Economic
20.07.11,14:54
[QUOTE=Economic;1800011]Ja som posielala včera aj SV aj DPH podpísané ZEP a všetko išlo bez problémov a mám aj Akceptáciu... Určite to spojazdnili. Obráť sa na svojho Inform. technika...

hurááá, nakoniec sa to podarilo,
okrem "mozillového" problému som mala aj taký svojský - niekde asi na našom DU mi zrušili registráciu - veď mi vypisovalo, že nemám platnú registráciu,no ale pani Masárová z BB mi to pomohla nájst a vydiskutovala to na "mojom" DÚ, lebo oni mali "všetko v poriadku" - to bolo zbytočných nervov, uff

Teším sa spolu s Tebou !!! Úplne tie nervy chápem !
Janiela
21.07.11,04:56
A je nutné rušiť registráciu? Veď čo ak sa mu o pár mesiacov naskytne nejaká príležitosť dodať službu do členského štátu...?

Aj nad tým som rozmýšľala, niektorým som dala nulový SV a niektorí výslovne žiadali ukončiť. Súhlasím s tým, že nikto nevie, čo bude v budúcnosti, je mi jasné, že znova by som s tým mala "behačky" len ja a pri mojej smole určite by to bolo vo ferbruári a marci, keď je najviac práce.
mimotemyTo bolo len tak mimo témy.
kimart
21.07.11,05:03
môžem poslať na DÚ vytlačený krycí list z účt. programu a nie originál poslaný cez elektr. komunikáciu?
nika.sum
21.07.11,05:06
Aj nad tým som rozmýšľala, niektorým som dala nulový SV a niektorí výslovne žiadali ukončiť. Súhlasím s tým, že nikto nevie, čo bude v budúcnosti, je mi jasné, že znova by som s tým mala "behačky" len ja a pri mojej smole určite by to bolo vo ferbruári a marci, keď je najviac práce.
mimotemyTo bolo len tak mimo témy.

Pokial viem nulovy SV sa nepodava. Alebo sa mylim, zeby nejaka novinka co mi unikla?

Ja som mala jedneho klienta, obchodovali s firmou mim EU, podla §16 to bolo minuly r. tak ze miesto dodania bolo mimo EU, tak vacsinou mali nadmerne odpocty. Este im aj hrozilo, ze im ten obchod padne, tak sa rozhodol aktivne ist zrusit platitelstvo DPH. Bola som zhrozena a hned par dni na to co mu to zrusili, utekal sa zaregistrovat podla § 7a. A este sa aj zmenil zakon a sluzby co poskytovali sa posudzuju podla §15 odst. 1, tak sa obavam aby v buducnosti nemusel platit. Ale komu neni rady, tomu neni pomoci.
alušik
21.07.11,05:28
Nie, nie je žiadna zmena. Súhrnný výkaz sa nulový nepodáva. Tiež by som osobne registráciu nerušila. Zbytočné starosti s opätovným vybavovaním, ak by sa náhodou vyskytla možnosť dodať službu, či tovar pre zahraničie.;)
kimart
21.07.11,05:50
môžem poslať na DÚ vytlačený krycí list z účt. programu a nie originál poslaný cez elektr. komunikáciu?
odpovie mi prosím niekdo?:mee:
alušik
21.07.11,05:56
odpovie mi prosím niekdo?:mee:
Neskúšala som to, ale myslím si, že ak má formu, akú má mať, tak by nemal byť problém. Predpokladám, že sa Ti podarilo odoslať súhrnný výkaz bez vopred vytlačeného krycieho listu, však? Ja by som to ale v pohode vyriešila tak, že by som sa opäť prihlásila na drsr, vypísala prvú stranu výkazu a vytlačila krycí list priamo odtiaľ, ak by to teda z programu nemalo podobný formát ako zo stránky drsr.;)
mimotemyA preto to robím vždy tak, že si to pre istotu ukladám rovno aj do xml súboru, aby som to v prípade potreby len načítala a nemusela čosi vypisovať znovu.:)
cathyc
21.07.11,05:57
Od apríla som mala podávať mesačne SV. Neuvedomila som si však prekročenie limitu a opäť som za 2.Q.2011 podala štvrťročný SV. Vie mi niekto povedať aké sú za to sankcie?
kimart
21.07.11,06:08
krycí list som si vytlačila, len som zabudla napísať meno oprávnenej osoby, neviem či to môžem poslať len tak, že ho tam perom dopíšem, alebo ho vytlačím z programu. Je to veľká chyba? Treba preto opravovať výkaz na drsr.?
nika.sum
21.07.11,06:54
Neskúšala som to, ale myslím si, že ak má formu, akú má mať, tak by nemal byť problém. Predpokladám, že sa Ti podarilo odoslať súhrnný výkaz bez vopred vytlačeného krycieho listu, však? Ja by som to ale v pohode vyriešila tak, že by som sa opäť prihlásila na drsr, vypísala prvú stranu výkazu a vytlačila krycí list priamo odtiaľ, ak by to teda z programu nemalo podobný formát ako zo stránky drsr.;)
mimotemyA preto to robím vždy tak, že si to pre istotu ukladám rovno aj do xml súboru, aby som to v prípade potreby len načítala a nemusela čosi vypisovať znovu.:)

ja mam problem poslat kryci list mailom klientovi, otvori sa mu len prazdny dokument, bez udajov. Uz som to tu raz riesila, ale nemala som to cas vtedy skusat a priznam sa som z PC magor.
nika.sum
21.07.11,06:55
Od apríla som mala podávať mesačne SV. Neuvedomila som si však prekročenie limitu a opäť som za 2.Q.2011 podala štvrťročný SV. Vie mi niekto povedať aké sú za to sankcie?

no ked to budu brat ako nepodanie za kazdy mesiac zvlast tak dost vysoke...Viem ze za nepodanie je cca 330 EUR. A dodavali ste tovar? lebo pri sluzbach nie je limit.
Kazu
21.07.11,07:21
môžem poslať na DÚ vytlačený krycí list z účt. programu a nie originál poslaný cez elektr. komunikáciu?

Krycí list sa dá vytlačiť aj neskôr. Prihlás sa na drsr a potom: - výber subjektov, podanie dokumentov, hľadaj a ukáže sa ti všetko čo si podávala. Klikni na ikonku pri SV a keď sa rozbalí uvidíš dva riadky- SV a správa o akceptácii. Klikni na ikonku, ukáže sa ti tvoj SV a necháš si vytlačiť krycí list. No, dúfam, že som napísla všetky kroky. Ak som niečo preskočila tak sa v tom trochu povŕtaj a určite to nájdeš.
alušik
21.07.11,07:36
Krycí list sa dá vytlačiť aj neskôr. Prihlás sa na drsr a potom: - výber subjektov, podanie dokumentov, hľadaj a ukáže sa ti všetko čo si podávala. Klikni na ikonku pri SV a keď sa rozbalí uvidíš dva riadky- SV a správa o akceptácii. Klikni na ikonku, ukáže sa ti tvoj SV a necháš si vytlačiť krycí list. No, dúfam, že som napísla všetky kroky. Ak som niečo preskočila tak sa v tom trochu povŕtaj a určite to nájdeš.
Super rada. Ďakujem. Doteraz som o tejto možnosti nevedela.:);)
Kazu
21.07.11,07:44
ja mam problem poslat kryci list mailom klientovi, otvori sa mu len prazdny dokument, bez udajov. Uz som to tu raz riesila, ale nemala som to cas vtedy skusat a priznam sa som z PC magor.

A ako to robíš? Ja som teraz skúšala poslať SV mailom a prešlo to v poriadku. Dala som tlač krycích listov a nestlačila som tlač ale nechala uložiť na plochu. Potom som to poslala ako prílohu.
nika.sum
21.07.11,08:16
A ako to robíš? Ja som teraz skúšala poslať SV mailom a prešlo to v poriadku. Dala som tlač krycích listov a nestlačila som tlač ale nechala uložiť na plochu. Potom som to poslala ako prílohu.

ja som to dala ulozit do suboru a potom poslala ako prilohu. Vzdy im to prislo prazdne. Musim vyskusat podla teba, musim si toto poznacit a skusit hned ako bude cas. Dakujem velmo pekne:)
cathyc
21.07.11,09:23
no ked to budu brat ako nepodanie za kazdy mesiac zvlast tak dost vysoke...Viem ze za nepodanie je cca 330 EUR. A dodavali ste tovar? lebo pri sluzbach nie je limit.
Bol to tovar. Takže som si zarobila...
nika.sum
21.07.11,13:28
A ako to robíš? Ja som teraz skúšala poslať SV mailom a prešlo to v poriadku. Dala som tlač krycích listov a nestlačila som tlač ale nechala uložiť na plochu. Potom som to poslala ako prílohu.

No ja neviem, ci som taka blba, ale nic mi nejde ulozit. spravila som ako si pisala. Prejde to ale ked si to v maily otvorim mam tam nevyplneny formular - prednu stranu SV a vyhlasenie bez udajov
Kazu
21.07.11,13:43
No ja neviem, ci som taka blba, ale nic mi nejde ulozit. spravila som ako si pisala. Prejde to ale ked si to v maily otvorim mam tam nevyplneny formular - prednu stranu SV a vyhlasenie bez udajov

Tak potom skús: stlač tlačiť a keď sa ukáže tabuľka na tlač vyber na samom vrchu tlačiareň :pdFactory daj OK a ukáže sa stránka. Tam si potom vyber uložiť na plochu. Takto urob jednu aj druhú stranu. Nie som tiež žiaden počítačový virtuóz a neviem či je to takto v každom počítači, ale u mňa to takto funguje.
nika.sum
21.07.11,13:55
Tak potom skús: stlač tlačiť a keď sa ukáže tabuľka na tlač vyber na samom vrchu tlačiareň :pdFactory daj OK a ukáže sa stránka. Tam si potom vyber uložiť na plochu. Takto urob jednu aj druhú stranu. Nie som tiež žiaden počítačový virtuóz a neviem či je to takto v každom počítači, ale u mňa to takto funguje.

to som tam nemala, ale nieco som stlacila a uz sa mi vobec nezobrazili krycie listy. Dufam, ze to bude ok, ked to restartujem. Ale dakujem.
m.hladka
21.07.11,15:42
No ja neviem, ci som taka blba, ale nic mi nejde ulozit. spravila som ako si pisala. Prejde to ale ked si to v maily otvorim mam tam nevyplneny formular - prednu stranu SV a vyhlasenie bez udajov

Podanie dokumentov - podaný SV v pravo klikneš na detial - v pravo stlačíš zobrazenie dokumentu, objaví sa SV - stlačíš tlač krycích listov - objaví sa ti prázdny formulár a v pravo v žltom ráme klikneš na OPTIONS a klikneš na prvý riadok, objaví sa ti vypísaný krycí list SV - klikneš tlačiť!
nika.sum
21.07.11,16:20
Podanie dokumentov - podaný SV v pravo klikneš na detial - v pravo stlačíš zobrazenie dokumentu, objaví sa SV - stlačíš tlač krycích listov - objaví sa ti prázdny formulár a v pravo v žltom ráme klikneš na OPTIONS a klikneš na prvý riadok, objaví sa ti vypísaný krycí list SV - klikneš tlačiť!

