročný SV? ďakujem

áno.
gokko
03.03.11,07:24
super, ďakujem, mätie ma tam v §80 to slovo "súčasne" , ale asi nie som sama.
Janiela
08.03.11,04:51
Dobrý deň, prosím o radu, pravdepodobne miniečo uniklo. Klietovi som na DÚ zaslala:
- Dohodu o spôsobe doručovania písomnosti el prostr
- živnostenský list
- Registračný formulár používateľa
- kópiu občianského preukazu
- plnomocenstvo pri zatupovaní overené notárom (SV odosielam)
- kópiu o pridelení môjho identifikačného čísla.

Je to na inom daňovom úrade, iný okres.
Tetuška na DÚ chce niečo podpisovať, neviete mi poradiť, čo môže odo mňa chcieť?

Pôvodne mi klienta ani nechcela registrovať, pretože, sú to moje výmysly, až keď som ju presvedčila, tak zahlásila: No keď jetaká múdra, a berie si to celé na seba, tak nech mi príde "niečo" podpísať. Nevedela zdôvodniť čo!!

Pôjdem, ale neviem na čo sa mám prichystať. Neviete mi poradiť? Nemá nikto podobnú skúsenosť??
Janiela
08.03.11,10:16
Dobrý deň, prosím o radu, pravdepodobne miniečo uniklo. Klietovi som na DÚ zaslala:
- Dohodu o spôsobe doručovania písomnosti el prostr
- živnostenský list
- Registračný formulár používateľa
- kópiu občianského preukazu
- plnomocenstvo pri zatupovaní overené notárom (SV odosielam)
- kópiu o pridelení môjho identifikačného čísla.

Je to na inom daňovom úrade, iný okres.
Tetuška na DÚ chce niečo podpisovať, neviete mi poradiť, čo môže odo mňa chcieť?

Pôvodne mi klienta ani nechcela registrovať, pretože, sú to moje výmysly, až keď som ju presvedčila, tak zahlásila: No keď jetaká múdra, a berie si to celé na seba, tak nech mi príde "niečo" podpísať. Nevedela zdôvodniť čo!!

Pôjdem, ale neviem na čo sa mám prichystať. Neviete mi poradiť? Nemá nikto podobnú skúsenosť??


Odpovedám si:
Pani so mnou spísala zápisnicu o ústnom pojednávaní podľa § 11 zákona 511/1992 Zb.
Neveľmi dobre tomu rozumiem, mám cca 13 ľudí, ktorým zasielam SV, no takého niečo som bola podpísať prvýkrát. O povýšenom správaní sa dotyčnej radšej ani nehovorím.
Teraz sa ku mne dostala partia 4 ľudí zo stredného Slovenska, to budem musieť cestovať na stredné Slovensko a zúčasniť sa pojednávania kvôli zasielaniu SV?????
Pozn: nemám ZEP.
Viete sa niekto k tomu vyjadriť?
Economic
08.03.11,11:35
Odpovedám si:
Pani so mnou spísala zápisnicu o ústnom pojednávaní podľa § 11 zákona 511/1992 Zb.
Neveľmi dobre tomu rozumiem, mám cca 13 ľudí, ktorým zasielam SV, no takého niečo som bola podpísať prvýkrát. O povýšenom správaní sa dotyčnej radšej ani nehovorím.
Teraz sa ku mne dostala partia 4 ľudí zo stredného Slovenska, to budem musieť cestovať na stredné Slovensko a zúčasniť sa pojednávania kvôli zasielaniu SV?????
Pozn: nemám ZEP.
Viete sa niekto k tomu vyjadriť?


Kto podáva papiere bez ZEP spisuje Dohodu o elektronickej komunikácii.... a následne doručuje v papieri na DÚ. Kto má ZEP spisuje niekde zápisnicu a na niektorých ako na našom DÚ vôbec nič a spustia to aj bez podpisovania.
Samej mi je čudné, že 2 DÚ spadajúce pod jednou ÚDR majú úplne rôzne postupy. Malo b y to ladiť v rámci SK, no toho sa asi tu nikdy nedožijeme. Úradníčky niektorých úradov sú až príliš premúdrelé... keď to slušne napíšem. A stretávam sa aj s absolútnou ignoranciou a buzeráciou, ak to nenazvem priamo šikanovaním subjektov.
nika.sum
08.03.11,17:34
Odpovedám si:
Pani so mnou spísala zápisnicu o ústnom pojednávaní podľa § 11 zákona 511/1992 Zb.
Neveľmi dobre tomu rozumiem, mám cca 13 ľudí, ktorým zasielam SV, no takého niečo som bola podpísať prvýkrát. O povýšenom správaní sa dotyčnej radšej ani nehovorím.
Teraz sa ku mne dostala partia 4 ľudí zo stredného Slovenska, to budem musieť cestovať na stredné Slovensko a zúčasniť sa pojednávania kvôli zasielaniu SV?????
Pozn: nemám ZEP.
Viete sa niekto k tomu vyjadriť?

Moznost by bola taka, ze by dohodu spisal dotycny za kt. je potrebne posielat SV a Vam da heslo a ID. Ja tak tiez posielam za jednu firmu.
Economic
08.03.11,17:56
Moznost by bola taka, ze by dohodu spisal dotycny za kt. je potrebne posielat SV a Vam da heslo a ID. Ja tak tiez posielam za jednu firmu.

Áno presne tak, nech si to vybaví klient v mieste svojho daňového úradu. Nemusí účtovník cestovať, tak mi to povedali na drsr.
nika.sum
08.03.11,18:14
A chcem sa spytat, ja som pochopila, ze kryci list musi podpisat konatel, je to tak alebo sa mylim?
Economic
08.03.11,18:19
A chcem sa spytat, ja som pochopila, ze kryci list musi podpisat konatel, je to tak alebo sa mylim?


