weronka
03.12.09,16:07
Dobrý večer, chcem sa spýtať...môj známy pracuje v reštaurácii kde podpísal hmotnú zodpovednosť. inventúra pri jeho nástupe do rpáce robená nebola, pracoval tam 1 mesiac počas ktorého bola robená inventúra, na ktorej sa zistilo manko. ukončil prac. pomer v skúšobnej dobe. za tento odpracovaný mesiac mal dostať výplatu, ael ked si ju mal prísť prevziať, vedúci mu ukázal papiere z vykonanej inventúry. následne na to mu oznámil, že nemá nárok na svoju výplatu. chcem sa spýtať, či to môže urobiť, že mu nevyplatí ani euro :(
kaco11
03.12.09,15:13
on ukončil pracovný pomer?
Danila
03.12.09,15:16
Dobrý večer, chcem sa spýtať...môj známy pracuje v reštaurácii kde podpísal hmotnú zodpovednosť. inventúra pri jeho nástupe do rpáce robená nebola, pracoval tam 1 mesiac počas ktorého bola robená inventúra, na ktorej sa zistilo manko. ukončil prac. pomer v skúšobnej dobe. za tento odpracovaný mesiac mal dostať výplatu, ael ked si ju mal prísť prevziať, vedúci mu ukázal papiere z vykonanej inventúry. následne na to mu oznámil, že nemá nárok na svoju výplatu. chcem sa spýtať, či to môže urobiť, že mu nevyplatí ani euro :(Podmienkou pri nástupe Tvojho známeho bolo vykonanie inventúry. Ak sa tak nestalo, organizácia nemá dôkaz, že terajšie manko spôsobil menovaný. A manko treba prerokovať, spísať záznam, vyjadrenie pracovníka aj jeho súhlas so zrážkami, ak mu bolo manko preukázané. Organizácia pochybyla. Jednoznačne.
weronka
03.12.09,15:39
on ukončil pracovný pomer?
je to komplikované rozhodol sa odísť sám, ale na papieroch má myslím napísané že zo strany zamestnávateľa bol ukončený prac. pomer. ale je to podstatná info?
kaco11
03.12.09,17:39
A ukonceny bol podla paragrafu v skusobnej dobe? Alebo na zaklade manka? Podpisoval papiere o zapise z manka? Tak ako pise danila. V podstate ma zaujimal paragraf.
buchač
03.12.09,18:57
Podmienkou pri nástupe Tvojho známeho bolo vykonanie inventúry. Ak sa tak nestalo, organizácia nemá dôkaz, že terajšie manko spôsobil menovaný. A manko treba prerokovať, spísať záznam, vyjadrenie pracovníka aj jeho súhlas so zrážkami, ak mu bolo manko preukázané. Organizácia pochybila. Jednoznačne.

Skôr by som povedal , že organizácia s ním vydr......

Sa vôbec čudujem , že dotyčný vo svojej naivite teraz má vôbec odvahu otvárať si ústa ....
Nehovoriac o tom , že podpísal hmotnú zodpovednosť pri práve prebiehajúcej inventúre ....
Mne by sa teda zamestnávateľ asi len pokúsil dať podpísať hmotnú zodpovednosť ....
Danila
03.12.09,18:58
je to komplikované rozhodol sa odísť sám, ale na papieroch má myslím napísané že zo strany zamestnávateľa bol ukončený prac. pomer. ale je to podstatná info?NAJPODSTATNEJŠIA!!!;)
Danila
03.12.09,19:02
Skôr by som povedal , že organizácia s ním vydr......

Sa vôbec čudujem , že dotyčný vo svojej naivite teraz má vôbec odvahu otvárať si ústa ....
Nehovoriac o tom , že podpísal hmotnú zodpovednosť pri práve prebiehajúcej inventúre ....
Mne by sa teda zamestnávateľ asi len pokúsil dať podpísať hmotnú zodpovednosť ....Si zlatý, ďakujem za opravu. Som nedokonalá a slabá z materinského jazyka. Mal si to ešte opalcovať a vystrihnúť na nástenku.mimotemy
A k téme, organizácia vôbec s ním nevydr.......on vydr... sám zo sebou.:---
weronka
03.12.09,19:07
takže odpoved pre všetkých: prac. pomer bol ukončený v skúšobnej dobe, papiere o manku nepodpísal pokiaľ viem...chcela by som len počuť čo teraz?áno je to možné nedať mu ani korunu ktorú si zarobil, alebo nie nie je to v ich moci...čo teraz s tým?on hmotnú podpísal vtedy, ked nastupoval do práce, inventúra sa vykonávala asi týžden pred jeho odchodom, ktorý bol zčasti kvôli tomu manku...ale pracovný pomer bol oficiálne ukončený v skúšobnej dobe,nie kvôli manku....
dakujem Vám všetkým za odpovede...
buchač
03.12.09,19:10
takže odpoved pre všetkých: prac. pomer bol ukončený v skúšobnej dobe, papiere o manku nepodpísal pokiaľ viem...chcela by som len počuť čo teraz?áno je to možné nedať mu ani korunu ktorú si zarobil, alebo nie nie je to v ich moci...čo teraz s tým?on hmotnú podpísal vtedy, ked nastupoval do práce, inventúra sa vykonávala asi týžden pred jeho odchodom, ktorý bol zčasti kvôli tomu manku...ale pracovný pomer bol oficiálne ukončený v skúšobnej dobe,nie kvôli manku....
dakujem Vám všetkým za odpovede...

Nadávať nemôžem ....:cool:

Skoro všetky príspevky týmto význam stratili ....:confused:
Danila
03.12.09,19:27
Nadávať nemôžem ....:cool:

Skoro všetky príspevky týmto význam stratili ....:confused:PREČO?

P.S. Vieš si ma predstaviť ako velím delostreleckej jednotke? Napr...?;)
buchač
03.12.09,19:48
PREČO?

P.S. Vieš si ma predstaviť ako velím delostreleckej jednotke? Napr...?;)

Prečo práve tejto jednotke ...????
Keď takúto poznám , hm , dokonale ....;)...aj ...:rolleyes:

A prečo ...
Veď weronka upresnila tie najdôležitejšie údaje nie na začiatku témy , ale pred mojou reakciou ...
Danila
03.12.09,21:08
Prečo práve tejto jednotke ...????
Keď takúto poznám , hm , dokonale ....;)...aj ...:rolleyes:

A prečo ...
Veď weronka upresnila tie najdôležitejšie údaje nie na začiatku témy , ale pred mojou reakciou ...Napísala som, že organizácia chybila. S mäkkým i, dobre si všimni. Ak nevyplatia peniaze, tak pochybia druhý raz. Eto vsjo.:)
weronka
04.12.09,10:27
ľudia ja vám nerozumiem :D, asi máte nejakú svoju vlastnú reč či čo! :) ale dakujem aj tak...ten môj známy má asi šťastie na takýchto oj....ov, bo sa mu to stalo už druhý krát že mu nedali peniaze na ktore mal nárok!
Danila
04.12.09,10:30
ľudia ja vám nerozumiem :D, asi máte nejakú svoju vlastnú reč či čo! :) ale dakujem aj tak...ten môj známy má asi šťastie na takýchto oj....ov, bo sa mu to stalo už druhý krát že mu nedali peniaze na ktore mal nárok!Ako sa do hory volá, ten sa smeje najlepšie......;)
buchač
04.12.09,11:16
Ako sa do hory volá, ten sa smeje najlepšie......;)

Kto druhému jamu kope .....tomu sa zelení ...:D:D:D