Ekrika
03.12.09,17:02
Prosím Vás o radu
Učím na strednej odbornej škole kde som kvalifikovaná mám ukončené vysokoškolské štúdium s titulom Ing. zároven spravené pedagogické minimum, čakala som na 5 rokov praxe. (do zamestnanie som nastúpila 1.9 2003, 27.7 2005- 31.8 2006 MD)od januára 20010 som mala mať priznanú 11 platovú triedu, ak by mi to počítali k 1.11.2009 mám odpracovaných 1827 dní (5 rokov- je 1825 dní) dá sa s tým niečo robiť alebo som diskriminovaná za šikovnosť, že DPŠ som robila popri vysokoškolskom štúdiu, alebo som diskriminovaná za to že som sa stala matkou. Pretože moji kolegovia, ktorý nastupovali so mnou 1. 9. 2009 a neboli na materskej sú už za vodou v 11ke. Dakujem za radu
Sabadka
03.12.09,16:58
Prosím Vás o radu
Učím na strednej odbornej škole kde som kvalifikovaná mám ukončené vysokoškolské štúdium s titulom Ing. zároven spravené pedagogické minimum, čakala som na 5 rokov praxe. (do zamestnanie som nastúpila 1.9 2003, 27.7 2005- 31.8 2006 MD)od januára 20010 som mala mať priznanú 11 platovú triedu, ak by mi to počítali k 1.11.2009 mám odpracovaných 1827 dní (5 rokov- je 1825 dní) dá sa s tým niečo robiť alebo som diskriminovaná za šikovnosť, že DPŠ som robila popri vysokoškolskom štúdiu, alebo som diskriminovaná za to že som sa stala matkou. Pretože moji kolegovia, ktorý nastupovali so mnou 1. 9. 2009 a neboli na materskej sú už za vodou v 11ke. Dakujem za radu

Ak si mala splnenú podmienku odpracované 5 rokov a splnené kvalifikačné požiadavky na I. kvalifikačnú skúšku alebo jej náhradu podľa predpisov platných pred 1.11. 2009 tak ťa mali zaradiť do 11 PT. Keby od 1.1.. 2009 nezačal platiť zákon 317/2009 a ako píšeš k 1. 11.2009 si splnila podmienku 5 rokov do vyššej platovej triedy by ťa mali dať od 1.11.2009 so zachovaním započítanej praxe do 31.12.2008, roky by ti dorovnali od 1.1.2010, ale na vyššiu platovú triedu si mala nárok od 1.11.2009A podľa nového zákona ťa mali tiež zaradiť do 11 PT - pedagogický zamestnanec s I. atestáciou. Zákon 317/2009 § 61 ods. 7 Pedagogický zamestnanec, ktorý ma najmenej 5 rokov pedagogickej praxe a vykonal I. kvalifikačnú skúšku alebo jej náhradu podľa doterajších predpisov, sa od 1. novembra 2009 sa považuje za pedagogického zamestnanca s I. atestáciou v súlade s §49 ods. 7. Takže v skratke k 1.11.2009 si mala 5 rokov pedagogickej praxe, vykonanú I. kvalifikačnú patrí ti 11 PT.
Ekrika
03.12.09,18:15
No ale valorizácia platov je vždy k januáru teda k 1.1. 2010, na tú materskú som nastúpila 22.7. 2005, ja mám s toho všetkého len oči pre plač.
Vebi34
03.12.09,19:46
No ale valorizácia platov je vždy k januáru teda k 1.1. 2010, na tú materskú som nastúpila 22.7. 2005, ja mám s toho všetkého len oči pre plač.
Valorizácia áno, ale tá nemá nič spoločné s postupom do 11 triedy. Pri valorizácii ide o percentuálne zvýšenie platov, ktoré sa schvaľuje vo vláde pre všetkých pedagógov. Pri 11 ide len o teba, tvoju kvalifikáciu a odpracovaných 5 rokov v školstve.Samozrejme, materská sa započíta do odpracovaných rokov, ale nie pedagogickej praxe.
Ekrika
03.12.09,19:54
Takže mám to chápať tak, že k 1.11 2009 musím mať odpracované 1825 dní? a pôjdem do 11tky?
Dakujem Vám všetkým za radu :)
Vebi34
03.12.09,20:12
Takže mám to chápať tak, že k 1.11 2009 musím mať odpracované 1825 dní? a pôjdem do 11tky?
Dakujem Vám všetkým za radu :)
Na dekréte ešte nebudeš mať započítané roky, lebo tie sa rátajú vždy k 31.12. Ale ak spĺňaš ostatné podmienky, máš mať 11. platovku.
Ekrika
03.12.09,20:39
Dievčatá ja som v zákonoch úplne antitalent, takže ešte raz ked mám VŠ a DPŠ a k 1.11.2009 odpracovaných 1825 dní tak mám 11tku? A ak mi k 1.11. 2009 chýba napríklad 5 dní do 5 ročnej praxe tak čo potom? Ste zlaté a dakujem všetkým za radu.
Sabadka
04.12.09,05:29
Takže mám to chápať tak, že k 1.11 2009 musím mať odpracované 1825 dní? a pôjdem do 11tky?
Dakujem Vám všetkým za radu :)

ano.
Sabadka
04.12.09,05:34
Dievčatá ja som v zákonoch úplne antitalent, takže ešte raz ked mám VŠ a DPŠ a k 1.11.2009 odpracovaných 1825 dní tak mám 11tku? A ak mi k 1.11. 2009 chýba napríklad 5 dní do 5 ročnej praxe tak čo potom? Ste zlaté a dakujem všetkým za radu.