Ale ja ho tlacit viem, ale potrebujem ho poslat klientovi a ked si ho ulozim, tak po otvoreni ulozeneho suboru je tam prazdny nevypisany formular.
Gong
27.07.11,15:26
Dobrý deň, chcela by som vás všetkých skúsených poprosiť o radu s registráciou na DU - súhrnný výkaz, takže moja otázka znie:
sme s.ro. s jediným vlastníkom (francúzska spol.) a za obchodné služby chceme vystaviť francúzskej "materskej" spoločnosti faktúru.

Dočítala som sa, že túto faktúru je potrebné vystaviť po ukončení štvrťroku, na ktorý sa vzťahuje , ale predtým je potrebné túto skutočnosť nahlásiť na DÚ, vystaviť súhrnný výkaz (môže to urobiť iba účtovník, keďže má pridelené od DÚ identifikačné číslo?), DÚ urobí dohodu s firmou a zaregistruje ju ? Alebo to môže urobiť i konateľ spoločnosti?

Je lepšie sa registrovať pre zaručený el.podpis alebo bez? Čítala som toho už dosť a je s tým dosť problémov. Poradíte mi? Vôbec som sa s týmto ešte nestretla.
Dakujem
Economic
27.07.11,15:45
Dobrý deň, chcela by som vás všetkých skúsených poprosiť o radu s registráciou na DU - súhrnný výkaz, takže moja otázka znie:
sme s.ro. s jediným vlastníkom (francúzska spol.) a za obchodné služby chceme vystaviť francúzskej "materskej" spoločnosti faktúru.

Dočítala som sa, že túto faktúru je potrebné vystaviť po ukončení štvrťroku, na ktorý sa vzťahuje , ale predtým je potrebné túto skutočnosť nahlásiť na DÚ, vystaviť súhrnný výkaz (môže to urobiť iba účtovník, keďže má pridelené od DÚ identifikačné číslo?), DÚ urobí dohodu s firmou a zaregistruje ju ? Alebo to môže urobiť i konateľ spoločnosti?

Je lepšie sa registrovať pre zaručený el.podpis alebo bez? Čítala som toho už dosť a je s tým dosť problémov. Poradíte mi? Vôbec som sa s týmto ešte nestretla.
Dakujem

Urobiť na DÚ registráciu.
Ak môžem poradiť, keďže sa to musí robiť elektronicky, požiadajte najbližšiu registračnú autoritu o vystavenie kvalifikovaného certfikátu, aby ste nemuseli nič dokladať v papieroch. ZEP je podľa mňa lepší.
Fa môžete vystaviť kedykoľvek. Ak je obrat do 100 00.- Eur SV za 3 mesiace, SV sa podáva kvartálne. Ak sa obrat prekročí, tak SV sa podáva mesačne
Registráciu môže urobiť aj externá účtovníčka /tá možno už ZEP má/
nika.sum
27.07.11,19:34
Urobiť na DÚ registráciu.
Ak môžem poradiť, keďže sa to musí robiť elektronicky, požiadajte najbližšiu registračnú autoritu o vystavenie kvalifikovaného certfikátu, aby ste nemuseli nič dokladať v papieroch. ZEP je podľa mňa lepší.
Fa môžete vystaviť kedykoľvek. Ak je obrat do 100 00.- Eur SV za 3 mesiace, SV sa podáva kvartálne. Ak sa obrat prekročí, tak SV sa podáva mesačne
Registráciu môže urobiť aj externá účtovníčka /tá možno už ZEP má/

so vsetkym suhlasim, len pri sluzbach predsa nie je obmedzenie pre podavanie SV kvartalne. Len pri dodavani tovaru ak sa prekroci hranica za kvartal nad 100000 EUR sa musi podavat mesacne. Zadavatel pisal o obchodnych sluzbach.
Gong
27.07.11,20:06
so vsetkym suhlasim, len pri sluzbach predsa nie je obmedzenie pre podavanie SV kvartalne. Len pri dodavani tovaru ak sa prekroci hranica za kvartal nad 100000 EUR sa musi podavat mesacne. Zadavatel pisal o obchodnych sluzbach.

Dakujem pekne za rady, chcem sa ešte spýtať, že ak som účtovník, a doteraz som sa nezaregistrovala, neviem ako sa konateľ danej spoločnosti rozhodne, či sa on zaregistruje, ak by sa zaregistroval on, ja sa môžem tak-či tak zaregistrovať do budúcna, to určite využijem, čo myslíte, môžem to i tak spraviť?
Gong
27.07.11,20:25
A ešte mám otázočku, po registrácii, ak som si zvolila reg.so zaručeným el.podpisom ZEP, o ten certifikát ja osobne žiadam, aký je pri tomto postup? Zatial som sa k tomu nedostala, práve som to len začala študovať. Dakujem
Economic
28.07.11,04:21
Dakujem pekne za rady, chcem sa ešte spýtať, že ak som účtovník, a doteraz som sa nezaregistrovala, neviem ako sa konateľ danej spoločnosti rozhodne, či sa on zaregistruje, ak by sa zaregistroval on, ja sa môžem tak-či tak zaregistrovať do budúcna, to určite využijem, čo myslíte, môžem to i tak spraviť?


áno. jedna firma môže mať až desať registrácií... Registráciu si robíš na portáli daňovej správy k svojmu menu a r.č. Za každé klienta, za ktorého elektronicky budeš podávať, budeš mať udelenú PM.
Economic
28.07.11,04:23
A ešte mám otázočku, po registrácii, ak som si zvolila reg.so zaručeným el.podpisom ZEP, o ten certifikát ja osobne žiadam, aký je pri tomto postup? Zatial som sa k tomu nedostala, práve som to len začala študovať. Dakujem

Návšteva registračnej autority - vystavenie certifikátu. K tomu Ti treba 2 doklady totožnosti / OP + vodičák, alebo pas/. Nainštalovanie potrebných komponentov a už pracuješ. Samozrejme tá registrácia a následné sprístupnenie kont Tvojich klientov.
Gong
28.07.11,06:37
áno. jedna firma môže mať až desať registrácií... Registráciu si robíš na portáli daňovej správy k svojmu menu a r.č. Za každé klienta, za ktorého elektronicky budeš podávať, budeš mať udelenú PM.

... po registrácii, ked mi príde reg.formulár, s týmto formulárom zájdem na svoj daň. úrad podľa bydliska, alebo podľa sídla firmy od kt. dostanem PM? Toto som sa nikde nedočítala.
Dakujem veľmi pekne za všetky rady, ktoré som od vás dostala.
Economic
28.07.11,12:45
... po registrácii, ked mi príde reg.formulár, s týmto formulárom zájdem na svoj daň. úrad podľa bydliska, alebo podľa sídla firmy od kt. dostanem PM? Toto som sa nikde nedočítala.
Dakujem veľmi pekne za všetky rady, ktoré som od vás dostala.


S vytlačeným registračným formulárom /a plnou mocou + kópia živnostenského listu alebo výpisu z OR/ ideš na príslušný DÚ klienta. Ak máš klienta v ZV, ideš na DÚ ZV a podobne....
Gong
28.07.11,13:42
S vytlačeným registračným formulárom /a plnou mocou + kópia živnostenského listu alebo výpisu z OR/ ideš na príslušný DÚ klienta. Ak máš klienta v ZV, ideš na DÚ ZV a podobne....

Dakujem pekne za informáciu.
Economic
28.07.11,13:43
Rado sa stalo, aj na budúce...
nika.sum
17.08.11,12:50
Ahoj, tak mam problem. Este sice nemusim podavat SV, ale.... musela som si dat kompletne vycistit PC (robil mi to manzel, ako tak sa v tom vyzna). Chcela som si tam natiahnut vsetko co je potrebne na podavanie SV (dohoda s DU), ale ked idem podpisovat vyhodi mi tam ze si mam v prehliadaci povolit active Xkomponenty, ked som sa vsak pozerala (horko takzko som nasla kde sa to povoluje), tak ja tam ziadne komponenty nemam. Asi som nieco zle stiahla s DU stranku. Prosim poradte. Len prosim, naozaj ako amaterovi....
Nella_2
17.08.11,13:52
Ahoj, tak mam problem. Este sice nemusim podavat SV, ale.... musela som si dat kompletne vycistit PC (robil mi to manzel, ako tak sa v tom vyzna). Chcela som si tam natiahnut vsetko co je potrebne na podavanie SV (dohoda s DU), ale ked idem podpisovat vyhodi mi tam ze si mam v prehliadaci povolit active Xkomponenty, ked som sa vsak pozerala (horko takzko som nasla kde sa to povoluje), tak ja tam ziadne komponenty nemam. Asi som nieco zle stiahla s DU stranku. Prosim poradte. Len prosim, naozaj ako amaterovi....
Stiahla si si a nainštalovala aj súbory D.Signer/XAdES?
nika.sum
17.08.11,14:56
Stiahla si si a nainštalovala aj súbory D.Signer/XAdES?

uz to mam vyriesene vdaka super cloveku z porady. Dakujem
veronko
19.08.11,06:47
Prosím Vás, robím SV a firme bol v 7/2011 vrátený tovar, tak sa vystavil dobropis, mám ho dať mínusom do SV?
ZuzanaP
07.09.11,09:04
Poraďáci, SZČO platca DPH ide montovať slnečné kolektory do Belgicka pre slovenskú firmu (priamo na domy). Čiže bude práce faktúrovať slovenskej firme. Uvažujem správne, že by mohlo ísť o § 16


(1) Miestom dodania služby vzťahujúcej sa na nehnuteľnosť vrátane realitnej činnosti a činnosti znalcov, ubytovacích služieb, poskytnutia práva na užívanie nehnuteľnosti, služieb zameraných na prípravu a koordináciu stavebných prác, ako sú služby poskytované architektmi a osobami zabezpečujúcimi stavebný dozor, je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza.

a nemusíme podávať súhrnný výkaz a faktúra bude vystavená aj s DPH?