Zdá sa že áno, neviem ako má klient postavenú plnú moc pri takomto podávaní. Ja využívam ZEP.
Janiela
09.03.11,05:27
Kto podáva papiere bez ZEP spisuje Dohodu o elektronickej komunikácii.... a následne doručuje v papieri na DÚ. Kto má ZEP spisuje niekde zápisnicu a na niektorých ako na našom DÚ vôbec nič a spustia to aj bez podpisovania.
Samej mi je čudné, že 2 DÚ spadajúce pod jednou ÚDR majú úplne rôzne postupy. Malo b y to ladiť v rámci SK, no toho sa asi tu nikdy nedožijeme. Úradníčky niektorých úradov sú až príliš premúdrelé... keď to slušne napíšem. A stretávam sa aj s absolútnou ignoranciou a buzeráciou, ak to nenazvem priamo šikanovaním subjektov.

Tiež to beriem ako šikanu. Je to môj v poradí 11 klient, ale také niečo som ozaj nezažila. Tá zápisnica vlastne nepojednáva dokonci nič,na konci je uvedené, že mi dovoľujú registrovať sa, i keď veľmi tomu nerozumiem, čo dovoliť, SV zasielam viac než rok.

Ďakujem pekne za vaše vyjdrenia.
ckv
09.03.11,12:38
Prepacte,
nestihla som vsetko precitat, mozno sa to uz riesilo, ale mam z toho chaos.
Nejako vsetci uvadzaju, ze suhrnny vykaz sa podava, ak sa sluba ci tovar dodaju. Nie je to aj pri prijati sluzby napr. z CR? Podavaju ho aj platitelia DPH aj registrovany podla par. 7, ak sluzby z CR prijmu?
Lebo v suhrnnom vykaze sa mi zda, ze sa uvadza IC DPH pridelene v inom state pre prijemcu sluzby (vysvetlujem si to ako prijemcu mojej sluzby mimo SR), kde sa uvadza IC DPH dodavatela sluzby z CR s miestom dodania v SR - je to to iste?
jeso
09.03.11,16:24
súhrnný výkaz je platiteľ dane povinný podať
v zmysle novely zákona o DPH za každý kalendárny mesiac, v ktorom :
- dodal tovar s oslobodením podľa § 43 ods.1 z tuzemska do iného členského
štátu osobe identifikovanej pre daň v inom členskom štáte,
- premiestnil tovar oslobodený od dane podľa § 43 ods.4 zákona o DPH,
- sa zúčastnil na trojstrannom obchode ako prvý odberateľ podľa § 45,
- dodal službu s miestom dodania v inom členskom podľa § 15 ods.1 zákona
o DPH osobe identifikovanej pre daň, ktorá je povinná túto daň platiť.
Základným obdobím na podanie súhrnného výkazu je pre platiteľa dane


Súhrnný výkaz je povinná podať aj zdaniteľná osoba registrovaná pre
daň podľa § 7 alebo § 7a za každý kalendárny štvrťrok, v ktorom dodala službu
s miestom dodania v inom členskom štáte podľa § 15 ods.1 zákona o DPH
zdaniteľnej osobe alebo právnickej osobe, ktorá nie je zdaniteľnou osobou a je
identifikovaná pre daň a táto osoba je povinná platiť daň .
Podobne, ak zdaniteľná osoba v príslušnom kalendárnom štvrťroku nedodá
službu s miestom dodania v inom členskom štáte podľa § 15 ods.1 zákona o DPH,súhrnný výkaz nepodáva.


čiže súhrnný výkaz podávaš len vtedy ak dodávaš tovar-službu do EU !!!
jeso
09.03.11,16:37
ak si registrovaná podľa § 7a - keď tebe dodajú služby, súhrnný výkaz nepodávaš (to oni)!!!
Podávaš priznanie DPH, kde v r. 10 resp. 12 uvedieš sumu dane, v r. 9 resp. 11 základ dane. Pretože nemáš nárok na odpočet, túto daň zaplatíš- nakolko si len osoba, ktorá sa zaregistruje podľa § 7a - nebudeš mať nárok na odpočet z prijatých služieb, ktoré budeš na Slovensku zdaňovať. Podľa § 49 ods. 2 písm. c) zákona o DPH si odpočet môže uplatniť iba platiteľ DPH.
ckv
10.03.11,17:18
Tak toto uz neplati?
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/brozury_a_letaky/data/refnepl_122009.pdf

Lebo tam je pisane, ze registrovat sa treba aj pred prijatim sluzby z ineho statu.
ckv
10.03.11,17:29
ak si registrovaná podľa § 7a - keď tebe dodajú služby, súhrnný výkaz nepodávaš (to oni)!!!
Podávaš priznanie DPH, kde v r. 10 resp. 12 uvedieš sumu dane, v r. 9 resp. 11 základ dane. Pretože nemáš nárok na odpočet, túto daň zaplatíš- nakolko si len osoba, ktorá sa zaregistruje podľa § 7a - nebudeš mať nárok na odpočet z prijatých služieb, ktoré budeš na Slovensku zdaňovať. Podľa § 49 ods. 2 písm. c) zákona o DPH si odpočet môže uplatniť iba platiteľ DPH.