Tak v tomto prípade ťa musím sklamať, ale ak ti chýba čo i len jeden deň k 1.11.2009 tak do tej 11 PT sa dostaneš ať potom ak si spravíš I. atestáciu:mee:, pretože už budeš postupovať podľa nového zákona.
Ekrika
04.12.09,11:38
Sabadka ďakujem, ale ten zákon je postavený na hlavu, pretože tý čo spravili kvalifikačnú skúšku alebo jej náhradu nepostúpia vyššie, ale tý čo ešte dokončujú štúdium a skončia ho po 1.11 2009 idú do vyššej PT. Tak tam mohli dať ešte dodatok, ktorý tam podla mna chýba že sa to netýka tých ktorý čakajú na 5 ročnú prax z dôvodu čerpania MD, vieš mám kolegine ktoré majú titul PaeDr a je im na nič, pretože do 11tky neposúpia len preto že štúdium skončili teraz v juni a tiež čakali na 5 ročnú prax (tam väčšinou chýba len 2 mesiace alebo pár dní) Hrôza to naše školstvo. Dakujem ešte raz Sabadka
Sabadka
04.12.09,17:12
Sabadka ďakujem, ale ten zákon je postavený na hlavu, pretože tý čo spravili kvalifikačnú skúšku alebo jej náhradu nepostúpia vyššie, ale tý čo ešte dokončujú štúdium a skončia ho po 1.11 2009 idú do vyššej PT. Tak tam mohli dať ešte dodatok, ktorý tam podla mna chýba že sa to netýka tých ktorý čakajú na 5 ročnú prax z dôvodu čerpania MD, vieš mám kolegine ktoré majú titul PaeDr a je im na nič, pretože do 11tky neposúpia len preto že štúdium skončili teraz v juni a tiež čakali na 5 ročnú prax (tam väčšinou chýba len 2 mesiace alebo pár dní) Hrôza to naše školstvo. Dakujem ešte raz Sabadka

Plne s tebou súhlasím, ale žiaľ zákony tvoria tí hore a málokedy zákon korešponduje z praxou. Ano je to nespravodlivé, ale ak ťa to len trošku ukľudní aj tí čo si ešte dokončujú štúdium a skončia ho po 1.11.2009 ale nemajú 5 rokov praxe, tak sa im to neuzná. Bude sa to považovať "len" za doplnenie kvalifikácie.
Ekrika
05.12.09,15:11
No ja som to už rozdýchala, ale organizujeme proti tomu viacej vecí. Tak dúfam, že sa niečo podarí. Ďakujem ti ešte raz za radu Sabadka
tímea19
06.12.09,14:46
Tak v tomto prípade ťa musím sklamať, ale ak ti chýba čo i len jeden deň k 1.11.2009 tak do tej 11 PT sa dostaneš ať potom ak si spravíš I. atestáciu:mee:, pretože už budeš postupovať podľa nového zákona.
Ale po 1.11 aj tak sa prehodnocuje každý, nie? Ja si to vysvetlujem tak, že keď napr. doteraz som bola plne kvalifikovaná v 12PT, ale nemám druhú atestáciu, tzn.,že pôjdem do 11PT od 1.11,alebo sa mýlim?:confused:
Vebi34
06.12.09,19:09
Ale po 1.11 aj tak sa prehodnocuje každý, nie? Ja si to vysvetlujem tak, že keď napr. doteraz som bola plne kvalifikovaná v 12PT, ale nemám druhú atestáciu, tzn.,že pôjdem do 11PT od 1.11,alebo sa mýlim?:confused:
A na základe čoho si bola v 12. PT? Podľa toho.
tímea19
07.12.09,03:52
som špeciálny pedagóg na ŠZŠ, mení to na skutočnosti? Ak sa nemýlim na štandardných ZŠ najvyššia PT je , vlastne za mojich čias bola, 11ka.Teda ako je to v skutočnosti, už som z toho zmätená?...
Sabadka
07.12.09,06:09
Ale po 1.11 aj tak sa prehodnocuje každý, nie? Ja si to vysvetlujem tak, že keď napr. doteraz som bola plne kvalifikovaná v 12PT, ale nemám druhú atestáciu, tzn.,že pôjdem do 11PT od 1.11,alebo sa mýlim?:confused:

Nie nemýliš sa, ak si plne kvalifikovaná, teda máš aj špecpedko a I. kvalifikačnú, pôjdeš do 11 PT a 2 pracovnej skupiny.
drpaolo
09.12.09,20:53
Nie nemýliš sa, ak si plne kvalifikovaná, teda máš aj špecpedko a I. kvalifikačnú, pôjdeš do 11 PT a 2 pracovnej skupiny.

Zdravím...toto je aj môj prípad, ja mám tiež, klasika výška-učiteľstvo, doplňujúce štúdium - špeciálnu pedagogiku, učím v ŠZŠ(reedukačné centrum) doteraz som bol v 12 PT, teraz som v 11 PT a 2ps....

ale chcem sa opýtať...mám kolegyňu, ktorá v lete skončila rigoróznu prácu a má titul PaedDr...5 rokov praxe má...aj špeciálnu pedagogiku
Má právo byť v 12 PT 2 ps...??????
Ďakujem....
Sabadka
09.12.09,21:01
Zdravím...toto je aj môj prípad, ja mám tiež, klasika výška-učiteľstvo, doplňujúce štúdium - špeciálnu pedagogiku, učím v ŠZŠ(reedukačné centrum) doteraz som bol v 12 PT, teraz som v 11 PT a 2ps....

ale chcem sa opýtať...mám kolegyňu, ktorá v lete skončila rigoróznu prácu a má titul PaedDr...5 rokov praxe má...aj špeciálnu pedagogiku
Má právo byť v 12 PT 2 ps...??????
Ďakujem....

Žiaľ nie, chýba je pedagogická prax, rigorózna skúška sa síce uznáva ako náhrada II. kvalifikačnej skúšky ale pedagogická prax musí byť 10 rokov. § 61 ods. 8 zákona 317/2009. Patrí jej 11PT a 2ps:mee:
drpaolo
09.12.09,21:05
Žiaľ nie, chýba je pedagogická prax, rigorózna skúška sa síce uznáva ako náhrada II. kvalifikačnej skúšky ale pedagogická prax musí byť 10 rokov. § 61 ods. 8 zákona 317/2009. Patrí jej 11PT a 2ps:mee:

O.K. a po tých 10 rokoch jej to uznajú....síce momentálne už má nejakých 7, tak jej chýbajú cca 3...Potom bude mať nárok na 12 PT???