Ďakujem:)
jacekova
16.09.11,11:41
Potrebujem poradiť.

Klient je registrovaný podľa §7 (7a), nakoľko dodáva službu podľa §15 ods.1 do iného členského štátu.

Podal SV v r.2010. Daňový úrad ho kontaktoval, že uvedené IČ DPH v EÚ patrí neplatcovi DPH.

čo s tým? treba podať dodatočný SV? alebo čo sa robí vtedy ak SZČO so slov.živnosťou dodáva službu do EU a ten nie je platca DPH?
mnohokrát vďaka za každú reakciu
nika.sum
16.09.11,12:49
Potrebujem poradiť.

Klient je registrovaný podľa §7 (7a), nakoľko dodáva službu podľa §15 ods.1 do iného členského štátu.

Podal SV v r.2010. Daňový úrad ho kontaktoval, že uvedené IČ DPH v EÚ patrí neplatcovi DPH.

čo s tým? treba podať dodatočný SV? alebo čo sa robí vtedy ak SZČO so slov.živnosťou dodáva službu do EU a ten nie je platca DPH?
mnohokrát vďaka za každú reakciu

No my sme riesili pripad ked slovensky platitel DPH dodal sluzbu do Nemecka neplatitelovi DPH a zistili sme, ze nie je ani registrovany. Zistovala som na DU co robit v tomto pripade, lebo hrozilo, ze je to jedina dodana sluzba v EU a kedze sa nulovy SV nepodava, aby sme neskor nedostali pokutu. Na DU mi povedali, ze si mame odlozit korespodenciu, kde nam oznamili, ze nie su registrovany a ani sa registrovat nebudu (cim porusuju zakon)a v tomto pripade sa vystavovala faktura s DPH ako pre NZO. Kedze Vas zivnostnik nie je platitel DPH, nemoze vystavit fakturu s DPH. Bola to v SV jedina sluzba? Ak ano, treba zistit na DU ako to vlastne riesit. Ak tam mal este inych prijemcov asi by som vypracovala dodatocny SV. Ale urcite by som sa sa na DU informovala ako to riesit, popripade podat dopyt na DU.
jacekova
16.09.11,12:56
No my sme riesili pripad ked slovensky platitel DPH dodal sluzbu do Nemecka neplatitelovi DPH a zistili sme, ze nie je ani registrovany. Zistovala som na DU co robit v tomto pripade, lebo hrozilo, ze je to jedina dodana sluzba v EU a kedze sa nulovy SV nepodava, aby sme neskor nedostali pokutu. Na DU mi povedali, ze si mame odlozit korespodenciu, kde nam oznamili, ze nie su registrovany a ani sa registrovat nebudu (cim porusuju zakon)a v tomto pripade sa vystavovala faktura s DPH ako pre NZO. Kedze Vas zivnostnik nie je platitel DPH, nemoze vystavit fakturu s DPH. Bola to v SV jedina sluzba? Ak ano, treba zistit na DU ako to vlastne riesit. Ak tam mal este inych prijemcov asi by som vypracovala dodatocny SV. Ale urcite by som sa sa na DU informovala ako to riesit, popripade podat dopyt na DU.


SZČO nie je platca DPH, podáva len SV. Toto je jediná služba a jediný príjemca služby.
V 1 a 2.Q/2010 ten rakušák (EU) nebol platca a od 3.Q/2010 už bol platca DPH, čiže odvtedy sú SV dobré.
Na DÚ mi povedali, že mám urobiť dodatočné SV za 1a2.Q/2010 ale nemám najmenšiu predstavu čo mám na tom SV vlastne opraviť...
jacekova
16.09.11,13:18
SZČO nie je platca DPH, podáva len SV. Toto je jediná služba a jediný príjemca služby.
V 1 a 2.Q/2010 ten rakušák (EU) nebol platca a od 3.Q/2010 už bol platca DPH, čiže odvtedy sú SV dobré.
Na DÚ mi povedali, že mám urobiť dodatočné SV za 1a2.Q/2010 ale nemám najmenšiu predstavu čo mám na tom SV vlastne opraviť...


skusim sa opytat polopate. kedze rakusak bol neplatca dph, nemali sme ho uviest do SV.
mam teraz urobit SV s minusmi?
nika.sum
16.09.11,17:10
SZČO nie je platca DPH, podáva len SV. Toto je jediná služba a jediný príjemca služby.
V 1 a 2.Q/2010 ten rakušák (EU) nebol platca a od 3.Q/2010 už bol platca DPH, čiže odvtedy sú SV dobré.
Na DÚ mi povedali, že mám urobiť dodatočné SV za 1a2.Q/2010 ale nemám najmenšiu predstavu čo mám na tom SV vlastne opraviť...

Aj ked rakusak nebol platitel DPH, mal povinnost sa registrovat pred prvym dodanim Vasej sluzby, tak ako sa Vas zivnostnik mal povinnost registrovat podla § 7a, co evidentne rakusak nesplnil. Neviem Vam povedat ako to opravit, ked vam povedali ze mate urobit dodatocne, tak potom by malo byt nulove - neviem vsak ci take prejde cez elektronicku postu. Minusom by bol dobropis, ale to nie je tento pripad. Je velmi zaujimave, ze najvacsi problem ma ten kto si svoju povinnost splnil. Zial lepsie Vam poradit neviem.
jacekova
16.09.11,17:13
Aj ked rakusak nebol platitel DPH, mal povinnost sa registrovat pred prvym dodanim Vasej sluzby, tak ako sa Vas zivnostnik mal povinnost registrovat podla § 7a, co evidentne rakusak nesplnil. Neviem Vam povedat ako to opravit, ked vam povedali ze mate urobit dodatocne, tak potom by malo byt nulove - neviem vsak ci take prejde cez elektronicku postu. Minusom by bol dobropis, ale to nie je tento pripad. Je velmi zaujimave, ze najvacsi problem ma ten kto si svoju povinnost splnil. Zial lepsie Vam poradit neviem.

díky moc, tak pojdem asi na DÚ, nech mi povedia, čo konkrétne mám urobiť. totiž ten SV som nerobila ja. ja preberám účtovníctvo a hneď mám aj takéto prekvapko...:confused:
nika.sum
16.09.11,18:35
díky moc, tak pojdem asi na DÚ, nech mi povedia, čo konkrétne mám urobiť. totiž ten SV som nerobila ja. ja preberám účtovníctvo a hneď mám aj takéto prekvapko...:confused:

Mozno by nezaskodilo podat dopyt na danove riaditelstvo. Idem skusit. Aj mna zaujima ich postoj. Teraz napriklad si zoberte, ze Vam odmietne klient poskytnut IC DPH pretoze sa nezaregistroval a nie je ani platitel DPH, vy ho nezahrniete do SV a pretoze bol jediny klient z EU, nulovy SV sa nepodava. Ako vsak bude reagovat DU pri kontrole, ked zisti, ze bola dodana sluzba podla §15 a prijemca nebol v SV. Za nepodanie SV je dost vysoka pokuta. Vy mate stastie v tom, ze ste ho podany mali, takze za dodatocne nic nehrozi.:)
dadika22
19.09.11,11:16
prosím poradíte mi? dodávame tovar podľa §43 do EÚ, doteraz to boli malé čiastky, ale postupom času sa stále zvyšujú. Súhrnný výkaz som podávala štvrťročne, no práve som zostala v pomykove ohľadne podávania mesačného súhrnného výkazu. Ako správne určím hranicu 100 tis. €? vždy posudzujem iba samostatné štvrťroky, aby mi hodnota dodaného tovaru nepresiahla v jednom štvrťroku tých 100 tis. €? Tie hodnoty zo štvrťrokov pre určenie hranice nesčítavam...uvažujem správne? Ďakujem za radu.
nika.sum
19.09.11,12:45
prosím poradíte mi? dodávame tovar podľa §43 do EÚ, doteraz to boli malé čiastky, ale postupom času sa stále zvyšujú. Súhrnný výkaz som podávala štvrťročne, no práve som zostala v pomykove ohľadne podávania mesačného súhrnného výkazu. Ako správne určím hranicu 100 tis. €? vždy posudzujem iba samostatné štvrťroky, aby mi hodnota dodaného tovaru nepresiahla v jednom štvrťroku tých 100 tis. €? Tie hodnoty zo štvrťrokov pre určenie hranice nesčítavam...uvažujem správne? Ďakujem za radu.

Doteraz ste nikdy v ziadnom stvrtroku nepresiahli hodnotu 100.000 EUR, preto mozete podavat stvrtrocne. Ak sa vsak stane, ze napr. v mesiaci 08/2011 presiahne hodnota tovaru hranicu 100.000 EUR, musite uz podat za 07/2011, 08/2011, 09/2011 mesacne a tiez nasledujuce 4 stvrtroky musite podavat mesacne, az keby ste ani v jednom z nich nepresiahli sumu 100.000 EUR, znovu mozete uplatnit pravo na podavanie stvrtrocneho SV.
jeso
19.09.11,12:55
možno pomôže...
nika.sum
25.09.11,18:28
Mozno by nezaskodilo podat dopyt na danove riaditelstvo. Idem skusit. Aj mna zaujima ich postoj. Teraz napriklad si zoberte, ze Vam odmietne klient poskytnut IC DPH pretoze sa nezaregistroval a nie je ani platitel DPH, vy ho nezahrniete do SV a pretoze bol jediny klient z EU, nulovy SV sa nepodava. Ako vsak bude reagovat DU pri kontrole, ked zisti, ze bola dodana sluzba podla §15 a prijemca nebol v SV. Za nepodanie SV je dost vysoka pokuta. Vy mate stastie v tom, ze ste ho podany mali, takze za dodatocne nic nehrozi.:)