Este, prism, co znamena, ze nemam narok na odpocet zo sluzby, ktoru na Slovensku zdanim?
Znamena to, ze ak dostanem napr. fa z CR od neplatcu, ja ju musim sko registrovana podla 7a zdanit 20% ako samozdanenie a podavam sice vykaz DPH ale nie suhrnny vykaz? Na vykaze DPH samozrejme len povinnost. ??
jeso
10.03.11,19:14
Este, prism, co znamena, ze nemam narok na odpocet zo sluzby, ktoru na Slovensku zdanim?
Znamena to, ze ak dostanem napr. fa z CR od neplatcu, ja ju musim sko registrovana podla 7a zdanit 20% ako samozdanenie a podavam sice vykaz DPH ale nie suhrnny vykaz? Na vykaze DPH samozrejme len povinnost. ??


ak dostaneš fa z EU a si registrovaný podla §7a - neurobíš samozdanenie, nakolko samozdanenie môže urobiť klasický platiteľ DPH , ktorý má nárok na odpočet - DPH je na vstupe aj na výstupe = 0
ty podáš DP DPH a uvedieš základ + sumu DPH-ktorú odvedieš do štátneho rozpočtu

a súhrnný výkaz podávaš len ak dodávaš tovar -službu do EU !!! to som už písala
ckv
11.03.11,07:53
Velmi pekne dakujem,
trochu sa mi vyjasnuje.Asi si mylim pojem samozdanenie a danova
povinnost pri neplatcovi DPH, nejako mi neslo do hlavy, ked som neplatca, preco platim DPH (to je nejaky ten prenos danovej povinnosti, ak rozumiem?).

Ale skusim este z inej strany:
mame i firmu ako kvartalneho platcu, nasi dodavatelia z Ciech
su vzdy neplatcovia. Tam ked dostanem fakturu, samozdanim
(tu je to uz tento pojem?) a nasledne si mozem aj odpocitatM
Na suhrnny vykaz sa neregistrujem a uvediem to ako kvartalny platca do vykazu.
Len celkom neviem:
- kedy dat datum zdanenia a do akych riadkov DP
- kedy si odpocitat a do akych riadkov DP?

Srdecna vdaka
Janiela
16.03.11,17:50
Poprosím Vás o radu, môj nový klient - povinný zasielať súhrný výkaz - by mal na DÚ zaniesť nové splnomocnenie, kde by splnomocnil mňa, plus môj formulár s identifikáciu (nemôžem si spomenúť ako sa formulár presne volá) a zrušil by splnomocnenie bývalej pani účtovníčky?

Bol by to správny postup,alebo potrebuje k tomu niečo iné?
Veľmi pekne ďakujme za pomoc.
Economic
16.03.11,17:54
Poprosím Vás o radu, môj nový klient - povinný zasielať súhrný výkaz - by mal na DÚ zaniesť nové splnomocnenie, kde by splnomocnil mňa, plus môj formulár s identifikáciu (nemôžem si spomenúť ako sa formulár presne volá) a zrušil by splnomocnenie bývalej pani účtovníčky?

Bol by to správny postup,alebo potrebuje k tomu niečo iné?
Veľmi pekne ďakujme za pomoc.

Tvoj registračný formulár, overenú PM a kópiu výpisu z OR alebo ŽL.
Zároveň odvolá PM pôvodnej účtovníčke a zruší jej prístup.
Janiela
17.03.11,09:56
Ekonomic, ďakujem.ŽL by mi vôbec nenapadol.
zk24
01.06.11,12:13
Ahojte,

Dodatocny suhrnny vykaz:

citujem z poucenia na vyplnenie SV DPH:
"Ak osoba, ktorá podala súhrnný výkaz, zistí, že údaje v podanom súhrnnom výkaze sú neúplné alebo nesprávne, po uplynutí lehoty na podanie súhrnného výkazu, podáva dodatočný súhrnný výkaz. V dodatočnom súhrnnom výkaze sa uvádzajú len tie údaje, ktoré sa opravujú alebo dopĺňajú."

1. Co ak som uviedla riadok navyse ako mal byt. Ako uvediem v dodatocnom ze tam ten riadok nemal byt, ked mam uvadzat len doplnene alebo opravovane riadky?

Takto?
Pr.:
AT11111111, suma 0 €

2. Co s celkovou sumou na prednej strane? opravuje sa? vyplna sa, alebo sa ponechava povodna suma, pripadne ostava toto policko prazdne?

Dakujem.

Su to len hypoteticke otazky, keby sa mi to v buducnosti stalo, chcem byt pripravena.

Kransy den.
srska
01.06.11,12:58
Ahojte,

Dodatocny suhrnny vykaz:

citujem z poucenia na vyplnenie SV DPH:
"Ak osoba, ktorá podala súhrnný výkaz, zistí, že údaje v podanom súhrnnom výkaze sú neúplné alebo nesprávne, po uplynutí lehoty na podanie súhrnného výkazu, podáva dodatočný súhrnný výkaz. V dodatočnom súhrnnom výkaze sa uvádzajú len tie údaje, ktoré sa opravujú alebo dopĺňajú."

1. Co ak som uviedla riadok navyse ako mal byt. Ako uvediem v dodatocnom ze tam ten riadok nemal byt, ked mam uvadzat len doplnene alebo opravovane riadky?

Takto?
Pr.:
AT11111111, suma 0 €

2. Co s celkovou sumou na prednej strane? opravuje sa? vyplna sa, alebo sa ponechava povodna suma, pripadne ostava toto policko prazdne?

Dakujem.

Su to len hypoteticke otazky, keby sa mi to v buducnosti stalo, chcem byt pripravena.