A ešte niečo,,,dá sa titul PaedDr získať aj bez rigoróznej skúšky???alebo som toto riadnu blbosť napísal.. :D
Wobler
10.12.09,09:52
Žiaľ nie, chýba je pedagogická prax, rigorózna skúška sa síce uznáva ako náhrada II. kvalifikačnej skúšky ale pedagogická prax musí byť 10 rokov. § 61 ods. 8 zákona 317/2009. Patrí jej 11PT a 2ps:mee:

Sabadka, prosím Ťa, rigorózna skuška (PaedDr) vykonaná do 1.11.2009 sa uznáva ako náhrada II. kvalifikačnej skúšky ak tomu predchádzalo uznanie náhrady I. kvalifikačnej skúšky napísaním/schválením učebnice? ( odstup medzi I.KS a rigoróznou je viac ako 7 rokov).
Existujú náhrady II.kvalifikačnej skúšky? Ďakujem za odpovede.
Sabadka
10.12.09,16:45
Sabadka, prosím Ťa, rigorózna skuška (PaedDr) vykonaná do 1.11.2009 sa uznáva ako náhrada II. kvalifikačnej skúšky ak tomu predchádzalo uznanie náhrady I. kvalifikačnej skúškytu by som dala bodku za tvojou vetou, zmenila slovosled na uznanie I. kv. skúšky alebo jej náhrady a otázkou si si zároveň aj odpovedala. napísaním/schválením učebnice? ( odstup medzi I.KS a rigoróznou je viac ako 7 rokov). aj takto to môžeš pochopiť ale na I. kvalifikačnú potrebuje 5 rokov pedagogickej praxe a na II. 10 rokov pedagogickej praxe.
Existujú náhrady II.kvalifikačnej skúšky? Ďakujem za odpovede.

Samozrejme že II. kvalifikačnú skúšku mohol vykonať ten kto mal VŠ vzdelanie II. stupňa, I. kvalifikačnú skúšku a minimálne 10 rokov pedagogickej praxe. Čo presne sa uznávalo ako II. kvalifikačná podľa predpisov platných do 1.11.2009 nájdeš vo vyhláške 41/1996 § 9 ods. 2

Náhrady kvalifikačnej skúšky tak I. ako aj II. existovali, nájdeš to v citovanej vyhláške. Od 1.11.2009 už náhrady žiadne nebudú, bude len I. a II. atestácia, nej máš podrobne písané v zákone 317/2009, cez ktoré inštitúcie sa budú vykonávať tieto atestácie sa dozvieme najskôr začiatkom budúceho roka.
tímea19
10.12.09,17:37
O.K. a po tých 10 rokoch jej to uznajú....síce momentálne už má nejakých 7, tak jej chýbajú cca 3...Potom bude mať nárok na 12 PT???

A ešte niečo,,,dá sa titul PaedDr získať aj bez rigoróznej skúšky???alebo som toto riadnu blbosť napísal.. :D

tiež som hľadala náhradu 2kval.práce (ďalšia aprobácia, rozšírujúce,resp. špecializačné štúdiá - čo by mohli byť,aspoň podľa môjho názoru,rovnako náročné, ako napísanie 30strán na druhú kv prácu) lenže zákon z obdobia Slavkovskej (rok a číslo si nepamätám, ale nie je to podstatné) uznal tzv. "veľký doktorát" päťročné štúdium popri zamestnaní (3 na dennom), ale toľko námahy nestojí za to,keď moje kolegyne hromadne (piati) napísali jednu prácu na druhú kval. v Komárne a bolo...pripadá mi to tiež zvláštne,a aj napriek prevaleniu škandálu im ponechali, ale to som napísala iba ako bonbónik.
Teraz by som chcela reagovať konkrétne na tvoju otázku: titul PaedDr ani predtým nenahradil druhú, ale PRVÚ kval. skúšku, teda podľa mňa tej tvojej kolegyni nemôže byť uznaná ani po 10 rokoch, len ak spraví druhú atestáciu.Asi pred 20 rokmi absolventi za DOBRÝ prospech automaticky dostali titul PDr.
Bez rigoróznej skúšky, aspoň si myslím,môžeš kúpiť na čiernom trhu;).... na Slovensku všetko je možné...:cool:
Sabadka
10.12.09,18:13
O.K. a po tých 10 rokoch jej to uznajú....síce momentálne už má nejakých 7, tak jej chýbajú cca 3...Potom bude mať nárok na 12 PT???

A ešte niečo,,,dá sa titul PaedDr získať aj bez rigoróznej skúšky???alebo som toto riadnu blbosť napísal.. :D

K toľko diskutovaným kvalifikačným skúškam a ich náhradám vykonaným pred 1.11.2009

Vyhláška 41/1996 § 9
Uznanie náhrady kvalifikačnej skúšky
ods. 1 Ako náhrada I. kvalifikačnej skúšky sa uznáva
a) získanie akademického titulu podľa osobitného predpisu(§43 ods. 1 zákona č. 172/1990)
b) absolvovanie postgraduálneho štúdia všeobecnovzdelávacích alebo odborných predmetov a študijných odborov podľa osobitného predpisu (vyhláška č. 65/1985) vykonaného za účelom platového postupu
c) absolvovanie rozširujúceho štúdia pre získanie spôsobilosti na vyučovanie ďalšieho aprobačného predmetu alebo študijného odboru
d) absolvovanie špecializačného inovačného alebo špecializačného kvalifikačného štúdia schváleného ministerstvo po roku 1991
e) umiestnenie na prvom až treťom mieste celoštátneho kola tvorby svojpomocne zhotovených, akreditovaných a patentovaných učebných pomôcok, ktoré boli odovzdané do výroby,
f) autorstvo učebníc, ktoré boli schválené a vydané ministerstvom.

