Kabaka123
04.12.09,08:46
Stiahla som si Free download manager, ale napriek tomu, že ho mám v slovenskom jazyku, nerozumiem niektorým nastaveniam. Prosím, čo všetko si mám ponastavovať, aby mi to fachčilo a sťahovalo tak ako má. Vďaka za pomoc
sondaw
04.12.09,08:49
Ahoj, myslím ti tady přesně poradí jen ten, kdo používá stejný program. Možná bys spíš měla napsat, o která nastavení ti jde, kterým nerozumíš.
Používám Internet Download Manager, zkusím ti napsat, co pro začátečníka (v práci s programem) by mohlo být dostačující, beru to podle nastavení svého programu
-Nastav si integraci do prohlížečů, které používáš
-Podívej se, jestli je v nastavení možnost automatického stahování určitých typů souborů (přípon) nebo naopak, které automaticky nestahovat
-Označ monitorování schránky
-Nastav si (vyber) složku, do které budeš soubory stahovat
-Nastav si, který program budeš používat pro antivirovou kontrolu souborů
-Vypni omezovač rychlosti
-Případně si nastav klávesové zkratky, kterými vynutíš/zakážeš stahování tímto programem

V nastavení toho mám víc, ovšem netuším, co z toho je v možnostech tvého programu
Stevo5
04.12.09,15:08
Stiahla som si Free download manager, ale napriek tomu, že ho mám v slovenskom jazyku, nerozumiem niektorým nastaveniam. Prosím, čo všetko si mám ponastavovať, aby mi to fachčilo a sťahovalo tak ako má. Vďaka za pomoc
Sondaw vyššie ti to popísala dobre, niečo z toho sa dá aj v FRD nastaviť.
Používam FreeRapid Downloader 0.83u1 (FRD). Po nainštalovaní som nenastavoval nič, šlo to v poriadku.
Nastav si - Nastavenie / Sledovanie schránky - aby tam bola tá "fajfka".
Keď si otvoríš FRD, o niekoľko sekúnd by ti mal napísať že sú na stiahnutie nové aktualizácie pluginov. To si povoľ, po ich nainštalovaní je nutný reštart programu (nie Windows, len FRD).
Máš aktualizovaný FRD, spusti ho.
Ak si na niektorej stránke kde je viac linkov na stiahnutie, tak si každý link označ a zober do pamäte počítača stlačením CTRL + C. Program FRD si ho hneď automaticky pridá medzi linky na stiahnutie. Vyber ďalší link, zober do pamäte a FRD ho pridá za prvý link. A tak až kým nemáš všetko čo potrebuješ. Aksa sťahovanie nezačne hneď, je tam hore na linke tlačítko Štart.
Linky ktoré máš pridané a čakajú na stiahnutie si môžeš skontrolovať - hore z lišty "Pridať linky" - sú tam pekne zoradené. Môžeš ich posúvať medzi sebou hore a dolu v poradí v akom chceš aby sa začali sťahovať.
Tu si aj môžeš pridať ďalšie linky k tým ktoré si pridala predtým, alebo niektoré zmazať... . Používaj pravé tlačítko myši.
V "Pridať linky" si aj nastav adresár kam sa ti budú stiahnuté súbory ukladať.
Niektoré servery majú "čakaciu dobu", FRD ju vie ošetriť (nie obísť), ale výhoda je v tom, že pracuje automaticky a nemusíš sťahovanie potvrdzovať ručne.
Kabaka123
04.12.09,18:19
Sprievodca optimalizáciou siete mi ponúka možnosti nastavenia pripojenia, len ja neviem, skadiaľ to mám vyčítať

moja ip: 95.105.159.16
Port: 60945

Máme takúto krabicu
Bezdrátový WiFi router D-Link DI-524 Wireless 802.11g/2,4GHz
hostname dial-95-105-159-16-orange.orange.sk

a potom máme ešte jednu krabicu ukončovacie zariadenia na odpojenie netu - konvertor GPON Optical Network Termination G-25E

a tiež mi vypisuje, že mi stiahlo iba jednu časť /v nastavení som našla, že si môžem nastaviť koľko to má mať častí a akú veľkosť/, ale nech prestavujem akokoľvek, stále vypisuje že stiahlo iba jednu časť.
Charon
04.12.09,18:55
FDM je nastavený hneď pre použitie. Optimalizácia siete je o tom, akú službu využívaš... Teda ak DSL tak si nastavíš, akú máš napr. rýchlosť (Napr. 2MB) teda nastavíš 2,0M DSL/Cabel (Ak máš 2MB káblom, teda tak isto). Ak máš optiku, nastavíš poslednú možnosť dole.
Kabaka123
04.12.09,19:20
ok vďaka, tak ja som tá posledná možnosť

ale mám problém s týmto, stále mi vypisuje, že mie stiahlo iba jednu časť, asi 24,kb, že je to 100 percent prevzaté, ale ďalšie časti sa neukazujú... ako to mám nastaviť pri sťahovaní súboru okolo 730 MB?
sondaw
04.12.09,19:40
Nějak asi nerozumím, když má soubor 730MB, tak mi to můj downloader stáhne celé, najednou. Pokud je rozdělený na části, dám je do fronty a stahuje mi jednu po druhé. Ovšem část 24 kB nemůže obsahovat prakticky nic

