emental
03.12.09,18:33
Dnes som bol v prvej stavebnej sporitelni s tym, ze sa chcem informovat na moznost financovania kupy bytu cez ich instituciu (porovnavam si moznosti u roznych bank a sporitelni). Nemam u nich ziadne sporenie.
V banke mi pozicaju 85% s tym ze potrebujem este 6600 EUR dopozicat - tak tie mi poskytne CSOB najlspeie na "uver na byvanie" - nieco ako ucelovy spotrebny uver a da mi tam 9.99%, splatnost 10 rokov, pripadne menej ak chcem.
Pani v PSS mi tvrdila ze toto je maximalne nevyhodne, pretoze v banke nemam ziadnu garanciu (podotykam ze sme sa bavili o tych spotrebnych uveroch, nie o hypotekarnych) a ze mi budu menit v banke uroky a ze ani nemusi byt pravda, ze to splatim za 10 rokov.... V banke som este neskumal presne detaily toho uveru, ale povedali mi, ze urokova sadzba je nemenna a ze doba splacania je tolko kolko si zvolim. Tak neviem ci zavadza banka alebo pani z PSS.

Pani v PSS mi ponukla napriklad zobrat si od nich 19916 EUR za super mega vyhodnych 4.7% a ostatne si pozicat u banky na hypoteku, pretoze u nich hypoteka pre nie verneho klienta nie je vyhodna.
Ja ale neviem ako sa v PSS pocitaju uroky, pretoze mne ked sa snazim zratat vysku splatky tak isto ako pri hypotekarnom uvere (na webe su rozne kalkulacky kde sa zada suma, urokova sadzba, roky) tak mi pri uroku 4.7% a 20 rokoch vide mesacna splatka 128 EUR. Ale pani mi v PSS mi vypocitala splatku 176 EUR, co by v mojom vypocte znamenalo 8.7% a nie spominanych 4.7%

Ako su prosim vas pocitane tie uroky v PSS?
Katy a R
03.12.09,17:50
V PSS je rozdiel, či máš už nárok na úver, alebo berieš medziúver .. popozeraj na ich stránke.
A ešte do pozornosti dávam http://www.pss.sk/sk/infoservis/novinky/predlzujeme-ponuku-uverov-za-399.html
emental
03.12.09,17:55
Ja u nich beriem medziuver - resp. nemam u nich ziadne sporenie, teda viem, ze som tym znevyhodneny.
Mne ide o to, ze ako oni rataju tu mesacnu splatku - toto mi nie je jasne. Neviem ci tych 4.7% nie je "inych" ako pri spotrebnom uvere. A neviem ako dospeli k tej splatke mesacnej - ako ju vypocitali???