2.) Ako náhrada II. kvalifikačnej skúšky sa uznáva
a) získanie vedeckej hodnosti z vednej oblasti pedagogiky, psychológie, z aprobačného predmetu alebo z iného univerzitného odboru, alebo odboru technických,m ekonomických a poľnohospodárskych vied,
b) absolvovanie rigoróznej skúšky v rámci postgraduálneho štúdia zameraného na teóriu študijných odborov, aprobačných predmetov, teóriu školskej pedagogiky alebo na oblasť psychológie, spojenú s udelením titulu "doktor"(v skrate "Dr") - (§22 - zákon 172/1990)

Už len pre doplnenie
Vyhláška 41/1996
§ 6 ods. 2 Kvalifikačné skúšky sa členia na
a) I. kvalifikačnú skúšku pedagogických pracovníkov, ktorí majú vš vzdelanie požadovaného študijného odboru alebo aprobačného predmetu a najmenej 5 rokov pedagogickej praxe
b)II. kval. skúšku pedag. pracovníkov, ktorí majú vš vzdelanie požadovaného študijného odboru alebo aprobačného predmetu a najmenej desať rokov pedagogickej praxe.

§8 ods. 3 Po absolvovaní I. kvalifikačnej skúšky získa pedagogický pracovník osvedčenie o zvýšení odbornej a pedagogickej spôsobilosti. Absolvovaním tejto skúšky splní pedag. pracovník podmienku zaradenia do platovej triedy ustanovenej osobitným predpisom.
ods. 4) Absolvovanie II. kval. skúšky môže zamestnávateľ zohľadniť v osobnom príplatku pedag. pracovníka.

Tak toľko k predpisom platným pred 1.11.2009. :) Ak máte náhradu I. alebo II. kvalifikačnej skúšky vykonanú podľa týchto predpisov a splnili ste do 1.11.2009 podmienky ktoré udáva táto vyhláška môžete byť zaradení do 11PT - s I. atestáciou alebo 12PT- s II. atestáciou.
Wobler
11.12.09,07:33
Sabatka, ospravedlňujem sa za "sam si odpovedám.."
Je PaedDr. akademicko - vedecký titul? ( otázka v súvislosti s Tvojim odporúčaním na par.22 Z.ˇč.172/1990 o postgraduálnom štúdiu a par. 9 Vyhl.41/1996 o uznaní náhrady kvalifikačnej skúšky). Totiž okolo uznávania náhrady II. KS použitím titulu PaedDr. vzniká na pracoviskách polemika. Predmetné uznávanie vraj plati iba pri tit. PhD.
(Pozn. samozrejme píšem o tituloch získaných do 1.11. 2009)

Za akademické tituli sa považuje: PaedDr. PhDr.,...
Za vedecké hodnosti: CSc. DrSc. PhD.,....
Za vedecko-pedagogické: doc. prof.,... (z Wikipédie...)

A samozrejme ďakujem pomoc... :-)
Sabadka
11.12.09,08:08
Sabatka, ospravedlňujem sa za "sam si odpovedám.."
Je PaedDr. akademicko - vedecký titul? ( otázka v súvislosti s Tvojim odporúčaním na par.22 Z.ˇč.172/1990 o postgraduálnom štúdiu a par. 9 Vyhl.41/1996 o uznaní náhrady kvalifikačnej skúšky). Totiž okolo uznávania náhrady II. KS použitím titulu PaedDr. vzniká na pracoviskách polemika. Predmetné uznávanie vraj plati iba pri tit. PhD.
(Pozn. samozrejme píšem o tituloch získaných do 1.11. 2009)

Za akademické tituli sa považuje: PaedDr. PhDr.,...
Za vedecké hodnosti: CSc. DrSc. PhD.,....
Za vedecko-pedagogické: doc. prof.,... (z Wikipédie...)

A samozrejme ďakujem pomoc... :-)

Nemáš sa za čo ospravedlňovať, pretože si odpovedáš správne:D:)
Wobler
11.12.09,12:53
Nemáš sa za čo ospravedlňovať, pretože si odpovedáš správne:D:)
No ja neviem, či som taký nedozretý ...

Minister vo svojich listoch - odpovediach poslancom v súvislosti s I. a II. KS hovorí o získaní akademického titulu, napr. Phd., ArtD.
(CD 2009 - 37396/40380-4:sekr.)

Už teda nejdem riešiť čo je akademické a čo vedecké či aké...
Pre kolegyňu zháňam jasnú odpoveď na otázky.
Zopakujem: získala náhradu I. KS v pozícii učiteľa, v apríli 2009 získala PaedDr.

PaedDr. sa uznáva ako náhrada II. KS?
Ak áno, v prípade, že ide o odborného zamestnanca, tak sa môže uplatniť par. 27 odsek (5) písmeno b) zo Z 317/2009 a bude zaradená ako odb. zamestnanec s I. atestáciou?
Sabadka
11.12.09,15:33
No ja neviem, či som taký nedozretý ...

Minister vo svojich listoch - odpovediach poslancom v súvislosti s I. a II. KS hovorí o získaní akademického titulu, napr. Phd., ArtD.
(CD 2009 - 37396/40380-4:sekr.)

Už teda nejdem riešiť čo je akademické a čo vedecké či aké...
Pre kolegyňu zháňam jasnú odpoveď na otázky.
Zopakujem: získala náhradu I. KS v pozícii učiteľa, v apríli 2009 získala PaedDr.

PaedDr. sa uznáva ako náhrada II. KS?
Ak áno, v prípade, že ide o odborného zamestnanca, tak sa môže uplatniť par. 27 odsek (5) písmeno b) zo Z 317/2009 a bude zaradená ako odb. zamestnanec s I. atestáciou?