Snazila som sa podat dopyt ked sme toto rozoberali, ale cely vikend mi neslo sa pripojit na DU, priznam sa, ze som na to potom zabudla, ale pred chvilou som zadala dopyt. Ak mi pride odpoved prilepim ju sem, snad som to napisala zrozumitelne a daju mi jasnu odpoved, lebo niekedy mam pocit, ze sa DU potrebuje vyhnut jednoznacnej odpovedi, opakovanym citovanim zakona.
jacekova
26.09.11,07:52
si poklad. dík. som normálne zvedavá čo odpovedia...
srska
26.09.11,14:23
Mozno by nezaskodilo podat dopyt na danove riaditelstvo. Idem skusit. Aj mna zaujima ich postoj. Teraz napriklad si zoberte, ze Vam odmietne klient poskytnut IC DPH pretoze sa nezaregistroval a nie je ani platitel DPH, vy ho nezahrniete do SV a pretoze bol jediny klient z EU, nulovy SV sa nepodava. Ako vsak bude reagovat DU pri kontrole, ked zisti, ze bola dodana sluzba podla §15 a prijemca nebol v SV. Za nepodanie SV je dost vysoka pokuta. Vy mate stastie v tom, ze ste ho podany mali, takze za dodatocne nic nehrozi.:)
asi to poriešia návrhom novely zákona o dph (ak bude schválená, bude platiť od 01.04.2012). je tam prihodené toto:
24. V § 80 ods. 6 sa na konci pripája táto veta:
„Ak dodávateľ služby do uplynutia lehoty na podanie súhrnného výkazu nemá identifikačné číslo pre daň príjemcu služby a príjemca služby ho informoval o tom, že požiadal o pridelenie identifikačného čísla pre daň, uvedie dodávateľ služby dodanie služby do súhrnného výkazu za obdobie, v ktorom bolo identifikačné číslo pre daň príjemcovi služby pridelené.“.
nika.sum
26.09.11,17:41
asi to poriešia návrhom novely zákona o dph (ak bude schválená, bude platiť od 01.04.2012). je tam prihodené toto:
24. V § 80 ods. 6 sa na konci pripája táto veta:
„Ak dodávateľ služby do uplynutia lehoty na podanie súhrnného výkazu nemá identifikačné číslo pre daň príjemcu služby a príjemca služby ho informoval o tom, že požiadal o pridelenie identifikačného čísla pre daň, uvedie dodávateľ služby dodanie služby do súhrnného výkazu za obdobie, v ktorom bolo identifikačné číslo pre daň príjemcovi služby pridelené.“.

Len my sme mali pripad, ze nam odberatel z Nemeckaj nedal IC DPH a ani po upozorneni sa neregistroval. Vtedy ho nemoze zahrnut do SV vobec.
srska
26.09.11,17:47
Len my sme mali pripad, ze nam odberatel z Nemeckaj nedal IC DPH a ani po upozorneni sa neregistroval. Vtedy ho nemoze zahrnut do SV vobec.schlamper jeden nemecký
nika.sum
26.09.11,18:10
schlamper jeden nemecký

ono je to jednoduchsie pre platitela DPH, ten v tomto pripade vystavi fakturu s DPH akoby sa jednalo o nezdanitelnu osobu, ked odmietne odberatel z ICS sa registrovat. Ale ak ide o odberatela iba registrovaneho podla §7a, tam nema ako pritlacit na odberatela z ICS. Treba si v tomto pripade odkladat vsetku komunikaciu medzi takymto klientom, aby sa dalo preukazat, ze dodavatel spravil vsetko preto, aby mu odberatel poskytol IC DPH. Ale som zvedava co mi napisu na toto z DU.
zk24
27.09.11,19:47
Ahojte,

taka mozno trosku blba otazka. Viem ze lehota na podanie SV za 3Q je 20.10.2011, ale skor ako 1.10.2011 ho podat asi nemozem, ze?
Economic
27.09.11,19:55
Ahojte,

taka mozno trosku blba otazka. Viem ze lehota na podanie SV za 3Q je 20.10.2011. Mozem vsak SV podat uz teraz, ked viem ze uz sa mi SV menit do konca septembra menit nebude?

To ja len tak lebo mam zajtra cestu na DU, tak by som to spojila jednym razom, ak by to bolo mozne...

Ja myslím, že tým neporušíš žiadny § zákona. 20. deň je posledný deň a nie je nijak stanovený prvý deň možného podania. Ale SV predsa musíš podať elektronicky a následne až doložiť do 5 dní, či ? Elektronicky si už podala ?
Economic
27.09.11,19:57
Ale kvartál by sa mal asi ukončiť, aby sa to mohlo podať najprv elektronicky a potom do 5 dní .... za predpokladu že podávaš Dohodou a bez ZEP.
zk24
27.09.11,19:57
Ja myslím, že tým neporušíš žiadny § zákona. 20. deň je posledný deň a nie je nijak stanovený prvý deň možného podania. Ale SV predsa musíš podať elektronicky a následne až doložiť do 5 dní, či ? Elektronicky si už podala ?

Praveze by som dnes poslala elektronicky a kedze zajtra musim na DU by som to rovno odniesla v talcenej forme...
Len enviem ako by sa na to DU dival... viem ze je to najneskor 20.10.2011, ale neni to ako keby som DPPO podavala este pred koncom roka?
Economic
27.09.11,20:00
Praveze by som dnes poslala elektronicky a kedze zajtra musim na DU by som to rovno odniesla v talcenej forme...
Len enviem ako by sa na to DU dival... viem ze je to najneskor 20.10.2011, ale neni to ako keby som DPPO podavala este pred koncom roka?

A pustí to vôbec daňovácka stránka podať už dnes ? Možno nepustí .... Poviem pravdu asi by som radšej vyčkala po 1-om októbri s podaním. Aby sa netvárili, že nebolo podané na čas.
zk24
27.09.11,20:01
A pustí to vôbec daňovácka stránka podať už dnes ? Možno nepustí .... Poviem pravdu asi by som radšej vyčkala po 1-om októbri s podaním. Aby sa netvárili, že nebolo podané na čas.

:D:D:D:D
srska
27.09.11,20:07
Ahojte,

taka mozno trosku blba otazka. Viem ze lehota na podanie SV za 3Q je 20.10.2011, ale skor ako 1.10.2011 ho podat asi nemozem, ze?neni to blbá otázka. nebudú ho akceptovať a ak ho nepodáš do 20-teho októbra je problém. podobne je to s dp dph
Economic
27.09.11,20:10
Neriskovala by som podanie pred 1. dňom nasledujúceho mesiaca, lebo by to ozaj nemuseli akceptovať. A na pokute im nedám zarobiť. :-)
srska
27.09.11,20:14
to economic: správne rozhodnutie. :)
zk24
27.09.11,20:21
no dobre. za pokus to stalo :)
srska
27.09.11,20:25
§ 80 zákona 222/2004
(9) Osoby podľa odsekov 1 až 3 sú povinné podať súhrnný výkaz elektronickými prostriedkami najneskôr do 20 dní po skončení obdobia, za ktoré sú povinné podať súhrnný výkaz. .......
zk24
27.09.11,20:28
Ano. Ja chapem ako to mysleli, ale ked nad tym uvazujem tak je to skor pre ucitelov slovenciny. Proste do 20 dni po skonceni obdobia. Proste do 20.10. Znie mi to inak ako keby bolo napisane ze: SV sa podava po skonceni obdobia, vzdy najneskor do 20....

Je to urcite hlupost, len som skusala ci nema niekto skusenost, co by DU robil, ci by mi to vratil.
srska
27.09.11,20:32
Ano. Ja chapem ako to mysleli, ale ked nad tym uvazujem tak je to skor pre ucitelov slovenciny. Proste do 20 dni po skonceni obdobia. Proste do 20.10. Znie mi to inak ako keby bolo napisane ze: SV sa podava po skonceni obdobia, vzdy najneskor do 20....súhlasím ale je to skutočne tak, že ani sv ani dp dph pred skonnčením obdobia alebo zdaňovacieho obdobia neakceptujú.
slovenčina - včera som "maturoval" nad návrhom novely § 77 222/2004 :)
JAJA11
28.09.11,05:16
Ahojte,

taka mozno trosku blba otazka. Viem ze lehota na podanie SV za 3Q je 20.10.2011, ale skor ako 1.10.2011 ho podat asi nemozem, ze?

Ja som raz doniesla na DÚ priznanie k DPH posledný deň v kvartáli. Pani na DÚ bola ochotná a hodila mi tam pečiatku 1. nasledujúceho mesiaca a položila to bokom, že to príjme až nasledujúci deň. Ale v prípade podania elektronicky to asi nepôjde....
nika.sum
05.10.11,18:58
Takze tu je odpoved z DU, ale velmi neporadili, co spravi neplatitel registr.§7a v 1.bode, pretoze on nemoze vystavit fa z DPH
102952
zk24
05.10.11,19:10
Takze tu je odpoved z DU, ale velmi neporadili, co spravi neplatitel registr.§7a v 1.bode, pretoze on nemoze vystavit fa z DPH
102952

Podľa mojho nazoru, kedze odberatel je nezdanitelna osoba (neposkytla IC DPH), je miesto dodania sluzby miesto kde ma dodavatel sidlo. A teda SR. Takze vystavujes FA tak ako by si ju vystavovala pre slovenskeho odberatela. Kedze si neplatca DPH, tak FA bez DPH.

Moj nazor.
jeso
05.10.11,19:21
Takze tu je odpoved z DU, ale velmi neporadili, co spravi neplatitel registr.§7a v 1.bode, pretoze on nemoze vystavit fa z DPH
102952


Monika, skús si pozrieť ...
nika.sum
05.10.11,19:45
Podľa mojho nazoru, kedze odberatel je nezdanitelna osoba (neposkytla IC DPH), je miesto dodania sluzby miesto kde ma dodavatel sidlo. A teda SR. Takze vystavujes FA tak ako by si ju vystavovala pre slovenskeho odberatela. Kedze si neplatca DPH, tak FA bez DPH.

Moj nazor.

Taky bol moj nazor tiez a potvrdzuju to aj odpovede od DU kt. boli pripojene od Jeso. Odporucam pripojit k takejto fakture aj celu komunikaciu s odberatelom, aby bolo dokazatelne, ze dodavatel urobil vsetko co mohol aby IC DPH ziskal a chyba je na strane odberatela.
zk24
06.10.11,11:58
Ahojte,

prebrala som uctovnictvo jednej spolocnosti (zahranicny konatel). Blizi sa 20.10.2011 a musime podat suhrnny vykaz. Za klienta podavala suhrnny vykaz predchadzajuca uctovnicka firma ( s ktorou sa mi neda spojit ) na zaklade splnomocnenia.

Ja by som potrebovala co najrychlejsim sposobom prehodit noveho klienta na danovom urade spod byvalej uct.firmy podo mna. Mate prosim skusenosti ako dlho to trva a co vsetko k tomu treba?