Kransy den.
hypotetická odpoveď: ak bolo vyplnených 11 riadkov a 10 je nesprávnych, ja by som v dodatočnom uviedol 10 správnych a k tomu príslušnú sumu na 1. strane.:)
a k príkladu: myslím, že je to dobre
zk24
01.06.11,13:04
hypotetická odpoveď: ak bolo vyplnených 11 riadkov a 10 je nesprávnych, ja by som v dodatočnom uviedol 10 správnych a k tomu príslušnú sumu na 1. strane.:)

nasla som druhe poucenie, kde som teraz vycitala, ze ak menim:

1) hodnotu, tak uvediem v novom pod tym istym ic dph spravnu hodnotu
2) ic dph, tak uvediem v dodatocnom (oba sucasne aj a) aj b) )
a) nespravne ic dph a nulovu sumu
b) spravne ic dph a spravnu sumu

z coho by som asi skusala opravit suhrnny vykaz takto:

Povodny suhrnny vykaz:
DE000000, suma 1000 eur
AT000000, suma 2000 eur

Zistila som ze faktura pre rakusana tam byt nema, tak podam dodatocny a uvediem iba toto:
AT000000, suma 0 eur.

Ale to len tipujem. Uvazujem "nahlas"...
zk24
01.06.11,13:11
A este mam jednu hypoteticku otazku:

Ked prekrocim hodnotu 100,000 eur za dodanie tovaru, tak musim podavat SV mesacne. Co ak moje hodnoty boli taketo:

DE55555: 20000,5
DE66666: 20000,5
AT77777: 20000,5
CZ00000: 20000,5
AT88888: 19997,0

co je realne dokopy 99,999 €
ale tym ze sa surhnny vykaz zaokruhluje, tak uvadzam taketo hodnoty:
DE55555: 20001
DE66666: 20001
AT77777: 20001
CZ00000: 20001
AT88888: 19997

co je dokpoy suma na prednej strane 100,001 €
Som teraz povinna podavat to mesacne alebo stale kvartalne?
srska
01.06.11,13:57
A este mam jednu hypoteticku otazku:

Ked prekrocim hodnotu 100,000 eur za dodanie tovaru, tak musim podavat SV mesacne. Co ak moje hodnoty boli taketo:

DE55555: 20000,5
DE66666: 20000,5
AT77777: 20000,5
CZ00000: 20000,5
AT88888: 19997,0

co je realne dokopy 99,999 €
ale tym ze sa surhnny vykaz zaokruhluje, tak uvadzam taketo hodnoty:
DE55555: 20001
DE66666: 20001
AT77777: 20001
CZ00000: 20001
AT88888: 19997

co je dokpoy suma na prednej strane 100,001 €
Som teraz povinna podavat to mesacne alebo stale kvartalne?
podľa § 80 sa berie hodnota tovarov = 100 000 = 1/4 ročne a ak hodnota tovarov bude 100 000,01 mesačne
zk24
01.06.11,17:56
podľa § 80 sa berie hodnota tovarov = 100 000 = 1/4 ročne a ak hodnota tovarov bude 100 000,01 mesačne

jasne, ale ide o to zaokruhlovanie. ze v SV mam 20 riadkov a z toho ked 10 zaokruhlim nahor tak mozno prekrocim 100.000 o jedno euro na prednej strane v tom sumarnom riadku. Ale v podstate, keby to bolo na dve desatinne miesta, tak mi to moze vyjst 99.999.

To je to co myslim.

Na prednej strane mam 100.001 eur lebo som tri sumy musela zaokruhlit nahor, ako je uvedene ze sa ma v SV zaokruhlovat (kedze tam idu cele cisla). ale keby som tie sumy tovarov nezaokrulovala, tak neprekrocim sumu 100.000 eur.

to je moja otazka...
KEJKA
01.06.11,18:02
ideš podľa pravidiel yvkazovania a podľa toho vyplníš, nevyplníš tlačivo. Ak by si sa riadil obratom v účtovníctve - to je prvá informácia, a si pod 100000, podáš štvrťročne, nič sa podľa mňa nedeje.
Bude to anomália, ktorú zákon nerieši a keby naozaj nastala máš dôkaz o skutočnom obrate pod 100 000 a obhájiš si svoj postup.
ivan999
10.06.11,11:31
Dobry den, Prosim Vas potreboval by som udaje o mnozstve poskytnutych sluzbieb od 1.1.2010 v € medzi SK a CZ aj inymi krajinami EU. Nemate niekto link lebo to hladam na mfsr a drsr a neviem to nikde najst. Dakujem za skoru odpoved
Economic
10.06.11,12:27
Dobry den, Prosim Vas potreboval by som udaje o mnozstve poskytnutych sluzbieb od 1.1.2010 v € medzi SK a CZ aj inymi krajinami EU. Nemate niekto link lebo to hladam na mfsr a drsr a neviem to nikde najst. Dakujem za skoru odpoved

To skôr cez štatistiku.
Cali11
17.07.11,14:32
zdravim mozte mi niekto poradit..podavam suhrny vykaz bez ZEP doteraz mi to slo stale bez problemov ale ked ho chcem podat teraz...vyplnim vsetko spravne, dokument mi podpise, oznaci a ked kliknem odoslat..napise mi ze NEPODARILO SA STIAHNUT CASOVU PECIATKU co robim zle?
JarkaL
17.07.11,14:43
Ahojte, mám presne ten istý problém, ako Cali11, práve som išla zadať dotaz, dúfajme, že sa objaví srska.
Economic
17.07.11,15:04
Ja sa čudujem, prečo to nerobíte podpísané ZEP-om. Mne to ide stále krásne bez problémov a navyše nemusím nič dokladať v papieri.
Cali11
17.07.11,15:48
ahoj uz ti niekto s tym poradil????
Majka
17.07.11,17:59
prajem prijemny vecer, presne to iste mi tiez prave urobilo, odoslala som to a vypisalo mi ze sa nepodarilo stiahnut casovu peciatku, ked si pozriem odoslane dokumenty mam tam statu ze je vykaz odoslany, zaevidovany ma tam evidencne cislo a datum. stav spracovavania - zaevidovany

co to znamena? stalo sa vam to uz niekedy? ja to robim len treti krat takze s tym odosielanim nemam vela skusenosti.