S týmto konkrétnym prípadom sa obráť na Belešovú, pretože pri odborných zamestnancoch je to dosť zvláštne (aby som použila mierny slovník). Viem o konkrétnych prípadoch, kde II. kvalifačnú získanú v pozícii učiteľ neuznali pri zaradení ako odborného zamestnanca s 2. atestáciou.
pedagog 1
30.01.10,10:29
prosim Vas, este raz o spresnenie.....Takze ucim na SZS! ako spec.pedagog - mam VS + náhradu (I.kvalif.skusky) este pred r.2009, ALE nemam 5 rokov praxe! (teraz ucim 4 rok), to znamena nemôzem byt zaradena v 11 triede?, ale ostavam v 10 triede?.........DAKUJEM
pe.pe
30.01.10,10:49
§61 317-ky jasne hovorí, že 1. atestáciu má zamestnanec priznanú, ak vykonal 1.KS alebo jej náhradu a má 5 rokov ped. praxe. Platí na 1.KS a jej náhrady vykonané pred 1.11.2009.

citácia §61:
(7) Pedagogický zamestnanec, ktorý má najmenej päť rokov pedagogickej praxe a vykonal I. kvalifikačnú skúšku alebo získal jej náhradu podľa doterajších predpisov, sa od 1. novembra 2009 považuje za pedagogického zamestnanca s prvou atestáciou v súlade s § 49 ods. 7.
pedagog 1
30.01.10,12:57
Dakujem Ti za rychlu odpoved:)....ano, tak som sa uistila...este sa musim uspokojit v 10-tke a zbierat roky praxe na posun:))nestaci byt sikovny a rychly, ale aj podla zakona byt trpezlivy:)...DIK MOC!
pe.pe
30.01.10,13:38
Dakujem Ti za rychlu odpoved:)....ano, tak som sa uistila...este sa musim uspokojit v 10-tke a zbierat roky praxe na posun:))nestaci byt sikovny a rychly, ale aj podla zakona byt trpezlivy:)...DIK MOC!

jojojojoj, asi Ti pokazim predlzeny vikend...nestaci zbierat roky praxe:mee: aj ked dosiahnes 5 rokov praxe, nepojdes do 11. triedy. Ten §61 je paragraf prechodnych ustanoveni, sluzil len na spravne zaradenie zamestnancov, ktori mali uznanu napr. 1.KS a boli v 11. triede aj pred 1.11.2009.
Od 1.11.2009 plati 317 v plnom rozsahu riadnych paragrafov. Podla 317 si zaradena ako samostatny ped. zamestnanec, a aby si bola povazovana za zamestnanca s 1. atestaciou, musis 1. atestaciu vykonat! Cize najskor ziskat 30 kreditov za absolvovanie akreditovanych programov kontinualneho vzdelavania a absolvovat atestacne vzdelavanie v rozsahu 60 hodin, alebo ziskat 60 kreditov. Potom sa prihlasis na atestacnu skusku a az po jej uspesnom absolvovani budes mat priznanu 11. triedu. Priznanie 1. atestacie nepozna nijake nahrady. Iba pri 2. atestacii netreba prejst kreditmi a atestaciou, staci ziskat 3. stupen VS vzdelania. Staci...to nie je dost spravne slovo, kedze ide o doktorandske studium.
Sabadka
30.01.10,13:40
Dakujem Ti za rychlu odpoved:)....ano, tak som sa uistila...este sa musim uspokojit v 10-tke a zbierat roky praxe na posun:))nestaci byt sikovny a rychly, ale aj podla zakona byt trpezlivy:)...DIK MOC!

Pre upresnenie už ti nestačí zbierať roky praxe. 1. kvalifikačnú skúšku alebo jej náhradu vykonanú podľa predpisov platných pred 1.11.2009 by ti boli uznali keby si k 1.11.2009 mala aj 5 rokov praxe keďže si ich nemala tak je to už pasé, teraz ak chceš postúpiť do 11 PT tak si musíš nazbierať najskôr 30 kreditov a keď ich už budeš mať musíš vykonať prípravné atestačné vzdelávanie v rozsahu 60 hodín alebo získať 60 kreditov. Darmo ty máš vykonanú I. kvalifikačnú alebo jej náhradu ešte podľa starej vyhlášky 41/19966 a napríklad 5 rokov pegogickej praxe získaš v tomto roku, do11 PT ťa už nepreradia.:mee:
Atestácie sa už získavajú podľa predpisov platných od 1.11.2009.
Laco-monter
30.01.10,14:10
Ja Ti prajem aj 20.platovú triedu

z mojho vrecka to neide a štát ma peňazí dosť.
pedagog 1
30.01.10,16:19
vdaka za info, no nepotesííí to......nahrada sa neuzna:(----nanic s takym predpisom! Niezeby človek sa nechcel ucit, ide o to, ze stale sa musi ucit a teraz podľa noveho zakona este viac. Zivot je o uceni a neustalom zhone...
marika111
03.02.10,11:22
Ekrika, tvoja otázka je v poriadku . Len prosím ťa, veľmi zle sa mi číta správa zo 4.12.09, kde ako vysokoškolsky vzdelaná žena s diplomom, ktorá pracuje ako pedagóg, urobí niekoľko "hrúbok" v texte. /napr. tý, čo spravili ....., tý čo ešte dokončujú štúdium, kolegine..... . /. Musela som ťa upozorniť. M
bábika
03.02.10,11:40
aj pedágóg a aj vysokoškolský vzdelaný, je len človek, môže sa dopustiť chýb / občas aj gramatických nie?/
wagner
03.02.10,11:47
aj pedágóg a aj vysokoškolský vzdelaný, je len človek, môže sa dopustiť chýb / občas aj gramatických nie?/