Ide o DU BA I., a ja na tomto urade mam splnomocnenie za jedneho klienta na generalne zastupovanie.
Mam sancu to nejako vybavit, alebo musim najprv rychlo zrusit generalne splnomocnenie prveho klienta?
V podstate klienta nemusim dostat pod svoje konto na DU, staci ked klient bude mat vlastne konto a ja budem mat jeho prihlasovacie udaje...

Klient bude na slovensku do 20.10.2011 iba jeden krat a preto by som potrebovala co vsetko budem potrebovat, aby som to stihla vybavit...

Dakujem za vsetky rady
zk24
06.10.11,16:36
posúvam...
nika.sum
06.10.11,19:10
Ahojte,

prebrala som uctovnictvo jednej spolocnosti (zahranicny konatel). Blizi sa 20.10.2011 a musime podat suhrnny vykaz. Za klienta podavala suhrnny vykaz predchadzajuca uctovnicka firma ( s ktorou sa mi neda spojit ) na zaklade splnomocnenia.

Ja by som potrebovala co najrychlejsim sposobom prehodit noveho klienta na danovom urade spod byvalej uct.firmy podo mna. Mate prosim skusenosti ako dlho to trva a co vsetko k tomu treba?

Ide o DU BA I., a ja na tomto urade mam splnomocnenie za jedneho klienta na generalne zastupovanie.
Mam sancu to nejako vybavit, alebo musim najprv rychlo zrusit generalne splnomocnenie prveho klienta?
V podstate klienta nemusim dostat pod svoje konto na DU, staci ked klient bude mat vlastne konto a ja budem mat jeho prihlasovacie udaje...

Klient bude na slovensku do 20.10.2011 iba jeden krat a preto by som potrebovala co vsetko budem potrebovat, aby som to stihla vybavit...

Dakujem za vsetky rady


Ja som rusila cez leto splnomocnenie na podavanie elektronickou postou. Podala som len formou listu, ze sa vzdavam plnej moci. Netrvalo dlho (neviem sice aky cas to bolo (ale podavala som to pred 10. v mesiaci a ked som posielala SV tak som mala firmu vymazanu). Myslim, ze by stacilo keby firma poda zrusenie plnej moci uctovnicku firmu a priniest splnomocnenie pre Vas a vy spisete dohodu, alebo si ju spise klient na svoje meno a vam odovzda prihlasovacie udaje. Moja skusenost.
Ale niekde som tu citala ze uz mate ZEP, tak asi aj pre klienta by to bolo vhodne riesit so ZEP
zk24
06.10.11,19:14
Dufam ze to vsetko postiham. Pojdem zajtra na danovy urad popytat sa ako vlastne sa podavali suhrnne vykazy za mojho klienta. On samozrejme nic netusi. Vravi ze nejake spolnomocnenia podpisoval, ale nevie ze ake.... a povodna uctovnicka firma mlci, asi maju dovolenku.

Neviem ci sa budu ale na danovom urade so mnou bavit ked ja zatial nemam ziadne splnomocnenie... dufam to vsetko do 20.10.stihnem.
helas
07.10.11,05:13
Dobrý deň,potrebujem poslať dodatočný súhrnný výkaz, vôbec ma to nechce pustiť, stále mi vypisuje, že sa nenašiel daňový subjekt a pritom súhrnný výkaz posielame každý štvrťrok. Rozmýšľam či to nie je tým, že sa firma presídlila a tým pádom sa aj zmenil daňový úrad od 1.8.2011, múže to tak byť ? Konateľ musí urobiť dohodu s novým DU, alebo robím čosi ja zle. Predtým mi to fungovalo.Pomôžete niekto?Ďakujem
domenico.office
07.10.11,05:17
Dobrý deň,potrebujem poslať dodatočný súhrnný výkaz, vôbec ma to nechce pustiť, stále mi vypisuje, že sa nenašiel daňový subjekt a pritom súhrnný výkaz posielame každý štvrťrok. Rozmýšľam či to nie je tým, že sa firma presídlila a tým pádom sa aj zmenil daňový úrad od 1.8.2011, múže to tak byť ? Konateľ musí urobiť dohodu s novým DU, alebo robím čosi ja zle. Predtým mi to fungovalo.Pomôžete niekto?Ďakujem

Myslím si, túto otázku treba položiť priamo na Hotline DRSR, Môže to byť, ale nemusí presídlením spoločnosti. Kde vypisuje tú hlášku?
zk24
07.10.11,06:46
Dobrý deň,potrebujem poslať dodatočný súhrnný výkaz, vôbec ma to nechce pustiť, stále mi vypisuje, že sa nenašiel daňový subjekt a pritom súhrnný výkaz posielame každý štvrťrok. Rozmýšľam či to nie je tým, že sa firma presídlila a tým pádom sa aj zmenil daňový úrad od 1.8.2011, múže to tak byť ? Konateľ musí urobiť dohodu s novým DU, alebo robím čosi ja zle. Predtým mi to fungovalo.Pomôžete niekto?Ďakujem

Tiez sme menili teraz sidlo a bezproblemov nam suhrnne vykazy idu. Robila som iba riadny. Dodatocny som neskusala.
STRELEC
07.10.11,07:01
Pošli mail na hotline drsr. Mám dobré skúsenosti , keď mi niečo nešlo v súvislosti so zaručeným el. podpisom.
otázka
07.11.11,15:04
Ahojte,
s.r.o. doteraz podávala SV ( platiteľ podľa § 7a ). Minulý týždeň zrušila registráciu pľatiteľa DPH a následne bude s.r.o. kompletne odpredaná do iného okresného mesta. Na začiatku mesiaca bola vystavená 1 Fa do zahraničia a ja mám dilemu, či mám podať SV teraz hneď ( elektronicky a následne fyzicky ), alebo normálne do 20.01.2012. Ďakujem.
Economic
07.11.11,15:18
Ahojte,
s.r.o. doteraz podávala SV ( platiteľ podľa § 7a ). Minulý týždeň zrušila registráciu pľatiteľa DPH a následne bude s.r.o. kompletne odpredaná do iného okresného mesta. Na začiatku mesiaca bola vystavená 1 Fa do zahraničia a ja mám dilemu, či mám podať SV teraz hneď ( elektronicky a následne fyzicky ), alebo normálne do 20.01.2012. Ďakujem.

Až po skončení 4. Q. pošlite SV, nie teraz. Budete ho podávať elektronicky, ale to viete.
otázka
07.11.11,15:28
Ďakujem pekne za odpoveď.
JAJA11
07.11.11,16:10
Ahojte,
s.r.o. doteraz podávala SV ( platiteľ podľa § 7a ). Minulý týždeň zrušila registráciu pľatiteľa DPH a následne bude s.r.o. kompletne odpredaná do iného okresného mesta. Na začiatku mesiaca bola vystavená 1 Fa do zahraničia a ja mám dilemu, či mám podať SV teraz hneď ( elektronicky a následne fyzicky ), alebo normálne do 20.01.2012. Ďakujem.

Ak ste podali žiadosť o zrušenie DPH, daňový úrad vám určí koniec obdobia platiteľa dane. Podľa toho podáte aj výkaz.
zk24
07.11.11,17:00
Zadávateľka píše že je platiteľ podľa par.7a. Ale to nie je platiteľ DPH, iba osoba registrovaná pre daň.*
beatar
07.11.11,17:24
Dobrý večer. Čítam tu už pomaly celú diskusiu k Súhrnému výkazu a aj tak som ešte nenadobudla jednoznačné odpovede, tak sa obraciam na tých, ktorí už majú dlhú skúsennosť s elektronickým podávaním SV a všetky patálie okolo neho za sebou. Prvýkrát mám firmu FO-platiteľa dph, ktorá bude podávať v budúcnosti Súhrné výkazy, takže som šla na stránku drsr aby som zistila čo teraz s tým. Kedže mu to budem posielať ja, tak som zaregistrovala seba na portáli, vytlačila som si registračný formulár používateľa a teraz neviem ako ďalej s tou autorizáciou, preto by som sa chcela spýtať:
1./ čo je lepšie vybaviť ZEP alebo vytlačiť tú dohodu čo tam majú a robiť to bez ZEP. Ake máte skúsennosti?
2./ Na DÚ si musím vziať OP, tento registračný formulár, splnomocnenie od tej firmy - musí byť jeho overený podpis od notára, alebo nie? Musí tam ísť aj on fyzicky? Musí sa predložiť kópia jeho živnostenského listu, alebo moja?
3./ Keď už prekonáme všetky tieto náležitosti a podarí sa poslať i prvý súhrný výkaz, dávam ešte aj niečo písomnou formou? A čo keď další Q. bude nulový, neposielame vôbec nič? Ďakujem za rady.
Economic
07.11.11,17:34
Dobrý večer. Čítam tu už pomaly celú diskusiu k Súhrnému výkazu a aj tak som ešte nenadobudla jednoznačné odpovede, tak sa obraciam na tých, ktorí už majú dlhú skúsennosť s elektronickým podávaním SV a všetky patálie okolo neho za sebou. Prvýkrát mám firmu FO-platiteľa dph, ktorá bude podávať v budúcnosti Súhrné výkazy, takže som šla na stránku drsr aby som zistila čo teraz s tým. Kedže mu to budem posielať ja, tak som zaregistrovala seba na portáli, vytlačila som si registračný formulár používateľa a teraz neviem ako ďalej s tou autorizáciou, preto by som sa chcela spýtať:
1./ čo je lepšie vybaviť ZEP alebo vytlačiť tú dohodu čo tam majú a robiť to bez ZEP. Ake máte skúsennosti?
2./ Na DÚ si musím vziať OP, tento registračný formulár, splnomocnenie od tej firmy - musí byť jeho overený podpis od notára, alebo nie? Musí tam ísť aj on fyzicky? Musí sa predložiť kópia jeho živnostenského listu, alebo moja?
3./ Keď už prekonáme všetky tieto náležitosti a podarí sa poslať i prvý súhrný výkaz, dávam ešte aj niečo písomnou formou? A čo keď další Q. bude nulový, neposielame vôbec nič? Ďakujem za rady.