dakujem za info
srska
18.07.11,02:15
Ahojte, mám presne ten istý problém, ako Cali11, práve som išla zadať dotaz, dúfajme, že sa objaví srska.
cali11 + JarkaL: nemám s tým skúsenosť - využívam tretí rok zep a s tým to ide ok aj priamo cez etax aj cez aplikáciu edane. ale je tu expert na zep aj no-zep "domenico.office" - toho skúste opáčiť:), prípadne Stefan2005 ten by vám tiež vedel poradiť. (asi bude dačo v dsigner xades alebo v certifikáte drsr "Elektronicka znacka podatelne portalu eTax DR SR".)
nika224
18.07.11,04:46
Ja sa nedopracujem ani na to, aby mi to ten oznam vypísalo. Proste dám odoslať a nič...:( Tiež som s tým doteraz nemala absolútne žiadny problém. Myslím, že problém bude na stránke drsr.
Poprosím, ak niekto budete mať riešenie z technickej podpory, budem vďačná. Lebo dovolať sa tam je dosť veľký problém.:o
Aha, dospelo mi to už 3x do štádia, že mi to pri odoslaní vyhodí nakoniec len bielu stranu, no v schránke nemám žiadnu správu o prijatí podania.
eoneon
18.07.11,04:54
Mne to robi presne to iste, po odoslani prazdna stranka...
domenico.office
18.07.11,05:00
zdravim mozte mi niekto poradit..podavam suhrny vykaz bez ZEP doteraz mi to slo stale bez problemov ale ked ho chcem podat teraz...vyplnim vsetko spravne, dokument mi podpise, oznaci a ked kliknem odoslat..napise mi ze NEPODARILO SA STIAHNUT CASOVU PECIATKU co robim zle?

Časovú pečiatku dokumentom prideľuje server drsr. Chyba je zrejme tam. Mám hlásenú chybu aj od svojich klientov. Len taká malá rada: Skúste vyčistiť cookies pri odhlásenom portáli drsr, potom vypnutie Internet exploreru, opätovné zapnutie exploreru, prihlásenie sa do portálu....
alušik
18.07.11,05:09
Tiež si myslím, že je chyba na strane drsr. Skúšala som to odoslať aj cez e-dane a tam mi vypíše chybu:
Nebolo možné odoslať dokument. Skontrolujte prosím pripojenie na internet.
Chyba: Unable to connect to the reote server URL:https://exarrcl.drsr.sk/DRSRExternyKlientWS/EKR.asmx (https://exarrcl.drsr.sk/DRSRExternyKlientWS/EKR.asmx).
No a je jasné, že keď píšem tu, tak pripojenie na internet je predsa O.K.:o
srska
18.07.11,05:28
Časovú pečiatku dokumentom prideľuje server drsr. Chyba je zrejme tam. Mám hlásenú chybu aj od svojich klientov. Len taká malá rada: Skúste vyčistiť cookies pri odhlásenom portáli drsr, potom vypnutie Internet exploreru, opätovné zapnutie exploreru, prihlásenie sa do portálu....
tak som tipoval správne?
domenico.office
18.07.11,05:30
tak som tipoval správne?

Jasné, že správne. :)
mdetko
18.07.11,05:33
Teraz mi potvrdili na DRSR v BB, že majú chybu na serveri.
dokumenty čo odišli, už neposielajte zase. A treba dať vedieť správcovi dane, že ste ich poslali viackrát.
domenico.office
18.07.11,05:35
Teraz mi potvrdili na DRSR v BB, že majú chybu na serveri.
dokumenty čo odišli, už neposielajte zase. A treba dať vedieť správcovi dane, že ste ich poslali viackrát.

Tiež mám túto infošku.
nika224
18.07.11,05:36
Super, ale čo s tým, keď mi to neodíde teda vôbec? Vzhľadom na tú bielu stranu - ani v správach nevidím, že by to bolo odoslané...?
Dáša_
18.07.11,05:38
Ešte že je len 18.-teho. Do 20. času dosť...
Majka
18.07.11,05:40
ja som aj dnes rano pozerala,stale tam mam evidencne cislo dokumentu a status zaevidovany. co s tym mam teraz urobit mam skusit znovu nahodit novy alebo cakat ze sa mi to spracuje same? vytlacene krycie listy mam takze to by som podpisane mohla poslat na DU.
srska
18.07.11,05:41
a to mali od 01.-03.07.11 odstávku pre technickú aktualizáciu;)
(http://www.porada.sk/t136877-p9-www-drsr-sk.html#post1782103)
truch
18.07.11,05:43
Posielala som 12.7., úplne bez problémov:)
domenico.office
18.07.11,05:45
Super, ale čo s tým, keď mi to neodíde teda vôbec? Vzhľadom na tú bielu stranu - ani v správach nevidím, že by to bolo odoslané...?

Kvalifikovaná odpoveď z DRSR:

prihlaste sa na portal/vyber subjektov/podanie dokumentov/historia komunikacie - vybrat datum - stlac vyhladaj.

Pokial je v stave zaevidovany, bude v priebehu dneska spracovany.