No nehnevaj sa, ale učiteľ musí mať gramatiku už v "ruke" a písať automaticky a nie aby sa vysokoškolsky vzdelaný pedagóg mýlil :confused::eek: A takýto človek bude deťom dávať za chyby päťky:rolleyes::cool:. Aj deti teda majú právo na omyl, tak prečo ich za to trestajú?:(
biosenka
03.02.10,13:09
V októbri 2009 som začala študovať. Rozširujúce štúdium - ďalší aprobačný predmet. Viem, že keby som to ukončila pred novembrom tak sa mi to ráta ako náhrada I.kvalifikačnej. Ako je to ale v tomto prípade? Keď ukončím štúdium bude sa mi to rátať ako náhrada keďže som začala študovať pred novembrom alebo získam za to kredity a na základe nich si musím potom kvalifikačnú skúšku urobiť? Ďakujem za odpoveď.
pe.pe
03.02.10,14:02
V októbri 2009 som začala študovať. Rozširujúce štúdium - ďalší aprobačný predmet. Viem, že keby som to ukončila pred novembrom tak sa mi to ráta ako náhrada I.kvalifikačnej. Ako je to ale v tomto prípade? Keď ukončím štúdium bude sa mi to rátať ako náhrada keďže som začala študovať pred novembrom alebo získam za to kredity a na základe nich si musím potom kvalifikačnú skúšku urobiť? Ďakujem za odpoveď.

Rozširujúce štúdium ďalšieho aprobačného predmetu bolo podľa 41/1996 náhradou 1. kvalifikačnej skúšky.
Podľa §61 odst. 11 zákona 317 sa ďalšie vzdelávanie ped. zamestnancov, ktoré bolo uznávané ako náhrada 1. KS a začalo pred platnosťou 317 a bude ukončené po 1. novembri 2009 uznáva ako vykonanie 1. atestácie. Obdobne aj náhrada 2. KS a uznanie 2. atestácie.
Laco-monter
03.02.10,14:11
Ekrika, tvoja otázka je v poriadku . Len prosím ťa, veľmi zle sa mi číta správa zo 4.12.09, kde ako vysokoškolsky vzdelaná žena s diplomom, ktorá pracuje ako pedagóg, urobí niekoľko "hrúbok" v texte. /napr. tý, čo spravili ....., tý čo ešte dokončujú štúdium, kolegine..... . /. Musela som ťa upozorniť. M
To už je prepracovanie z toĺkého štúdia .:eek:
Na to aby človek vedel gramatiku,musí veľa čítať,a musí mať tiež nejaké genetické dispozície,myslím,čo sa týka temperamentu.:rolleyes:
Ja som si všímal ĺudí,čo neovládali gramatiku, a všetci do jedného boli nezorganizovaní a rozlietaní,roztržití SANGVINICI !:o
Alebo aspoň nejaké črty sangvinické mali.

Jednoducho sangvinik je duševne nedovyvinutý človek,zostáva dieťaťom.:---
Ilika
03.02.10,16:14
Tak ja teda neviem , ale ja som tiež rozlietaná, roztržitá, nezorganizovaná a gramatiku ovládam a to napriek tomu, že pochádzam z dvojjazyčného prostredia.
Myslím si, že gramatiku musí mat človek v krvi, tak ako píšeš, bud má na to človek dispozície, alebo nie.
Je fakt, že v školách s gramatikou majú žiaci problémy a neustále pribúda viac a viac dospelákov, čo majú ťažkosti tiež.
Ja ich napriek všetkému neodsudzujem, lebo na to necitim morálne právo....totižto môžu to byt ľudia vo svojom obore výborní odborníci, pretože takých poznám neúrekom....
Laco-monter
03.02.10,17:10
Tak ja teda neviem , ale ja som tiež rozlietaná, roztržitá, nezorganizovaná a gramatiku ovládam a to napriek tomu, že pochádzam z dvojjazyčného prostredia.
Myslím si, že gramatiku musí mat človek v krvi, tak ako píšeš, bud má na to človek dispozície, alebo nie.
Je fakt, že v školách s gramatikou majú žiaci problémy a neustále pribúda viac a viac dospelákov, čo majú ťažkosti tiež.
.
Ťažkosti majú z gramatikou,preto lebo málo čítajú.
Totižto gramatika sa nedá vždy nabifľovať,že po akej predložke, v akom páde a či v množnom alebo jednotnom čísle...
Gramatika pekne krásne vojde do krvi,a stane sa prirodzenou súčasťou písomného a rečového prejavu človeka až po prečítaní niekoľko desiatok kníh.
Ukáž mi žiaka takého 14 ročného ktorý má prečítaných aspoń 10 kníh !
Silne o tom pochybujem,že ich prečítal.
Však pre ten blbý Internet a toto debilné vypisovanie na vaše debilné príspevky,ani ja sam nestíham čítať knihy,
a to ich mám už pol roka kúpených asi 15 ks.
Ilika
03.02.10,17:30
Ťažkosti majú z gramatikou,preto lebo málo čítajú.
Totižto gramatika sa nedá vždy nabifľovať,že po akej predložke, v akom páde a či v množnom alebo jednotnom čísle...
Gramatika pekne krásne vojde do krvi,a stane sa prirodzenou súčasťou písomného a rečového prejavu človeka až po prečítaní niekoľko desiatok kníh.
Ukáž mi žiaka takého 14 ročného ktorý má prečítaných aspoń 10 kníh !
Silne o tom pochybujem,že ich prečítal.
Však pre ten blbý Internet a toto debilné vypisovanie na vaše debilné príspevky,ani ja sam nestíham čítať knihy,
a to ich mám už pol roka kúpených asi 15 ks.