Záleží od Vaši fin. možností. Ale viac a komplet nájdete v téme Elektronické podávanie od 1. 1. 2012. Pozrite si to tam, aby som nemusela opäť písať to čo je tam už veľa krát vysvetľované. Podľa mňa výhodnejšie je ZEP.
SPECTRUM
09.11.11,09:47
Uvažujem správne ? Súhrnný výkaz sa podáva pri každom dodaní tovarov a služieb do IČS, ale neuvádzajú sa do tlačiva DPH na r.15,16 a 17 ? Platí to aj v prípade medzinárodnej prepravy?
Máte niekto nejakú pomôcku čo ide do tlačiva DPH a čo do SV, hlavne čo sa týka dodávok medzi ČS ? Budem povďačná, bo sa priznávam, moc súhrnný výkaz neovládam, nikdy som nepodávala. Dakujem za každú radu , poradu :)
zk24
09.11.11,10:33
Uvažujem správne ? Súhrnný výkaz sa podáva pri každom dodaní tovarov a služieb do IČS, ale neuvádzajú sa do tlačiva DPH na r.15,16 a 17 ? Platí to aj v prípade medzinárodnej prepravy?
Máte niekto nejakú pomôcku čo ide do tlačiva DPH a čo do SV, hlavne čo sa týka dodávok medzi ČS ? Budem povďačná, bo sa priznávam, moc súhrnný výkaz neovládam, nikdy som nepodávala. Dakujem za každú radu , poradu :)


Myslím, že najjednoznačnejšie je to napísané v Zákone o DPH.

§ 80 Súhrnný výkaz
(1) Platiteľ je povinný podať súhrnný výkaz za každý kalendárny mesiac, v ktorom
a) dodal tovar oslobodený od dane podľa § 43 ods. 1 z tuzemska do iného členského štátu osobe, ktorá je identifikovaná pre daň v inom členskom štáte,
b) premiestnil tovar oslobodený od dane podľa § 43 ods. 4,
c) sa zúčastnil na trojstrannom obchode ako prvý odberateľ podľa § 45,
d) dodal službu s miestom dodania v inom členskom štáte podľa § 15 ods. 1 zdaniteľnej osobe alebo právnickej osobe, ktorá nie je zdaniteľnou osobou a je identifikovaná pre daň, a táto osoba je povinná platiť daň.
(2) Platiteľ môže podať súhrnný výkaz za kalendárny štvrťrok, ak hodnota tovarov podľa odseku 1 písm. a) až c) nepresiahne v príslušnom kalendárnom štvrťroku a súčasne v predchádzajúcich štyroch kalendárnych štvrťrokoch hodnotu 100 000 eur; možnosť podať súhrnný výkaz za kalendárny štvrťrok prestáva platiť od skončenia kalendárneho mesiaca, v ktorom hodnota tovarov podľa odseku 1 písm. a) až c) presiahne v príslušnom kalendárnom štvrťroku hodnotu 100 000 eur, a platiteľ je povinný podať súhrnný výkaz osobitne za každý kalendárny mesiac príslušného kalendárneho štvrťroka.
(3) Súhrnný výkaz je povinná podať aj zdaniteľná osoba registrovaná pre daň podľa § 7 alebo § 7a za každý kalendárny štvrťrok, v ktorom dodala službu podľa odseku 1 písm. d).
zk24
09.11.11,10:37
Prípadne metodický pokyn DRSR k súhrnným výkazom
SPECTRUM
14.11.11,06:22
Myslím, že najjednoznačnejšie je to napísané v Zákone o DPH.

§ 80 Súhrnný výkaz
(1) Platiteľ je povinný podať súhrnný výkaz za každý kalendárny mesiac, v ktorom
a) dodal tovar oslobodený od dane podľa § 43 ods. 1 z tuzemska do iného členského štátu osobe, ktorá je identifikovaná pre daň v inom členskom štáte,
b) premiestnil tovar oslobodený od dane podľa § 43 ods. 4,
c) sa zúčastnil na trojstrannom obchode ako prvý odberateľ podľa § 45,
d) dodal službu s miestom dodania v inom členskom štáte podľa § 15 ods. 1 zdaniteľnej osobe alebo právnickej osobe, ktorá nie je zdaniteľnou osobou a je identifikovaná pre daň, a táto osoba je povinná platiť daň.
(2) Platiteľ môže podať súhrnný výkaz za kalendárny štvrťrok, ak hodnota tovarov podľa odseku 1 písm. a) až c) nepresiahne v príslušnom kalendárnom štvrťroku a súčasne v predchádzajúcich štyroch kalendárnych štvrťrokoch hodnotu 100 000 eur; možnosť podať súhrnný výkaz za kalendárny štvrťrok prestáva platiť od skončenia kalendárneho mesiaca, v ktorom hodnota tovarov podľa odseku 1 písm. a) až c) presiahne v príslušnom kalendárnom štvrťroku hodnotu 100 000 eur, a platiteľ je povinný podať súhrnný výkaz osobitne za každý kalendárny mesiac príslušného kalendárneho štvrťroka.
(3) Súhrnný výkaz je povinná podať aj zdaniteľná osoba registrovaná pre daň podľa § 7 alebo § 7a za každý kalendárny štvrťrok, v ktorom dodala službu podľa odseku 1 písm. d).

A to čo sa udáva do SV, musí nejakým spôsobom sedieť na riadky 15,16 a 17 tlačiva DPH ? Som z toho ako sa hovorí "jelen" :)
zk24
14.11.11,08:23
A to čo sa udáva do SV, musí nejakým spôsobom sedieť na riadky 15,16 a 17 tlačiva DPH ? Som z toho ako sa hovorí "jelen" :)

Ak slovenský platiteľ, dodá tovar odberateľovi z iného ČŠ, pričom tovar bude fyzicky prepravený do iného ČŠ, pôjde zo strany slovenského podnikateľa o intrakomunitárne dodanie tovaru. Slovenský platiteľ je povinný na faktúre uvádzať IČ DPH zahraničného odberateľa. Dodanie tovaru bude oslobodené od dane na základe §43 ods.1 zákona o DPH.

Slovenský platiteľ uvedie túto dodávku do
a) DP DPH - riadky 15, 16.
b) Súhrnného výkazu

Takže ak ste platiteľ a dodávate tovar, ktorý je oslobodený od DPH podľa §43 uvádzate ho V DP DPH aj SV. Takže áno, v tomto prípade budú udaje v SV a DP DPH rovnaké.
alušik
14.11.11,08:32
A to čo sa udáva do SV, musí nejakým spôsobom sedieť na riadky 15,16 a 17 tlačiva DPH ? Som z toho ako sa hovorí "jelen" :)
Nie, nemusí to vždy sedieť. Ak dodávate služby do zahraničia s miestom dodania v inom členskom štáte, tak tieto v tlačive DPH nie sú, no v súhrnnom výkaze áno.;)
erpanet
15.11.11,21:13
Zdravím, mám otázku:
Ak slovenská firma dodala služby do Rakúska vzťahujúce sa na nehnuteľnosť (montáž dverí) povinnosť zaplatiť DPH sa prenáša na odberateľa podľa §16... je slovenská firma povinná podať súhrnný výkaz?
Ďakujem.
zk24
16.11.11,07:30
Nie. Nie je povinný podať SV, keďže služby podľa §16 do výkazu nejdú.
Heleč
16.01.12,12:27
ahojte
slovenský živnostník dodal službu do Nemecka - sprostredkovanie zamestnania, fakturoval bez DPH, má povinnosť podať súhrnný výkaz?
a môže sa sprostredkovanie zamestnania považovať za dodanie služby podľa §16 odsek 13. v Nemecku?

Pre upresnenie u nás inzeruje, robí pohovor zo záujemcom pre Nemecku firmu. Nastupuje (ak je všetko OK) do zamestnania do Nemecka. Ak nastúpi vystaví faktúru za sprostredkovanie.

Ďakujem.
zk24
16.01.12,12:29
ahojte
slovenský živnostník dodal službu do Nemecka - sprostredkovanie zamestnania, fakturoval bez DPH, má povinnosť podať súhrnný výkaz?
a môže sa sprostredkovanie zamestnania považovať za dodanie služby podľa §16 odsek 13. v Nemecku?

Pre upresnenie u nás inzeruje, robí pohovor zo záujemcom pre Nemecku firmu. Nastupuje (ak je všetko OK) do zamestnania do Nemecka. Ak nastúpi vystaví faktúru za sprostredkovanie.

Ďakujem.

§16 odst. 3 nepovažujem za správny už len z toho titulu ze Vasim odberateľom asi nebude "ina ako zdaniteľná osoba"

resp. podotázka: Vystavujete FA zamestnancovi za to ze ste mu našli prácu alebo Nemeckej firme za to ze ste im našli zamestnanca?
Heleč
16.01.12,12:46
§16 odst. 3 nepovažujem za správny už len z toho titulu ze Vasim odberateľom asi nebude "ina ako zdaniteľná osoba"

resp. podotázka: Vystavujete FA zamestnancovi za to ze ste mu našli prácu alebo Nemeckej firme za to ze ste im našli zamestnanca?

fakturuje Nemeckej firme s textom -... za sprostredkovanie zamestnanca XY.
Heleč
16.01.12,12:50
(13) Miestom dodania služby, ktorá spočíva v sprostredkovaní tovaru alebo služby osobou, ktorá koná v mene a na účet inej osoby, dodanej osobe inej ako zdaniteľnej osobe je to isté miesto ako miesto dodania alebo nadobudnutia tovaru alebo služby, ktoré sú predmetom sprostredkovania.

cit. zak. o DPH § 16

ja som mala na mysli, že či to miesto dodania môžem určiť podľa tejto 13, aj keď sa všetká činnosť vykonáva v SK.
Kôli tomu SV. Ak by to bol §16 tak to nedávam do SV? Nejak tomu celému nerozumiem.
zk24
16.01.12,13:06
Ak by islo o §16 tak by to do SV nešlo. Podľa môjho názoru však ide o dodanie služby podľa §15 odst. 1.

§16 odst.13 sa mi nepozdáva preto lebo hovorí o fakturovaní inej ako zdaniteľnej osobe. A to nemecká firma určite nie je. Ona je zdaniteľná osoba. Takže tento § by som určite nepoužila.
Heleč
16.01.12,13:21
nie je - je to veľká firma...

ja som len hľadala to sprostredkovanie a v 15 sa nič konkrétne nepíše.
Takže som sa nejak domotala.


musí teda podať SV

a ešte Ťa poprosím - on je plátca DPH, teda pri fakturácii do EU bez DPH bude počítať koeficient?
moc Ti ďakujem
nika.sum
16.01.12,19:27
(13) Miestom dodania služby, ktorá spočíva v sprostredkovaní tovaru alebo služby osobou, ktorá koná v mene a na účet inej osoby, dodanej osobe inej ako zdaniteľnej osobe je to isté miesto ako miesto dodania alebo nadobudnutia tovaru alebo služby, ktoré sú predmetom sprostredkovania.

cit. zak. o DPH § 16

ja som mala na mysli, že či to miesto dodania môžem určiť podľa tejto 13, aj keď sa všetká činnosť vykonáva v SK.
Kôli tomu SV. Ak by to bol §16 tak to nedávam do SV? Nejak tomu celému nerozumiem.