Môj dodatok: Ak tam nebude toto podanie, musíte poslať opäť.
srska
18.07.11,05:45
ja som tiež odoslal q výkazy okolo 6-teho ok
Majka
18.07.11,05:47
domenico dakujem velmi pekne za info takze z mojho statusu zaevidovany by som mohla mat nadej ze bude spracovany :-) budem sledovat,dakujem
domenico.office
18.07.11,05:47
domenico dakujem velmi pekne za info takze z mojho statusu zaevidovany by som mohla mat nadej ze bude spracovany :-) budem sledovat,dakujem

Áno, je to tak v tej odpovedi, že zaevidované, bude neskôr spracované.
nika.sum
18.07.11,05:49
Teraz mi potvrdili na DRSR v BB, že majú chybu na serveri.
dokumenty čo odišli, už neposielajte zase. A treba dať vedieť správcovi dane, že ste ich poslali viackrát.

Ja som to posielala, trvalo to kym odosielanie prebehlo, ale nemam ziadne potvrdenie o podani, ked posielanie ukoncilo v dolnom rohu sa objavilo hotovo a prazdna obrazovka. Ked sa pozriem do odoslanych dokumentov tak to tam nie je. Ja som to poslala asi trikrat, myslela som, ze ma prerusilo. Tak neviem, skusim pockat.
domenico.office
18.07.11,05:55
Ja som to posielala, trvalo to kym odosielanie prebehlo, ale nemam ziadne potvrdenie o podani, ked posielanie ukoncilo v dolnom rohu sa objavilo hotovo a prazdna obrazovka. Ked sa pozriem do odoslanych dokumentov tak to tam nie je. Ja som to poslala asi trikrat, myslela som, ze ma prerusilo. Tak neviem, skusim pockat.

Nefunguje časť servera, ktorý spracováva podané dokumenty, preto prázdna obrazovka a žiadna správa v schránke prijatých správ. Kontrola podania viď vyššie.
alušik
18.07.11,06:01
Kvalifikovaná odpoveď z DRSR:
prihlaste sa na portal/vyber subjektov/podanie dokumentov/historia komunikacie - vybrat datum - stlac vyhladaj.
Pokial je v stave zaevidovany, bude v priebehu dneska spracovany.

Môj dodatok: Ak tam nebude toto podanie, musíte poslať opäť.
No super, tak ako som to viac krát skúšala cez podateľňu, aj cez e-dane, tak tam vidím 8x zaevidovaný výkaz.:o:(:mad:
srska
18.07.11,06:02
No super, tak ako som to viac krát skúšala cez podateľňu, aj cez e-dane, tak tam vidím 8x zaevidovaný výkaz.:o:(:mad:ale prešiel:)
alušik
18.07.11,06:04
No hej, ale neviem si vytlačiť ani tú potvrdenku, že som to odoslala. Ťažko sa potom bude dokazovať, že ja som to tam videla, že je to zaevidované...
domenico.office
18.07.11,06:08
Ak to bude zaevidované, budú i potvrdenky.
m.hladka
18.07.11,06:11
No veru, teraz som posielala a tiež mi ostala biela prázdna strana! :(
To zas bude veselo, kým sa nám to do stredy podarí podať!!!
alušik
18.07.11,06:16
No veru, teraz som posielala a tiež mi ostala biela prázdna strana! :(
To zas bude veselo, kým sa nám to do stredy podarí podať!!!
Pozri si príspevok 962. Ja som to aj napriek tej bielej strane videla potom ako zaevidované. Nech to potom nemáš podané 8x ako ja.;)
nika.sum
18.07.11,06:23
Nefunguje časť servera, ktorý spracováva podané dokumenty, preto prázdna obrazovka a žiadna správa v schránke prijatých správ. Kontrola podania viď vyššie.

uz som volala aj na DU. tak je tak ako pises, vraj by to mali spustit o 30 min (cize o chvilu, lebo uz nejaky cas presiel) Som zvedava kolkokrat som to tam poslala:).
m.hladka
18.07.11,06:44
Ak to niekomu už prejde, dajte nejaké znamenie - blikačku :D
nika.sum
18.07.11,06:58
Uz mam potvrdenie, mam uz vytlacenu spravu o akceptacii podania elektronickou podatelnou. Je to tam zatial len 1x.
m.hladka
18.07.11,07:25
pomaly to išlo, ale podarilo sa! :)
JAJA11
18.07.11,07:26
Uz mam potvrdenie, mam uz vytlacenu spravu o akceptacii podania elektronickou podatelnou. Je to tam zatial len 1x.

Ja som mala podobný problém v marci, vždy to zostalo biele, tak som to poslala asi 5 x (ale bolo to DP) a nakoniec to prešlo, aj keď sa to nesprávalo tak ako malo :o To ste mali počuť zdesenie pána z DÚ, keď mi volal, že to tam má 5 x... :o Padol mu však kameň zo srdca, keď som mu povedala, že to je vždy to isté, že ostatné môže kľudne vymazať. :o
hanulka05
18.07.11,08:44
Tiež si myslím, že je chyba na strane drsr. Skúšala som to odoslať aj cez e-dane a tam mi vypíše chybu:
Nebolo možné odoslať dokument. Skontrolujte prosím pripojenie na internet.
Chyba: Unable to connect to the reote server URL:https://exarrcl.drsr.sk/DRSRExternyKlientWS/EKR.asmx (https://exarrcl.drsr.sk/DRSRExternyKlientWS/EKR.asmx).
No a je jasné, že keď píšem tu, tak pripojenie na internet je predsa O.K.:o
mne vyhadzuje tu istu hlasku. Vam uz sa to podarilo odoslat? treba len skusat viackrat alebo... ? vdaka
Laura1
19.07.11,11:28
Ahojte,
poslala som súhrnný výkaz, podarilo sa mi výkaz označiť, po "zaslaní" mi nevyhodilo potvrdenie, ale kesď si zadám prehľad dokumentov, dokument je zaevidovaný - dúfam, že je to v poriadku.:confused:

Čo poviete?
Prajem Vám pekný deň,
Alžbeta
Nella_2
19.07.11,11:40
Ahojte,
poslala som súhrnný výkaz, podarilo sa mi výkaz označiť, po "zaslaní" mi nevyhodilo potvrdenie, ale kesď si zadám prehľad dokumentov, dokument je zaevidovaný - dúfam, že je to v poriadku.:confused:

Čo poviete?
Prajem Vám pekný deň,
Alžbeta
Mala by si tam mať aj to potvrdenie.;)
Laura1
19.07.11,11:43
Volala som tam, vraj je to v poriadku, majú toho veľa, mám si pozrieť neskôr prehľad, malo by sa zmeniť "zaevidované" na "spracované"
Nella_2
19.07.11,11:47
Potom si pozri Schránku správ, tam by si mala mať to potvrdenie.
Economic
19.07.11,12:16
Mala by si tam mať aj to potvrdenie.;)

Malo to byť O.K. len ozaj si skontroluj schránku správ, príde Ti aj akceptácia, aj keď možno trošku neskôr ako sme zvyknuté. A bude to ako má byť.
Zvalik
19.07.11,13:39
Ahoj...
Prosím Vás čo robím zle keď sa už 2 hod. snažím poslať SV a keď dám "Označiť pre odoslaním" stále mi tam vypisuje "Nastala chyba v komunikácii zo serverom,....." Všetko robím ako predtým a stále nič, normálne ma to už nebaví!
durisovad
19.07.11,14:05
Mne sa taketo stalo v aprili, volala som do Bystrice a pani mi povedala, ze maju nejaku chybu oni. Asi za hodinu mi volala spat, ze uz to opravili, ale musela som si podla jej navigacie nahrat este nejaky novy system. Mozno je to aj teraz tak, skus zavolat na DRSR.
Zvalik
19.07.11,14:21
...Ďakujem za radu Dáška, idem skúsiť...
Zvalik
19.07.11,14:27
...fajn, nestihla som ich, robia len do 16,00 hod:confused:
...takže zajtra:rolleyes:
Dana1
19.07.11,14:54
ahoj Mimi,
- nainštalovala si si certifikát?
- máš preinštalovaný podpisový komponent a novú podpisovú značku.

ja som toto som včera absolvovala prvý krát. a tiež som mala ten istý problém. už som bola zúfalá. všetko som spravila tak ako treba a furt mi to nešlo. a potom som si všimla tam takú malú poznámku, že treba ísť cez EXPLORER a ja furt cez mozillu som sa tam trepala. :D
babi2
19.07.11,16:09
Ahoj...
Prosím Vás čo robím zle keď sa už 2 hod. snažím poslať SV a keď dám "Označiť pre odoslaním" stále mi tam vypisuje "Nastala chyba v komunikácii zo serverom,....." Všetko robím ako predtým a stále nič, normálne ma to už nebaví!
Mimi, robilo mi to to isté čo Tebe, skončilo mi to vždy pri kroku "Označiť pre odoslaním", následne vypísalo "Nastala chyba v komunikácii zo serverom,.....". Tak ako píše Dana1, aj ja som stále skúšala cez Mozillu, potom som to skúsila cez Internet explorer a podarilo sa, teda dúfam:)
Dana1
19.07.11,16:24
ja už som dnes zaniesla aj krycie listy a aj v tej dolnej časti - odoslane dokumenty sa ten SV nachádza tak ja myslím , že je to dobre. :) ešte dobre, že som si to nenechala na poslednú cvíľu.... :)
Zvalik
19.07.11,19:04
Ahoj baby2 a Danka:)...
Mám to všetko nainštalované robila som ho už v I.štvrťroku a tiež mi to tam takto blblo ale potom sa to spamatalo:rolleyes:...
Ale teraz som zúfalá, aby som na to klikala dokolečka 3 hodiny - s prestávkami, aby sa to zotavilo:) - je fakt veľa a nič, zajtra skúsim hneď ako prídem do práce a až nepojde budem volať do call centra ako napísala Dáška, ešte dobre že som začala o deň skôr:D!
A ešte:), pomáha mi to inštalovať všetko môj manžel, lebo ja neviem-neviem, či by som takéto čosi zvládla:rolleyes::)
Ďakujem za pomoc a rady;)... Mimi
Majkas
20.07.11,05:20
Ja som na tom tak isto - vcera som sa márne snažila odoslat SV a nie a nie - vypisuje mi "Registrácia používatela nie je platná"
Economic
20.07.11,05:30
Ja som na tom tak isto - vcera som sa márne snažila odoslat SV a nie a nie - vypisuje mi "Registrácia používatela nie je platná"

Ja som posielala včera aj SV aj DPH podpísané ZEP a všetko išlo bez problémov a mám aj Akceptáciu... Určite to spojazdnili. Obráť sa na svojho Inform. technika...