Tady aspoň nějaký návod, třeba to pomůže
http://www.slunecnice.cz/tipy/free-download-manager-univerzalni-stahovani/

TO: Stevo
Myslím, že si nerozumíte, Free Download Manager je něco jiného, jak Free Rapid Downloader, ten používám taky, ale podle něj svůj downloader nenastaví, aspoň tedy já jsem to tak pochopila
Kabaka123
05.12.09,15:35
presne tak jedná sa o free download manager nie free rapid manager, sa rapidom nemám problém, to je v poriadku...
sondaw
05.12.09,15:56
Pořád mi není jasné, jak to, že ti to stahuje jen tak malý díl, ukazuje ti program průběh stahování tak, jak vidíš na mém screenu?
Kabaka123
05.12.09,16:31
viď príloha - obrázok
sondaw
05.12.09,16:36
Můžeš mi třeba přes SS poslat link, ze kterého to stahuješ?
Podle tvého screenu ti to stáhlo přesně to, co mělo, máš zadané jedno stahování a velikost toho souboru je 24,5kB
Stevo5
05.12.09,17:26
presne tak jedná sa o free download manager nie free rapid manager, sa rapidom nemám problém, to je v poriadku...
Ospravedlňujem sa za zdržovanie, špatne som si to prečítal.
Charon
05.12.09,18:02
Niekedy sa stane, že súbor je sťahovaný cez PHP. FDM zle vyhodnotí, alebo php zle pošle súbor a sťahuje sa vlastne súbor download.php a nie *.avi, na ktorý malo php presmerovať proces. Jedna z možností je, že sa stornuje FDM a nechá sa súbor stiahnuť cez downloadmanager prehliadača...
sondaw
05.12.09,18:17
Opravdu netuším, proč to dělá, stáhla jsem program a doted si s tím hrála, stahuje normál obrázky i programy, film stáhne jen jako klip o minimální velikosti

V mém dowloaderu to jde normálně, teprve když jsem zkopírovala z něj tento link
6/Laska%20a%20tanec%20cz.avi?bD&u=343606&c=1901726184&De tak začal stahovat i Free Download manager
Kabaka123
05.12.09,20:17
ok a aké si použila nastavenia, aby to fungovalo?
sondaw
05.12.09,20:49
Chtěla jsem ti poslat obrázky v RARu, ale nechce mi to vzít přílohu, jedině snad mi nechat na SS mail
regain
07.12.09,16:24
Ahoj lidicky.
Ja som proste uz asi fakt blby,alebo neviem. Mozete mi niekto presne napisat ako stahovat videa z you tube pomocou free download manageru? Ako ho mam presne nastavit,alebo co mam urobit.Lebo uz tu citam vseljake navody,fora,diskusie... ale asi ma s toho uz jebne! lebo mi to stale nejde.Stale mi akoby zacne stahovat video ale za chvilu aj ukonci s hlasenim dokoncene-pritom vobec dokoncene nieje a stale mi vypise nazov suboru s watch,watch(1),watch(2),...watch(23) uz fakt nemam nervy a najviac ma vytaca,ze pred nejakym polrokom som s nim stahoval bez problemov,ale neviem ako to bolo uz nastavene! Inak pouzivam najnovsiu verziu Opery prehliadaca... a ozaj mozno je problem v nastaveni velkosti suboru,lebo vzdy ma kazdy stiahnuty subor iba 111kB a vraj stazeno 100%. Kde to ako nastavit. Prosim poradte,budem naozaj velmi vdacny. Dakujem
sondaw
07.12.09,16:28
Zkus to jednodušeji
Najdi video, které chceš stáhnout a do adresního řádku připiš před youtube kick
www.kickyoutube.com

Nahoře nad videem je nabídka formátů, do kterých jde video zkonvertovat, klikni na vybraný formát, úplně vpravo ve stejném řádku je GO!, klikni, chvilku počkej a místo toho se objeví DOWN, pak jen zadej, kam chceš video uložit a je hotovo
Kabaka123
07.12.09,19:26
ďakujem sondaw... alen napriek tvojej snahe.... problem pretrvávava.... ale netrap sa, vyriešim to Rapidom
sondaw
07.12.09,19:31
To mne mrzí, ale na druhou stranu, z podobných serverů stahuje RapidDownloader určitě líp a FDM pro běžné stahování je dobrý.