Je mi Ťa skutočne ľúto...:mee:
...ale myslím si , že je to výhovorka, pretože jedno druhé nevylučuje...dá sa stíhať aj internet aj čítanie, kto skutočne chce! ;)
Laco-monter
03.02.10,17:35
Je mi Ťa skutočne ľúto...:mee:
...ale myslím si , že je to výhovorka, pretože jedno druhé nevylučuje...dá sa stíhať aj internet aj čítanie, kto skutočne chce! ;)
To by nesmela existovať aj televízia !;)

Ale naozaj s tým netom musím seknúť,lebo už hlúpnem od neho !:eek:
zdenka131
03.02.10,17:37
Ťažkosti majú z gramatikou,preto lebo málo čítajú.
Totižto gramatika sa nedá vždy nabifľovať,že po akej predložke, v akom páde a či v množnom alebo jednotnom čísle...
Gramatika pekne krásne vojde do krvi,a stane sa prirodzenou súčasťou písomného a rečového prejavu človeka až po prečítaní niekoľko desiatok kníh.
Ukáž mi žiaka takého 14 ročného ktorý má prečítaných aspoń 10 kníh !
Silne o tom pochybujem,že ich prečítal.
Však pre ten blbý Internet a toto debilné vypisovanie na vaše debilné príspevky,ani ja sam nestíham čítať knihy,
a to ich mám už pol roka kúpených asi 15 ks.

Želám pekný večer. mimotemyNič v zlom , ale táto veta " Však pre ten blbý Internet a toto debilné vypisovanie na vaše debilné príspevky,ani ja sam nestíham čítať knihy " sa mi nezdá najvhodnejšia a najrozumnejšia. Som presvedčená o tom, že nikto nikoho nenúti odpisovať na príspevky . Je to každého osobná vec, či na príspevok odpíše alebo nie. Komu sa nezdá príspevok vhodný, nemusí naň reagovať.
Ilika
03.02.10,17:37
Však pre ten blbý Internet a toto debilné vypisovanie na vaše debilné príspevky,ani ja sam nestíham čítať knihy,
a to ich mám už pol roka kúpených asi 15 ks.[/QUOTE]


POUČENIE:
Nekupuj knihy, kým neprečítaš....!!! :D
pe.pe
03.02.10,17:53
Ťažkosti majú z gramatikou,preto lebo málo čítajú.
Totižto gramatika sa nedá vždy nabifľovať,že po akej predložke, v akom páde a či v množnom alebo jednotnom čísle...
Gramatika pekne krásne vojde do krvi,a stane sa prirodzenou súčasťou písomného a rečového prejavu človeka až po prečítaní niekoľko desiatok kníh.
Ukáž mi žiaka takého 14 ročného ktorý má prečítaných aspoń 10 kníh !
Silne o tom pochybujem,že ich prečítal.
Však pre ten blbý Internet a toto debilné vypisovanie na vaše debilné príspevky,ani ja sam nestíham čítať knihy,
a to ich mám už pol roka kúpených asi 15 ks.

Ťažkosti majú z gramatikou, preto lebo málo čítajú.
Ťažkosti s gramatikou majú preto, lebo málo čítajú.

Najvyšší čas na 15 kníh. ;)
Laco-monter
03.02.10,17:54
Želám pekný večer. mimotemyNič v zlom , ale táto veta " Však pre ten blbý Internet a toto debilné vypisovanie na vaše debilné príspevky,ani ja sam nestíham čítať knihy " sa mi nezdá najvhodnejšia a najrozumnejšia. Som presvedčená o tom, že nikto nikoho nenúti odpisovať na príspevky . Je to každého osobná vec, či na príspevok odpíše alebo nie. Komu sa nezdá príspevok vhodný, nemusí naň reagovať.

Slovo "debilné príspevky" a "debilné vypisovanie", som použil v zmysle nedoležité,okrajove,zbytočná strata času.:o

Nemyslel som pri tom na obsah žiadného príspevku.
Je miĺúto,keď to niekto zobral osobne ako urážku.:mee:
Laco-monter
03.02.10,17:57
Ťažkosti majú z gramatikou, preto lebo málo čítajú.
Ťažkosti s gramatikou majú preto, lebo málo čítajú.

Najvyšší čas na 15 kníh. ;)

Zase ma nechytaj za slovíčka.

Gramatikou sa tu rozumelo,správne používanie mäkkého i a ypsilonu

nie otrocké pridržiavanie sa správneho slovosledu.

A okrem toho povodom som "Vyhodńar", a aj to má vplyv na moje vyjadrovanie a slovosled,no hrúbky nerobím nikde vo svojich príspevkoch.
Ilika
03.02.10,17:58
Ťažkosti majú z gramatikou, preto lebo málo čítajú.
Ťažkosti s gramatikou majú preto, lebo málo čítajú.

Najvyšší čas na 15 kníh. ;)



Myslím pe.pe , že to nepochopil....:D
inštrumentál !!!! :eek:
Ilika
03.02.10,18:04
Zase ma nechytaj za slovíčka.

Gramatikou sa tu rozumelo,správne používanie mäkkého i a ypsilonu

nie otrocké pridržiavanie sa správneho slovosledu.

A okrem toho povodom som "Vyhodńar", a aj to má vplyv na moje vyjadrovanie a slovosled,no hrúbky nerobím nikde vo svojich príspevkoch.