Toto je oznámené na drsr :

19.07.2011] - V nedeľu ráno (17.7.2011) prišlo k dlhšie trvajúcemu výpadku elektrickej energie, v dôsledku čoho došlo k vypnutiu niektorých servrov. Išlo predovšetkým o proxy server, ktorý zabezpečuje komunikáciu z vnútornej siete daňového riaditeľstva SR do vonkajšieho prostredia. Elektronická podateľňa tak stratila spojenie na externého poskytovateľa presného času – časových pečiatok. Prijímanie dokumentov na elektronickú podateľňu bolo naďalej zabezpečované, nefungovalo vydávanie potvrdení o prijatí elektronického dokumentu, ktoré je naviazané na časovú pečiatku. Tieto dokumenty boli zaevidované a v súčasnosti sú aj spracované t.j. je im pridelená časová pečiatka a je vytvorené potvrdenie o prijatí dokumentu a jeho akceptácii. Táto dodatočná potvrdenka sa subjektom už nezobrazuje v online režime, ale je dostupná pre subjekt na portáli daňovej správy. Nedeľný výpadok elektrickej energie tiež spôsobil výpadok databázových serverov aplikácie eDANE, v dôsledku čoho nebolo možné odoslať prostredníctvom tejto externej aplikácie žiadne podanie (aplikácia končila s chybou). Po opätovnom uvedení proxy servera do prevádzky 18.7. 2011 cca o 10,00 a uvedení databázových serverov pre aplikáciu eDANE do prevádzky 18.7.2011 približne o 12,00 sú služby elektronického podávania súhrnných výkazov plne funkčné.
Janiela
20.07.11,06:17
Prosím Vás, jestvuje tlačivo pre zrušenie registrácie? Daňovník dodáva služby už výlučne len na Slovensku (s partnerom v členskom štáte boli zrušené zmluvy). Na stránkách DÚ som nenašla nič, veľa som sa nedočítala ani v zákone. Ďakujem za radu.
Economic
20.07.11,06:20
Prosím Vás, jestvuje tlačivo pre zrušenie registrácie? Daňovník dodáva služby už výlučne len na Slovensku (s partnerom v členskom štáte boli zrušené zmluvy). Na stránkách DÚ som nenašla nič, veľa som sa nedočítala ani v zákone. Ďakujem za radu.

Podať žiadosť klasickú formou listu o zrušenie registrácie
Zvalik
20.07.11,08:14
ahoj Mimi,
- nainštalovala si si certifikát?
- máš preinštalovaný podpisový komponent a novú podpisovú značku.

ja som toto som včera absolvovala prvý krát. a tiež som mala ten istý problém. už som bola zúfalá. všetko som spravila tak ako treba a furt mi to nešlo. a potom som si všimla tam takú malú poznámku, že treba ísť cez EXPLORER a ja furt cez mozillu som sa tam trepala. :D

Prvá chyba bola mozilla:( /ďakujem Danka1/ a tá druhá to som nezistila, lebo mi nič nevytlačilo, ale mám napísané že spracované:cool: /aj keď bez potvrdenia/, pôjdem zaniesť to čo mám a uvidíme:rolleyes:. A podarilo sa mi to aj tak poslať nakoniec 2 krát to isté...:)
NESKÚSENÁ1
20.07.11,08:25
Ahojte keď mi z DRSR odpovedali takto na otazku ohľadom dodatočného SV tak ho mam tak robiť lebo veľa ľudí to robí že tam dáva len ten rozdiel (sumu zistenej chyby) ĎAKUJEM

Dobrý deň,
na základe Vášho dopytu podaného prostredníctvom internetu Vám Daňové riaditeľstvo SR Banská Bystrica oznamuje nasledovné:
Postup pri vyplnení súhrnného výkazu upravuje Poučenie na vyplnenie súhrnného výkazu k dani z pridanej hodnoty, ktorý bol zverejnený Oznámením MF SR č. MF/19967/2009-731. V prípade, ak sa opravuje hodnota dodaného tovaru do iného členského štátu alebo hodnota dodanej služby príjemcovi do iného členského štátu, potom sa uvedie v dodatočnom súhrnnom výkaze len celý údaj so správnou hodnotou, príp. "nulovou hodnotou".
To znamená, ak platiteľ dane opravuje len hodnotu dodaného tovaru do iného členského štátu alebo hodnotu dodanej služby s miestom dodania v inom členskom štáte, potom uvedie v dodatočnom súhrnnom výkaze len údaj so správnou hodnotou, ako aj zabudnutú hodnotou dodaného tovaru alebo služby, ktoré v riadnom súhrnnom výkaze neboli uvedené. Na prvej strane súhrnného výkazu sa uvedie opravená celková hodnota dodaných tovarov a služieb.
Nella_2
20.07.11,08:29
Prosím Vás, jestvuje tlačivo pre zrušenie registrácie? Daňovník dodáva služby už výlučne len na Slovensku (s partnerom v členskom štáte boli zrušené zmluvy). Na stránkách DÚ som nenašla nič, veľa som sa nedočítala ani v zákone. Ďakujem za radu.
A je nutné rušiť registráciu? Veď čo ak sa mu o pár mesiacov naskytne nejaká príležitosť dodať službu do členského štátu...?
Majkas
20.07.11,12:48
[QUOTE=Economic;1800011]Ja som posielala včera aj SV aj DPH podpísané ZEP a všetko išlo bez problémov a mám aj Akceptáciu... Určite to spojazdnili. Obráť sa na svojho Inform. technika...

hurááá, nakoniec sa to podarilo,
okrem "mozillového" problému som mala aj taký svojský - niekde asi na našom DU mi zrušili registráciu - veď mi vypisovalo, že nemám platnú registráciu,no ale pani Masárová z BB mi to pomohla nájst a vydiskutovala to na "mojom" DÚ, lebo oni mali "všetko v poriadku" - to bolo zbytočných nervov, uff