Tak ako mas v prispevku od ZK24, je to §15 odst.1 a urcite to ide do SV. Fakturovat bude bez DPH, ale kvoli tomu urcite nebude mat koeficient. Do SV idu len sluzby podla §15 odst.1 poskytnute odberatelovi z EU, takze keby to bol §16 alebo ak by to bol odberatel mimo EU, tak ani v tom pripade by to neslo do SV.

Koeficientom sa pocita :
§49 Odpocitanie dane platitelom
(3) Platiteľ nemôže odpočítať daň z tovarov a služieb podľa odseku 2, ktoré použije na dodávky tovarov a služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 42, s výnimkou poisťovacích služieb podľa § 37 a finančných služieb podľa § 39, ak sú poskytnuté zákazníkovi, ktorý nemá sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň ani bydlisko na území Európskej únie, alebo ak sú tieto služby priamo spojené s vývozom tovaru mimo územia Európskej únie. Platiteľ, ktorý dodáva investičné zlato oslobodené od dane podľa § 67 ods. 3, a platiteľ, ktorý sprostredkováva dodanie investičného zlata oslobodené od dane podľa § 67 ods. 3, nemôže odpočítať daň z tovarov a služieb podľa odseku 2, ktoré použije na túto činnosť, s výnimkou dane z tovarov a služieb podľa § 67 ods. 5 a 6.

(4) Ak platiteľ použije tovary a služby pre dodávky tovarov a služieb, pri ktorých môže odpočítať daň, a súčasne pre dodávky tovarov a služieb, pri ktorých nemôže odpočítať daň podľa odseku 3, je povinný postupovať pri výpočte pomernej výšky dane, ktorú môže odpočítať, podľa § 50.
Heleč
17.01.12,10:12
ďakujem
lenkak
18.01.12,07:11
Akurát som v noci pripravovala súhrnný výkaz keď mi do očí padla jedna fa a zostala som v nemom úžase.
Na predstavenie:
Všetci sú platcovia dph vo svojej krajine
Maďarská firma pre slovenskú firmu robí tlač inzertných letákov priamo v Maďarsku a aj zabezpečí v Maďarsku ich rozvoz.
Pošle pre slov. firmu faktúru bez dph, ja ju v DP "samozdaním" , oni sa tým živia, pre nich je to ako tovar, ja účtujem ako službu. To by malo byť ok, teda dúfam.
Teraz ale majiteľ slovenskej firmy vystavil faktúru inej maďarskej firme, bez dph, čo by tiež malo byť ok, a v texte je napísané:
refakturujem Vám spätný predaj inzertných novín.
U nás v SR nič neprebehlo, všetko v Maďarsku.
Mám to vôbec považovať za službu? A uviesť vôbec v súhrnnom výkaze? Ja som neuviedla.:confused:
To je krásna perla, na porazenie. :confused:
emma01
19.01.12,07:04
Dobrý deň, prosím Vás dá sa Vám vyplniť a odoslať na portáli daň. správy súhrnný výkaz? Od včera mi stále vypisuje, že nastala chyba medzi klientom a serverom, tak neviem, či ja mám niečo s PC, alebo je zase ich server preťažený.
zk24
19.01.12,07:10
Ja som včera podala dva prehľady a jedno hlásenie v pohode. Dnes mi však už nefunguje napríklad vobec "schránka správ", kde som si chcela pozrieť či všetko išlo ok... asi majú nejaký problém. Je deň pred SV, očakávam každopádne nápor :)
emma01
19.01.12,07:19
Teraz sa mi tam podarilo dostať, vyplnila som prvú stranu, išla som na druhú a koniec, zase zlyhala komunikácia. Mňa porazí, veď toto nie je normálne, načo tam v tomto období šupli ešte aj elektronickú registráciu, keď ich server nestíha ani to podstatné, čo treba urobiť práve v tomto termíne.
JAJA11
19.01.12,07:56
Teraz sa mi tam podarilo dostať, vyplnila som prvú stranu, išla som na druhú a koniec, zase zlyhala komunikácia. Mňa porazí, veď toto nie je normálne, načo tam v tomto období šupli ešte aj elektronickú registráciu, keď ich server nestíha ani to podstatné, čo treba urobiť práve v tomto termíne.

cez e-dane to išlo v pohode, daň z motorového vozidla som posielala 5 x, až poobede sa mi to podarilo poslať.
schránka správ dnes nejde ani mne.
majú riadny nápor, súhrnný výkaz, DPH, daň z motorového vozidla a ešte aj registrácie :confused: Asi sa zapotíme veľa ľudí im to odovzdá na papieri...
Tamila
19.01.12,07:58
Akurát som v noci pripravovala súhrnný výkaz keď mi do očí padla jedna fa a zostala som v nemom úžase.
Na predstavenie:
Všetci sú platcovia dph vo svojej krajine
Maďarská firma pre slovenskú firmu robí tlač inzertných letákov priamo v Maďarsku a aj zabezpečí v Maďarsku ich rozvoz.
Pošle pre slov. firmu faktúru bez dph, ja ju v DP "samozdaním" , oni sa tým živia, pre nich je to ako tovar, ja účtujem ako službu. To by malo byť ok, teda dúfam.
Teraz ale majiteľ slovenskej firmy vystavil faktúru inej maďarskej firme, bez dph, čo by tiež malo byť ok, a v texte je napísané:
refakturujem Vám spätný predaj inzertných novín.
U nás v SR nič neprebehlo, všetko v Maďarsku.
Mám to vôbec považovať za službu? A uviesť vôbec v súhrnnom výkaze? Ja som neuviedla.:confused:
To je krásna perla, na porazenie. :confused:
skúsim posunúť ešte Lenkinu otázku, možno sa niekto nájde
cathyc
19.01.12,07:59
Ja som sa včela chcela registrovať po novom, nešlo to, pretelofonovala som pol dňa a nakoniec mi povedali, že im to ešte nefunguje. Takže ak teraz ešte aj nebudem vedieť odoslať SV, tak paráda.
tictac7
19.01.12,08:20
Ja som sa včela chcela registrovať po novom, nešlo to, pretelofonovala som pol dňa a nakoniec mi povedali, že im to ešte nefunguje. Takže ak teraz ešte aj nebudem vedieť odoslať SV, tak paráda.

...mne portál už včera nešiel, teda odoslanie SV, tak som to spravila cez e-dane a bolo to v pohode, dokonca som zachvíľu mala aj v histórii dokument...
mimotemy...no a taká perlička, poslala som ho 2x...no čo už, stane sa, nejak blbo som to odklikla a nevytlačila som si vyhlásenie a potom mi zas vyhlásenie nešlo vytlačiť bez toho, aby som ho znova neodoslala...nie som zvyknutá na e-dane...
cathyc
19.01.12,09:46
nemusíš znova odoslať, ale musíš vojsť priamo cez portal a v historii odoslaných výkazov si nájdeš príslušný a tam sa dá znova tlačiť vyhlásenie.
lenkak
19.01.12,09:56
skúsim posunúť ešte Lenkinu otázku, možno sa niekto nájde

ďakujem Zuzke a Monike (zk24, a nika.sum), za napísanie ich názoru, a ich čas.
Obe sa zhodli, že by možno chápať ako o sprostredkovanie a tým pádom dať do sv.
Ja sa ešte presnejšie opýtam majiteľa, čo to majú za spoluprácu a podľa toho sa s ním dohodnem, a určíme čo a ako. ;)
Economic
19.01.12,10:05
Ja som sa včela chcela registrovať po novom, nešlo to, pretelofonovala som pol dňa a nakoniec mi povedali, že im to ešte nefunguje. Takže ak teraz ešte aj nebudem vedieť odoslať SV, tak paráda.

Podávanie prostredníctvom nového identifikátora " by mali " spustiť vraj 20-teho....
optimistka
19.01.12,10:13
funguje vám elektronická podateľňa, čakám 15 min na načítanie súboru a potom ma vyhodí, že chyba medzi serverom a .... ??
Economic
19.01.12,10:15
Skús e-Dane.

Komunikácia s novým identifikátorom bude vraj až zajtra spustená.
nika.sum
19.01.12,10:31
Ja som tiez podala cez e-Dane a uplne v pohode. Klasika elektronicka podatelna nemoze ist v pohode predsa 19.teho, to by sme vela chceli a co tam bude zajtra ani nehovorim.
Gabhus
19.01.12,12:58
Treba podať súhrnný výkaz aj keď bola vystavená ešte len zálohová faktúra? Ďakujem
Economic
19.01.12,13:05
Treba podať súhrnný výkaz aj keď bola vystavená ešte len zálohová faktúra? Ďakujem

Kedy je deň zdaniteľného plnenia ?
Ak je 1. Q. 2012, tak máš čas...
Gabhus
19.01.12,16:42
Ďakujem, mám čas:)
Economic
19.01.12,18:03
Všetkým poraďákom, ktorí potrebujete podávať SV alebo DPH zo svojej praxe radím : využívajte na podávanie aplikáciu e-Dane. Táto aplikácia ide bezproblémovo aj keď samotný portál finančnej správy má problémy. Vyhnete sa zbytočným stresom a nervákom !
Tweety
19.01.12,18:05
Aj terazky na jojkajúcej TV to vravela pracovníčka dr.
Llívia
19.01.12,18:24
Všetkým poraďákom, ktorí potrebujete podávať SV alebo DPH zo svojej praxe radím : využívajte na podávanie aplikáciu e-Dane. Táto aplikácia ide bezproblémovo aj keď samotný portál finančnej správy má problémy. Vyhnete sa zbytočným stresom a nervákom !
Ako sa podáva súhrnný výkaz cez e-dane? Vyplním ho tam a odošlem ho ako?
tictac7
19.01.12,18:27
Ako sa podáva súhrnný výkaz cez e-dane? Vyplním ho tam a odošlem ho ako?

...máš ZEP alebo dohodu?
Economic
19.01.12,18:32
Ako sa podáva súhrnný výkaz cez e-dane? Vyplním ho tam a odošlem ho ako?