Neber to zle,ale..... s kým?s čím ?
s gramatikou a nie Z gramatikou ........ja ťa za to predsa neodsudzujem, ved to sa môže sta´t každému...aj tomu najlepšiemu gramatikárovi!
pe.pe
03.02.10,18:07
Navrhujem mier na všetkých frontoch!
biosenka
04.02.10,13:37
Takže bude mi to platiť na postup do 11-ky. To sa teším. Ďakujem.
Vebi34
04.02.10,18:55
Ťažkosti majú z gramatikou,preto lebo málo čítajú.
Totižto gramatika sa nedá vždy nabifľovať,že po akej predložke, v akom páde a či v množnom alebo jednotnom čísle...
Gramatika pekne krásne vojde do krvi,a stane sa prirodzenou súčasťou písomného a rečového prejavu človeka až po prečítaní niekoľko desiatok kníh.
Ukáž mi žiaka takého 14 ročného ktorý má prečítaných aspoń 10 kníh !
Silne o tom pochybujem,že ich prečítal.
Však pre ten blbý Internet a toto debilné vypisovanie na vaše debilné príspevky,ani ja sam nestíham čítať knihy,
a to ich mám už pol roka kúpených asi 15 ks.
Môj syn je piatak, pravidelne navštevuje knižnicu.Mesačne prečíta 3-4 knihy. V triede si navzájom spolužiaci vymieňajú knihy, ktoré dostali na Vianoce.Sedí denne pri internete a pozerá aj telku. Inštrumentál s genitívom si nemýli! Nehodnotí, neposudzuje a nakritizuje iných. A čítajú aj žiaci u mňa v triede. Nie je všetka mládež taká, ako niektorí dospelí.Nuž v tomto prípade platí:Podľa seba, súdim Teba.
Laco-monter
04.02.10,19:57
Môj syn je piatak, pravidelne navštevuje knižnicu.Mesačne prečíta 3-4 knihy. V triede si navzájom spolužiaci vymieňajú knihy, ktoré dostali na Vianoce.Sedí denne pri internete a pozerá aj telku. Inštrumentál s genitívom si nemýli! Nehodnotí, neposudzuje a nakritizuje iných. A čítajú aj žiaci u mňa v triede. Nie je všetka mládež taká, ako niektorí dospelí.Nuž v tomto prípade platí:Podľa seba, súdim Teba.
Ale to len potvrdzuje moju teoriu,že ten čo číta knihy nerobí chyby v gramatike,lebo keď videl niečo 1000x napísané,tak si to zapamätá a nemusí rozmýšĺať,že aké i, či y treba použiť.
Tu tiež vidím Vašu malichernosť,keď poukazujete na važny priestupok,keď niekto z nepozornosti napíše predložku z , miesto s a naopak.
Ale za všetkým,je vaša učiteĺská nadutosť a bohorovnosť,že ako si dovolil niekto Vás elitu vyvolených , vrchnú vrstvu spoločnosti kritizovať.
Jednoducho vidím príspevok zareagujem naň,že sa niekto pokúša ohradiť,nevidím v tom žiadný problém.
Porada ma dosť MB cyber-priestoru, príspevky sem možeme vešať do nekonečna.
Ilika
05.02.10,11:58
Ale to len potvrdzuje moju teoriu,že ten čo číta knihy nerobí chyby v gramatike,lebo keď videl niečo 1000x napísané,tak si to zapamätá a nemusí rozmýšĺať,že aké i, či y treba použiť.
Tu tiež vidím Vašu malichernosť,keď poukazujete na važny priestupok,keď niekto z nepozornosti napíše predložku z , miesto s a naopak.
Ale za všetkým,je vaša učiteĺská nadutosť a bohorovnosť,že ako si dovolil niekto Vás elitu vyvolených , vrchnú vrstvu spoločnosti kritizovať.
Jednoducho vidím príspevok zareagujem naň,že sa niekto pokúša ohradiť,nevidím v tom žiadný problém.
Porada ma dosť MB cyber-priestoru, príspevky sem možeme vešať do nekonečna.




mimotemy

Milý Laco-monter , nedá mi nereagovať na Tvoj príspevok....píšeš, že si z nepozornosti (nie z nevedomosti!) napísal predložku Z miesto S. Veríme Ti a odpúštame. Ty by si mal odpustit tiež, pretože inému sa to môže stať pri písaní i alebo y....nie je v tom rozdiel.

Nemáme právo posudzovat iných, pretože jednak nie sme v škole a jednak každý z nás je dobrý v niečom inom a tak je to v živote správne!! :)
...a to Ti píše "nenadutá" učiteľka
oswa
08.02.10,20:55
Dobry den...
podobny "problem " ako autorka prispevku mam aj ja.
Do zamest. som nastupila 27.8.2002 a 6.2.2007 som nastupila na MD a od 24.8.2009 som nastupila po MD.
MAm ukoncenu VS s titulom Ing. plus DPŠ 2 roky a po ť rokoch praxe mám nárok na postup do 11.plat.triedy.
Podľa Zákonu o verejnej správe sa do praxe ZAPOČÍTAVA aj starostlivost o dieťa v max.výške 3 roky (nehovorím o započítaných rokoch) a podľa toho by som už mala mať 5 rokov praxe, a teda nárok na postup do vyššej triedy
Navyše, k 2.1.2010 som podpísala platový dekrét, podľa ktorého mám započítanú prax 7 rokov.
Viete mi poradiť??
Vopred srdečne ďakujem
Sabadka
09.02.10,05:24
Dobry den...
podobny "problem " ako autorka prispevku mam aj ja.
Do zamest. som nastupila 27.8.2002 a 6.2.2007 som nastupila na MD a od 24.8.2009 som nastupila po MD.
MAm ukoncenu VS s titulom Ing. plus DPŠ 2 roky a po ť rokoch praxe mám nárok na postup do 11.plat.triedy.
Podľa Zákonu o verejnej správe sa do praxe ZAPOČÍTAVA aj starostlivost o dieťa v max.výške 3 roky (nehovorím o započítaných rokoch) a podľa toho by som už mala mať 5 rokov praxe, a teda nárok na postup do vyššej triedy
Navyše, k 2.1.2010 som podpísala platový dekrét, podľa ktorého mám započítanú prax 7 rokov.
Viete mi poradiť??
Vopred srdečne ďakujem

Do vyššej platovej triedy už teraz postúpiš nie po odpracovaných rokoch, ale po splnení teraz platných podmienok. A čo sa týka tých odpracovaných rokov,l započítaná prax na určenie zvýšenia tarifného platu podľa odpracovaných rokov je jedna vec a do tejto praxe sa ti zaratávajú všetky odpracované roky aj MD aj RD, ale na to aby si ty mohla uplatniť postup do 11 platovej triedy podľa starej vyhlášky č. 41/1996 si musela spĺňať dve podmienky mať vykonanú I. kvalifikačnú skúšku alebo jej náhradu a mať 5 rokov pedagogickej praxe - nie započítanej ale pedagogickej , teda polopatisticky povedané v skutočne odučených 5 celých rokov. Takže treba rozlišovať medzi započítanou a pedagogickou praxou,.