Buď ho vyplníš ručne alebo máš možnosť načítať údaje z XML súboru.
Vyplníš, dáš kontrolu, podpíšeš a odošleš. Pred tým môžeš aj vytlačiť.
Ak nemáš ZEP, musíš do 5 dní doložiť krycí list v papierovej forme podľa starej dohody. Ak máš ZEP, vytlač si potvrdenku.

Samozrejme si treba v schránke správ odsledovať : Akceptáciu podania. Pri ZEP - e každý musí obdržať do schránky 2 správy : 1. že dokument bol odoslaný a 2. že podanie bolo akceptované /ak je platný certifikát/
tictac7
19.01.12,18:33
Ako sa podáva súhrnný výkaz cez e-dane? Vyplním ho tam a odošlem ho ako?

viem len postup pri dohode (včera som ho bola nútená použiť a ešte asi pred dvomi mesiacmi tiež...)

...vyplníš alebo načítaš tlačivo, dole dáš podpísať, potom klikneš odoslať, ukáže sa Ti okienko Meno: Heslo: ..doplníš, to čo máš na drsr, vyskočí Ti akceptácia, dáš vytlačiť akceptáciu, potom Ti ponúkne vytlačiť Vyhlásenie - dáš vytlačiť, zabalíš do obálky pošleš...
...na drsr si v histórii ešte over, či to tam máš, ale keď budeš mať akceptáciu, nestresuj. Ja som to tam včera mala hneď, minule to trvalo nejakých 24 hodín - iné nervy....
...dúfam, že Ti to všetko dobre prejde...

mimotemy...len ma tak napadlo na margo tety hovorkyne, že už 4500 subjektov si povinnosť splnilo, takže nejaký problém nevidia...ktohovie či majú štatistiku, koľkým sa to ale nepodarilo....
Llívia
19.01.12,18:57
Economic, Tictac7, ďakujem vám za rady. ZEP firma nemá, má elektronický identifikátor - slúži aj ten na podávanie súhrnného výkazu?
(Tictac, dúfam, že to 24 hod. trvať nebude, lebo na to budem mať tak maximálne 3 hodiny, aby som to spravila.)
tictac7
19.01.12,18:59
Economic, Tictac7, ďakujem vám za rady. ZEP firma nemá, má elektronický identifikátor - slúži aj ten na podávanie súhrnného výkazu?
(Tictac, dúfam, že to 24 hod. trvať nebude, lebo na to budem mať tak maximálne 3 hodiny, aby som to spravila.)

...nie, 24 hodín bola doba od odoslania do doby, kedy som to konečne v histórii videla...
Llívia
19.01.12,19:02
Nečítala som predchádzajúce príspevky, až teraz a píše sa v nich, že potvrdzovanie cez identifikátor má byť spustené až zajtra. Firma nič iné nemá, len ten identifikátor, a ako poznám "novinky" zo stany DÚ, tak sa im to vždy pos..lo a to isté očakávam aj zajtra. Takže potom DÚ zhodí vinu zase na IBM a bude rozdávať pokuty?
Economic
19.01.12,19:05
Ak ti to cez identifikátor podať nepôjde, odfoť si obrazovku.... obrázok vytlač, podaj SV v papieri a napíš dôvod podania v papieri pre nefunkčnosť podávania s identifikátorom. Hlavne aby si preukázala, že im to nešlo.... Malo by to byť O.K. Aby nebola vina na tvojej strane.
Llívia
19.01.12,19:17
Ďakujem za radu. Určite je možnosť podávať SV aj cez ten identifikátor? Nemá sa to podávať len cez ZEP alebo dohodu? Či ten identifikátor je dohoda?
Economic
19.01.12,19:23
Nový identifikátor budeš využívať už na novú dohodu. Pri tejto novej dohode nie je povinnosť dokladať podanie dodatočne v papieri, tak ako je to pri starej dohode.
ekopo
19.01.12,19:25
nové podanie cez EZU funguje pri ručnom vypísaní výkazu (nie vložením xml)
Llívia
19.01.12,19:29
A funguje? Máš odskúšané?
Llívia
19.01.12,19:29
Ručne vypísať - všetko, alebo údaje firmy sú už predvyplnené?
ekopo
19.01.12,19:31
údaje firmy sú vyplnené, odskúšané a poslané.....
tictac7
19.01.12,19:50
nové podanie cez EZU funguje pri ručnom vypísaní výkazu (nie vložením xml)

...že sranda pri DPzPPO, FO, DzMV....vypisovať ručne - o čom je potom toto "elektornické podávanie"?!
srska
19.01.12,19:54
nové podanie cez EZU funguje pri ručnom vypísaní výkazu (nie vložením xml)funguje aj pri xml pokiaľ je xml koretný z účto softu: http://www.porada.sk/t168568-p174-elektronicke-podavanie-danovych-priznani-od-1-1-2012-a.html#post1950380
srska
19.01.12,19:56
...že sranda pri DPzPPO, FO, DzMV....vypisovať ručne - o čom je potom toto "elektornické podávanie"?!nestíhajú ani soft firmy alebo to nie je nastavené tak ako na eTax-e
tictac7
19.01.12,20:04
nestíhajú ani soft firmy alebo to nie je nastavené tak ako na eTax-e

mimotemy...ja viem, že nestíhajú....a ani sa im nečudujem.....síce pre mňa je to španielska dedina, ale pokiaľ nemajú správnu xml-schému, tak to ani spracovať správne nemôžu.... A myslím, že všetko malo byť otestované už...škoda reči, proste si musíme zvyknúť na to, že finančná správa testuje na užívateľoch...
Majka
19.01.12,21:20
toto je hotovy blaziniec chvilu fungoval chvilu nie. Anaozaj ze E dane to ide vzdy v poriadku. Mne sa vcera podaril v noci odoslat suhr.vykaz v poriadku. teraz ho mam do 5 dni poslat, cize do 25teho alebo do 5dni od odoslania /datum odosl. 18.1/
tictac7
19.01.12,21:34
toto je hotovy blaziniec chvilu fungoval chvilu nie. Anaozaj ze E dane to ide vzdy v poriadku. Mne sa vcera podaril v noci odoslat suhr.vykaz v poriadku. teraz ho mam do 5 dni poslat, cize do 25teho alebo do 5dni od odoslania /datum odosl. 18.1/

...do 5 dní od odoslania elektronicky....

...inak, prosím, právnikov.....v tomto prípade - lehota sa začína počítať dňom odoslania alebo nasledujúcim dňom?
JAJA11
19.01.12,21:35
Všetkým poraďákom, ktorí potrebujete podávať SV alebo DPH zo svojej praxe radím : využívajte na podávanie aplikáciu e-Dane. Táto aplikácia ide bezproblémovo aj keď samotný portál finančnej správy má problémy. Vyhnete sa zbytočným stresom a nervákom !

môžem potvrdiť, daň z mot.vozidla sa mi včera nedala cez stránky odoslať, ale súhrnný výkaz a DPH cez e-dane prešli za pár sekúnd :D
JAJA11
19.01.12,21:37
...do 5 dní od odoslania elektronicky....

...inak, prosím, právnikov.....v tomto prípade - lehota sa začína počítať dňom odoslania alebo nasledujúcim dňom?

je to do 5 pracovných dní, počíta sa od nasledujúceho dňa, takže podané v piatok, odovzdať do piatka nasledujúceho týždňa...
avalik
19.01.12,21:38
...do 5 dní od odoslania elektronicky....

...inak, prosím, právnikov.....v tomto prípade - lehota sa začína počítať dňom odoslania alebo nasledujúcim dňom?

nie som pravnik :) ale toto je v ZoSDP:
§ 13
(2) Do plynutia lehoty sa nezapočítava deň, keď došlo k skutočnosti určujúcej začiatok lehoty.
Dáša_
20.01.12,05:20
môžem potvrdiť, daň z mot.vozidla sa mi včera nedala cez stránky odoslať, ale súhrnný výkaz a DPH cez e-dane prešli za pár sekúnd :D

a to cez e-dane od včera večera možeš podávať aj DzMV :)
kalamajka
20.01.12,06:04
prosím poraďte mi - snažím sa od včera poslať súhrný výkaz elektronicky a pri podpísaní mi vyhodí toto hlásenie

Core.Sign 2: CryptHashData - Unable to create the SHA256 hash.
Bol zadaný neplatný algoritmus.
Mila123
20.01.12,06:06
prosím poraďte mi - snažím sa od včera poslať súhrný výkaz elektronicky a pri podpísaní mi vyhodí toto hlásenie

Core.Sign 2: CryptHashData - Unable to create the SHA256 hash.
Bol zadaný neplatný algoritmus.
ak si neporadíš, volaj technickú podporu.......popr. napíš im e-mail, reagujú rýchlo....
yvica
18.10.12,16:03
doteraz sme podávali štvrťročný súhrnný výkaz, ale v septembri sme presiahli 100 tis eur o 500 eur, treba podať za každý mesiac júl, aug. a sept. zvlášť? ď
Tamila
18.10.12,17:03
doteraz sme podávali štvrťročný súhrnný výkaz, ale v septembri sme presiahli 100 tis eur o 500 eur, treba podať za každý mesiac júl, aug. a sept. zvlášť? ď

Kedy ste presiahli 100 tis.?
Kuk sem, mala som podobný probl0m: http://www.porada.sk/t138261-p17-suhrnny-vykaz-k-dph.html#post1886276
yvica
19.10.12,07:07
no včera som chcela podať štvrťročný výkaz a zrátala som si všetky vystavené fa od začiatku roka a v septembri mi vyšlo 100.635, prečítala som si tému uvedenú vyššie a tam je písané, že štvrťroky sa nezratavajú??? takže vlastne tých 100.000 eur sa nesmie prekročiť v štvrťroku? I.Q = 17.317, II.Q=31.310, III.Q = 52.009.dík
yvica
19.10.12,16:22
môžete mi to niekto odobriť, chcela by som to dnes poslať, díky moc
nika.sum
20.10.12,02:50
no včera som chcela podať štvrťročný výkaz a zrátala som si všetky vystavené fa od začiatku roka a v septembri mi vyšlo 100.635, prečítala som si tému uvedenú vyššie a tam je písané, že štvrťroky sa nezratavajú??? takže vlastne tých 100.000 eur sa nesmie prekročiť v štvrťroku? I.Q = 17.317, II.Q=31.310, III.Q = 52.009.dík

Ak prekrocite hranicu 100.000 pri tovare zaQ podavate mesacne, sluzby neobmedzene. Takze vo vasom pripade kvartalne.